Hore
Fórum » Monitory a kalibrácia
 

Datacolor SpyderCube - pomôcka na vyváženie bielej

j.a.r.o.
2013-03-13 13:00:19+01
Používate (máte) to už niekto?

http://www.northlight-images.co.uk/reviews/photography/spydercube.html
 
WildSammy
2013-03-13 13:35:39+01
príspevok od: j.a.r.o.
Používate (máte) to už niekto?

http://www.northlight-images.co.uk/reviews/photography/spydercube.html
mam kvalitnu sedu kartu nemeckej vyroby, bola dost draha a kupil som ju asi tak 6 rokov dozadu.. este ani 1x som ju nepouzil..
 
j.a.r.o.
2013-03-13 13:42:49+01
Kartu by som asi časom pokrčil, toto vyzerá malé (prenosné) a hádam to aj niečo vydrží. Cenu som videl okolo 46.-€
 
tomis.ales
2013-03-13 13:52:28+01
Podla mna je to takmer zbytocnost. Kedze je to trojrozmerny objekt, svetlo z roznych stran moze mat rozne intenzity a farby, cize by si to musel pred kazdym testom natacit na svoje hlavne svetlo. Radsej kartu, tu len tak nepokrcis, je to tvrdy karton. Toto ti zabera vela miesta, ja by som to nekupoval.
Ale aby som odpovedal na otazku: Nie nemam ju a nepouzival som ju
 
WildSammy
2013-03-13 14:24:46+01
príspevok od: j.a.r.o.
Kartu by som asi časom pokrčil, toto vyzerá malé (prenosné) a hádam to aj niečo vydrží. Cenu som videl okolo 46.-€
kartu nepokricis.. ja ju mam z pevneho plastu.. a su aj take flexibilne co sa daju skladat.. len ta moja ma naviac vyznacene odtiene, aj farebne, takze sas nou lepsie pracuje, len ako hovorim, ze som ju v praxi pouzil tak 1x, ked som ju kupil a odvtedy nic
 
Marek Janicko
2013-03-13 14:36:12+01
Mam sedu kartu a pouzivam ju velmi casto. Neviem si predstavit, ako by som mal dosiahnut top vysledkov co sa tyka farieb bez toho.
Momentalne mam dve: plastovu a papierovu (tu pouzivam iba na domace fotenie produktov)

Osobne sa mi to natolko osvedcilo, ze planujem X-Rite ColorChecker. Kupim raz a bude hadam na cely zivot.
 
hyperon
2013-03-13 18:50:20+01
ja pouzivam krytku pre vyvazenie bielej, nieco taketo: http://www.mini-max.sk/product/default/1269
 
total empty
2013-03-13 19:06:10+01
Hovadina, nastav foťak na AWB a v softe si už rawko nastavíš ako chceš,podľa chuti,nie podľa prístroja alebo tabuľky či programu. Všetko tak ako potrebuješ aby fotka bola dobrá,často posúvam bielu buď hore alebo dole ,tak, aby fotka vyzeralá dobre, nie tak ako určuje automat a tabuľky.
Takže je to zbytočnosť,
 
Marek Janicko
2013-03-13 19:35:06+01
príspevok od: total empty
Hovadina, nastav foťak na AWB a v softe si už rawko nastavíš ako chceš,podľa chuti,nie podľa prístroja alebo tabuľky či programu. Všetko tak ako potrebuješ aby fotka bola dobrá,často posúvam bielu buď hore alebo dole ,tak, aby fotka vyzeralá dobre, nie tak ako určuje automat a tabuľky.
Takže je to zbytočnosť,
Vybava fotografa zavisi od toho co foti a nie od toho, ako fotia iny. Pre teba to je naozaj zbytocnost podla fotiek v tvojom albume. No ja sa venujem portretom + svadbam a tam si nemozem dovolit fotky, na ktorych bude tahat pletovka, do oranzova alebo zelenej.
Zakladatel temy by mal vediet ci to vyuzije. Ja by som mu odporucil cestu zakupenia lacnejsej 18% tabulky, karticky, ...a pouzivanim zisty ci sa to u neho uzivi. No za dalsie karticka je iba minimum. K tomu je nutna i kalibracna sonda, aby si pracu na plno vychutnal.

 
total empty
2013-03-13 19:44:39+01
príspevok od: Marek Janicko
Vybava fotografa zavisi od toho co foti a nie od toho, ako fotia iny. Pre teba to je naozaj zbytocnost podla fotiek v tvojom albume. No ja sa venujem portretom + svadbam a tam si nemozem dovolit fotky, na ktorych bude tahat pletovka, do oranzova alebo zelenej.
Zakladatel temy by mal vediet ci to vyuzije. Ja by som mu odporucil cestu zakupenia lacnejsej 18% tabulky, karticky, ...a pouzivanim zisty ci sa to u neho uzivi. No za dalsie karticka je iba minimum. K tomu je nutna i kalibracna sonda, aby si pracu na plno vychutnal.

Všetko sa dá v raw vyvážiť, pokiaľ je to v medziach, pokiaľ je to extrém posunutý o 3.tisíc tupňa Kelvina a viac, to už je zlé. Aj na pleti musí byť cítiť atmosféru svetla,atmosféru miesta, nemožem tvár neutrálne nastaviť pri osvetlení slnkom,napr. To o čom hovoríš spôsobujú blesky-odpaľovče.
Nakoniec vždy na doladenie poúžijem fotošop.
Neverím, žeby sa AWB seklo viac ako 1.tisíc stupňov, skôr 500 +,-.
Nech vyskúša,ale časom zistí, že je to zbytočnosť.
 
tomis.ales
2013-03-13 20:55:21+01
Mna spravny WB nezaujima. Robim si farby ake chcem a ake sa mi zrovna pacia. Nevidim dovod preco by vsetky fotky mali mat spravny WB. Ale to je moj nazor. Keby som mal napr. na svadbe pokazde, ked sa zmeni scena vytahovat sedu tabulku a odfotit ju, by ma vykotilo. Pre rypalov odkazujem, ze produkty nefotim
Na druhu stranu, je dobre sa od niecoho odrazit.
AWB nepouzivam nikdy a fotim RAW.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()