Hore
Fórum » Ankety
 

čo si myslíte o registrácii ochrannej známky slova FOTOPARK

copino
copino 2012-06-30 12:18:56+02
je to úbožiacke gesto, asi chcú byť niečo ako nadfotoklub
Hanba ím!!!!!!!!!!!!!
http://www.fopa.sk/clanok.asp?id=113
 
copino
2012-06-30 16:57:46+02
príspevok od: PeterMarek
Zaujímavá odpoveď. Ale nič nevysvetlila. Takže neviete dať konkrétny príklad? Možno ste na tom horšie ako opice, ktoré spomínate...
urcite som na tom neni tak zle ako opica co sa opici po niekom
 
PeterMarek
2012-06-30 17:02:52+02
príspevok od: copino
inac a preco prave fotopark, ked to byva na nabrezi????????? To si uz neviete vymysliet nieco vlastne, ale opicit sa po niekom????
Vy máte nejakú obsesiu s tým opičením.

Tak ešte raz - napíšte jasne a zrozumiteľne - po kom a ako sa FOPA opičí?

A prečo chcete silou mocou svoju (určite originálnu a jedinčnú) akciu pomenovať práve podľa akcie takého zlého, škaredého fotoklubu ako je FOPA?

Boli ste niekedy na v BA na Fotoparku?
 
copino
2012-06-30 17:08:59+02
príspevok od: PeterMarek
Konkrétne kde? Skúste jednoznačnejšie....
dobre viete kde
 
copino
2012-06-30 17:10:23+02
http://www.fopa.sk/clanok.asp?id=113

kde su tie moje otazky na Vas maestro, preco to cenzurujete, naco to tam potom mate????

Pred polhodkou som sa tam pytal znova a nic, tak sa nevykrucajte, ze nic neviete!!!!
 
PeterMarek
2012-06-30 17:10:44+02
príspevok od: copino
dobre viete kde
Tak mi ešte nadiktujte šesť čísiel na zajtrajšie LOTO lebo zjavne viete všetko...
 
copino
2012-06-30 17:13:33+02
a ze by FOPA prva robila akciu, ze kde su vyvesene siete a hodnotia sa foto, tak s urcitostou viem, ze nie, pretoze minuly rok bola v PN akcia, kde to bola uz siesta akcia a FOPA robila predsa tento rok akciu cislo 6 !!!
 
PeterMarek
2012-06-30 17:17:38+02
príspevok od: copino
http://www.fopa.sk/clanok.asp?id=113

kde su tie moje otazky na Vas maestro, preco to cenzurujete, naco to tam potom mate????

Pred polhodkou som sa tam pytal znova a nic, tak sa nevykrucajte, ze nic neviete!!!!
Nie som administrátorom stránky http://www.fopa.sk

Robí to predseda (my nemáme prezidenta ako váš klub) a pravdepodobne sa v tento slnečný deň venuje niečomu príjemnejšiemu ako je diskusia s Vami. Koniec koncov, nikde negarantujeme odpoveď do pol hodiny tak verím, že vydržíte kým sa k tomu dostane. Vydržíte? Alebo ste sa tam pýtali na niečo iné ako tu?
 
markato1
2012-06-30 17:21:03+02
Osobne mi je to jedno ci je,alebo nieje to zaregistrovane pod ochrannou znamkou,netvrdim ze je to spravne,ale v kazdom pripade je to zda sa platne.V pravnom systeme funguje, ze aj ked niekto nazov zacne pouzivat po niekom,kto si nan neuplatnil prava, aj ked oznacenie zacal pouzivat ako prvy ,tak asi nepochodi pri pripadnych staznostiach.na druhej strane zijeme na slovensku,kde vymozitelnost prav je aspon, pre nie" vyvolenych " diskutabilne..
 
PeterMarek
2012-06-30 17:25:13+02
príspevok od: copino
a ze by FOPA prva robila akciu, ze kde su vyvesene siete a hodnotia sa foto, tak s urcitostou viem, ze nie, pretoze minuly rok bola v PN akcia, kde to bola uz siesta akcia a FOPA robila predsa tento rok akciu cislo 6 !!!


