Hore
Fórum » Ankety
 

Myslíte si, že funkcia "blokovanie užívateľa" je na ePhoto.sk

admin
redakcia ephoto.sk 2013-12-14 14:07:25+01
Táto téma bola založená automaticky na základe založenia Ankety.
 
kovacmj
2013-12-14 16:16:22+01
To sa dá? Teraz vážne. Komunita si poradí sama. Ale ak to niekto potrebuje, tak prečo nie.
 
JaroD.
2013-12-14 17:41:56+01
Súhlasim s Komom, dovolím si citovať jeho názor s ktorým sa stotožňujem na 100%:
.
"ja mám taký názor čo už ste z časti predniesli...ak sa niekoho rozhodnem zablokovať..znamenalo by to samozrejme obojstranne ...v tom duchu ako ste písali - zabránim mu chodiť pod moje fotky ale nemôžem chodiť automaticky ani ja pod jeho...ale : total zablokovať , zaslepiť medzi nimi kontakt..vlákno.....na všetkých úrovniach...nie len vzájomnou nemožnosťou si komentovať fotky, či posielať súkromné správy...ale cakoprásk...ani mínuskovať či pluskovať komenty jeho či iných pod jeho fotkami, ba ani priamo reagovať na nejaký jeho komentár pod cudzími fotkami....bo sa potom budú rypkať tam pod inými, cudzími fotkami autorov , ktorých sa ich ,,problém,, vôbec netýka.
Som tu štyri a pol roka a neblokol som nikoho, a mám na tričku jednu blokáciu už ani neviem od koho..ale fandím si, že to mohol byť možno aj omyl"
 
blahoslav J B Art
2013-12-14 18:34:41+01
zatial sa mi to tu nepodarilo najst, kde a ako mozem niekoho zablokovat
 
admin
redakcia ephoto.sk 2013-12-14 18:58:09+01
príspevok od: blahoslav J B Art
zatial sa mi to tu nepodarilo najst, kde a ako mozem niekoho zablokovat
Blocklist sa nachadza v poste.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2013-12-14 21:07:16+01
Ja si myslím, že je táto funkcia veľmi vhodná a potrebná. Je zavedená i na iných fotoportáloch. Chodia sem závistliví psychopati liečiť si svoje komplexy a namiesto fotografie v galérii sa zaoberajú autorom.

Uvediem jeden príklad: Pred časom som zablokoval istého autora práve kvôli uvedenému a potom som sa dozvedel od známych, že sa chodí do Popradu vypytovať na moje majetkové pomery a na moje frajerky... Tak sa mi len a len potvrdilo, že zablokovať takéhoto narušeného jedinca bolo správne...
 
total empty
2013-12-14 21:36:21+01
Blokovanie je detinské a nič nerieši. Treba poslať upozornenie adminovy, nech ten rieši toho človeka.
Ak by sme sa teoreticky všetci navzájom zablokovali, to by bola sranda.
 
JaroD.
2013-12-14 23:33:31+01
príspevok od: total empty
Blokovanie je detinské a nič nerieši. Treba poslať upozornenie adminovy, nech ten rieši toho človeka.
Ak by sme sa teoreticky všetci navzájom zablokovali, to by bola sranda.
Súhlas, blokovanie užívateľa užívateľom je najdetinskejšie, navyše komsomolské riešenie a vôbec nič nerieši. Ľudia sú rôzni, závistlivi, zákerní, dobrí aj zlí, kde kto sa rozhodne kohokoľvek blokovať už len za to že sa naňho krivo pozrie, na druhej strane sú tolerantní ľudia, ktorí znesú pod svojimi fotografiami aj tvrdú kritiku a sú za ňu vďační. Určite aj pre Ephoto by nebolo dobré riešenie ak by sa spustil kolotoč vzájomných blokácii za totálne prkotiny.
Najlepšie riešenie je existencia admína, ktorý dokáže účinne zasiahnuť, upozorniť, udeliť bann a v prípade opakovaného porušenia pravidiel trvalý bann. Bolo by prezieravé a prospešné pre túto stránku aby tu fungovala účinná ochrana na jednej strane proti egocentrickým samoľúbym typkom, ktorí chcú byť vykresľovaní a prezentovaní len v tom najkrajšom svetle a takisto proti pomýlencom, ktorí sa chodia pod fotografie vyprázdňovať.
 
