Hore
Fórum » Monitory a kalibrácia
 

Rozdiel medzi LCD a plazmou?

norulakp
2012-05-13 20:00:27+02
Zdravim, mam taku jednu otazku. Robil som par fotiek pre kamarata. Editoval som ich na LCD monitore (kalibrovany a na najvyssom jase). Na monitore vyzerali fotky celkom v pohode. Pozrel som si ich na mojom LCD TV, kedze som ich robil ako prezentaciu na DVD. Tiez to bolo vcelku fajn. Ked si ich pozrel kamarat na plazme, tak vravel, ze fotky vyzeraju prilis umelo. Najma farby. Kde je problem? Zobrazuje plazma inak, sytejsie farby ako LCD? Alebo som to ja presvihol so saturaciou bez toho, aby som si to uvedomil? Nie som ziadny profik v tejto oblasti, co sa tyka farieb, takze neviem zaujat k tomu stanovisko. Ci som urobil chybu pri editacii ja, alebo proste je rozdiel len v zobrazovacich zariadeniach? Vdaka
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-05-13 20:16:32+02
Plazma, ci LED TV su nastavene na pozeranie filmov. Nedba sa tam na vernost farieb. Ide o to, aby film vyzeral dobre. LED TV aj plazmy maju mnozstvo vylepsovacov obrazu, ale pre filmy. Kazdy TV sa da nastavit. Treba to vyskusat a priblizit sa, co najviac, k pozadovanemu obrazu.
 
tomas.hlavco
2012-05-13 20:32:45+02
v každom zobrazovacom zariadeni najdes rozdiel v podaní farieb, ked si ich robil ako prezentaciu na dvd, su fotky skomprimovane na PAL rozlíšenie, 576 riadkov? .. mnohé telvízory sa snažia menšie (ale aj vačšie) rozlíšenie upraviť tak aby sa na to lepšie pozeralo, vtedy môžu tiež fotky vyzerať umelo.
 
viking81
2012-05-13 21:40:39+02
treba si v tej plazme vyvtorit vlastne nastavenie obrazu ktore vernejsie podava farby a to si aktivovat vzdy ked pozeras fotky
 
Shooter
2012-05-13 21:48:49+02
Ak si vytváral klasické DVD, teda nie *.avi napálené na dvd, treba znížiť saturáciu kľudne aj na 80% pôvodnej. Myslím, že každý program na vytváranie DVD takúto možnosť obsahuje. Pri prevode na PAL sa dosť výrazne dvíha saturácia najmä červenej farby. Ja som sa s tým tiež trápil, ale odkedy to takto robím, tak nemám s vernosťou farieb problém. Plus tak ako už bolo aj vyššie spomenuté, treba brať do úvahy aj rozličné obrazové "vylepšenia" televízorov.
 
norulakp
2012-05-14 10:16:46+02
príspevok od: Shooter
Ak si vytváral klasické DVD, teda nie *.avi napálené na dvd, treba znížiť saturáciu kľudne aj na 80% pôvodnej. Myslím, že každý program na vytváranie DVD takúto možnosť obsahuje. Pri prevode na PAL sa dosť výrazne dvíha saturácia najmä červenej farby. Ja som sa s tým tiež trápil, ale odkedy to takto robím, tak nemám s vernosťou farieb problém. Plus tak ako už bolo aj vyššie spomenuté, treba brať do úvahy aj rozličné obrazové "vylepšenia" televízorov.
chlapi, vdaka za rady. Presne aj pri druhej kamoske som mal problem, ze jej velmi zvyraznovalo cervenu na plazme. Zase som o trochu "mudrejsi".
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()