Hore
Fórum » Monitory a kalibrácia
 

Foto monitor do 500,- €

zajopajo
2014-11-29 16:30:35+01
Ahojte,

potrebujem by som poradiť s výberom foto monitoru. Bol by som rád, ak by to bol 24 palcový. Niečo nad 500 by som ešte dal, ale nerád by som veľmi prekračoval túto sumu.
 
zajopajo
2014-11-30 09:17:56+01
Má niekto skúsenosť s týmto monitorom:
EIZO EV2436WFS
http://www.svethardware.cz/recenze-eizo-ev2436wfs-trefa-do-cerneho/36363-7
je niečo do 500 € lepšie?
 
zajopajo
2014-11-30 19:50:33+01
Nikto nepoužíva na spracovanie monitor do 500€ ? Chcel som konkrétne rady od tých, ktorý niektorý konkrétny model majú doma a používajú. Recenzií je neúrekom, veľmi ťažko sa v takom množstve orientuje.
 
MagickVamp
2014-11-30 20:35:56+01
Ja som riesil to iste ale hladal som daco do 600 - 700, ale moja podmienka bola 27 palcov, sRGB, 10 bit, 2560 * 1440, matny a s nizsou spotrebou, nieco na co mozem kukat aj v noci a na com sa mi bude rovnako dobre pracovat ako aj citat a bude sa na nom dat v pripade potreby aj nieco zahrat.....a nasiel som BenQ GW2765HT a splnil vsetko cena 380 a este ti zvysi aj na grafiku, aby sa ti tie 10 bitove farby aj zobrazili... ,-)
 
fair_play
2014-11-30 21:33:14+01
príspevok od: MagickVamp
Ja som riesil to iste ale hladal som daco do 600 - 700, ale moja podmienka bola 27 palcov, sRGB, 10 bit, 2560 * 1440, matny a s nizsou spotrebou, nieco na co mozem kukat aj v noci a na com sa mi bude rovnako dobre pracovat ako aj citat a bude sa na nom dat v pripade potreby aj nieco zahrat.....a nasiel som BenQ GW2765HT a splnil vsetko cena 380 a este ti zvysi aj na grafiku, aby sa ti tie 10 bitove farby aj zobrazili... ,-)
ahoj, chcem sa opýtať treba mi k takémuto monitoru aj grafickú kartu? Hry nehrám, len PS, LR a obcas corel draw, inak bežné aplikácie a internet.
A cez čo to máš pripojené k PC? HDMI, DVI, či Display port?
Dik.
 
MagickVamp
2014-12-01 06:26:28+01
príspevok od: fair_play
ahoj, chcem sa opýtať treba mi k takémuto monitoru aj grafickú kartu? Hry nehrám, len PS, LR a obcas corel draw, inak bežné aplikácie a internet.
A cez čo to máš pripojené k PC? HDMI, DVI, či Display port?
Dik.
Ahoj, ku katdemu monitoru co ma uz 10 bit vystup, teda ktory nema 16,7 miliona farieb, ale ma 1,07 miliardy farieb potrebujes grafiku ktora ma display port od verzie 1.1 a vyssie. Teda potrebujes ak chces aby ti nebezal monitor na 8 bit ked moze bezat na 10 bit.
 
zajopajo
2014-12-01 08:40:30+01
príspevok od: MagickVamp
Ja som riesil to iste ale hladal som daco do 600 - 700, ale moja podmienka bola 27 palcov, sRGB, 10 bit, 2560 * 1440, matny a s nizsou spotrebou, nieco na co mozem kukat aj v noci a na com sa mi bude rovnako dobre pracovat ako aj citat a bude sa na nom dat v pripade potreby aj nieco zahrat.....a nasiel som BenQ GW2765HT a splnil vsetko cena 380 a este ti zvysi aj na grafiku, aby sa ti tie 10 bitove farby aj zobrazili... ,-)
mám pocit, že EIZO EV2436WFS toho spĺňa dosť. V noci by sa na ňom malo dať pracovať aspoň podľa recenzie fajn. Pôjdem ho pozrieť do nejakého showroomu ako reálne vizerá.

