Hore
Fórum » Monitory a kalibrácia
 

27" Dell U2713H UltraSharp - pecka pre fotografov !?

lacikam
lacikam 2012-11-04 11:37:56+01
Zo zahraničnej recenzie : Dobrý výber - U2713H s pôsobivou kvalitu obrazu - podporený cenou, ktorá je asi o 20% nižšia, než pri U2711, ponúka pre každého niečo. So všetkými pozitívami i negatívami, jedna vec je úplne jasná: U2713 je vynikajúci monitor pre domácich užívateľov. Nekonkuruje Dell U2711, Samsung SyncMaster 850D alebo Asus VG278H vo všetkých oblastiach, ale ak široký farebný gamut (sRGB), alebo extrémne pozorovacie uhly sú absolútnou nutnosťou - potom U2713 a jeho kalibrovaný panel naozaj poskytne takmer perfektný obraz.
+ : Vynikajúca Anti-Glare úprava povrchu obrazovky (oveľa lepšia než u U2711, kde bol povrch terčom kritiky) - dobré podanie farieb - férová cena - slušný multimediálne možnosti - Integrované USB 3.0 porty - fyzické tlačidlá + Intuitívne OSD..
- : Znížené možnosti vstupov v porovnaní s U2711 - čítačka pamäťových kariet by bola skvelým doplnkom - Rotácia monitora na výšku (v režime pivot) môžu poškriabať základňu - Technicky nižšie špecifikácie oproti panelu U2711 ..
Záver recenzie : Môže vyvolať chtíč, závisť a žiarlivosť v priateľoch a rodine.
recenzia na svethardware : http://www.svethardware.cz/art_doc-B126639390EAC219C1257AA6003BCCCC.html
Nemôžem si pomôcť, mne to pripadá byť OK - aj z pohľadu ceny : http://www.alza.sk/27-dell-u2713h-ultrasharp-d353760.htm
 
lacikam
2012-11-16 23:42:30+01
príspevok od: Simus
Zdravím. Potrebovala by som poradiť, a je podľa mňa zbytočné vytvárať novú tému, keď týchto tém o monitoroch je tu neúrekom. Ale k veci . Jedná sa mi o monitor, na upravovanie fotiek (rátam s ním aj do budúcnosti), nie len 2-3 roky. Do týchto vecí sa absolútne nevyznám. Rozmýšľam nad daným (týmto tu spomínaným) DELLkom U2713H. Ešte ma zaujal DELL U2412M a EIZO S2243WH. Len neviem načo sa mám pozerať. Viem iba že na TN panel radšej zabudnúť a vyberať IPS a... Prosím Vás, nevedeli by ste mi poradiť? Alebo na čo sa mám zamereť, na akú značku? (niekde som čítala že eizo, nec alebo dell) Ď.
Simus - len pre ujasnenie - DELL U2412M je monitor za cca 250E, DELL U2713H za dvojnásobok. Takže : U2412M za 250E je 16:10 monitor, čo by šlo brať ako výhodu, je to model predstavený 7/2011 - pctuning má k názvu (hľadanie podľa fráz) 9 výsledkov - 8x bol od predstavenia vo výbere "doporučené sestavy a monitory" - až do septembra 2012, takže zlý nebude - pracuje však s 6-bit panelom (od LG) a do 8-bit je dopočítaný cez Frame Rate Control (FRC http://en.wikipedia.org/wiki/Frame_rate_control ), - v recenzii od Mirek Jahoda tu : http://extrahardware.cnews.cz/recenze-dell-ultrasharp-u2412m-test-ips-s-1920-x-1200-px
Ak by boli vo výbere, len tieto dva DELL - tak volím novší a väčší.. Recenzia je v mojom príspevku pri zakladaní tejto témy. Ale je tu ešte to EIZO.. Je rozmerovo najmenšie a to si dovolím povedať, že je jeho najväčšia nevýhoda. Inak áno - na papieri samé výhody, 16:10 pomer, 10bit panel natívne. To si však žiada rovno aj 10bit výstup z grafickej karty a teda nie bežná karta na hranie + vedieť to v 10bit sprevádzkovať a používať.. Ach jaj, osobne by som bral 27"DELL, akurát si predtým ešte skontroluj výstupy na grafickej karte, či tam máš duálny DVI, pretože ten monitor má natívne rozlíšenie 2560 x 1440 a to len tak z hociktorého výstupu nedostaneš. Nie z D-sub, nie z HDMI, nie z single DVI. Iba dual DVI a Display port, ak sa mýlim - iste ma niekto opraví - všetko v hlave nenosím, iba čo si pamätám - zbytok googlim.
Na záver ešte si prečítaj toto, ak by ťa niekto silou-mocou presviedčal o tom, že musíš! to EIZO, lebo má 10bit
http://extrahardware.cnews.cz/barevny-gamut-co-je-jak-jsou-na-tom-dnesni-lcd
 
