Hore
Fórum » Ankety
 

Chcete, aby sa pri fotografii "na kritiku" zobrazoval jej autor?

Marcel Rebro
Marcel Rebro 2011-01-11 15:35:11+01
44.17% chce
40.03% nechce
 
Cyril
2011-01-12 00:30:02+01
príspevok od: Martin Školiak
Však ten koho tvoja fotografia zaujme a ohodnotí ju tvoje meno uvidí a po 24hod. keď už fotografia nebude v súťaži o foto dňa by tvoje meno uvidel každý.
Nerozumieme si. Nepotrebujem sa 24 hodin schovavat a ani sa mi to nepaci. I tak sa nic nezmeni. Kto si chce oplacat sedmicky, bude si ich, to nezmenis. Iba ak by to bolo ako Beholder navrhol, natvrdo a vsetko To by bol rachot, to by sme len vtedy videli klenoty, co by sem sukali ako na beziacom pase a ver, ze by sme len usta otvarali a hladali zasa dalsi nespravodlivy portal
 
Cyril
2011-01-12 00:33:25+01
príspevok od: Granko
Vždy som bol v tom, že fotka je vyjadrovacím prostriedkom fotografa a nie meno fotografa samotné.
Na samoľúbosť som akosi nepomyslel. Preto už plne chápem dôvod zachovania viditeľnosti autora.
To nie je o samolubosti, to je o autorovi. To, ze je vyjadrovacim prostriedkom, suhlasim.
Idem spat, dobru noc
 
radoo
2011-01-12 00:45:39+01
príspevok od: oksyd
Ja ani nehodnotim ani nebodujem ale ked sa mi paci nejaka foto tak si chcem pozriet celu galeriu autora a to momentalne nemozem...
...a pritom je to take jednoduche !!!
Co takto dat moznost pri kazdej fotke zobrazit autora ! ano/nie
...take male tlacitko by sa dalo urcite urobit
A budu vsetci spokojni !
Mozes hodnotit fotku anonymnu, alebo podpisanu
 
oksyd
2011-01-12 00:49:57+01
príspevok od: radoo
...a pritom je to take jednoduche !!!
Co takto dat moznost pri kazdej fotke zobrazit autora ! ano/nie
...take male tlacitko by sa dalo urcite urobit
A budu vsetci spokojni !
Mozes hodnotit fotku anonymnu, alebo podpisanu
Uz som zistil v tejto novej verzii ephota ako najst meno autora, cize mi to je uz uplne jedno....
 
Granko
2011-01-12 00:52:09+01
príspevok od: Cyril
To nie je o samolubosti, to je o autorovi. To, ze je vyjadrovacim prostriedkom, suhlasim.
Idem spat, dobru noc
Je to o samoľúbosti. Inak by sa nepotreboval pozerať na svoje meno pri fotke na kritike a upozorňovať naň i ostatných. Autorstvo mu predsa nikto neberie - on fotku dal, bola by viditeľná v jeho albumoch (počas kritiky len jemu, po uplynutí každému). Ale chápem, že meno je častokrát viac ako fotka samotná a nebolo by sa za čo schovať :o)
nuž tak choď ;o)
 
wayne
2011-01-12 08:21:39+01
príspevok od: Granko
presne kvôli zamedzeniu takéhoto zaujatého komentovania podľa prvých dvoch odstavcov som za anonymitu...
pokusim sa zareagovat ako ty
cize, podla teba, obmedzovanie pouzivatelov je ta spravna cesta?

na druhej strane, ak pridam fotku do galerie, chcem aby ludia vedeli, ze som to ja, pretoze ak sa mi raz podari odfotit nieco kvalitne, chcem aby vedeli ze som to ja-.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-01-12 08:23:56+01
Sledujem, kto sa vehementne bije za anonymitu a zhrniem svoje poznatky (česť výnimkám):
Ľudia, ktorí tu prídu raz za čas a ohodnotia až tri fotky za rok alebo tí, ktorí majú s anonymitou fakt problém - neuvádzajú ani svoje meno ani pravú foto v profile a navyše majú prázdnu galériu...
Nie tak dávno tu zazneli na slabé bodovanie vyhrážky fyzickým útokom - ja osobne anonyma hodnotiť ani bodovať nebudem - nechcem si dať rozbiť papuľu. Lebo ako kritikovi, ktorý nemám problém uviesť svoje nacionále, bydlisko i profilovú foto by sa to mohlo stať. Na to naše Slovensko demokracia a objektivita dorazí možno za dve generácie, dovtedy nemám záujem...

