Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Hodnotenie fotografii - navrh (FIFO)

marvi
marvi 2010-10-19 11:04:18+02
Caute, tak ma dnes napadla jedna vec. Co keby sa trosku zmenil system hodnotenia fotografii? Resp. nie samotny system ale to odkedy dokedy by boli fotografie zobrazovane medzi TOP fotkami dna. Ak dobre viem, tak sucasny system funguje tak,ze sa spocitava hodnotenie fotky od 00:00 daneho dna do 24:00. Cize teoreticky maju moznost ziskat najviac hodnoteni (a teda byt aj najviac zobrazovane fotky) ktore su pridane tesne po polnoci, resp. skoro rano. Myslim,ze fotky pridane vecer (aj ked su dobre) nemaju takmer sancu dostat sa do TOP foto dna. Preto navrhujem system FIFO (first in-first out). Tz.,ze by kazda foto by zbierala body pocas 24h (alebo 48 hodin) od svojho pridania, bez ohladu na to kedy by bola pridana. Po uplynuti tohto casu by bola odstranena (ak by sa tam dostala) z fotiek dna. Co poviete?
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2010-10-20 11:29:34+02
príspevok od: sunajn
My dospelí môžeme aj zrána. MCH už sa dávno vie, že mozgové bunky majú schopnosť regenerácie... ale u teba kukám - veľký mozog malý a malý nikde...
Pravda, malý mi museli vybrať, aby mohli vložiť computer najnovšej generácie... :-)
 
PeterKosice
2010-10-20 11:35:43+02
Ked pridem na ePhoto pozriem akurat fotku dna a tych 12 najviac hodnotenych fotografii. tie ostatne nepozeram, to neznamena ze tam nemozu byt aj lepsie kusky. Navrhujem zrusit tu foto dna a tych 12 naj fotiek. Miesto toho tam dat mini nahlady na VSETKY fotky pridane dnes. Kliknutim na to sa clovek dostane do galerie vsetkych dnes pridanych fotiek. Tie budu zoradene podla CASU. NEBUDU zobrazene ani pocty komentarov, ani autori ani hodnotenie. Clovek klikne na to co ho najviac zaujme a az potom sa dozvie kolko a akych je tam komentarov, pocet bodov a autor opat az po hlasovani. @Karol vies dat link na to portfoliorevue, asi som blby neviem to najst. dakujem
 
sunajn
2010-10-20 11:46:24+02
príspevok od: Stratený Stano
Pravda, malý mi museli vybrať, aby mohli vložiť computer najnovšej generácie... :-)
He, no neviem neviem, či by som stál o comp z krajín tretieho sveta?
 
kralik_j
2010-10-20 12:12:46+02
nieco co uz bolo povedane, alebo za co som ja:
- zrusit to bodovanie od polnoci a zaviest iny casovy system uplaodu
- podmienit vlastny upload hodnotenim inych foto, ci bodovo ale i komentami
- nazakazat uplne mazanie foto, autor foto ma nato pravo, len ho obmedzit na druhej strane inym sposobom (nemoznost upladu nejake obdobie, resp. znizenim max. mnozstva foto ktore moze dalej upladovat), cim vacsi vacsia variabilita tym lepsie na jednej strane pre prispievatela, alebo pre atraktivitu tohoto pravidla
- redukciou tematickych oblasti pre upload
- tak ako pisal kedysi p. Strhak, ci mozno ini. Nezda sa mi koser ked su pomiesane temy a z nich sa vybera TOP. Nech sa vybera top z jednotlivych (uz zdredukovanych tem). Pr: Ked pridas krajinu, nech krajina bojuje medzi krajinami o foto dna v teme krajina, ked pridas montaz, tak nech bojuje montaz o foto dna, ale zase za podmienky, ze tych foto je viac a nie ze jedna zvitazi lebo nema konkurenta. A ked nie su konkurenti, tak sa presunie do dalsieho dna, kym sa nenazbera potrebny pocet fotiek.
- mozno skusit zaviest system na baze maleho financ. prispevku s rozsirenymi moznostami na portali, navstevou workshopov, kurzov, moznostou viac uploadov, alebo napriklad tym prispevkom by sa ohodnotili vytazi jednotlivych tem na mesacnej baze, ci v roku.