Snowkill
2012-11-16 23:45:16+01
NO promin možná to bylo nesrozumitelné, Na monitoru co ted mám SAMSUNG P2770 prej ej to katastrofa na uprafu fotek , tak doufam že ten DELL bude znatelně lepší. Ma DVI, HDMI a Analog a na grafice mam HDMI a DVI 2X. Koupil jsem misto analogu že vyzkoušim kvalitu HDMI kabel a nevim jestli jsem to vše nastavil jak má být , jinak taky jsem se rýpal v Photoshopu a dal místo sRGB, Adobe RGB a nějaký ten gamut atd. díky za rady moc si toho cenním, Jinak není lepší si už připlatit za DELL 2711 http://lcd-monitory.heureka.cz/dell-u2711/ ?
 
lacikam
2012-11-17 00:05:30+01
Si priplatiť? Hm, tak ten dell z tvojho linku je takmer o 3 roky starší (dátum predstavenia), hoci papierovo lepší. Verím však, že výkonovo by ten sRGBčkový vyhral - vývoj sa predsa len niekde prejaví - a z recenzie, ktorú som narýchlo vygooglil ma zaujalo toto : "Dell v tomto modeli používa 12 bitové interné spracovanie farieb s možným 10-bitovým výstupom, vďaka čomu je možné dosiahnuť až miliardu farieb. Pre použitie 30-bitových farieb je nutnosťou pracovná grafická karta a aplikácia podporujúca 30-bitové farby." (myslené 3x10bit) Takže aj nová karta atď... Inak to nemá cenu a v takom prípade (na 8-bitoch) veril by som skalibrovanému Dellu so sRGB.
Celá recenzia tutak : http://www.zive.sk/test-dell-ultrasharp-u2711-aj-pre-profesionalov/sc-3-a-287453/default.aspx
A aj ja si prečítam celé totok: http://extrahardware.cnews.cz/barevny-gamut-co-je-jak-jsou-na-tom-dnesni-lcd
Poněváč - ty píšeš " .. a dal místo sRGB Adobe RGB a néjaký ten gamut atď - tak neviem, či ma skúšaš Ja Ti neradím, ja s Tebou komunikujem.
 
Simus
2012-11-17 09:06:08+01
lacikam: Ďakujem Popozerám odkazy poprečitujem. Očividne aj tento text budem čítať ešte minimálne 2 -4 lkrát, lebo na ráno - fúúú je to na mňa veľa informácií. a jedna veľká španielska dedina Ale tak, to dellko 2713h alebo , po dohadovaní nejaké to eizo S2243WFS. alebo iný monitor do 500 evri.... fú, idem sa na to najesť. Ď.
 