Čo sa týka mena - všetci sme nejako začínali, iní ešte len začínajú, ale nikto nemal pri prvom stlačení spúšte svoje ephoto či iné fotoportálové meno. Niektorí si ho rokmi vybudovali, niektorí nie. Je to na každého šikovnosti, diplomacii, vedomostiach a tak... V tomto sme na rovnakej štartovacej čiare. Ak si niekto myslí, že sa teraz na jeho slabú tvorbu len tak pohrnú komentáre len preto, že nevidieť, ako sa volá - dovoľte sa mi schuti zasmiať...
 
wayne
2011-01-12 08:26:04+01
príspevok od: Granko
Vždy som bol v tom, že fotka je vyjadrovacím prostriedkom fotografa a nie meno fotografa samotné.
Na samoľúbosť som akosi nepomyslel. Preto už plne chápem dôvod zachovania viditeľnosti autora.
je to len fotoportal pre nadsencov, hodnotenia v galerii tu este z nikoho fotografa neurobili. ku vsetkemu treba dojst.

co potom hodnotenie paci/nepaci? alebo len +/- ? aj tak vacsina, ako som pisal vyssie, pride pod fotku v topke, napise pekne, paci, fajn a rozsype sedmicky. neverim, ze su to nejaki prisluhovaci \"topkarov\" bud su to random ludia, alebo su len lenivi preliezat komplet galeriu pretoze nechcu/nemaju cas...

myslim, ze chapes skor svoje domyslene myslienky, nie dovod zachovania viditelnosti, neber to ako urazku prosim...

 
kralik_j
2011-01-12 08:52:34+01
príspevok od: Stratený Stano
Toto nie je profi fotoserver, skôr taký domácky slovenský. Ak bude niekto profík, pôjde inde... A preto keď iný amatér, napr. Beholder, pridá foto, tak by som mu rád napísal: Ahoj Rado, pekne ti to dnes vyšlo a zajtra by sme mohli skočiť na pivo...
Na profíkov sa hrajme, až keď nimi budeme... Anonymita v komentároch nič nezmení, skôr naopak, mnohí sa budú báť, komu to vlastne píšu a ešte viac sa potom bude komentovať spôsobom \"krásne, wooow, ty kokso\" a pod. Aby sa nám tá kritika nevrátila... Takí sme my...
takze ak som ta pochopil je to server na pokecanie pod svojimi fotkami? :-o Nato \"pivo\", ci ine mas ine elektronicke prostriedky, ci osobny kontakt, nemyslis?

Myslim ze k objektivite by prispela anonymita. Nemyslis ze taraz sa to tak deje, ze vidis meno kamosa tak pridavas pozitivne hodnotenia alebo mrhas tuto moznost na priatelske vykecavanie, co sa tu nie velmi hodi?
To mas pravdu ze na profi tento portal nie je urceny. Profi-poloprofi, amater- fotograf si urobi svoj web a okrem inej moznosti prezentacie si a prezentuje svojim webom.

Zachytil som niekde volanie do prazdna i malo znamych uzivatelov, ktorych az tak velmi nepozname a ktory sa snazia, ucia a chcu i relevantny komentar od skusenejsich, zdatnejsich, profesonalov ci amaterov.

Neviem a nechapem stale obavy z anonymity pri uploadovani foto na hodnotenie.
 
kralik_j
2011-01-12 08:55:14+01
príspevok od: jimmy_rs
malo by to byt v dvoch krokoch, skor obodujes fotku , potom sa ti ukaze kto ju cvakol a potom mu mozes napisat koment

a podla denneho bodovania by sa ukazalo nejake to TOP a nasledne vyhlasena foto dna

bolo by to spravodlivejsie aj pre zacinajucich fotografov mali by sancu sa dostat medzi 1.ligu
aspon by sa neopakovali foto dna ty isty ludia, niektory aj 2 foto dna hned po sebe

a podpis na fotku sa na ten cas da prekrit,nejakou upravou webu
ano, suhlasim s tebou
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-01-12 09:08:26+01
Prihováram sa i ja za riešenie vytvoriť možnosť zvoliť autorovi, či chce aby jeho meno bolo viditeľné alebo nie - pokiaľ si myslí, že potom sa mu dostane objektívnych hodnotení viac. Ale zároveň aby nevidel, kto mu napísal. Nechce, aby bol videný = neuvidí ani on...