S PC ho máš pripojený akým portom?
 
MagickVamp
2014-12-01 10:32:25+01
príspevok od: zajopajo
mám pocit, že EIZO EV2436WFS toho spĺňa dosť. V noci by sa na ňom malo dať pracovať aspoň podľa recenzie fajn. Pôjdem ho pozrieť do nejakého showroomu ako reálne vizerá.

S PC ho máš pripojený akým portom?
Jasne, zly nie je ak ti staci 24 palcovy monitor. Ja som chcel idealne matny povrch lebo mam nie prilis stastne umiestneny monitor. Ale antireflexny ako ma ten Eizo asi postacuje. V kazdom pripade som chcel 10bit uz a Eizo ma 8. Ten Benq ma tiez rozne vymozenosti proti blikaniu a ine ktore spolu setria zrak. Pri praci v noci sa da Benq nastavit na 50 Cd/m2, Eiza pustia vacsinou ovela nizsie, takze na pracu v noci by mal byt ten Eizo este vhodnejsi. ......... Zatial ten Benq este nemam, chcem ho mat ale do vianoc, no cez display port zapnem
 
fatality
2014-12-01 12:54:04+01
http://www.prad.de/en/monitore/reviews.html
vyborny,nemecky precizny server testujuci monitoroy..v nemeckej verzii recenzovanych
o nieco viac typov monitorov,ale postupne do anglictiny prekladaju vsetky..ak niekto neviete po nemecky,zaverecna tabulka vlastne hovori o monitore vsetko,staci si prelozit par sloviciek..
 
Antonin.Charvat
2014-12-02 14:38:37+01
príspevok od: zajopajo
mám pocit, že EIZO EV2436WFS toho spĺňa dosť. V noci by sa na ňom malo dať pracovať aspoň podľa recenzie fajn. Pôjdem ho pozrieť do nejakého showroomu ako reálne vizerá.

S PC ho máš pripojený akým portom?
EV2436W jako 24" monitor s IPS matnou obrazovkou a kalibračním softwarem EIZO EasyPIX2 pro nakalibrování až tří profilů Vám mohu jako fotografovi hledajícímu něco do 500,- EUR jen doporučit.

Lepší už je v této kategorii jen nový EV2455 (atraktivní vzhled s ultratenkým rámečkem 1mm) nebo pak profesionální foto-display CS230 (ten má ale "jen" 23" FullHD obrazovku - zato ale navíc vestavěný autokorekční senzor pro automatickou opravu nastavených obrazových parametrů).
 
zajopajo
2014-12-03 09:29:58+01
ešte by som potreboval poradiť dve veci.

1. aká by mala byť grafická karta?
2. kde je možné niektorý z nižšie uvedených modelov vidieť (nejaký showroom):
EIZO EV2436WFS3-BK
EIZO EV2455
EIZO CS230
Rád by som si monitor najprv skúsi, pozrel ako si naň zvyknú oči...
Prípadne má niektorý z nich niekto doma?
 
zajopajo
2014-12-03 09:56:04+01
príspevok od: MagickVamp
Jasne, zly nie je ak ti staci 24 palcovy monitor. Ja som chcel idealne matny povrch lebo mam nie prilis stastne umiestneny monitor. Ale antireflexny ako ma ten Eizo asi postacuje. V kazdom pripade som chcel 10bit uz a Eizo ma 8. Ten Benq ma tiez rozne vymozenosti proti blikaniu a ine ktore spolu setria zrak. Pri praci v noci sa da Benq nastavit na 50 Cd/m2, Eiza pustia vacsinou ovela nizsie, takze na pracu v noci by mal byt ten Eizo este vhodnejsi. ......... Zatial ten Benq este nemam, chcem ho mat ale do vianoc, no cez display port zapnem
Trochu som ostal zmetený, bol som v tom, že EV2436W má interne 10-bit LUT.....
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2014-12-03 11:07:23+01
Ja vrelo doporučujem v tejto cenovej kategórii monitor Asus PA249Q, ktorý má oproti Eizu i AdobeRGB. Rozlíšenie je zhodné 1920x1200...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2014-12-03 11:10:50+01
http://www.svethardware.cz/recenze-asus-pa249q-paradni-24-s-1610/37724
 
