Fórum » Návrhy a pripomienky

Hodnotenie fotografii - navrh (FIFO)

marvi
marvi 2010-10-19 11:04:18+02
Caute, tak ma dnes napadla jedna vec. Co keby sa trosku zmenil system hodnotenia fotografii? Resp. nie samotny system ale to odkedy dokedy by boli fotografie zobrazovane medzi TOP fotkami dna. Ak dobre viem, tak sucasny system funguje tak,ze sa spocitava hodnotenie fotky od 00:00 daneho dna do 24:00. Cize teoreticky maju moznost ziskat najviac hodnoteni (a teda byt aj najviac zobrazovane fotky) ktore su pridane tesne po polnoci, resp. skoro rano. Myslim,ze fotky pridane vecer (aj ked su dobre) nemaju takmer sancu dostat sa do TOP foto dna. Preto navrhujem system FIFO (first in-first out). Tz.,ze by kazda foto by zbierala body pocas 24h (alebo 48 hodin) od svojho pridania, bez ohladu na to kedy by bola pridana. Po uplynuti tohto casu by bola odstranena (ak by sa tam dostala) z fotiek dna. Co poviete?

denySK
2012-03-16 17:35:33+01
príspevok od: PeCh
Zabudni. Ak niečo dáš na web, nedokáž to zabezpečiť, aby sa to nedalo stiahnuť. Minimálne to budeš mať v cache prehliadača. Často však stačí práve screenshot. Bude podobne rovnako kvalitný ako pôvodná fotka.
v JavaScripte sa da bloknut aj tlacidlo printscreen a zakazat copy-paste, pre 90% zlodejov by to stacilo myslim

Stratený Stano
ocenenie redakciou 2012-03-16 17:38:49+01
príspevok od: denySK
v JavaScripte sa da bloknut aj tlacidlo printscreen a zakazat copy-paste, pre 90% zlodejov by to stacilo myslim
Šikovný zlodej nesmie byť sprostý - a preto používa napr. soft WinSnap a všetky zákazy mu môžu byť ukradnuté...

tHono
2012-03-16 17:49:07+01
S navrhom hodnotenia v zmysle metody FIFO suhlasim,bolo by to objektivne,este by som to vylepsil tak ,ze kazda fotka na ktoru je kliknute by automaticky ziskavala v kazdej zo 3.kategorii hodnotenia po 1.bode,lebo je mi strasne luto,ked o vela zaujimavych foto nikto ani nezavadi

DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-03-16 17:51:44+01
príspevok od: Stratený Stano
Šikovný zlodej nesmie byť sprostý - a preto používa napr. soft WinSnap a všetky zákazy mu môžu byť ukradnuté...
fiha Stano kukam ze mas skusenosti s ochranou...

Je smutne to ze sa kradnu fotky, aj kus smiešne ze reklamky sa nezmožu spon osloviť/ozvať a trochen podporit danu tvorbu... no tieto spoločnosti su viac než ubohe podlamna !
Ma napadlo zrušit vsetky elektronicke prezentacie na webe a stretavali by sme sa hodnotili a komentovali už samotne printy, ktore by sa kradli už tazssie Alebo, na kazdu fotku budeme musieť aplikovať hnusný vodoznak v stýle iStockphoto ?

DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-03-16 17:57:07+01
príspevok od: marvi
Caute, tak ma dnes napadla jedna vec. Co keby sa trosku zmenil system hodnotenia fotografii? Resp. nie samotny system ale to odkedy dokedy by boli fotografie zobrazovane medzi TOP fotkami dna. Ak dobre viem, tak sucasny system funguje tak,ze sa spocitava hodnotenie fotky od 00:00 daneho dna do 24:00. Cize teoreticky maju moznost ziskat najviac hodnoteni (a teda byt aj najviac zobrazovane fotky) ktore su pridane tesne po polnoci, resp. skoro rano. Myslim,ze fotky pridane vecer (aj ked su dobre) nemaju takmer sancu dostat sa do TOP foto dna. Preto navrhujem system FIFO (first in-first out). Tz.,ze by kazda foto by zbierala body pocas 24h (alebo 48 hodin) od svojho pridania, bez ohladu na to kedy by bola pridana. Po uplynuti tohto casu by bola odstranena (ak by sa tam dostala) z fotiek dna. Co poviete?
to s tým časom ferove neje, ale videl som par prípadov ked bola fotka pridan vecer okolo 21:00 a prevalcovla sa az k topke, nespominam si už o aku fotku slo

Zaujimavý system hodnotenia je napr. na 500px, kde sa neboduje len lajkuje (aj tam su kolonky ako : "Editor choice" alebo "Popular"... toto je skor realny "čejndž" momenalneho hodnotenia

denySK
2012-03-16 17:59:47+01
príspevok od: Stratený Stano
áno, ale v kazdej skupine uzivatelov sa najdu aj idioti

PeCh
2012-03-17 09:30:53+01
príspevok od: denySK
Nestacilo. 90 % nie je 100 %. Kto bude chciet, ten zisti ako. Printscreen je systemova vec, tu javascriptom nezakazes. Netreba byt naivny, jedoducho vzdy musis ratat s tym, ze co raz das na web je verejne. Nehovoriac o tom, ze trvalo zverejnene diela je podla autorskeho zakona mozne legalne reprodukovat. Preto mozes fotit na verejnosti aj diela, ktore su chranene autorskym zakonom (soch, obrazy, ine fotky...).

Investovat do takejto ochrany je mrhanie casom a peniazmi. Na svoju stranku si ich kludne mrhaj, ale preco by to mali robit ini rozumny ludia?

denySK
2012-03-17 12:45:08+01
príspevok od: PeCh
Nestacilo. 90 % nie je 100 %. Kto bude chciet, ten zisti ako. Printscreen je systemova vec, tu javascriptom nezakazes. Netreba byt naivny, jedoducho vzdy musis ratat s tym, ze co raz das na web je verejne. Nehovoriac o tom, ze trvalo zverejnene diela je podla autorskeho zakona mozne legalne reprodukovat. Preto mozes fotit na verejnosti aj diela, ktore su chranene autorskym zakonom (soch, obrazy, ine fotky...).

Investovat do takejto ochrany je mrhanie casom a peniazmi. Na svoju stranku si ich kludne mrhaj, ale preco by to mali robit ini rozumny ludia?
rozumni ludia....
copy paste zabezpecenie je otazka par riadkoveho kodu.... ano viem, JS sa da v prehliadaci blokovat, ale stale lepsie ako nic...pripadne obmedzit dlhsi rozmer fotky maximalne na povedzme 700px a je pokoj, aspon by tu nikto nelamentoval na TK

bubu1687
2012-03-17 19:44:08+01
príspevok od: tHono
S navrhom hodnotenia v zmysle metody FIFO suhlasim,bolo by to objektivne,este by som to vylepsil tak ,ze kazda fotka na ktoru je kliknute by automaticky ziskavala v kazdej zo 3.kategorii hodnotenia po 1.bode,lebo je mi strasne luto,ked o vela zaujimavych foto nikto ani nezavadi
Ako ja sa nevyjadrujem za poslednu dobu som tu dala dost fotiek kazda ma pozreti aj cez 100 a jedina osoba sa nenasla co by mi dala dajaky koment radu hocico. Ja uz tu normalne idem so sklamanim. Body je to posledne co ma trapi ale s komentovanim daco treba robit

Strana 5 z 5

Inzercia
  • ()

• ()

• ()

• ()

• ()