Táto moja úvaha sa zakladá na praktickej skúsenosti - bol som pred časom pozvaný na fotoportál (taká uzavretá spoločnosť), kde sa len komentuje, nedávajú sa tam body. Fotky sa musia uploadovať bez rámikov, bez podpisov, bez akýchkoľvek poznávacích znamení. Podobne ako na 1x.com. Akurát s tým rozdielom, že sa nerobí výber, ale foto ide okamžite do kritiky. Mená kritizujúcich však nevidím, vôbec neviem, kto tam všetko funguje. Môžem uploadovať len jednu foto za týždeň, a aby som dostával kritiku, musím za týždeň napísať 10 kritík s minimálnym počtom 25 slov. Tam sa dozviem naozaj to, čo potrebujem vedieť, tak si predstavujem komentovanie, lebo sú tam ľudia, ktorí sa veci rozumejú. Takže naozaj nemám s anonymitou problém. Ide o to, kde...

Ospravedlňujem sa pozývateľom, o ktorých rozprávam vyššie, v podmienkach je zakotvená istá miera mlčanlivosti, ja som ju porušil, ale chcel som poukázať a vysvetliť...

Toto je amatérsky hobby portál, kde najmä noví a začínajúci jednoducho nevedia vyjadriť slovami to, čo vidia. Zmôžu sa na jednoslovné posúdenie, ktorých je tu drvivá väčšina. Títo ľudia sa to musia naučiť, musia to chcieť a to trvá, lebo bez skúseností to nejde. Akoby mávnutím prútika, zo dňa na deň, len schovaním mena autora sa to predsa nemôže zmeniť...
 
wayne
2011-01-12 09:09:27+01
príspevok od: jimmy_rs
malo by to byt v dvoch krokoch, skor obodujes fotku , potom sa ti ukaze kto ju cvakol a potom mu mozes napisat koment

a podla denneho bodovania by sa ukazalo nejake to TOP a nasledne vyhlasena foto dna

bolo by to spravodlivejsie aj pre zacinajucich fotografov mali by sancu sa dostat medzi 1.ligu
aspon by sa neopakovali foto dna ty isty ludia, niektory aj 2 foto dna hned po sebe

a podpis na fotku sa na ten cas da prekrit,nejakou upravou webu
ja fotky napr. nebodujem, pretoze to nema ziadnu vypovednu hodnotu. ludia tu beru 5tku ako slabucku znamku a urazaju sa. a prekryvat podpis upravou? to rovno miesto fotky moze byt cierny ramik, a ked zadelis body (teda vlastne 6-7), sa ti zobrazi fotka.
 
wayne
2011-01-12 09:11:49+01
príspevok od: Stratený Stano
Prihováram sa i ja za riešenie vytvoriť možnosť zvoliť autorovi, či chce aby jeho meno bolo viditeľné alebo nie - pokiaľ si myslí, že potom sa mu dostane objektívnych hodnotení viac. Ale zároveň aby nevidel, kto mu napísal. Nechce, aby bol videný = neuvidí ani on...

Táto moja úvaha sa zakladá na praktickej skúsenosti - bol som pred časom pozvaný na fotoportál (taká uzavretá spoločnosť), kde sa len komentuje, nedávajú sa tam body. Fotky sa musia uploadovať bez rámikov, bez podpisov, bez akýchkoľvek poznávacích znamení. Podobne ako na 1x.com. Akurát s tým rozdielom, že sa nerobí výber, ale foto ide okamžite do kritiky. Mená kritizujúcich však nevidím, vôbec neviem, kto tam všetko funguje. Môžem uploadovať len jednu foto za týždeň, a aby som dostával kritiku, musím za týždeň napísať 10 kritík s minimálnym počtom 25 slov. Tam sa dozviem naozaj to, čo potrebujem vedieť, tak si predstavujem komentovanie, lebo sú tam ľudia, ktorí sa veci rozumejú. Takže naozaj nemám s anonymitou problém. Ide o to, kde...