Snowkill
2012-11-17 15:43:00+01
príspevok od: lacikam
Si priplatiť? Hm, tak ten dell z tvojho linku je takmer o 3 roky starší (dátum predstavenia), hoci papierovo lepší. Verím však, že výkonovo by ten sRGBčkový vyhral - vývoj sa predsa len niekde prejaví - a z recenzie, ktorú som narýchlo vygooglil ma zaujalo toto : "Dell v tomto modeli používa 12 bitové interné spracovanie farieb s možným 10-bitovým výstupom, vďaka čomu je možné dosiahnuť až miliardu farieb. Pre použitie 30-bitových farieb je nutnosťou pracovná grafická karta a aplikácia podporujúca 30-bitové farby." (myslené 3x10bit) Takže aj nová karta atď... Inak to nemá cenu a v takom prípade (na 8-bitoch) veril by som skalibrovanému Dellu so sRGB.
Celá recenzia tutak : http://www.zive.sk/test-dell-ultrasharp-u2711-aj-pre-profesionalov/sc-3-a-287453/default.aspx
A aj ja si prečítam celé totok: http://extrahardware.cnews.cz/barevny-gamut-co-je-jak-jsou-na-tom-dnesni-lcd
Poněváč - ty píšeš " .. a dal místo sRGB Adobe RGB a néjaký ten gamut atď - tak neviem, či ma skúšaš Ja Ti neradím, ja s Tebou komunikujem.
nezkoušim tě jen vybíram monitor který bude fakt dobrej za dobré penize a 18 tisic bych dal jestli je to fakt rozdíl. JInak v nastaveni Photoshopu se vubec nevyznam,a nic moc jsem na internetu nenašel o nastaveni photoshopu., a já si myslel celou dobu že mi radíš -
 
zolooo
2012-11-17 15:55:31+01
Z vlastnej skúsenosti:
ZIstil som, že mi rozlíšenie na monitore 1920 x 1200 už nestačí (mal som 24" EIZO S2431W. Monitor som predal a po uvážení všetkých PRO a PROTI kúpil DELL U2413HM. Osobne som nadmieru spokojný. Monitor je korektne nastavený z výroby a to rozlíšenie je na nezaplatenie. Na domáce amatérske využitie dobrá voľba.
Majte sa!
 
Snowkill
2012-11-18 11:19:13+01
príspevok od: zolooo
Z vlastnej skúsenosti:
ZIstil som, že mi rozlíšenie na monitore 1920 x 1200 už nestačí (mal som 24" EIZO S2431W. Monitor som predal a po uvážení všetkých PRO a PROTI kúpil DELL U2413HM. Osobne som nadmieru spokojný. Monitor je korektne nastavený z výroby a to rozlíšenie je na nezaplatenie. Na domáce amatérske využitie dobrá voľba.
Majte sa!
Ahoj, musím reagovat, DELL U2413HM ?? nebo DELL 2413H ?? img src="https://img.ephoto.sk/images/theme_default/emoticons/bigsmile.png" alt="" /> prej docela rozdíl. jinak díky za info
 
Snowkill
2012-11-18 11:22:37+01
príspevok od: zolooo
Z vlastnej skúsenosti:
ZIstil som, že mi rozlíšenie na monitore 1920 x 1200 už nestačí (mal som 24" EIZO S2431W. Monitor som predal a po uvážení všetkých PRO a PROTI kúpil DELL U2413HM. Osobne som nadmieru spokojný. Monitor je korektne nastavený z výroby a to rozlíšenie je na nezaplatenie. Na domáce amatérske využitie dobrá voľba.
Majte sa!
sakra, sorry ale nic mito nenašlo ve vyhledávači, asi už je dost strý že se neprodává ?
 