filip.p3k
2013-12-15 10:15:30+01
príspevok od: total empty
Za také jednanie môže chľast a drogy. Sú ľudia a ľudia, aj ja mám také skúsenosti z inej sféry podnikania.
Morálka sa nenosí a peniaze sú modlou tohto sveta, a to asi vyjadruje všetko.
prečo myslíš že len chlast a drogy? Niekomu tieto veci netreba a aj tak je od prírody narušený a bohužiaľ v takýchto prípadoch pomôže už len psychiater.
 
total empty
2013-12-15 11:56:32+01
príspevok od: filip.p3k
prečo myslíš že len chlast a drogy? Niekomu tieto veci netreba a aj tak je od prírody narušený a bohužiaľ v takýchto prípadoch pomôže už len psychiater.
...to je ďalšia skupina.
Jednoducho po rokoch práce v bare a krčme môžem tvrdiť, že keby nebolo chľastu a drog, nemenili by sa ľudia na agresívnych debilkov.
A dementi z IQ pod sedemdesiat,psychopati a devianti, to je iná kapitola.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2013-12-15 12:30:40+01
príspevok od: Stratený Stano
Admin žiaľ nesedí na portáli 24 hodín denne. Ktohovie, či sem chodí cez víkendy...

Blokovanie je zároveň riskantné a život ohrozujúce. Nie nesrandujem - zablokoval som človeka, ktorý si okamžite vytvoril duplicitný nick a napísal mi pod foto taký osočujúci komentár, že po upozornení ho admin okamžite zmazal a pravdepodobne tento nick aj zablokoval, lebo odvtedy stíchol.
Lenže dotyčný je tak psychicky narušený - a teda sa mi potvrdila oprávnenosť blokácie - že sa mi vyhráža fyzickou likvidáciu... Beriem to vážne a po dohode s právnikom asi podám na túto osobu trestné oznámenie.

Takže pozor - niektorí blokovaní toto zrejme považujú za ťažké pošramotenie ich výnimočnosti a sú schopní sa zákerne pomstiť...
Som tu aj cez vikend. A takychto ludi najprv zabanujem a ak to nepomoze odstranim konto.
Staci napisat spravu a upozornit ma na to.
Musim upozornit, ze nebanujem uzivatela a nemazem kritiku na fotografiu, ktora je slusna a vyjadruje len nazor uzivatela.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2013-12-15 12:46:54+01
príspevok od: admin
Som tu aj cez vikend. A takychto ludi najprv zabanujem a ak to nepomoze odstranim konto.
Staci napisat spravu a upozornit ma na to.
Musim upozornit, ze nebanujem uzivatela a nemazem kritiku na fotografiu, ktora je slusna a vyjadruje len nazor uzivatela.
Tomu víkendovému pobytu na portáli som admin rád. Berieš svoju prácu zodpovedne, čo ma teší (tentokrát je to ozaj bez irónie... )

Takže môžeme počítať s tvojou podporou, ak sa pomýlený jedinec bude venovať našim osobám a nie našim fotkám...? Lebo často sa tu vo fóre útočí na osoby a tieto komentáre i po upozornení ostávajú nezmazané a ich pisatelia o niečom takom ako je ban ani nepočuli...

Ešte jedna otázka (sorry, ktorá sem do témy veľmi nepatrí) - funguje už moderátor vo fóre...?
 
admin
redakcia ephoto.sk 2013-12-15 15:31:33+01
príspevok od: Stratený Stano
Tomu víkendovému pobytu na portáli som admin rád. Berieš svoju prácu zodpovedne, čo ma teší (tentokrát je to ozaj bez irónie... )

Takže môžeme počítať s tvojou podporou, ak sa pomýlený jedinec bude venovať našim osobám a nie našim fotkám...? Lebo často sa tu vo fóre útočí na osoby a tieto komentáre i po upozornení ostávajú nezmazané a ich pisatelia o niečom takom ako je ban ani nepočuli...

Ešte jedna otázka (sorry, ktorá sem do témy veľmi nepatrí) - funguje už moderátor vo fóre...?
Robim to stale. Ale ako som uz napisal, niekedy ludia povazuju za osobny utok aj to, ze im niekto v dobrej viere pod fotkou napise svoj nazor a pripomienky k fotke. Take komenty nemazem. Ak da niekto fotku na kritiku musi pocitat s kritikou Osobne invenktivy mazem, pri opakovanych pokusoch davam BAN, ak ani to nepomoze ale utoky sa stupnuju odstranim konto. Blokovali sme uz aj IP adresu, ale to sa stalo len raz a bol to extrém. Samozrejme musim dostat nahlasenie. Nie kazdy to posle,a naozaj nie je v mojich silach sledovat cely portal. Moderatori funguju zatial v obmedzenom režime, čoskoro by mali fungovat naplno.
 