Takže takto. Myšlienka zorganizovať v SR akciu akou je teraz Fotopark poletovala vo fotoklube FOPA už dlho. Prvý, kto mal možnosť ju zrealizovať, lebo nebolo jednoduché nájsť a zabezpečiť vhodné priestory bol myslím Martin Ondko, ktorý bol vtedy členom FOPA aj Piešťanského fotoklubu. V Piešťanoch sa mu to podarilo o rok skôr a akciu nazval Parkfoto. Mnoho FOPAákov priložilo pomocnú ruku k dlelu, či už priamo alebo ako sponzori podujatia. Rok na to sa podarilo akciu irobiť aj v BA. FOPA chodila vystavovať a pomáhať do Piešťan a Piešťanský fotoklub dostal možnosť vždy aj na Fotoparku. Myslím, že dobré vzťahy pretrvali dodnes. V BA sa postupne Fotopark začal meniť, prestali sme klásť dôraz iba na hodnotenie divákov štipcami a začali sme akciu vylepšovať. Myslím, že rozdiel medzi 1. a 6. ročníkom je už dosť veľký. Takže ak toto bolo Vaše eso v rukáve, že Fotopark v BA je klonom Piešťanského - tak to Vám úplne nevyšlo....
 
PeterMarek
2012-06-30 17:34:47+02
príspevok od: markato1
Osobne mi je to jedno ci je,alebo nieje to zaregistrovane pod ochrannou znamkou,netvrdim ze je to spravne,ale v kazdom pripade je to zda sa platne.V pravnom systeme funguje, ze aj ked niekto nazov zacne pouzivat po niekom,kto si nan neuplatnil prava, aj ked oznacenie zacal pouzivat ako prvy ,tak asi nepochodi pri pripadnych staznostiach.na druhej strane zijeme na slovensku,kde vymozitelnost prav je aspon, pre nie" vyvolenych " diskutabilne..
...nehovoriac o tom, že fotoklub FOPA začal používať názov Fotopark ako prvý.

Ak by sme boli výrobcami cukrovej vaty a registrujeme si názov výstavy fotografií - je to špekulácia aj keď právne nepriestrelná. Ale ak nám niekto vyčíta, že sme si zaregistrovali názov akcie, ktorú sme ako prví pred 6 rokmi zorganizovali a ktorá je zdarma pre verejnosť... Tak je mi to nejaké divné
 
milos
2012-06-30 17:37:34+02
Nedalo mi.

Čítal som len posledné 2-3 príspevky nadomnou,viac sa mi nechce,ale čo tak si dať zaregistrovať ako ochrannú známku aj slovo fotoaparát?Alebo rovno aj fotograf?V rámci jedného poplatku?
 
PeterMarek
2012-06-30 18:04:27+02
príspevok od: milos
Nedalo mi.

Čítal som len posledné 2-3 príspevky nadomnou,viac sa mi nechce,ale čo tak si dať zaregistrovať ako ochrannú známku aj slovo fotoaparát?Alebo rovno aj fotograf?V rámci jedného poplatku?
No... Možno keby ste prečítali viac, tak otázku nepoložíte alebo ju položíte inak. V nasledovnom texte nech ma právnici opravia ak niečo napíšem zle: slovo "fotoaparát" si asi nezaregistrujete. Ale ak zorganizujete fotosúťaž v skanzene za Zubercom a pomenujete ju "Goralský zlatý fotoaparát" tak viete zaregistrovať názov akcie a bez Vášho povolenia by nikto nemal akciu s rovnakým názvom zrealizovať napríklad v aquaparku na Oraviciach. - toľko zjednodušený príklad...
 
transporti686
2012-06-30 18:10:00+02
hm, ale ja vôbec nevidím problém, nazvať si akciu iným menom a spraviť ju, to je taký veľký problém nazvať to inak

keď chcete na akciu dostať ľudí tak aj tak zavážia viac iné veci ako že to bude fotopark alebo fotovíkend alebo fotokuk

dôležitejšie ľudí tam dostať a aby o tom vedeli ako samotný názov, aj ten síce ma niečo doseba, ale asi nie tým najdôležitejším
 
copino
2012-06-30 18:13:59+02
príspevok od: PeterMarek
Kde som niečo také napísal? Ak porušíte zákon - právna mašinéria Vás zošrotuje. Zaplatíte súdne trovy, poplatky a podporíte právnikov. Myslím, že FOPA nie je dobrý príklad zarábania na ľuďoch. Akcie, ktoré organizujeme sú zdarma...

Počujte, že Vy ste si mysleli, že ak akciu pomenujete rovnako tak na nej zarobíte? No to ste sa mohli hneď opýtať a povedali by sme Vám aký mínus na každej akcii vygenerujeme...
o.k., tak date zarobit inemu a potom rovnym dielom. No a mate ciste svedomie. Tak potom preco ta ohranna znamka ? Ked Vam ide o akcie, ktore su zdarma! Tak potom nechajte kludne nech aj ostatny pouzivaju nazov fotopark. Vela fotoklubov to pouzivalo a teraz kvoly niekoho nenasytnosti to nemozu pouzit
 
copino
2012-06-30 18:17:04+02
príspevok od: PeterMarek
Nie som administrátorom stránky http://www.fopa.sk

Robí to predseda (my nemáme prezidenta ako váš klub) a pravdepodobne sa v tento slnečný deň venuje niečomu príjemnejšiemu ako je diskusia s Vami. Koniec koncov, nikde negarantujeme odpoveď do pol hodiny tak verím, že vydržíte kým sa k tomu dostane. Vydržíte? Alebo ste sa tam pýtali na niečo iné ako tu?
lenze moja reakcia na clanok sa tam nezobrazuje a nepisal som ju len dnes!! No a cakal som taku odpoved a este som aj cakal, ze tu bude odpisane, ze technicka chyba!!