MagickVamp
2014-12-03 16:54:47+01
príspevok od: zajopajo
Trochu som ostal zmetený, bol som v tom, že EV2436W má interne 10-bit LUT.....
Nie, je len 8 bit
 
kuchar
2014-12-03 21:50:06+01
príspevok od: zajopajo
Má niekto skúsenosť s týmto monitorom:
EIZO EV2436WFS
http://www.svethardware.cz/recenze-eizo-ev2436wfs-trefa-do-cerneho/36363-7
je niečo do 500 € lepšie?
Pouzivam Eizo EV2736W,co je 27 palcova verzia s ultra HD...je to vynikajuci monitor pokial nepotrebujes Adobe RGB,ktore ti je podla mna uplne zbytocne pokial sa tym niejako nezivis.
Padol tu aj navrh na Asus alebo Benq.Urcite su to neni zle monitory,pokial ti nevadi napriklad dost lacine spracovanie ,tak kludne.Mal som doma Asus a islo to rychlo naspat. Kvalita plastov na urovni 100 eurovych monitorov v Tesco regaloch.
Tak isto Eizo ako jeden z mala nepouziva PWM na regulaciu jasu od ktoreho pokial neznasas dobre su "prijemne" migreny.
Plus Eizo ma 5 rokov zaruku.A je to este jeden z mala monitorov ,ktory neni vyrobeny v Cine ale Japonsku,ale to uz je len detail...
Este ti odporucam precitat si napriklad Amazon pred kupou niejakeho "cenovo vyhodnejsieho" monitora napriklad Benq alebo Dellu...ked niekto musel otocit 3-4 monitory ,kym chytil kus bez niejakej zavaznejsej vady.To ze nieco stoji menej sa odzrkadluje casto v pouzitych materialoch alebo v kontrole kvality napriklad,ktora je u niektorych znackach zalostna,aj ked obraz samotny moze byt zrovnatelny.Eizo,Nec, popripade ViewSonic...si davaju zalezat na svojich monitoroch.
 
Antonin.Charvat
2014-12-04 13:32:53+01
príspevok od: zajopajo
Trochu som ostal zmetený, bol som v tom, že EV2436W má interne 10-bit LUT.....
to: "Zajopajo"

EV2436W umí zapracovat na svých vstupech 8-bit. videossignál, ale interně vstupní videosignál převzorkovává na 10-bit a pracuje s 10-bit LUT (technicky řečeno: přenosová charakteristika daná koeficientem gama se počítá s 10-bitovou přesností).

Modely EIZO ColorEdge (CS, CX a CG) dokážou na svých vstupech zpracovat 8-bit. nebo 10-bit. videossignál, ale interně vstupní videosignál převzorkovávají dokonce na 16-bit a pracují se 16-bit LUT (technicky řečeno: přenosová charakteristika daná koeficientem gama se počítá s 16-bitovou přesností).