Ospravedlňujem sa pozývateľom, o ktorých rozprávam vyššie, v podmienkach je zakotvená istá miera mlčanlivosti, ja som ju porušil, ale chcel som poukázať a vysvetliť...

Toto je amatérsky hobby portál, kde najmä noví a začínajúci jednoducho nevedia vyjadriť slovami to, čo vidia. Zmôžu sa na jednoslovné posúdenie, ktorých je tu drvivá väčšina. Títo ľudia sa to musia naučiť, musia to chcieť a to trvá, lebo bez skúseností to nejde. Akoby mávnutím prútika, zo dňa na deň, len schovaním mena autora sa to predsa nemôže zmeniť...
vyborna myslienka, i vlk ostane syty, i ovca cela kto chce anonymitu bude ju mat, kto ju nechce nebude ju mat a uspokojime 80+% ludi z ankety
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-01-12 09:23:39+01
príspevok od: kralik_j
takze ak som ta pochopil je to server na pokecanie pod svojimi fotkami? :-o Nato \"pivo\", ci ine mas ine elektronicke prostriedky, ci osobny kontakt, nemyslis?

Myslim ze k objektivite by prispela anonymita. Nemyslis ze taraz sa to tak deje, ze vidis meno kamosa tak pridavas pozitivne hodnotenia alebo mrhas tuto moznost na priatelske vykecavanie, co sa tu nie velmi hodi?
To mas pravdu ze na profi tento portal nie je urceny. Profi-poloprofi, amater- fotograf si urobi svoj web a okrem inej moznosti prezentacie si a prezentuje svojim webom.

Zachytil som niekde volanie do prazdna i malo znamych uzivatelov, ktorych az tak velmi nepozname a ktory sa snazia, ucia a chcu i relevantny komentar od skusenejsich, zdatnejsich, profesonalov ci amaterov.

Neviem a nechapem stale obavy z anonymity pri uploadovani foto na hodnotenie.
Nehnevaj sa, nebudeš ty z neba spadnutý...?
Tu komentuje desať ľudí. Denne tu pribúda niekoľko desiatok nových členov. Všetci chcú rásť, všetci chcú komentáre. Ak má niekto seriózny záujem, nech si zaplatí komentovanie na portáloch, ktoré to umožňujú. Tých desať komentujúcich to neutiahne, potrebujú aj pracovať a venovať sa rodinám. A nie písať kadekomu, z ktorých ťa aj tak mnohí potom pošlú do prdele, lebo si kritizoval niečo, nad čím jeho okolie híka...
Ja chcem tiež spätnú väzbu na moje fotky, keď dávam, rád by som sa aj ja niečo dozvedel. Možno sa budú smiať niektorí - zaviedol som si po novom roku systém - píšem si, koho som komentoval. Meno a bodku. Ak sa mi od dotyčného komentár vráti, bodku si zakrúžkujem. Ak mám u autora tri nezakrúžkované bodky, tak dovidopo, kašlem na teba... Mne preto anonymita nevyhovuje...
 
kralik_j
2011-01-12 09:49:44+01
je mozne ze sme z neho spadli obaja len v inej sirke a dlzke

stale sa cez to vsekto pozeras cez svoje okuliare


Vedenie portalu dava smerovanie portalu, ked tu budu chciet mat komunitu ludi, prisposobia tomu vsetko. Ked budu chciet viac navstevnikov a zaujat, zvysit sledovanost, pocet registracii, predajnost svojho porfolia, ci ine ciele budu tvarnit i portal podla toho. Je to prirodzena vec.

nebaziruj len na svojich moznostiach. Nepredpokladam tak ako pise karol ze tu bude anonymita v hodnoteni. Portal urobi mozno nejake zmeny, v ramci technickych moznosti, a v ramci poziadaviek navstevnikov a i s ohladom na tie aspekty co som pisal o par riadkov vyssie.

