Hore
Fórum » Monitory a kalibrácia
 

po odinstalovani i1 Profiler problem s profilom

petrus333
2012-05-30 16:22:54+02
Zdravim,

mam sondu i1 Display pro + i1 Profiler. Po skalibrovani monitoru sa novovytvoreny icc profil objavi v sprave farieb systemu a vzdy po kazdom spusteni windowsu sa nacita co sa prejavi zmenou jasu, gammy atd... Po odisnstalovani programu i1 Profiler sa po nabehnuti systemu ten profil neaktivuje, zrejme preto ze sa po odinstalovani odstrani aj XRGamma loader. Ako vyriesit to aby aj po odinstalovani programu profil plnil svoju funkciu? Je potrebne nechat nainstalovany i1 Profiler alebo mat nainstalovany iba XRGamma loader?

Odinstalovanie robim preto, lebo som kalibraciu robil znamemu v jeho firme a program i1 Profiler som odinstaloval kvoli licencii.

Dakujem
 
NANAO
2012-05-30 17:08:49+02
príspevok od: petrus333
Zdravim,

mam sondu i1 Display pro + i1 Profiler. Po skalibrovani monitoru sa novovytvoreny icc profil objavi v sprave farieb systemu a vzdy po kazdom spusteni windowsu sa nacita co sa prejavi zmenou jasu, gammy atd... Po odisnstalovani programu i1 Profiler sa po nabehnuti systemu ten profil neaktivuje, zrejme preto ze sa po odinstalovani odstrani aj XRGamma loader. Ako vyriesit to aby aj po odinstalovani programu profil plnil svoju funkciu? Je potrebne nechat nainstalovany i1 Profiler alebo mat nainstalovany iba XRGamma loader?

Odinstalovanie robim preto, lebo som kalibraciu robil znamemu v jeho firme a program i1 Profiler som odinstaloval kvoli licencii.

Dakujem
Myslím .že ste si na vašu otázku odpovedal sám.
"Odinstalovanie robim preto, lebo som kalibraciu robil znamemu v jeho firme a program i1 Profiler som odinstaloval kvoli licencii."
Je to spôsob ako si výrobca chráni svôj SW pred podobným šírením.

EizoKlika
 
Daniel.U
2012-05-30 17:12:20+02
staci si ten loader odlozit niekam a potom ho rucne zaviest do poloziek po spusteni. Ale na to sluzia ine licencie aby si profiloval ine pocitace okrem tvojich
 
petrus333
2012-05-31 09:59:32+02
príspevok od: NANAO
Myslím .že ste si na vašu otázku odpovedal sám.
"Odinstalovanie robim preto, lebo som kalibraciu robil znamemu v jeho firme a program i1 Profiler som odinstaloval kvoli licencii."
Je to spôsob ako si výrobca chráni svôj SW pred podobným šírením.

EizoKlika
Ďakujem za odpoveď, samozrejme mi nejde o to aby som to riešil nelegálne a rešpektoval licenčné podmienky...
Chcel som vedieť či je možné používať len XRGamma loader alebo ho nahradiť nejakým iným free loaderom.

petrus333
 
NANAO
2012-05-31 10:12:32+02
príspevok od: petrus333
Ďakujem za odpoveď, samozrejme mi nejde o to aby som to riešil nelegálne a rešpektoval licenčné podmienky...
Chcel som vedieť či je možné používať len XRGamma loader alebo ho nahradiť nejakým iným free loaderom.

petrus333
Podobne sa chová aj SW ku ColorMunki. Možno existuje akýsi fígeľ ako to obísť,ale za ten čas a námahu to nestojí.

EizoKlika
 
petrus333
2012-05-31 10:13:20+02
príspevok od: Daniel.U
staci si ten loader odlozit niekam a potom ho rucne zaviest do poloziek po spusteni. Ale na to sluzia ine licencie aby si profiloval ine pocitace okrem tvojich
To ma napadlo, ale nevedel som či tým neporuším licenčné podmienky.
Môžete mi povedať aké licencie sú to, ktoré umožňujú profilovať iné počítače?
S programom i1 Profiler + sonda i1 Display pro môžem profilovať obmedzený počet mojich počítačov?

Ďakujem.

petrus333
 
Rastislav
2012-05-31 12:43:19+02
príspevok od: petrus333
To ma napadlo, ale nevedel som či tým neporuším licenčné podmienky.
Môžete mi povedať aké licencie sú to, ktoré umožňujú profilovať iné počítače?
S programom i1 Profiler + sonda i1 Display pro môžem profilovať obmedzený počet mojich počítačov?

Ďakujem.

petrus333
To by zaujímalo aj mňa. Nemáte k nej manuál v slovenčine, alebo češtine? Základné veci v pohode, ale rád by som sa naučil s ňou robiť poriadne. Na stránke výrobcu som si síce stiahol manuály a sú tam aj videá, ale moja angličtina nie je plynulá a zaberie mi to určite veľa času. Predbežne čo som pozeral, dá sa s ňou robiť mnoho vecí, ale chcelo by to zrozumiteľný návod.
 
Daniel.U
2012-05-31 15:26:17+02
príspevok od: NANAO
Podobne sa chová aj SW ku ColorMunki. Možno existuje akýsi fígeľ ako to obísť,ale za ten čas a námahu to nestojí.

EizoKlika
colormunki sa da nainstalovat na neobmedzeny pocet pocitacov. Volakedy to boli len tri, ale potom to zmenili. Nemeni to ale nic na fakte, ze licencia uvazuje len o vlastnych pocitacoch.
 
petrus333
2012-06-01 09:23:34+02
príspevok od: Daniel.U
staci si ten loader odlozit niekam a potom ho rucne zaviest do poloziek po spusteni. Ale na to sluzia ine licencie aby si profiloval ine pocitace okrem tvojich
Skusil som XRgamma loader po odinstalovani 1i Profileru dat do systemu rucne (Win Vista)
Po restarte systemu, resp kazdom dalsom starte sa profil nacita, ale len na par sekund, potom nie je aktivny. Az ked sa ide do priecinku "Po spusteni" a klikne sa na XRGamma tak sa znovu nacita a ostane uz aktivny bez toho aby sa zas vypol. (samozrejme sa to nacitanie vzdy prejavi zmenou farieb na monitore)

Ale preco sa tak deje to uz neviem...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()