To je len mojich zopar postrehov, navrhov o ktorych sa da diskutovat, ci vypustit, ci vylepsit este.. :)
 
kralik_j
2010-10-20 12:17:09+02
a mozno este zaviest pravidla(foto dna, pocetnost komentov, clankov, za najviac kamosov na ephote ;), ci cas straveny na ephote, navrhy na zlepsenia, opravy chyb,... atd da sa vymysliet vela za co to dostat) ako ziskat tie ´R´a pri nicku, lebo sa mi to bohovsky paci a ja by som chcel tiez take :))
 
Granko
2010-10-20 12:26:09+02
príspevok od: kralik_j
a mozno este zaviest pravidla(foto dna, pocetnost komentov, clankov, za najviac kamosov na ephote ;), ci cas straveny na ephote, navrhy na zlepsenia, opravy chyb,... atd da sa vymysliet vela za co to dostat) ako ziskat tie ´R´a pri nicku, lebo sa mi to bohovsky paci a ja by som chcel tiez take :))
ja sa snažím o to eRko v rubrike Rúčny kRtko Romantik, snáď sa mi podarí :o))
 
Miro Bartánus
2010-10-20 15:18:14+02
Jeden malý návrh ohľadom problému ´polnočné fotografie´, je jednoducho naprogramovateľný a rieši to úplne:


Všetky fotografie čo sa uploadnu dnes, budú viditeľné až zajtra, od nejakého rozumného času, napr. od 06:00, takže všetky budú mať rovnakú štartovaciu pozíciu a je vlastne jedno kedy je foto uploadnutá.


Mne sa toto riešenie zdá celkom geniálne, no nie? ;p)


Mňa od rozsiahlejšieho komentovania odrádza pomalosť odozvy servera (a nedostatok môjho času), navrhol by som zamyslieť sa nad optimalizáciou komentovacieho ´workflow´...


Držím palce redakcii s novou verziou, robíte to dobre!
 
Granko
2010-11-06 14:13:06+01
kompetentnými bolo spomínané, že v novej verzií eFota bude ponechaný systém bodovania tromi známkami...nebolo by možné, aby človek videl bodové ohodnotenie ostatných komentujúcich aj bez vlastného pridania známok? predsa keď napíšem len samotný koment, tiež ho hocikto vidí dokonca aj bez prihlásenia na portál a pritom nemusí ku fotke napísať ani čiarku...
osobne by ma veľmi zaujímali ohodnotenia určitých výtvorov niektorými užívateľmi a to po celý mesiac, nielen prvé dva dni v mesiaci či za mesiac predchádzajúci...
 
sunajn
2010-11-13 13:13:16+01
príspevok od: Granko
kompetentnými bolo spomínané, že v novej verzií eFota bude ponechaný systém bodovania tromi známkami...nebolo by možné, aby človek videl bodové ohodnotenie ostatných komentujúcich aj bez vlastného pridania známok? predsa keď napíšem len samotný koment, tiež ho hocikto vidí dokonca aj bez prihlásenia na portál a pritom nemusí ku fotke napísať ani čiarku...
osobne by ma veľmi zaujímali ohodnotenia určitých výtvorov niektorými užívateľmi a to po celý mesiac, nielen prvé dva dni v mesiaci či za mesiac predchádzajúci...
Tiež by ma to zaujímalo. A myslím, že aj viacerých. Kto dá koment, nech vidí. Alebo potom, kto nedá koment nech nevidí ani on komenty ostatných.
 
Marcel Rebro
2010-11-13 13:50:56+01
Pomalost server uz bola vyriesena. Indiansky nacelnik mal zle nastavenu dlzku opratov ... ;-)
 
Marcel Rebro
2010-11-13 13:52:33+01
Viem že vieš, že sa to dá tak, že oboduješ sám. Ale dobre vieš, že aj ja viem, že to nie je kóšer ...

BTW : tiež by ma to veľa krát zaujímalo. Hlavne od notorických ´fajnoviek´ ...
 
Robert Simeg
2010-11-13 14:36:14+01
Mne je to uz trosku smiesne ako sa tu riesi hodnotenie fotografii, aj ked bude neviem aky dobry system nastaveny, problem tu bude vzdy, rodinkarstvo a pod, ktore je tu pritomne, ale sak nech si kazdy hodnoti podla svojho vedomia a svedomia, ked je fotka naozaj dobra, vzdy si par komentov najde, obcas aj konstruktivnu kritiku a obcas aj kritiku od uzivatelov ktory tu neuverejňuju ziadne fotografie.
 
quintes
2010-11-13 17:06:28+01
Preco mam pocit, ze najviac tu placu ti, ktorym na tych foto dna a pod pi..vinach velmi zalezi....
 
Rastislav
2011-03-17 09:58:11+01
Mal by som takú malú pripomienku, možno návrh. Množstvo užívateľov do galérii vkladá fotky s dlhšou stranou max. 800-1000 pix. Pri takomto rozlíšení je ťažko hodnotiť technickú kvalitu, najmä na full HD monitoroch sú takéto fotky príliš malé. Nejde ani tak o hodnotenie, ale o vychutnanie si pekných fotografii. Nemohlo by sa zaviesť povinné vkladanie fotiek s dlhšou stranou aspoň 1600 pix? Ak nie, tak aspoň malá výzva: vkladajte fotky s čo najväčším rozlíšením, aby si ich užívatelia mohli čo najviac vychutnať.
 
