Hore
Fórum » Ankety
 

Myslíte si, že dotykový displej je užitočná vec?

admin
admin redakcia ephoto.sk 2014-02-25 12:18:29+01
Táto téma bola založená automaticky na základe založenia Ankety.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2014-02-26 15:45:37+01
príspevok od: haplo602
alebo ich fotak nema displej ? napriklad ako moj ....
O chvilu bude palcovanie pristupne.
 
Déjàvu
2014-02-26 17:09:16+01
Pre fotenie zbytočné ale je to výdobytok doby ....... ďalšia hračka na štýl telefón, foto, android... facebook a podobne .
 
total empty
2014-02-26 17:24:54+01
príspevok od: admin
O chvilu bude palcovanie pristupne.
a jakú idete vypalcovať ?
 
total empty
2014-02-26 17:33:01+01
príspevok od: Déjàvu
Pre fotenie zbytočné ale je to výdobytok doby ....... ďalšia hračka na štýl telefón, foto, android... facebook a podobne .
Neunáhli sa bratmm, neviem či si niekedy fotil alebo filmoval napr farára za oltárom z 5-6 metrov a to detail na tvár. Problém je, že stačí malý posun aby ti ostrosť skočila pred alebo za neho, dokonca aj automatika môže zblbnúť a ostriť v kuse pred a za.
Ale keď si ťukneš takým perom na displaji na AF a potom ťukneš na bod kde má ostriť, tak to máš zamknuté a presné. A môžeš sa ty kolísať aj farár a ostrosť ti nebude utekať každú pol sekundu.
Takže dva rýchle ťuky a jeto, pri zrušení to isté.
 
Déjàvu
2014-02-26 17:47:32+01
príspevok od: total empty
Neunáhli sa bratmm, neviem či si niekedy fotil alebo filmoval napr farára za oltárom z 5-6 metrov a to detail na tvár. Problém je, že stačí malý posun aby ti ostrosť skočila pred alebo za neho, dokonca aj automatika môže zblbnúť a ostriť v kuse pred a za.
Ale keď si ťukneš takým perom na displaji na AF a potom ťukneš na bod kde má ostriť, tak to máš zamknuté a presné. A môžeš sa ty kolísať aj farár a ostrosť ti nebude utekať každú pol sekundu.
Takže dva rýchle ťuky a jeto, pri zrušení to isté.
Super použiteľné pri fotografovaní cez hľadáčik.
 
blahoslav J B Art
2014-02-26 19:09:26+01
nad dotykovymi displejmi budu frflat hlavne stari 30+ rocni paprdovia, ze naco, ked maju hladacik ... ktorym podobni frflali, ze naco digital ked maju kinofilmovy aparat ... podobni im frflali, ze naco auta, ked na vozenie su kone ... frflali ze preco chodit po zemi, ked mozu lozit po stromoch
 
seifi
2014-02-26 20:11:21+01
chýba otázka, nemám a neplánujem kúpu
 
Marcel Rebro
2014-02-26 21:00:19+01
príspevok od: blahoslav J B Art
nad dotykovymi displejmi budu frflat hlavne stari 30+ rocni paprdovia, ze naco, ked maju hladacik ... ktorym podobni frflali, ze naco digital ked maju kinofilmovy aparat ... podobni im frflali, ze naco auta, ked na vozenie su kone ... frflali ze preco chodit po zemi, ked mozu lozit po stromoch
Chceš naznačiť, že kvôli dotykáču mám prestať loziť?
 
blahoslav J B Art
2014-02-26 22:03:37+01
príspevok od: Marcel Rebro
Chceš naznačiť, že kvôli dotykáču mám prestať loziť?
to nie, len ze mas 30+
 
Paulie
2014-02-26 22:39:24+01
príspevok od: Martin Školiak
Nie kino, 6x7cm. A má to všetky funkcie čo potrebujem. Clonu a čas.
...a ISO nastavuješ priamo výmenou snímača .
 
Paulie
2014-02-26 22:44:51+01
príspevok od: Marcel Rebro
Chceš naznačiť, že kvôli dotykáču mám prestať loziť?
.
 
