Hore
Fórum » Monitory a kalibrácia
 

Tablet na viacerých monitoroch

BlackWolf
2012-10-09 10:29:15+02
Zdravím všetkých tabletistov. Už dlhšiu dobu používam tablet konkretne je to Wacom Intuos 4L ale to je myslím si aj trošku nepodstatné, no problém je keď zapojím viac monitorov. Keďže tablet sa správa odlišne než myš tak plocha tabletu sa pri pripojení dvoch monitorov rozdelí na polovicu - bud vertikálne alebo horizontálne podľa usporiadania monitorov, čož je pochopiteľne pri práci neakceptovateľné.

Zaujímalo by ma či náhodou niekto nevyriešil tento problém? Po pravde ani nemám šajnu ako . Trebárs pri nájazde na koniec tabletu by to hodilo na ďalší monitor alebo neviem.

Skôr len taká otázka do pléna či toto už niekto riešil (očakávam odpoveď áno) a či to aj niekto nejak zaujímavo vyriešil (očakávam skôr odpoveď nie ale uvidí sa)
 
inkubbus
2012-10-09 10:33:49+02
akože myslíš tak, že tablet by zostal nerozdelený a ty by si len nejakým gestom preskakoval medzi pracovnými plochami?
 
atariak
2012-10-09 10:40:51+02
príspevok od: BlackWolf
Zdravím všetkých tabletistov. Už dlhšiu dobu používam tablet konkretne je to Wacom Intuos 4L ale to je myslím si aj trošku nepodstatné, no problém je keď zapojím viac monitorov. Keďže tablet sa správa odlišne než myš tak plocha tabletu sa pri pripojení dvoch monitorov rozdelí na polovicu - bud vertikálne alebo horizontálne podľa usporiadania monitorov, čož je pochopiteľne pri práci neakceptovateľné.

Zaujímalo by ma či náhodou niekto nevyriešil tento problém? Po pravde ani nemám šajnu ako . Trebárs pri nájazde na koniec tabletu by to hodilo na ďalší monitor alebo neviem.

Skôr len taká otázka do pléna či toto už niekto riešil (očakávam odpoveď áno) a či to aj niekto nejak zaujímavo vyriešil (očakávam skôr odpoveď nie ale uvidí sa)
Nie je to ziadny problem na vyriesenie, je to vec ovladacov, a tie nepreprogramujes. Takze je to feature. Skus sa popozerat v nastaveniach obsluzneho programu pre tablet.
 
BlackWolf
2012-10-09 10:45:02+02
príspevok od: inkubbus
akože myslíš tak, že tablet by zostal nerozdelený a ty by si len nejakým gestom preskakoval medzi pracovnými plochami?
presne "nejakým gestom"
 
BlackWolf
2012-10-09 10:45:51+02
príspevok od: atariak
Nie je to ziadny problem na vyriesenie, je to vec ovladacov, a tie nepreprogramujes. Takze je to feature. Skus sa popozerat v nastaveniach obsluzneho programu pre tablet.
no pýtam sa práve preto že som žiadnu takú funkciu / možnosť nenašiel...
 
inkubbus
2012-10-09 10:50:04+02
keď na to niekto príde, tak mi dajte vedieť. aj keď zatiaľ sa na viacmonitorové pracovisko nechystám, ale človek nikdy nevie
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-10-09 10:56:20+02
.... pri tablete vypnut druhy monitor, tiež som nadtým dumal.. kedze pri sustredenejsiej praci sa zameriavam na jednu plochu, pri grafike prejdem kludne aj na myšku, kde som rýchlejší...
 
duroslav
2012-10-09 13:16:21+02
V ovládacom paneli pre tablet si nastavuješ ako má byť plocha tabletu rozdelená medzi monitory...
A potom jedno tlačítko na tablete (neviem ktoré, lebo tablet momentálne nemám pri sebe) slúži na prepínanie medzi zvolenými režimami
1) Tablet pokrýva plochu oboch monitorov
2) Tablet pokrýva iba monitor 1
3) Tablet pokrýva iba monitor 2

a tak dokola.

Mne takéto riešenie v pohode vyhovuje. Väčšinou to mám aj tak nastavené na 1. možnosť, lebo panely nástrojov vo fotošope mám na druhom monitore a upravovaný súbor je otvorený na prvom. Keď potrebujem väčšiu presnosť, tak si buď krátkodobo tablet prepnem do možnosti 2 alebo si pomôžem ďalším tlačidlom na tablete, ktorý mi aktivuje "precision mode".
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()