Hore
Fórum » Monitory a kalibrácia
 

Zmena teploty farieb na notebooku

Posterusak
Posterusak 2012-05-23 19:03:38+02
Nazdar potrebujem zmenit teplotu farieb na notebooku ma stym niekto skusenosti ? na monitore mam 6500 K a na notebooku 9300 K ako moc mi to nevadi ale aj tak monitor nemam vzdy po ruke ma stym nietko skusenosti presiel som vsetky nastavenia a nci som nenasiel :/, existuje na to nejaky soft? dakujem
 
Seto
2012-05-25 17:34:13+02
príspevok od: Posterusak
Nazdar potrebujem zmenit teplotu farieb na notebooku ma stym niekto skusenosti ? na monitore mam 6500 K a na notebooku 9300 K ako moc mi to nevadi ale aj tak monitor nemam vzdy po ruke ma stym nietko skusenosti presiel som vsetky nastavenia a nci som nenasiel :/, existuje na to nejaky soft? dakujem
skus nieco take
http://stereopsis.com/flux/
neviem ci sa tam da nastavit manualne hodnota, alebo iba tie preddefinovane.
no za skusku to stoji
 
total empty
2012-05-25 18:03:13+02
príspevok od: Seto
skus nieco take
http://stereopsis.com/flux/
neviem ci sa tam da nastavit manualne hodnota, alebo iba tie preddefinovane.
no za skusku to stoji
Toto maju aj telky aj ovladače grafiky v pc, takže by mu to malo robiť automaticky,pokiaľ to nejak nevypne.
V podstate to prisposobuje jas na denné svetlo alebo noc.Lenže v stolovym pc to mám, a aj viac, aj 3d a neviem čo všetko, ale na notbuku je tých nastavení strašne málo,čo sa týka nastavenia a kalibrácie.
 
Posterusak
2012-05-25 18:59:59+02
neviem lebo mne to ukazuje dobre ale na pocitaci nie :/ ale ked to vytalcim tak ej to pekne farby su zhruba zachodane nejake nadmerne rozdiely to nema
 
Posterusak
2012-05-25 20:23:00+02
NO na mojom monitore to vyzera pekne co mi aj ludia povedia ale hned ako zapojim Externy monitor je to rozdiel ale ked vytlacim fotku tak je taka ako na monitore na laptope nie ako je na monitore externom LG
 
Posterusak
2012-05-25 20:25:49+02
príspevok od: Seto
skus nieco take
http://stereopsis.com/flux/
neviem ci sa tam da nastavit manualne hodnota, alebo iba tie preddefinovane.
no za skusku to stoji
mal som to to je nepresne blbo mi to ukaze ale totalne zle!
 
williams
2017-03-06 09:30:05+01
príspevok od: total empty
Skušal som manuálne nastavenie na tých notbučikoch,šedu,farby atď,nikam to neviedlo.
Najlepšie výsledky som dosiahol zmenaním profilu,monitori su len HD, v nižšej kvalite,tam ani lepšie výsledky nedosiahneš,pozorovací uhol je tiež slabý.
Ide o to priblížiť sa čo najviac zobrazeniu tomu čo mám doma na stolovým pc, a viac z toho nevytiahneš.
Kalibrácia nejakou sondou je podľa mňa zbytočná. To je akokeby si chcel kompaktom fotiť super makro.
Si trafil volovinu... 😀
Kompaktom urobis najlepsie makro, napr. konkretne SONY RX10M3, skus si to pozriet a porovnat na flickri s riadnym makroobjektivom.
Je to preto, lebo maly cip ma male ohnisko a male ohnisko zase velku hlbku ostrosti.
 
williams
2017-03-06 11:41:37+01
príspevok od: Seto
skus nieco take
http://stereopsis.com/flux/
neviem ci sa tam da nastavit manualne hodnota, alebo iba tie preddefinovane.
no za skusku to stoji
Ďakujem Seto, mne to pomohlo, uvidím večer a neskôr skúsim jemnejšie dolaďovať.

Jednoduché a účinné, žiadna veda a žiadne kecy.
Po štarte som si vždy musel v nastaveniach farieb NVIDIE prehadzovať z
Iné aplikácie ovládajú nastavenie farieb
na
Použiť nastavenia NVIDIA
lebo to skákalo do červena. Možno som niekedy niečo pohnojil, neriešim.
Už to nemusím, robí mi to f.lux a navyše nahodil lepšie farby a sýtosť, ako by som ja ručne laboroval.

ASUS G74S
NVIDIA GeFORCE GTX 560M - 3 GB
 
fatality
2017-03-06 12:12:42+01
príspevok od: williams
Si trafil volovinu... 😀
Kompaktom urobis najlepsie makro, napr. konkretne SONY RX10M3, skus si to pozriet a porovnat na flickri s riadnym makroobjektivom.
Je to preto, lebo maly cip ma male ohnisko a male ohnisko zase velku hlbku ostrosti.
toto sa ako da? najst si 5r stary prispevok,odpovedat na uplnu OT cast a este k tomu uplnu kravinu.. ..
 
RLCV
2017-03-07 01:14:29+01
príspevok od: fatality
toto sa ako da? najst si 5r stary prispevok,odpovedat na uplnu OT cast a este k tomu uplnu kravinu.. ..
to nevymysilis toto
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()