Hore
Fórum » Ankety
 

čo si myslíte o registrácii ochrannej známky slova FOTOPARK

copino
copino 2012-06-30 12:18:56+02
je to úbožiacke gesto, asi chcú byť niečo ako nadfotoklub
Hanba ím!!!!!!!!!!!!!
http://www.fopa.sk/clanok.asp?id=113
 
keko
2012-08-02 11:04:14+02
príspevok od: samot
Od založenia si myslia o sebe, že su nadfotoklub- prvý medzi rovnými, pritom existujú len niekoľko rokov. Na Slovenku je niekoľko fotoklubov, ktoré existujú vyše pol storočia a na poli amaterskej fotografie toho dosiahli neúrekom a nikdy sa nepotrebovali takýmto spôsobom zviditeľňovať. ... a na margo toho, že niektoré mestá prečo organizujú výstavu fotografií spoločne s inými mestskými podujatiami je veľmi prozaická - a to, že majú desať a viackrát menej obyvateľov ako big BLAVA a takto si aj divák, ktorý príde na iné podujatie pozrie aj vystavené fotografie
Pane, fotoklub nie je syr - ce cim starsi, tym lepsi. Naopak, za svoj zivot som videl hodne impotentnych starsich klubov
"Rovni" neexistuju. Su bohadi a chudobni. Su sikovni a nesikovia. Su zdravi a chori. To neovplyvnis.
To, ako sa obracaju clenovia fopa, z nich robi nadfotoklub. To je moje pozorovanie z povzdialia.
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-08-02 12:32:58+02
príspevok od: keko
Pane, fotoklub nie je syr - ce cim starsi, tym lepsi. Naopak, za svoj zivot som videl hodne impotentnych starsich klubov
"Rovni" neexistuju. Su bohadi a chudobni. Su sikovni a nesikovia. Su zdravi a chori. To neovplyvnis.
To, ako sa obracaju clenovia fopa, z nich robi nadfotoklub. To je moje pozorovanie z povzdialia.
ake ked si myslia ze vino archivne z obchodu je na archivaciu
 
NefroniK
2012-08-02 13:56:09+02
Ja v registracii slova FOTOPARK (foto + park) nevidim ziadny problem. A prave preto, ze tento nazov napriklad pouzivali 2 kluby naraz, o to viac je to opodstatnene, aby si to jeden z nich registroval.
Ja budem s par ludmi pravidelne chodit fotit do lesa a dam si registrovat znacku LESOFOTO. (les + foto). Dalsia kombinacia slov. Preco by som nemohol? Nevidim v tom absolutne ziadny problem.
 
samot
2012-08-05 21:03:30+02
príspevok od: PeterMarek
...a už som si myslel, že táto téma zaspala. A čože Vás nazlostilo, že ste sa vrátili k tejto téme?

Viete mi nejako zrozumiteľne vysvetliť ako sa prejavuje, citujem: "Od založenia si myslia o sebe, že su nadfotoklub..." - sú nejaké kritériá alebo spoločné znaky? Čo tým presne myslíte?

K druhej časti Vášho náreku, ktorý začína, citujem: "a na margo toho, že niektoré mestá..." Tým konštatujete, že mimo BA je organizácie výstavy v exteriéri jednoduchšia? Lebo organizátori nemusia zabezpečiť sprievodný program, keďže sami sú sprievodným programom nejakej miestnej akcie? Áno. To ste si všimli dobre...
Výraz nadfotoklub použil "copino" v komentári na ktorý som reagoval a veľmi sa mi zapáčil. Presne vystihol to čo si myslím o tomto fotoklube.

Môj druhý "nárek": organizácia výstavy fotografíí v exteriéri v iných mestách Slovenka nie je jednoduchšia, je porovnateľne náročná ako v najväčšej "dedine" Slovenka. Možno by sprievodný program nemuseli "zabezpečovať", ale zabezpečujú ho , poznamenávam, že o forme a náročnosti organizácie podujatia som sa vôbec nerozpisoval, len o zvýšení návštevnosti podujatia tým, že sa organizuje v rovnakom čase ako to mestské...
 
PeterMarek
2012-08-05 21:14:11+02
príspevok od: samot
Výraz nadfotoklub použil "copino" v komentári na ktorý som reagoval a veľmi sa mi zapáčil. Presne vystihol to čo si myslím o tomto fotoklube.

Môj druhý "nárek": organizácia výstavy fotografíí v exteriéri v iných mestách Slovenka nie je jednoduchšia, je porovnateľne náročná ako v najväčšej "dedine" Slovenka. Možno by sprievodný program nemuseli "zabezpečovať", ale zabezpečujú ho , poznamenávam, že o forme a náročnosti organizácie podujatia som sa vôbec nerozpisoval, len o zvýšení návštevnosti podujatia tým, že sa organizuje v rovnakom čase ako to mestské...
Ach jaj...