lacikam
2012-11-19 22:35:23+01
ešte na chvíľu oživím aktivitu v tomto vlákne odkazom k "všeobecne" poňatému článku P. Kovač - kde sa bližšie zaoberal aj s tu preberaným (a v názve témy obsahovaným) DELL U2713H. Meral na ňom napríklad homogenitu podsvietenia aj homogenitu farebnej teploty, pričom bol nekompromisne náročný. (inak ani nemohol - hoci k porovnaniu si vyberal matematickú dokonalosť vyjadrenú 100%-ami a technológie DUE (EIZO) či DUC (NEC) napríklad. Ale to, čo je obsahom (čo prinášajú užívateľom GRAFICKÉ MONITORY) článku, treba pre objektivitu pripustiť. DELL U2713H nie je cielený ako grafický monitor - ani cenou.
http://www.svethardware.cz/art_doc-B761116E2E5C6BA0C1257A9C003DBCB6.html
 
photographer-jolly
2012-11-20 07:36:33+01
príspevok od: Snowkill
Ahoj, musím reagovat, DELL U2413HM ?? nebo DELL 2413H ?? img src="https://img.ephoto.sk/images/theme_default/emoticons/bigsmile.png" alt="" /> prej docela rozdíl. jinak díky za info
Dell U2713HM.


/zolooo z práce/
 
Snowkill
2012-11-22 20:51:53+01
príspevok od: lacikam
ešte na chvíľu oživím aktivitu v tomto vlákne odkazom k "všeobecne" poňatému článku P. Kovač - kde sa bližšie zaoberal aj s tu preberaným (a v názve témy obsahovaným) DELL U2713H. Meral na ňom napríklad homogenitu podsvietenia aj homogenitu farebnej teploty, pričom bol nekompromisne náročný. (inak ani nemohol - hoci k porovnaniu si vyberal matematickú dokonalosť vyjadrenú 100%-ami a technológie DUE (EIZO) či DUC (NEC) napríklad. Ale to, čo je obsahom (čo prinášajú užívateľom GRAFICKÉ MONITORY) článku, treba pre objektivitu pripustiť. DELL U2713H nie je cielený ako grafický monitor - ani cenou.
http://www.svethardware.cz/art_doc-B761116E2E5C6BA0C1257A9C003DBCB6.html
jak to myslíš ? ted jsem v rozpacích zase
 
Snowkill
2012-11-22 20:59:05+01
príspevok od: photographer-jolly
Dell U2713HM.


/zolooo z práce/
A proč ten ? a jaky jeten rozdil mezi něma
 
lacikam
2012-11-22 23:30:13+01
príspevok od: Snowkill
A proč ten ? a jaky jeten rozdil mezi něma
No, rozdiely som nesledoval, občas ide iba o rozdielne označenie rovnakého výrobku, ale môžeš pogoogliť..A ten môj odkaz - ja "nič nemyslím", chcel som byť objektívny. Samozrejme - JE to fasa monitor, ale nie je to GRAFICKÝ monitor (s takými nárokmi (ako na profi monitory) pri meraní ako tam boli predvedené - obstojí len zopár modelov - ani od EIZO nie všetko. Takže môžeš zostať kľudný - v cene do 600E lepší 27" obraz s plným a deklarovaným sRGB nekúpiš. Ten test hlavne ukazuje rozdiel medzi "najlepším" v komercii a najlepším v profi - resp. aký by bol, ak by sa to porovnalo meraním. Mňa najviac "zaskočila" homogenita podsvietenia - tam by tomu DELLu nejaká finesa dosť pomohla. Otázne je, ako veľmi je také niečo (nie sondou a merané) vnímateľné okom a pri fotke. Osobne myslím, že to nejde postrehnúť v reálnej praxi.
 
