Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Strata ostrosti fotografie vo vacsom nahlade

Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2008-09-03 23:29:53+02
Stale som mal pocit ze ten javascript(alebo ako je to riesene), ktory umoznuje po kliknuti na mensi nahlad fotografie otvorit plnu velkost, nejak znizuje kvalitu snimku.. No a tu je to vidiet celkom dobre.. mam crt a nie moc drinkov vypitych :) Vidim to len ja? http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-galeria/?action=showPhoto&id=25032
 
2008-09-03 23:43:33+02
daenis:
na mojom monitore (19´ LCD Eizo snad este stale dobre skalibrovane) je zmenseny obrazok preostreny (pes).
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2008-09-03 23:45:38+02
no ale ved o tom hovorim ze zmenseny je ostrejsi ako vacsi nahlad.. nemalo by to byt naopak?

Neviem ci si tu script upravuje tu zmensenu verziu (zeby to zaostroval?), alebo potom ten vacsi nahlad.
 
2008-09-03 23:59:10+02
predpokladam, ze skript tu fotku zmensi a pri zmenseni aj doostri.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2008-09-04 00:05:45+02
no asi tak to bude.. zarazil ma ten rozdiel, tak som chcel vediet ci upravuje zmenseninu alebo original.. original by bola zrejme blbost, no ale nespytaj sa ked si pekny a je to zadarmo..:)
 
rezen
2008-09-22 20:00:28+02
no ale to tak vzdy bolo a aj bude...neda sa aby to bolo rovnake ostre ...
 
roadrebel66
2008-09-22 23:46:56+02
tak potom hodnoťme TK bez rozkliknutia, teda aspoň ostrosť
 
Rinc3wind
2009-01-27 06:47:53+01
Mne sa prave zdaju tie nahlady casto dost preostrene a potom pri porovnani vyzera full verzia neostro (co je blbost). Podla mna by to chcelo trochu (dost) zmiernit doostrovanie pri tom scripte alebo doostri relativne podla velkosti povodnej fotky.
 
vaso
2009-01-27 07:48:41+01
Tiez mam pocit ze nahlady su straaasne preostrene, plna velkost vyzera OK.
 
makok
2009-06-12 10:32:55+02
Ja mam problem s ostrostou ´velkej´ fotografie ale nie v porovnani s vygenerovanym nahladom ale v porovnani s mojim ´originalom´ u mna v PC. Tie mam ostre ale po nahrati sem su vsetky neostre. Neviem, v com to moze byt, vidim, ze fotky ostatnych su pekne ostre, takze chyba je jasne niekde u mna, ale neviem kde.
 
wayne
2009-06-12 10:46:04+02
tak to s tym psom vyzera byt dobra haluz, ako by to boli 2 rozdielne fotky... doteraz smo bol v tom ze preostrenie vznika generovanim thumbnailov, co je len zmensovanie povodnej fotky.. no u psa je original takmer identicky velkostou s nahladom.. hmmm... skutocne zaujimave, tomuto by som sa chcel pozriet ´pod poklicku´
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-06-12 10:47:18+02
Original nie je upravovany, len mensie nahlady. Skript, ktory fotku otvara tiez nemeni jej ostrost. Sam som to niekoklokrat preveroval. Porovnaval som original v pocitaci so stiahnuou fotkou z ephota a aj s printscreenom obrazovky. Sedi to na pixel.
Nahlady nemozu byt doostrovane optimalne, to by to niekto musel robit rucne pre kazdu fotografiu.
 
Marcel Rebro
2009-06-12 14:45:28+02
Karol, nemoze to byt tym, ze v PC si fotku prezera v nejakom specializovanom SW (PS, ACDSee) a na webe je zobrazovana v prehliadaci, ktory ma iny farebny rozsah a co ja viem co este. Podla mna keby si ju v PC otvoril v browseri, videl by to iste ako na ePhote ...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-06-12 14:47:09+02
príspevok od: Marcel Rebro
Karol, nemoze to byt tym, ze v PC si fotku prezera v nejakom specializovanom SW (PS, ACDSee) a na webe je zobrazovana v prehliadaci, ktory ma iny farebny rozsah a co ja viem co este. Podla mna keby si ju v PC otvoril v browseri, videl by to iste ako na ePhote ...
Ked som to skusal, vzdy som to porovnaval v Photoshope.
 
Marcel Rebro
2009-06-12 14:52:19+02
príspevok od: Karol Srnec
Ked som to skusal, vzdy som to porovnaval v Photoshope.
Ano. Ak v PS vytvoris, uploadnes, stiahnes (tu istu fotku) a porovnas v PS logicky je identicka. Ale engine, ktory zobrazuje fotku v PS a v prehliadaci je asi iny a preto mozu vnikat rozdiely. Ja ten problem nemam ...

Dalsia vec je ze ked niekto uploadne (nedoostrenu) fotku, ten script co generuje thumbnail mu ju doostri ´po svojom´ aj ked je original rovnako velky ako nahlad.
 
duroslav
2009-06-12 15:31:59+02
Ja už som to raz písal do nejakého iného vlákna, ale raz som si všimol, že fotka zobrazená na ephote sa za určitých okolnosti roztiahne na väčší rozmer, ako je jej pôvodná veľkosť, ale za boha som nevedel prísť na to, čím je to spôsobené. Tým roztiahnutím sa pochopiteľne trochu rozostrí.
Z troch PC cez ktoré sa sem prihlasujem mi to robí iba na jednom. Na všetkých ale používam rovnaký browser.
 
Marcel Rebro
2009-06-12 15:34:11+02
aky pouzivas browser? nemas na tom jednom nastavene cosi ako ´fit image to skrin´?
 
duroslav
2009-06-12 15:41:52+02
Všade používam FF a +/- vždy rovnakú verziu, keďže mám zapnuté automatické aktualizácie. Keď budem pri onom problémovom PC, tak skúsim porovnať všetky nastavenia ako v browseri, tak aj vo windowsoch, ci na to náhodou nemá vplyv nastavenie DPI displeja alebo niečo podobné. Ale to bude až v pondelok.
Každopádne obrázky sa mi nezobrazujú ´fit to screen´.
 
duroslav
2009-06-15 11:27:38+02
Práve sa mi podarilo rozluštiť záhadu. Dôvod prečo mi FF rozťahoval obrázky na väčšiu veľkosť, čo spôsobovalo mierne rozostrenie, bol ten že som použil funkciu View/Zoom/Zoom In. Ten vydarený browser totiž nezväčšil iba fonty, ale zväčšoval aj obrázky.
 
gloryman
2009-06-15 11:30:13+02
ja neviem ale v 99% fotkach sa mi FULL nahlad zda spravne ostry a tie male nahlady su preostrene velmi....
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()