Co chcem povedat, je ze toto je moj, nas nazor. Nejdem nikoho silou mocou presviedcat. Vyvoj a trh, ako i navstevnost, ci dalsie spokojnosti ci nespokojnosti ukazu ako to bude vyvyjat.

Tvoj system je premysleny, no na moj nazor az prilis zistny. Dam ked dostanem.... hm. A zase je to o tvojom \"prospechu\" i ked je to somarina to tak nazvat. Chcem meno, aby sme si vedeli vratit bodovanie, hodnotenie.

A stale musim pripomenut, ze tie popisy pod fotakmi typu facebookovciny sa tu nehodia.
Musim prejst tolko takych komentov, ze velakrat ani nepozeram komenty pred sebou. Nechcem sa nikoho dotknut, no niektore detinske komenty mi vazne \"trhaju\" vieckami :-/








 
Cyril
2011-01-12 10:04:45+01
príspevok od: Granko
Je to o samoľúbosti. Inak by sa nepotreboval pozerať na svoje meno pri fotke na kritike a upozorňovať naň i ostatných. Autorstvo mu predsa nikto neberie - on fotku dal, bola by viditeľná v jeho albumoch (počas kritiky len jemu, po uplynutí každému). Ale chápem, že meno je častokrát viac ako fotka samotná a nebolo by sa za čo schovať :o)
nuž tak choď ;o)
Ak si myslis, ze mozem byt za svoje pokusy samolubi, tak to je od Teba kompliment, dakujem
Som za uverejnenie mena z dovodu, ako som uz uviedol hore, je to moja foto.
Dalsia vyhoda je ta, ze na uplneho novacika mozem reagovat hned, lebo inak by som jeho foto prehliadol v tej zaplave. Pritom ked na jeho foto vidiet progres a chcem mu to aj dat najavo, nie bodmi, tie by ho skor znechutili. Slova vedia zapalit viac, i ked su kriticke, v spojitosti upozornenia ako pokrocil.
Urcite kazdy filtruje, kto mu co povie, koho slova si zoberie k srdcu a koho nie. Aj na toto nie je dobra anonymita. Cize som za zrusenie akejkolvek schovavacky.
 
j.a.r.o.
2011-01-12 10:10:01+01
Osobne som za zverejňovanie mien autorov fotografií (aj keď prispievam iba veľmi sporadicky), avšak galériu a témy sledujem denne. Stačila by možnosť nastavenia zobrazovania mena autora fotky v preferenciách každého účtu. Momentálne ak ma nejaká fotka zaujala a chcem vedieť kto ju \"cvakol\", tak kliknem na položku \"napíš autorovi\" a vyskočí mi okno v ktorom je uvedený \"prijímateľ správy \"= autor fotografie.
 
kralik_j
2011-01-12 10:32:54+01
príspevok od: Cyril
Ak si myslis, ze mozem byt za svoje pokusy samolubi, tak to je od Teba kompliment, dakujem
Som za uverejnenie mena z dovodu, ako som uz uviedol hore, je to moja foto.
Dalsia vyhoda je ta, ze na uplneho novacika mozem reagovat hned, lebo inak by som jeho foto prehliadol v tej zaplave. Pritom ked na jeho foto vidiet progres a chcem mu to aj dat najavo, nie bodmi, tie by ho skor znechutili. Slova vedia zapalit viac, i ked su kriticke, v spojitosti upozornenia ako pokrocil.
Urcite kazdy filtruje, kto mu co povie, koho slova si zoberie k srdcu a koho nie. Aj na toto nie je dobra anonymita. Cize som za zrusenie akejkolvek schovavacky.
jojo... pri anonymite musis byt slusnejsi a vazit slova(nemyslim teba, myslim ze si slusny ), lebo nevies kto tam je na tej druhej strane

stale som zastancom nazoru, slusny, osobne, citovo nenapadajuci a neznevazujuci koment, pragmaticky a strucny i s tykanim by namal byt pre zdraveho jedinca ephota problem
 
imajtan
2011-01-12 11:05:39+01
príspevok od: wayne
ak sa mi fotka paci, chcem vediet, kto ju odfotil, aby som podla toho pripadne napisal komentar, ci je to nahoda, alebo skvela praca.