Ono sa tomu povie jednoducho CENZURA
 
copino
2012-06-30 18:18:40+02
príspevok od: PeterMarek


Takže takto. Myšlienka zorganizovať v SR akciu akou je teraz Fotopark poletovala vo fotoklube FOPA už dlho. Prvý, kto mal možnosť ju zrealizovať, lebo nebolo jednoduché nájsť a zabezpečiť vhodné priestory bol myslím Martin Ondko, ktorý bol vtedy členom FOPA aj Piešťanského fotoklubu. V Piešťanoch sa mu to podarilo o rok skôr a akciu nazval Parkfoto. Mnoho FOPAákov priložilo pomocnú ruku k dlelu, či už priamo alebo ako sponzori podujatia. Rok na to sa podarilo akciu irobiť aj v BA. FOPA chodila vystavovať a pomáhať do Piešťan a Piešťanský fotoklub dostal možnosť vždy aj na Fotoparku. Myslím, že dobré vzťahy pretrvali dodnes. V BA sa postupne Fotopark začal meniť, prestali sme klásť dôraz iba na hodnotenie divákov štipcami a začali sme akciu vylepšovať. Myslím, že rozdiel medzi 1. a 6. ročníkom je už dosť veľký. Takže ak toto bolo Vaše eso v rukáve, že Fotopark v BA je klonom Piešťanského - tak to Vám úplne nevyšlo....
aj tak je to opicenie sa po niekom!!!!!!!!!!!! A nie je to vymysel klubu FOPA
 
copino
2012-06-30 18:21:42+02
príspevok od: transporti686
hm, ale ja vôbec nevidím problém, nazvať si akciu iným menom a spraviť ju, to je taký veľký problém nazvať to inak

keď chcete na akciu dostať ľudí tak aj tak zavážia viac iné veci ako že to bude fotopark alebo fotovíkend alebo fotokuk

dôležitejšie ľudí tam dostať a aby o tom vedeli ako samotný názov, aj ten síce ma niečo doseba, ale asi nie tým najdôležitejším
vsak presne o to ide klubu FOPA, nahnat si kopec ludi na akciu v nazvom a nabrat kopec sponzorov a ukazovat sa niecim, co je len opicenie sa po niekom!!!!!


Ludia nazov fotopark poznaju a iny nazov ich bude akurat tak pliect a budu rozmyslat, ze co to je za akciu a nepojdu na nu

 
PeterMarek
2012-06-30 18:24:15+02
príspevok od: copino
aj tak je to opicenie sa po niekom!!!!!!!!!!!! A nie je to vymysel klubu FOPA
Ešte raz a stručnejšie, lebo mám pocit, že máte problém s vnímaním dlhšieho textu.

Človek, ktorý rozbehol Parkfoto v Piešťanoch bol v tom čase členom fotoklubu FOPA.
 
PeterMarek
2012-06-30 18:25:53+02
príspevok od: copino
vsak presne o to ide klubu FOPA, nahnat si kopec ludi na akciu v nazvom a nabrat kopec sponzorov a ukazovat sa niecim, co je len opicenie sa po niekom!!!!!


Ludia nazov fotopark poznaju a iny nazov ich bude akurat tak pliect a budu rozmyslat, ze co to je za akciu a nepojdu na nu

Presne ako hovoríte. Názov FOTOPARK ľudia poznajú. Poznajú ho vďaka FOPA, ktorý ho už 6x po sebe úspešne zrealizoval. Prečo sa Vy chcete "opičiť" (aby som použil Váš obľúbený výraz) po nás???
 
copino
2012-06-30 18:30:05+02
príspevok od: PeterMarek
Presne ako hovoríte. Názov FOTOPARK ľudia poznajú. Poznajú ho vďaka FOPA, ktorý ho už 6x po sebe úspešne zrealizoval. Prečo sa Vy chcete "opičiť" (aby som použil Váš obľúbený výraz) po nás???
fotopark je uz pekne davno zauzivane slovo vo svete a nie vymysel z FOPA. Je to opicenie sa po niekom, tak ako sa opicia vsetky fotokluby navzajom touto akciou.
No, ale nasiel sa uz konecne niekto, kto sa chce na tom prizivovat.
 
Strana 3 z 16
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()