Neodpovedáte na otázky Nepýtal som sa Vás, či sa Vám ten výraz zapáčil a ani od koho ste ho prevzali. Pýtal som sa, čo si pod tým predstavujete a ako sa to prejavuje. OK - beriem to tak, že nie to nie ste schopný vysvetliť. Neviem síce čo spôsobuje túto Vašu neschopnosť ale dokážem s tým žiť. Aj keď - mohli sme sa poučiť/zabaviť...
 
samot
2012-08-05 21:33:35+02
príspevok od: keko
Pane, fotoklub nie je syr - ce cim starsi, tym lepsi. Naopak, za svoj zivot som videl hodne impotentnych starsich klubov
"Rovni" neexistuju. Su bohadi a chudobni. Su sikovni a nesikovia. Su zdravi a chori. To neovplyvnis.
To, ako sa obracaju clenovia fopa, z nich robi nadfotoklub. To je moje pozorovanie z povzdialia.
Ano pane, svet je nerovný a čoraz viac sa to prehlbuje, niekto je šťastný a ten druhý nešťastný, ale taký akurát prezrelý syrík to je maškrta. Som rád, že FOPA je potentná, možno to súvisí aj s tým, že je mladá. Je to dobrá správa pre ich fanúšikov a divákov. Uvidíme (možno sa toho dožijem...), že kde budú povedzme o 30- rokov..." Možno tu už nebudú, alebo naopak z ...nadfotoklubu... vznikne ...medziplanetárný mega fotoklub... a premenujú sa na "MEMEFO"
 
keko
2012-08-06 00:47:22+02
príspevok od: samot
Ano pane, svet je nerovný a čoraz viac sa to prehlbuje, niekto je šťastný a ten druhý nešťastný, ale taký akurát prezrelý syrík to je maškrta. Som rád, že FOPA je potentná, možno to súvisí aj s tým, že je mladá. Je to dobrá správa pre ich fanúšikov a divákov. Uvidíme (možno sa toho dožijem...), že kde budú povedzme o 30- rokov..." Možno tu už nebudú, alebo naopak z ...nadfotoklubu... vznikne ...medziplanetárný mega fotoklub... a premenujú sa na "MEMEFO"
Nerozumiem celkom, co ste mali na mysli a uz vobec, preco ste to mali potrebu napisat.
Skuste vysvetlit vasu antianalogiu slovo po slove, kdo vam kedy predniesol nieco o potnetnosti FOPA, preco by to malo mat vplyv na ich fanusikov, aky to ma suvis madziplanetarnostou a tak.
A s tym syrom, to presne som mal na mysli . Prezrety syr je maskrta, ale to je jedna z mala veci co starnutim naberaju na kvalite a tu so starnucim fotoklubom konci akakolvek podobnost.
 
mareknagy
2012-08-06 10:57:04+02
SAMOT & ALL: kazdy fotoklub moze byt NADfotoklub... staci ak budu jeho clenovia NADseny pre fotografiu, ich fotograficke prace budu NADpriemerne dobre, nebude im chybat NADanie, nebudu sa bat vyvinut NADmerne usilie, aby spravili nieco pre klub resp. pre fotograficku verejnost, budu aktivni v NADobudani novych vedomosti a fotografickych zdatnosti, budu NADvazovat priatelstva s inymi fotografmi, budu NADalej propagovat fotografiu a pomahat jej rozvoju...

Myslim si, ze toto vsetko sme si vo fotoklube FOPA splnili prostrednictvom jednotlivych (aj ked uz mozno byvalych) clenov resp. v ramci celej organizacie.
Ak si preto myslite, ze sme NADfotoklub, tak v tom nevidim nic zle. My sme sa nikdy takto neoznacovali, len sa snazime robit najlepsie co vieme pre nasich clenov a v ramci moznosti aj pre fotograficku verejnost prostrednictvom podujati, ktore organizujeme, resp. ktore sa chystame este do buducnosti organizovat.

S nikym nebojujeme. Len sa cely cas snazime vysvetlit, ze ak sme do niecoho investovali nemalo casu a nemalo financii, je vzhladom na okolnosti nutne a zaroven uplne prirodzene a legalne, ze sme si registrovali ochrannu znacku. Neboli sme prvi ani posledni. Nemyslim si, ze z toho treba robit taketo halo.

Snazte sa vsetci robit nieco pre seba, nieco pre druhych, nieco co ma zmysel, fotte a radujte sa.
 
mrnousik
2012-08-06 13:24:59+02
príspevok od: mareknagy
Ide len o nazov, oznacenie... nemame patent na format akcie, neslo nam ani o to. Vystavy v pleneri tu vzdy boli... FOTOPARK sa ale prvy krat volala prave ta nasa. Nie je na tom nic zvlastne, ak si niekto registruje ochrannu znamku na akciu. Vezmite si za priklad letne hudobne festivaly...
akurat som to chcela napisat nahnevalo by ma, keby dal niekto inemu festu nazov Pohoda a s tym suvisiace
 
Strana 16 z 16
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()