ak sa mi fotka nepaci, opat, chcem vediet kto ju odfotil, aby som podla toho napisal komentar, aby nevyznieval hlupo, ak uz ma dotycny co to odfotene a ma nejake portfolio v galerii.

nemyslim, ze je tu chyba v rodinkarstve, kopa random ludi pride pod fotky v topkach, okomentuje pekne, paci, fajn a rozsype sedmicky. bez nejakeho citoveho ci ineho vztahu k autorovi.

bol by som za vyhovenie obom stranam, v profile si zaskrtnut ci chcem aby moje meno bolo anonymne alebo verejne, alebo naopak, ci chcem, aby sa mi v galerii (ne)zobrazovali autori.

co tak miesto natahovania sa prist s nejakym navrhom?
- ak sa mi fotka páči, nemalo by ma obmedzovať kto to fotil ! A podľa toho komentovať. Náhoda vs. skvelá práca. Takže keď to bude kamarát je to automaticky dobrá práca. Ak je to nejaký náhodný autor, tak mal šťastie.

- ak sa mi nepáči, to isté ? Zabehnutý autor nemôže byť skritizovaný ?

Sú portály kde ani hodnotenia iných nie sú vidieť, až po vlastnom ohodnotení. A myslím, že tak by to malo byť. Aj hodnotenia iných majú veľký vplyv na väčšinu hodnotiacich.

Takže som za anonymitu, pokiaľ neohodnotím fotografiu sám. Potom môžem vidieť hodnotenia ostatných.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-01-12 11:15:44+01
príspevok od: kralik_j
je mozne ze sme z neho spadli obaja len v inej sirke a dlzke

stale sa cez to vsekto pozeras cez svoje okuliare


Vedenie portalu dava smerovanie portalu, ked tu budu chciet mat komunitu ludi, prisposobia tomu vsetko. Ked budu chciet viac navstevnikov a zaujat, zvysit sledovanost, pocet registracii, predajnost svojho porfolia, ci ine ciele budu tvarnit i portal podla toho. Je to prirodzena vec.

nebaziruj len na svojich moznostiach. Nepredpokladam tak ako pise karol ze tu bude anonymita v hodnoteni. Portal urobi mozno nejake zmeny, v ramci technickych moznosti, a v ramci poziadaviek navstevnikov a i s ohladom na tie aspekty co som pisal o par riadkov vyssie.

Co chcem povedat, je ze toto je moj, nas nazor. Nejdem nikoho silou mocou presviedcat. Vyvoj a trh, ako i navstevnost, ci dalsie spokojnosti ci nespokojnosti ukazu ako to bude vyvyjat.

Tvoj system je premysleny, no na moj nazor az prilis zistny. Dam ked dostanem.... hm. A zase je to o tvojom \"prospechu\" i ked je to somarina to tak nazvat. Chcem meno, aby sme si vedeli vratit bodovanie, hodnotenie.

A stale musim pripomenut, ze tie popisy pod fotakmi typu facebookovciny sa tu nehodia.
Musim prejst tolko takych komentov, ze velakrat ani nepozeram komenty pred sebou. Nechcem sa nikoho dotknut, no niektore detinske komenty mi vazne \"trhaju\" vieckami :-/








O zištnosti by som veľmi nehovoril - ak si všimneš, nikde nedávam len body. Zakaždým píšem komentár, nie jednoslovný. A čoraz častejšie píšem len komentáre bez bodov., najmä tam, kde autor nemá šancu dostať sa do prehľadu a kde často dostane len ten môj jediný komentár. Body nikoho neposunuli dopredu, vhodný komentár áno. A domnievam sa, že keď budú viacerí uvažovať spôsobom - dám, tak dostanem - že by mohli komentáre podstatne pribudnúť. Kľudne i bez bodov. Ak však má byť vyhodnocovaná nejaká topka, tak nech sa užívateľom zarátajú i komentáre, samozrejme nie tie jednoslovné, ale minimálne na jeden riadok...

Obaja chceme niečo lepšie, pomôcť systému, máme rozdielne názory, nuž diskutujme...
 
Strana 3 z 13
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()