Snowkill
2012-11-24 19:36:39+01
príspevok od: lacikam
No, rozdiely som nesledoval, občas ide iba o rozdielne označenie rovnakého výrobku, ale môžeš pogoogliť..A ten môj odkaz - ja "nič nemyslím", chcel som byť objektívny. Samozrejme - JE to fasa monitor, ale nie je to GRAFICKÝ monitor (s takými nárokmi (ako na profi monitory) pri meraní ako tam boli predvedené - obstojí len zopár modelov - ani od EIZO nie všetko. Takže môžeš zostať kľudný - v cene do 600E lepší 27" obraz s plným a deklarovaným sRGB nekúpiš. Ten test hlavne ukazuje rozdiel medzi "najlepším" v komercii a najlepším v profi - resp. aký by bol, ak by sa to porovnalo meraním. Mňa najviac "zaskočila" homogenita podsvietenia - tam by tomu DELLu nejaká finesa dosť pomohla. Otázne je, ako veľmi je také niečo (nie sondou a merané) vnímateľné okom a pri fotke. Osobne myslím, že to nejde postrehnúť v reálnej praxi.
takže si myslíš že to je suepr monitor za tu cenu ? jsem ochoten dát max 20 tisíc . Jinak nějak neví mjaky je rozdíl mezi H a HM, u nas na heurece se pomalu ani neda ten H koupit není to jako nový model to HM ?? sorry že pořád pišu ale chci mit fakt super monitor .
 
Marek Vančo
2012-11-30 18:37:49+01
Tak ako som sľúbil, podelím sa o SUBJEKÍVNY dojem z týždňového používania tohot monitora DELL 2713HMt.

Okolnosti: Prechádzam z Laptopového rozlíšenia 15 palcov 1024x768. V práci mám 1920x1080 22 palcov.

Najviac sa mi páči hustota pixelov. Hustejší raster sa podobá obrazovke Apple 27. Ale je matná povrchová úprava.
Veľkosť plochy dáva priestor na otovrenie viacero okien. Stránky majú veľa negatívneho priestoru, a pôsobí to príjemne a profesionálne.
Farebný rozsah je subjektívne lepší voči TN na mojom laptope IBM r51, hlavne zelená a červená farba.

Negatívum vidím v IPS glow (žiara). Zo začiatku som mal skoro pocit že pozerám na TN monitor, ale overil som si, že farby vidím dobre aj v extrémnych uhloch, teda je to IPS. Žiara sa prejavuje na tmavých miestach v tmavej miestnosti s monitorom nastaveným na Brightness:33 Contrast:50. (Zmena Brightness, Contrast žiaru veľmi neovplivní).
Dá sa zabrániť len dobrým osvetlením pracoviska a väčšej pozorovacej vzdialenosti od monitora.).

Viacej o žiare tu - je to trošku menej vidieť ako na videu:
http://www.youtube.com/watch?v=1-Opmk3eqhU

Viac o žiare na tomto monitore v recenzii v časti Viewing Angles:
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2713hm.htm

Mechanické prevedenie, čoho som sa obával po skúsenosti tu vyššie:
- nemám žiadne obavy. Monitor sa posúva ľahko po koľajničkách hore, dolu, pri trasení stola sa nerozkmitáva. Po otočení do strany sa po zastavení trochu kmitá, ale pri zastavení kmitov ostáva pevne stáť.
Tlačítko Zapnúť je treba stláčať tak, že si pridržím zadnú časť monitora 4 prstami a palcom si stlačím tlačitko, inak sa monitor rozkmitá. Žiaden problém v tom nevidím, stena je tenká.

bočné USB nevyužívam, keďže traba hľadať z boku a vstávať zo stoličky. Na PC sú praktickejšie, keďže na konektor priamo vidím.

V práci sa mi monitor začal zdať malý. Na veľkú plochu sa dobre zvyká a verím že sa mi bude dobre pracovať pri programovaní.

Celkovo sa mi monotor páči a za podobnú cenu lepší nekúpim.
Kupoval som ho v nemeckom obchode Mi****y.de , Je to veľmi seriózny obchod, chybou banky platba za monitor prebehla 2x. Po emailovej reklamácii priamo s obchodom (v angličtine) vrátili peniaze za 3 dni! (Super servis, tak reaktívny internetový obchod som ešte nezažil!) Nechcem robiť reklamu, ale pozitívna skúsenosť sa musí tiež podať.
 
lacikam
2012-11-30 23:48:52+01
Marečku, bočné USB využiješ, napríklad ja tam mám (na podobne konfigurovanom modeli Fujitsu) pichnutú klaviatúru (Apple- má ďalšie dva USB porty) a do nej zase myšku. Môžeš tam mať nastálo kabel s USB mini - pre prehrávač alebo ďalší HUB. Inak super, že si napísal - najbližšie, keď pôjdem ku kamoške, tak si to "GLOW" prezriem u nej..
 
