Hore
Fórum » Monitory a kalibrácia
 

Jemne fialovo modry nadych

majkotr
majkotr 2012-06-02 14:53:04+02
Ahojte chcem sa opytat ci am niekto skusenost s monitorom kde pri ciernom pozadi pri sikmom nahlade je jemne do fialova robi to pri tme alebo ciernom pozadi skor v rohoch ci e to chyba IPS alebo je to tim podsvietenim. Da sa to nejak spravit a nastavit dakujem. Este otazka ma to aj vplyv na rozhranie farieb,,?? napr v PS6 je mierne cierna a inom svetlensia ale moze to byt aj bitom
 
Kaiman81
2012-06-03 12:37:39+02
príspevok od: majkotr
mno nemam problem odfotit to ale ci to bude mat taky efekt
Efekt!??? A mas pocit ze teraz to efekt ma? Kedze to co si sem zavedil nema absolutne nic spolocne s monitorom a to ako zobrazuje? Nastuduj si nieco o principe LCD a ich pozorovacich uhloch,usetris si tak vela casu usetris ho aj ludom co "musia" odpovedat na uplne zbytocne otasky este k tomu aj uplne zle polozene,no a mozno sa aj nieco naucis....
 
Paulie
2012-06-03 12:53:53+02
Biele LED diódy sú väčšinou odvodené z modrej alebo žltej, zrejme preto to tak vidíš zboku. V lepšom prípade sa používajú RGB LED kde sa biela cca = bielej, cena je však niekde úplne inde. Nečakaj od monitora za 150€, že bude mať parametre ako monitor 10x drahší. Ako som už písal, choď radšej fotiť, bude to efektívnejšie využitý čas.
 
majkotr
2012-06-03 12:58:30+02
príspevok od: Paulie
Biele LED diódy sú väčšinou odvodené z modrej alebo žltej, zrejme preto to tak vidíš zboku. V lepšom prípade sa používajú RGB LED kde sa biela cca = bielej, cena je však niekde úplne inde. Nečakaj od monitora za 150€, že bude mať parametre ako monitor 10x drahší. Ako som už písal, choď radšej fotiť, bude to efektívnejšie využitý čas.
mno ano tak ale kazdy si raz kupi nieco bud je spokojny alebo neni a monitor je tiez dolezity pre pracu s foto urobis si na svojom pc a iny to budu vydiet inak napr na TN. a nemozem porovnat eizo napr za 750 ecok od lg za 170 ecok .)
 
jrfoto
2012-06-03 13:10:07+02
tento konkretny monitor mi pride buduci tyzden domov, za 150e nic lepsie nekupim, v kazdej jednej recenzii tohto monitora je ten fialovy nadych popisany, nie je to vada monitora, ale vseobecna vlasnost lacnych IPS panelov, ale kto by cakal za tie peniaze spickovy graficky monitor, by musel byt blazon ale pobavil ma ten printscreen
 
majkotr
2012-06-03 13:11:39+02
príspevok od: jrfoto
tento konkretny monitor mi pride buduci tyzden domov, za 150e nic lepsie nekupim, v kazdej jednej recenzii tohto monitora je ten fialovy nadych popisany, nie je to vada monitora, ale vseobecna vlasnost lacnych IPS panelov, ale kto by cakal za tie peniaze spickovy graficky monitor, by musel byt blazon ale pobavil ma ten printscreen
pockaj ako pobavil co je na tom zle
 
Paulie
2012-06-03 13:14:48+02
príspevok od: majkotr
mno ano tak ale kazdy si raz kupi nieco bud je spokojny alebo neni a monitor je tiez dolezity pre pracu s foto urobis si na svojom pc a iny to budu vydiet inak napr na TN. a nemozem porovnat eizo napr za 750 ecok od lg za 170 ecok .)
Neviem čo je mno, viem len že každý bude vidieť fotku na svojom monitore +- trochu inak, v jednom si ale môžeš byť istý, že žiadny normálny človek nebude čumieť na fotku zboku.
 
jrfoto
2012-06-03 13:19:05+02
príspevok od: majkotr
pockaj ako pobavil co je na tom zle
ta ze ako ma clovek zistit z printcreenu ze ma monitor fialovy nadych? davno som sa tak nepobavil
 
majkotr
2012-06-03 13:31:44+02
príspevok od: jrfoto
ta ze ako ma clovek zistit z printcreenu ze ma monitor fialovy nadych? davno som sa tak nepobavil
to ano mno tak som si myslel ze to bude vidno sice jedien odfotit to ma az potom napadlo a ti si ho tiez ides zobrat??
 
