Hore
Fórum » Ankety
 

fotograf vs kameraman - ohodnotenie

ordek
2012-09-13 21:01:05+02
Celkom by ma zaujimal vas nazor na cenu fotografa vs kameramana na podujatiach ako stuzkove, svadby, firemne akcie a podobne. Nemyslim konkretnu sumu, ale skor ci by podla vas mal mat vacsi podiel fotograf alebo naopak kameraman vynimajuc dalsie periferne naklady (napr benzin, organizacia atd). Rad by som tu videl aj nazory parov, ktore aj fotia a kameruju, ze ako to maju rozdelene
 
beholder
2012-09-13 21:18:11+02
....nezáleží to trochu od podielu a kvality vykonanej práce...či už jedného, alebo druhého?...
 
ordek
2012-09-13 21:27:55+02
urcite ano, ale je tazke urcit podiel a kvalitu vykonanej prace... ale pre vseobecnost by som predpokladal, ze kvalita je na rovnakej urovni.
 
Jurij88
2012-09-13 21:38:59+02
príspevok od: ordek
Celkom by ma zaujimal vas nazor na cenu fotografa vs kameramana na podujatiach ako stuzkove, svadby, firemne akcie a podobne. Nemyslim konkretnu sumu, ale skor ci by podla vas mal mat vacsi podiel fotograf alebo naopak kameraman vynimajuc dalsie periferne naklady (napr benzin, organizacia atd). Rad by som tu videl aj nazory parov, ktore aj fotia a kameruju, ze ako to maju rozdelene
cena záleží aj od mesta/regionu kde svoje služby ponúkaš
 
tomas.hlavco
2012-09-13 21:43:07+02
príspevok od: ordek
urcite ano, ale je tazke urcit podiel a kvalitu vykonanej prace... ale pre vseobecnost by som predpokladal, ze kvalita je na rovnakej urovni.
ked je kvalita na rovnakej urovni, teda predpokladajme ze fotograf ma FF zrkadlovkou s kvalitnymi objektivmy a prislusenstvom, kameraman ma teda tiez profesionalnu techniku co v porovnani s fotografiou byva radovo drahsia zabavka tak potom by si mal kameraman pytat viac
 
kuk
2012-09-13 23:21:01+02
z osobnej skusenosti je pre mna odost narocnejsie natocenie a spracovanie videa
okrem toho ze musim byt stale, stale vstrehu a tocit skôr ako nieco zacne je potrebne kazdy svenk dobre vopred premysliet
okrem toho na profi kamere je treba priamo pocas zaznamu vediet pohotovo a spravne menit nastavenia WB, gain, ND a clonu
 
valec86
2012-09-14 07:10:12+02
na vychodnom slovensku rozhoduje cena, cena cena, ak narazas na stuzkove.
svadba sa riadi podla toho, akym stylom si mladomanzelia vyberaju, bud je to o5 cena, alebo podla referencii. malokedy sa stane, ze sa mladomanzelia vyberom starostlivo venuju.
Mozno ty, ktorym svadbu hradia rodicia a akosi si nad vydavkami hlavu nelamu. Ak fotim kamaratom a znamym a casto sa pytam, kolko ich co stalo a stredna svadba sa vojde do 5000€, kde priblizne 1500e pohlti kamera, foto, hudba.
Zo skusenosti ale kameramani maju ceny vyssie, spracovanie trva dlhsie a stravia nad pracou viac casu. aspon ty ktori si daju zalezat
 
markus
2012-09-14 08:51:07+02
príspevok od: tomas.hlavco
ked je kvalita na rovnakej urovni, teda predpokladajme ze fotograf ma FF zrkadlovkou s kvalitnymi objektivmy a prislusenstvom, kameraman ma teda tiez profesionalnu techniku co v porovnani s fotografiou byva radovo drahsia zabavka tak potom by si mal kameraman pytat viac
Mne sa casto stava ze kameraman ma jednu kameru, stativ a svetla to je o polovicu lacnejsia vybava aku ma mat svadobny fotograf. Cest tym co zainvestuju do vselijakych kolajnic ramien a niekolko kamier ale tych je starsne malo.
 
markus
2012-09-14 08:53:19+02
príspevok od: kuk
z osobnej skusenosti je pre mna odost narocnejsie natocenie a spracovanie videa
okrem toho ze musim byt stale, stale vstrehu a tocit skôr ako nieco zacne je potrebne kazdy svenk dobre vopred premysliet
okrem toho na profi kamere je treba priamo pocas zaznamu vediet pohotovo a spravne menit nastavenia WB, gain, ND a clonu
V strehu musi byt aj fotograf a taktiez musi pocas fotenia kontrolovat expoziciu. Co sa tyka spracovania ano je to zdlhavejsi proces pre video ked robia poriadny strih.
 
markus
2012-09-14 08:55:15+02
príspevok od: ordek
Celkom by ma zaujimal vas nazor na cenu fotografa vs kameramana na podujatiach ako stuzkove, svadby, firemne akcie a podobne. Nemyslim konkretnu sumu, ale skor ci by podla vas mal mat vacsi podiel fotograf alebo naopak kameraman vynimajuc dalsie periferne naklady (napr benzin, organizacia atd). Rad by som tu videl aj nazory parov, ktore aj fotia a kameruju, ze ako to maju rozdelene
Cena bude taka aku je ochotny objednavatel zaplatit
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()