Paulie
2014-02-26 22:46:15+01
príspevok od: blahoslav J B Art
nad dotykovymi displejmi budu frflat hlavne stari 30+ rocni paprdovia, ze naco, ked maju hladacik ... ktorym podobni frflali, ze naco digital ked maju kinofilmovy aparat ... podobni im frflali, ze naco auta, ked na vozenie su kone ... frflali ze preco chodit po zemi, ked mozu lozit po stromoch
Som starý 30+ ročný páprda a používam dotykový displej na foťáku na výber AF bodu, exponovanie a občas na nastavovanie. Som zotrel tvoju teóriu, ha!
 
blahoslav J B Art
2014-02-26 22:54:21+01
príspevok od: Paulie
Som starý 30+ ročný páprda a používam dotykový displej na foťáku na výber AF bodu, exponovanie a občas na nastavovanie. Som zotrel tvoju teóriu, ha!
si vynimka, ktora poskodzuje pravidlo ... alebo chyba v matrixe, ako hovorime, my, 30-
 
buliak
2014-02-28 09:49:46+01
príspevok od: blahoslav J B Art
nad dotykovymi displejmi budu frflat hlavne stari 30+ rocni paprdovia, ze naco, ked maju hladacik ... ktorym podobni frflali, ze naco digital ked maju kinofilmovy aparat ... podobni im frflali, ze naco auta, ked na vozenie su kone ... frflali ze preco chodit po zemi, ked mozu lozit po stromoch
ja som 50-ročný prdo, ktorý sa veľmi rýchlo zžil s dotykáčom, je to podstatne rýchlejšie ako rolovať s rolerom a príp. hrabať sa tlačítkami v menu, proste dotykáč je fasa vec ...
 
jerry.di.96
2014-06-18 03:59:03+02
ja osobne fotoaparát"ako taký" nemám, ale mám prvý mobilný telefón s dotykovou obrazovkou a tft displejom a som veľmi spokojný
 
Guma
2014-06-18 18:54:46+02
Ak sa ho chces dotykat, tak potom je uzitocny.
 
martin_kubik
2014-06-18 21:48:25+02
Pre mna osobne je dotykovka na foťáku zbytočnosť hlavne z 1 dôvodu - spotreba energie.

Živiť dotykovú plochu je neskutočne energeticky náročné (pracujem v oblasti smartphonov), môžno pre niekoho je to malichernosť, ale pre mňa pri fotení wildlife v situácií keď som 3 hodiny bez pohnutia zakrytý maskovacou sieťou nie je také easy vymeniť batérie. Hlavne keď mám spustený live view.

Pripúštam, že swipovanie, zoomovanie, rolovanie a vyberanie zaostrovacích bodov dotykom je pohodlné.
Avšak nevidím v tom využitý potenciál ako v prípade mobilov. Menu foťáka je rovnaké a tie 4 inteligentné gestá na úkor baterie sú pre mňa privysoká cena.

 
_kurato_
2014-08-30 12:41:05+02
mam canon eos 100D...dotykovy displej na nom je a docela casto ho vyuzivam....lebo nastavit to co potrebujem v manualnom rezime je par tuknutiami na displej veli rychle
 
alexmenti
2014-08-30 15:25:54+02
príspevok od: blahoslav J B Art
nad dotykovymi displejmi budu frflat hlavne stari 30+ rocni paprdovia, ze naco, ked maju hladacik ... ktorym podobni frflali, ze naco digital ked maju kinofilmovy aparat ... podobni im frflali, ze naco auta, ked na vozenie su kone ... frflali ze preco chodit po zemi, ked mozu lozit po stromoch
ja ako veterán-optimista hovorím:"keď je dotykový displej je fajn a keď nie je dotykový displej tak to je tiež fajn...a keď nie je žiadny displej, len film vo foťáku a hľadáčik, tak aj to je fajn"...
 
perf
2014-08-30 16:51:33+02
príspevok od: alexmenti
ja ako veterán-optimista hovorím:"keď je dotykový displej je fajn a keď nie je dotykový displej tak to je tiež fajn...a keď nie je žiadny displej, len film vo foťáku a hľadáčik, tak aj to je fajn"...
Vyčerpávajúca odpoveď . Niet čo dodať.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()