jrfoto
2012-06-03 13:34:08+02
príspevok od: majkotr
to ano mno tak som si myslel ze to bude vidno sice jedien odfotit to ma az potom napadlo a ti si ho tiez ides zobrat??
ano idem, najprv jeden kus a ked budem spokojny tak este jeden
 
jrfoto
2012-06-03 13:37:29+02
príspevok od: majkotr
to ano mno tak som si myslel ze to bude vidno sice jedien odfotit to ma az potom napadlo a ti si ho tiez ides zobrat??
co je preboha mno?
 
majkotr
2012-06-03 13:48:56+02
príspevok od: jrfoto
co je preboha mno?
nieco ako ano hmm a kedy ti pride??
 
Kaiman81
2012-06-03 14:43:55+02
Ty si fakt nedas pokoj,uz davno som Ti vravel ze neries blbosti,ale Ty nie,namiesto toho aby si sa zlepsoval vo foteni riesis blbosti,pritom ako tu nolo spomenute stacilo si nieco precitat o tom monitore,zabralo by to menej casu a mal by si odpoved...
Ono ja skor akp si nieco taketo kupim,hlavnevec ktoru potrebujem k mojej praci si nieco o tom nastudujem,aby ma potom nieco neprekvapilo a nesklamalo,skus to aj Ty a mozno sa potom zredukuje pocet vlakien ako je toto a zacnu sa tu konecne riesit normalne a dolezitejsie veci...
 
jrfoto
2012-06-03 14:57:47+02
príspevok od: majkotr
nieco ako ano hmm a kedy ti pride??
ked budu mat na sklade verziu s pivotom, ta ma stabilnejsi stojan
 
majkotr
2012-06-03 16:12:15+02
príspevok od: Kaiman81
Ty si fakt nedas pokoj,uz davno som Ti vravel ze neries blbosti,ale Ty nie,namiesto toho aby si sa zlepsoval vo foteni riesis blbosti,pritom ako tu nolo spomenute stacilo si nieco precitat o tom monitore,zabralo by to menej casu a mal by si odpoved...
Ono ja skor akp si nieco taketo kupim,hlavnevec ktoru potrebujem k mojej praci si nieco o tom nastudujem,aby ma potom nieco neprekvapilo a nesklamalo,skus to aj Ty a mozno sa potom zredukuje pocet vlakien ako je toto a zacnu sa tu konecne riesit normalne a dolezitejsie veci...
ja nic neriesim ako keby si bol mudry na zaciatku ty ved ja nevravima nestazujem sa len sa pytam a kazdy kus je iny aj od inej znacky nikdy nevies co sa ti pokazi nic neni 100%
 
majkotr
2012-06-03 16:12:35+02
príspevok od: jrfoto
ked budu mat na sklade verziu s pivotom, ta ma stabilnejsi stojan
aha mno uvidis a odkial ho beries?? a za kolko
 
quintes
2012-06-03 17:57:13+02
to bude isto balis - stary olympus clovek....
 
majkotr
2012-06-03 18:30:16+02
príspevok od: quintes
to bude isto balis - stary olympus clovek....
balis to je kto ?
 
quintes
2012-06-03 18:36:04+02
príspevok od: majkotr
balis to je kto ?
to nic, to si tu esste nebol
 
Misoo79
2012-06-03 19:25:37+02
Omg, ty nečítaš novinky na nete? Nedávno z istého amerického výskumného ústavu špecializujúceho sa na monitory unikli informácie. Okrem iného sa tam písalo aj to, že LCD monitory pri pohľade zboku zlyhávajú a nemajú dokonalé farebné podanie. Túto informáciu sa výrobcovia, samozrejme, snažili ututlať, a preto si sa pred tým o tomto nepríjemnom fakte nemohol nikde dočítať. Každopádne si myslím, že využitie LCD monitorov sa teraz extrémne zníži, keďže sa na nich dá pozerať len z predu
 
jrfoto
2012-06-03 19:26:59+02
príspevok od: majkotr
aha mno uvidis a odkial ho beries?? a za kolko
to je tajomstvo
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()