Marcel Rebro
2011-03-17 10:06:05+01
príspevok od: Rastislav
Mal by som takú malú pripomienku, možno návrh. Množstvo užívateľov do galérii vkladá fotky s dlhšou stranou max. 800-1000 pix. Pri takomto rozlíšení je ťažko hodnotiť technickú kvalitu, najmä na full HD monitoroch sú takéto fotky príliš malé. Nejde ani tak o hodnotenie, ale o vychutnanie si pekných fotografii. Nemohlo by sa zaviesť povinné vkladanie fotiek s dlhšou stranou aspoň 1600 pix? Ak nie, tak aspoň malá výzva: vkladajte fotky s čo najväčším rozlíšením, aby si ich užívatelia mohli čo najviac vychutnať.
Ja davam 1200. Pri 1600 mi uz spravidla vychadza kompresia 50-60% aby som sa zmestil do objemoveho limitu 500 kB.
 
Rastislav
2011-03-17 10:08:54+01
príspevok od: Marcel Rebro
Ja davam 1200. Pri 1600 mi uz spravidla vychadza kompresia 50-60% aby som sa zmestil do objemoveho limitu 500 kB.
No to je ďalší problém, hodilo by sa aspoň 800kB, bral by som to aj za cenu zverejniť menej fotografií.
 
kralik_j
2011-03-17 10:33:16+01
príspevok od: PaPi
Suhlasim so subjektivnostou hodnotenia... je mozne rozdelit kategoriu impakt na (impakt foto a impakt popis) s podmienkou, ze ku kazdej pridanej foto sa musi pridat aj popis - mozno myslienku foto. Potom ak ma byt foto hodnotena a ma zbierat body aj za myslienku v popise... mohlo by to odradit ephotakov pridavat sem kazdy den novy cvak bez akehokolvek rozmyslania. Viem, ze to nie je presne k pointe, ale uz ked je tu toto vlakno... ;-)
najskor som nesuhlasil, no po precitani celeho tvojho prispevku musim uznat ze je to dobry napad. Kopec fotie ktore sa davaju tak bez mozno nejakej logiky.
Tvoj navrh sa mi paci, lebo autor si uz pri samotnom uploade a popise fotky zhodnoti a bude sa snazit prist nato preco tu fotku tam vlastne dal a je velka sanca ze ani nebude vediet popisat jej prinos, resp. co tym vlastne chcel povedat. Avsak pri skusenejsich fotografoch by som mozno upustil, lebo vysveltovat nieco cim sa vlastne prezentuje skuseny autor moze byt obmedzujuce a az prilis trivialne.
 
kralik_j
2011-03-17 10:40:22+01
príspevok od: mato167
>Neviem akoby sa zabranilo tomu, aby ludia hufnejsie nebodovali akty (aj ked su >casto podpriemerne) na ukor skutocne kvalitnych fotiek a pritom v tom nie je >ziaden polnocny problem, ani skupinky, ci ja dam tebe, ty das mne.

staci, aby v z kazdej kategorie bola zastupena v TOP iba max. 1 fotka. potom tam nebude kopec portretov a dostanu sancu aj menej atraktivne zanre.
to si tiez myslim. Statistika uploadov v jednotlivych kategoria existuje. Ak je to urcite mnozstvo, napriklad tri a viac v kategorii urcit jej tiez moznost byt top dna v danej kategorii. Ak sa nenazbiera dostaocne mnozstvo naprilkad na superenie posunut ju dalej nech pribudnu dalsie dve tri k nej a potom sa vyhodnoti.
Tieto navrhy podla kategorii hodnotit top tu uz boli. Priznam sa som zastancom tejto myslienky a vidim v tom naozaj podnetne riesenie. Preco nedat tomu filter topiek podla kategorii, ale v rovnakych podmienkach
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-03-17 10:49:57+01
ja som za to aby sme semdavai plne verzie..trosku poskrolujeme,trosku postahujeme fotecky a budeme ich vydavat za svoje..co neurobit pre zazitok z pekneho obrazku
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-03-17 11:04:02+01
príspevok od: istvic
ja som za to aby sme semdavai plne verzie..trosku poskrolujeme,trosku postahujeme fotecky a budeme ich vydavat za svoje..co neurobit pre zazitok z pekneho obrazku
Aj ja sa za toto riešenie prihováram... potom po precítení zážitku takú fotku dáme do fotobanky, dnes ich je už niekoľko desiatok, a peniažky sa posypú...
 
Strana 3 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()