Snowkill
2012-12-06 17:38:06+01
Promin že tě tak otravuju ale ten muj radoby monitor na upravu fotek nestačí,a chci si koupit něco pořádného... jen prostě nevím jestli bude fakt stačit DELL U2713HM nebo radši koupit Dell U2711
+ AMD FirePro V4900 která zobrazí čísty 10 bit, teda ne čísty nebot jak píšeš je to 8 bit + elektronicky dovršené na 10 bitu. Tak třena koupit 24 palcové eizo za 15 tisic a k tomu tuhle grafiku ?? nebo Nvidia Quadro 600.


Shrnul bych to že se rozhoduju mezi DELL 2713HM nebo DELL U2711
Ten první je čisty 8 bit
ten druhý je 8 bit + 2 bit elektroniky dovršeno na 10 bitu

oba 2 jsou 27 palcové


Druhá varianta je koupit Eizo 24 palcové nvm jeste jaké ale aby melo 10 bit nebo ten DELL U2711 který ma 10 bitu a potřebuje na to grafiku ?
a grafiku Nividia Quadro 600 nebo AMD FirePro V4900 ktera dokaže pracovat z 10 bitama.


nějak takhle bych to videl ja muj SAMSUNG P2770HD je opravdu katastrofa až na to že je 27 palcovi...

prosím o radu co a jak by jste koupili, beru za zřetel i cenu do tech 25 tisic max.

Dík moc a spěchá to musím to už objednat


 
lacikam
2012-12-06 18:23:25+01
Hm, to čo tu napíšem ber ako môj názor - čo by som urobil ja - ako uvažujem. Nie, čo máš urobiť TY. 10 bit alchýmii by som sa vyhol. "Kór", když je to 8+2 AFRC, tam je škoda "plnokrevní grafiky" = cokoli z řad Quadro/FirePro. Když už budeš chtít řešit 10bit poctivě (že koupíš 10bit VGA), tak opravdu 10bit nativních i v monitoru - NEC počínaje, EIZO konče..
Otázka tedy stojí tak, jako jsem výše naznačil - a ne tak, jestli U2713 / U2711. Jestli je výhoda staršího U2711 to rozšíření (AFRC) barevné hloubky v bitech, tak jeho nevýhodou je OPRAVDU opomíjená "špinavá" (hrubě zrnitá, skreslující bílou") úprava povrchu obrazovky, kde novější "13-ka" je na tom s povrchovou úpravou Anti Glare - cit. výše :" oveľa lepšia než u U2711, kde bol povrch terčom kritiky." Hm, je možné vidieť pre Teba to IPS glow v reále? Ak áno, zašiel by som pozrieť a podľa toho sa rozhodol.
10bit so sebou prináša ďalší kopec problematiky - chceš fotiť alebo sa vyznať v 10bit?
 
vojtech
2012-12-06 19:17:40+01
príspevok od: Marek Vančo
Tak ako som sľúbil, podelím sa o SUBJEKÍVNY dojem z týždňového používania tohot monitora DELL 2713HMt.

Okolnosti: Prechádzam z Laptopového rozlíšenia 15 palcov 1024x768. V práci mám 1920x1080 22 palcov.

Najviac sa mi páči hustota pixelov. Hustejší raster sa podobá obrazovke Apple 27. Ale je matná povrchová úprava.
Veľkosť plochy dáva priestor na otovrenie viacero okien. Stránky majú veľa negatívneho priestoru, a pôsobí to príjemne a profesionálne.
Farebný rozsah je subjektívne lepší voči TN na mojom laptope IBM r51, hlavne zelená a červená farba.