JaroD.
2013-12-15 15:45:48+01
príspevok od: admin
Som tu aj cez vikend. A takychto ludi najprv zabanujem a ak to nepomoze odstranim konto.
Staci napisat spravu a upozornit ma na to.
Musim upozornit, ze nebanujem uzivatela a nemazem kritiku na fotografiu, ktora je slusna a vyjadruje len nazor uzivatela.
Súhlas admin, takéto prípady ako popisuje Stano sú extrémy, ktoré spočítaš medzi stovkami užívateľov na prstoch jednej ruky a tam by mal zasiahnuť už niekto iný ako admin. To nie je problém tejto stránky, kvôli ktorej by sa mali možnosť blokovať užívatelia medzi sebou navzájom za to kto sa ako vyspí alebo krivo pozrie na toho druhého. Ide predovšetkým o princípy slobodnej slušnej diskusie a nastavenie reálneho zrkadla samoľúbym egocentrikom, ktorí neznesú kritiku a chcú byť vykresľovaní pod svojimi fotografiami len v pozitívnom svetle a svojich kritikov okamžite blokujú, toto je určite väčší problém tejto stránky, s tým ostatným si hravo poradíš.
 
Radoceno
2013-12-15 17:08:27+01
Stále verím, že tento portál je na, to aby sa niekto posúval ďalej, učil sa a pod....mne osobne je smutno keď vidím takúto tému a v podstate ľudí, ktorí si šteklia ego a riešia komplexy cez komentáre...prihlásil som sa sem najprv kvôli fotoškole a neskôr aby som počul názor skúsenejších, keď som už konečne zakúpil "techniku"...keď mi niekto napísal, že je to také nijaké alebo tak (už neviem presne), tak som to bral...ale skúšam, trénujem, cvakám...ale ak si má niekto riešiť komplexy cez koment...je to smutné...blokovať?...myslím si že nie...každý normálny si pozrie foto a okomentuje, niečo sa z nej poučí, naučí, dá či nedá lajk ale žiadne komentáre by ho nemali neovplyvniť...teda aspoň u mňa
 
JohnNewton
2013-12-16 11:26:11+01
príspevok od: JaroD.
Súhlas admin, takéto prípady ako popisuje Stano sú extrémy, ktoré spočítaš medzi stovkami užívateľov na prstoch jednej ruky a tam by mal zasiahnuť už niekto iný ako admin. To nie je problém tejto stránky, kvôli ktorej by sa mali možnosť blokovať užívatelia medzi sebou navzájom za to kto sa ako vyspí alebo krivo pozrie na toho druhého. Ide predovšetkým o princípy slobodnej slušnej diskusie a nastavenie reálneho zrkadla samoľúbym egocentrikom, ktorí neznesú kritiku a chcú byť vykresľovaní pod svojimi fotografiami len v pozitívnom svetle a svojich kritikov okamžite blokujú, toto je určite väčší problém tejto stránky, s tým ostatným si hravo poradíš.
Presne tak, označovanie iných za "duševne narušených" je niekedy len absolútna neschopnosť pijať akúkoľvek kritiku na svoju foto a viera vo svoju dokonalosť .
 
JohnNewton
2013-12-16 11:38:01+01
A ešte jedna drobnosť, najväčší sťažovateľ v tomto vlákne nemá žiadny problém sa vyhrážať "jednou po papuli" a "osobnou návštevou" . Tieto paranoické prejavy sú mne akurát tak na smiech
 
Kejval
2013-12-16 13:05:49+01
Pohlad zvonka: sledujem tento web asi rok a ked mi bolo dovolene sa zapojit do tejto diskusie, poviem par slov. Fotografi vseobecne sa mi javia ako , neviem ako to najlepsie povedat, " divna" komunita. Zapaleni pre svojho konicka, pracu, ale casto samolubi a jesitni, radi si dokazujuci svoju " pomyselnu jedinecnost" . Asi vlastnost vsetkych umelcov. Neberte to v zlom. Je to len pohlad cloveka, ktory fotografom nikdy nebude.
 
Kejval
2013-12-16 13:23:11+01
Ked to tak po sebe citam, zabudol som na slovo " arogantni."
 
admin
redakcia ephoto.sk 2013-12-16 17:01:19+01
Prosim ucastnikov diskusie, ktorá nesuvisi s temou vlakna, aby v danej diskusii nepokracovali.
Prispevky, ktore nesuviasia s temou budu zmazane.
 
Strana 1 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()