Hore
Fórum » Monitory a kalibrácia
 

LG IPS235P-BN nastavenie

markotr
2016-03-03 15:41:18+01
Pekný deň chcem sa opytat ci am niekto skusenosti s tymto typom monitora ak ano budem rad. Idem hlavne o to ci ma zmysel prepnut MOD na sRgb alebo zvolit svoje nastavenie v USER a hlavne GAMMA z 2.2 na 1.8. Ci to ma vplyv aj na vysledne tlacenei fotografie. Kedze mam nastavene USER nevidno az tak nadych do ruzova ale ked som tlacil fotky uz tam bol znak toho nádychu.
 
lennyl
2016-03-03 22:17:36+01
mam LG IPS231 aj LG IPS235P-BN.

nastavenia mam na oboch sRGB, brightness 25, sharpness 5
sRGB - farby, ako si upravim fotky v LR, tak mi ich vytlacia aj vo fuji fotolabe
brightness - v podstate sa triafam aj podla histogramu k spravnej uprave jas/kontrast vs prepaly
sharpness - tu by som mohol nastavenie zmenit, obcas mi ludia pisu, ze v galerii mam zmensene fotky viac doostrovane

ps: kamos si s odstupom casu kupil tiez LG IPS235P-BN, sme si ich porovnavali, ma mierny nadych do ruzova, aj dodany kalibracny protokol ma trosku ine hodnoty ako moj
ps1: myslim si, ale nie som uplny odbornik, ze je dobre mat nastavene vo fotaku rezim sRGB a aj monitor v sRGB, aspon ja som spokojny ako upravim fotky, tak mi ich aj vytlacia vo fotolabe
 
Roman Point
2016-03-04 02:17:12+01
Offtopic trochen..
Má niekto skúsenosť s U2412M? Mám aj P2412 a ten mal lepšie farby aspoň pre moje oko. Nejde o vytlačené fotky, ale myslím si že bude rozdiel vo fotografiách v ich farebnom podaní.. Zatiaľ sa to snažím nejak doma dať podľa oka dokopy no nejaké to nastavenie zo skúsenosti by pomohlo.
Ďakujem
 
markotr
2016-03-04 11:23:51+01
príspevok od: lennyl
mam LG IPS231 aj LG IPS235P-BN.

nastavenia mam na oboch sRGB, brightness 25, sharpness 5
sRGB - farby, ako si upravim fotky v LR, tak mi ich vytlacia aj vo fuji fotolabe
brightness - v podstate sa triafam aj podla histogramu k spravnej uprave jas/kontrast vs prepaly
sharpness - tu by som mohol nastavenie zmenit, obcas mi ludia pisu, ze v galerii mam zmensene fotky viac doostrovane

ps: kamos si s odstupom casu kupil tiez LG IPS235P-BN, sme si ich porovnavali, ma mierny nadych do ruzova, aj dodany kalibracny protokol ma trosku ine hodnoty ako moj
ps1: myslim si, ale nie som uplny odbornik, ze je dobre mat nastavene vo fotaku rezim sRGB a aj monitor v sRGB, aspon ja som spokojny ako upravim fotky, tak mi ich aj vytlacia vo fotolabe
Dakujem za postreh a radu. No ja so maval nastavene USER nic som nemenil jedine z GAMMA 2.2 na 1.8 aby sa trosku priblizilo jasu k notebooku. Ale stalo sa to ze ked som to mal tak nastavene siel som do FOTOLABU a farby boli jasne ako s profilom sRGB teda s fotakom a hlavne s Gamma 2.2.
 
markotr
2016-03-04 11:25:42+01
príspevok od: Roman Point
Offtopic trochen..
Má niekto skúsenosť s U2412M? Mám aj P2412 a ten mal lepšie farby aspoň pre moje oko. Nejde o vytlačené fotky, ale myslím si že bude rozdiel vo fotografiách v ich farebnom podaní.. Zatiaľ sa to snažím nejak doma dať podľa oka dokopy no nejaké to nastavenie zo skúsenosti by pomohlo.
Ďakujem
Bohuzial nemam ziadne skusenosti ale myslim si ze dell ma teraz farby uplne super nastavene alebo treba ist porovnat s fotolabom a opytat sa aky maju farebny profil ale ked ti to sedi farebne neni co riesit,
 
lennyl
2016-03-04 14:39:53+01
nerozumiem tomu moc, mas zle vysledky alebo dobre?
inak spoliehat sa/nastavovat stolny IPS monitor podla LCD panelu v notebooku nie je stastne riesenie. mam notebook ACER V15Nitro s IPS a nerad na nom upravujem fotky, ten LG monitor je presnejsi, hlavne co sa tyka vystupu tlacenej fotky z fotolabu (jas mam nastaveny na 25% - toto je zaklad,ak sa nemylim,aj pri testoch monitorov to tak robia, gamma som nikdy nemenil, v izbe mam zatiahnute zaluzie pri upravach) a fotky mam na papieri 1:1 rovnake, ale vzdy poviem, ze nech to vytlacia bez korekcii !
 
markotr
2016-03-07 11:21:02+01
príspevok od: lennyl
nerozumiem tomu moc, mas zle vysledky alebo dobre?
inak spoliehat sa/nastavovat stolny IPS monitor podla LCD panelu v notebooku nie je stastne riesenie. mam notebook ACER V15Nitro s IPS a nerad na nom upravujem fotky, ten LG monitor je presnejsi, hlavne co sa tyka vystupu tlacenej fotky z fotolabu (jas mam nastaveny na 25% - toto je zaklad,ak sa nemylim,aj pri testoch monitorov to tak robia, gamma som nikdy nemenil, v izbe mam zatiahnute zaluzie pri upravach) a fotky mam na papieri 1:1 rovnake, ale vzdy poviem, ze nech to vytlacia bez korekcii !
Dikes tiez som si myslel skusal som teraz nic nemnit dal som do Mode USER nechal vsetko tak aj GAMMA na 2,2 trocha viac vidno nadych do ruzova ale pri tlaci to bude rovnake.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()