Poznámka:
1) V případě videosignálů RGB pracující s 10-bit. hloubkou je třeba si uvědomit, že je třeba upgradovat obvykle celý přenosový řetězec - tedy nejen monitor, ale rovněž grafickou kartu a instalovat a správně nakonfigurovat fotografický prohlížeč pro 30-bit reprodukci videosignálu.
2) Neméně důležitá praktická otázka je - zda a kdy bude vidět nějaký jasný rozdíl mezi fotografií reprodukovanou v 8-bitové hloubce (16.7 mil. barev. odstínů) a v 10-bitové hloubce (1 miliarda barev. odstínů).
Spousty fotografů při svém stylu práce ty rozdíly nikdy neuvidí a na druhé straně existuje skupina fotografů, pro které je 30-bitový přenos jistě přínosem.
Každý si tedy musí položit praktickou otázku - a do které skupiny patřím já?
Jinými slovy pracuji se 16-bit. fotografickými daty? Pracuji s černobílými fotografiemi. Pracuji hodně s barevnou fotografií a se záběry zvětšených detailů?
Pokud jste na žádnou z otázek neodpověděli ano, pak vás 30-bitový přenos nemusí příliš zajímat, protože jej pravděpodobně nikdy nevyhodnotíte jako rozdílný oproti 24-bitovému přenosu.
(jinými slovy budete skálopevně přesvědčen, že v obou typech přenosů není vlastně žádný viditelný rozdíl).
Pokud ovšem zpracováváte fotografie s 16-bit. barevnou hloubkou a pracujete hodně s detaily, pak je 30-bitový přenos jistě vhodným řešením pro přesnější reprodukci (rozlišení) velmi blízkých barevných odstínů.
 
yquinox
2014-12-04 14:04:43+01
príspevok od: zajopajo
Má niekto skúsenosť s týmto monitorom:
EIZO EV2436WFS
http://www.svethardware.cz/recenze-eizo-ev2436wfs-trefa-do-cerneho/36363-7
je niečo do 500 € lepšie?
Cavko. Ten EIZO EV2436WFS3-BK mam doma nejake 2 mesiace a nemozem sa stazovat. Jas mam stale na 15-20% aj cez den, nic neblika, oci nebolia. Farby su uzasne, monitor tichy. Zobrazovacie uhly paradne - v cierno-ciernej badat IPS glow pri vacsich uhloch (zrejme u kazdeho IPS). Vstavane repro je prijemny bonus. Odozva rychla - ani na hrach nebadam "duchov". Mam to zapojene cez display port.

Este som ho nekalibroval - uvidim, mozno neskor, ani nestahoval ICC profil kdesi z netu.
 
MagickVamp
2014-12-04 18:21:19+01
príspevok od: Antonin.Charvat
EV2436W jako 24" monitor s IPS matnou obrazovkou a kalibračním softwarem EIZO EasyPIX2 pro nakalibrování až tří profilů Vám mohu jako fotografovi hledajícímu něco do 500,- EUR jen doporučit.

Lepší už je v této kategorii jen nový EV2455 (atraktivní vzhled s ultratenkým rámečkem 1mm) nebo pak profesionální foto-display CS230 (ten má ale "jen" 23" FullHD obrazovku - zato ale navíc vestavěný autokorekční senzor pro automatickou opravu nastavených obrazových parametrů).
A co povies na BenQ GW2765HT ? Ma rozlisenie 2560x1440, ma aj nejaky patent proti blikaniu obrazovky, v porovnani s beznymi monitormi akoby neblikal vobec. 100% sRGB, 10 bit, Dynamicky kontrast 20000000:1 a typicky 1000/1. Spotreba 32W.Odozva 4ms, myslim ze to je ako u vacsiny monitorov zo sivej do sivej. Ma DP. Je nejaky 27" monitor do 500 Eur lepsi ako toto ak to chcem na umornu upravu fotiek cez den aj v noci a mozno obcas (10dni do roka) na nejaku hru? Ak ano tak napis prosim preco.
 
kasko
2014-12-04 21:44:19+01
mne je jedno co si kupite, lebo vsetci zacinate len nahanat parametre ako 8 ci 10bit a podobne. Ked ma monitor udavane pokrytie sRGB 99-100% tak mi je jedno ci ma 8, alebo 10bit. Potom tu vsetci zhanaju graficke karty a nakoniec to zapoja cez port, ktory nic nepodporuje a je vybavene.
Zhanate top kvalitu za najnizsiu cenu. Vtedy treba pouzit vyhladavce top cien na nete!!!
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()