Negatívum vidím v IPS glow (žiara). Zo začiatku som mal skoro pocit že pozerám na TN monitor, ale overil som si, že farby vidím dobre aj v extrémnych uhloch, teda je to IPS. Žiara sa prejavuje na tmavých miestach v tmavej miestnosti s monitorom nastaveným na Brightness:33 Contrast:50. (Zmena Brightness, Contrast žiaru veľmi neovplivní).
Dá sa zabrániť len dobrým osvetlením pracoviska a väčšej pozorovacej vzdialenosti od monitora.).

Viacej o žiare tu - je to trošku menej vidieť ako na videu:
http://www.youtube.com/watch?v=1-Opmk3eqhU

Viac o žiare na tomto monitore v recenzii v časti Viewing Angles:
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2713hm.htm

Mechanické prevedenie, čoho som sa obával po skúsenosti tu vyššie:
- nemám žiadne obavy. Monitor sa posúva ľahko po koľajničkách hore, dolu, pri trasení stola sa nerozkmitáva. Po otočení do strany sa po zastavení trochu kmitá, ale pri zastavení kmitov ostáva pevne stáť.
Tlačítko Zapnúť je treba stláčať tak, že si pridržím zadnú časť monitora 4 prstami a palcom si stlačím tlačitko, inak sa monitor rozkmitá. Žiaden problém v tom nevidím, stena je tenká.

bočné USB nevyužívam, keďže traba hľadať z boku a vstávať zo stoličky. Na PC sú praktickejšie, keďže na konektor priamo vidím.

V práci sa mi monitor začal zdať malý. Na veľkú plochu sa dobre zvyká a verím že sa mi bude dobre pracovať pri programovaní.

Celkovo sa mi monotor páči a za podobnú cenu lepší nekúpim.
Kupoval som ho v nemeckom obchode Mi****y.de , Je to veľmi seriózny obchod, chybou banky platba za monitor prebehla 2x. Po emailovej reklamácii priamo s obchodom (v angličtine) vrátili peniaze za 3 dni! (Super servis, tak reaktívny internetový obchod som ešte nezažil!) Nechcem robiť reklamu, ale pozitívna skúsenosť sa musí tiež podať.
ahoj, kolko si platil postovne, doviezol ti ho kurier az domov ? dakujem
 
Snowkill
2012-12-09 17:56:32+01
príspevok od: lacikam
Hm, to čo tu napíšem ber ako môj názor - čo by som urobil ja - ako uvažujem. Nie, čo máš urobiť TY. 10 bit alchýmii by som sa vyhol. "Kór", když je to 8+2 AFRC, tam je škoda "plnokrevní grafiky" = cokoli z řad Quadro/FirePro. Když už budeš chtít řešit 10bit poctivě (že koupíš 10bit VGA), tak opravdu 10bit nativních i v monitoru - NEC počínaje, EIZO konče..
Otázka tedy stojí tak, jako jsem výše naznačil - a ne tak, jestli U2713 / U2711. Jestli je výhoda staršího U2711 to rozšíření (AFRC) barevné hloubky v bitech, tak jeho nevýhodou je OPRAVDU opomíjená "špinavá" (hrubě zrnitá, skreslující bílou") úprava povrchu obrazovky, kde novější "13-ka" je na tom s povrchovou úpravou Anti Glare - cit. výše :" oveľa lepšia než u U2711, kde bol povrch terčom kritiky." Hm, je možné vidieť pre Teba to IPS glow v reále? Ak áno, zašiel by som pozrieť a podľa toho sa rozhodol.
10bit so sebou prináša ďalší kopec problematiky - chceš fotiť alebo sa vyznať v 10bit?
Dnes bych rád už něco objednal ,samozřejmě že chci fotit , takže se mam vyprdout na10 bitové zpracovaní a koupit si DELL U2713 HM ? bez grafické karty quadro za 2700kč ? doufam že to bude fakt rozdíl proti tomu mému monitoru :ú.
 
Strana 3 z 8
1 2 3 4 5 ... 7 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()