Hore
Fórum » Ankety
 

"Referendum" o bodovaní fotiek

Granko
Granko 2011-02-21 19:43:04+01
Ste za zrušenie bodovania fotiek a nahradenie jednoduchým systémom páči/nepáči?

Áno/Nie
 
lu_boss
2011-02-21 20:21:36+01
Ja som jednoznacne za. Okrem vyjadrenia jednoznacneho dojmu z fotky to nikomu nebrani napisat svoj nazor, ktory moze byt strukturovanejsi nez danove tlacivo.

S troskou nadsadzky by som to prirovnal ku kupe - kupis ? nekupis? Neda sa kupit len tak trochu. Aj ked, stale sa da rozpravat preco by som kupil, kedy by som kupil...
 
Granko
2011-02-21 20:22:09+01
príspevok od: Stratený Stano
Ja som kľudne za anonymitu, ale len v spoločnosti slušných ľudí. Nech sa urobí systém tak, aby sa dalo zaevidovať jednoznačne len raz a nech sa neprispôsobivým zruší raz a navždy opäť vstúpiť. Tak ako je to zvykom v dobrých kluboch. A keďže sme, kde sme, tak je to utópia a preto som odporca anonymity...
Toto je komerčný portál s neobmedzenou možnosťou vstupu. Takéto pravidlá sú vzhľadom ku zameraniu kontraproduktívne.
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-02-21 20:22:45+01
Veru, SMIESNE rozdavanie bodov, same 6 a 7 na totalne bezne fotky...
 
vlcimak
2011-02-21 20:23:14+01
Clovek je tvor sutazivy, rad sa porovnava s ostatnymi. Niekomu pri tomto porovnavani pomoze konkretne meratelne ohodnotenie od ostatnych, inemu staci slovne ubezpecenie, ide spravnym smerom a jeho fotky sa okoliu pacia. Uz z tychto jednoduchych dovodov by som ponechal moznost volby slovneho hodnotenia alebo dobrovolneho bodovania. Nie je potrebne nasilu tlacit ucastnikov do jednej alebo druhej volby. Som nazoru, ze vyspelemu fotografovi je vcelku jedno, ako pripadni neuznali autori malicherne hodnotia jeho fotografie nizkym poctom bodov, aby ich nedajboze niekto \"nepredbehol\", neriesia to, dokazu sa nad to povzniest (zazil som to tu na vlastnej kozi). Netvrdim, ze toto je Grankov dovod, preco vyhlasil tuto anketu, v kazdom pripade vsak mohol uviest dovod, mozno by to pomohlo pri hladani kompromisneho riesenia, aby ostal vlk syty i koza cela...
 
falco.tinnunculus
2011-02-21 20:23:47+01
ved aj prispevky by sme mohli hodnotit bodovo...priklad:
gramatika:3 clenenie textu:3 myslienka:7
a slovny komentar:\'Tak ta gramatika,on za to nemoze...\' alebo \'Chapem tu gramatiku,v tej situacii sa inak nedalo\' Clenenie:\'posunul by som druhu vetu doprava,alebo o riadok nizsie\' myslienka: \'Dramaticke!\' \'Skvela slovna zasoba!\' \'Ma to atmo!\' alebo \' \'...
 
lu_boss
2011-02-21 20:24:46+01
príspevok od: Stratený Stano
Ja som kľudne za anonymitu, ale len v spoločnosti slušných ľudí. Nech sa urobí systém tak, aby sa dalo zaevidovať jednoznačne len raz a nech sa neprispôsobivým zruší raz a navždy opäť vstúpiť. Tak ako je to zvykom v dobrých kluboch. A keďže sme, kde sme, tak je to utópia a preto som odporca anonymity...

 
Marcel Rebro
2011-02-21 20:25:15+01
príspevok od: Cako
Veru, SMIESNE rozdavanie bodov, same 6 a 7 na totalne bezne fotky...
... a aj montaze ... ze?
 
Granko
2011-02-21 20:29:40+01
príspevok od: atti
Ja by som to páči-nepáči rozšíril ešte o stredný stupeň, keď fotka v tej-ktorej kategórii nenadchne, ale ani nepobúri.
Keď si to tak vezmeme, väčšina ľudí tak aj hodnotí. Bodujú spravidla 5-6-7, kde 5 sú nedostatky a 7 je fajn
To ma tiež napadlo, nakoľko by to bolo vyjadrenie akoby na obe strany.
Bohužiaľ je to tak. Pri bodoch 5-5-5 som čítal komenty - prečo hodnotíš tak podpriemerne, kvôli menším bodom ako 5 sa píšu súkromné správy, aby dotyční nebodovali či radšej ani nekomentovali, ak sa niekto opýta na zdôvodnenie bodov 6-7, dotyčný/dotyčná svoje rozhodnutie nevie obhájiť či vysvetliť a je zle, že sa človek vôbec niečo také opýta. I preto táto anketa.
 
Marcel Rebro
2011-02-21 20:33:14+01
príspevok od: falco.tinnunculus
ved aj prispevky by sme mohli hodnotit bodovo...priklad:
gramatika:3 clenenie textu:3 myslienka:7
a slovny komentar:\'Tak ta gramatika,on za to nemoze...\' alebo \'Chapem tu gramatiku,v tej situacii sa inak nedalo\' Clenenie:\'posunul by som druhu vetu doprava,alebo o riadok nizsie\' myslienka: \'Dramaticke!\' \'Skvela slovna zasoba!\' \'Ma to atmo!\' alebo \' \'...
preco tak povrchne? hodnotenie gramatiky by som urcite este rozdelil na lexikalnu, syntakticku a semanticku zlozku ...
 
Marcel Rebro
2011-02-21 20:34:12+01
príspevok od: Granko
To ma tiež napadlo, nakoľko by to bolo vyjadrenie akoby na obe strany.
Bohužiaľ je to tak. Pri bodoch 5-5-5 som čítal komenty - prečo hodnotíš tak podpriemerne, kvôli menším bodom ako 5 sa píšu súkromné správy, aby dotyční nebodovali či radšej ani nekomentovali, ak sa niekto opýta na zdôvodnenie bodov 6-7, dotyčný/dotyčná svoje rozhodnutie nevie obhájiť či vysvetliť a je zle, že sa človek vôbec niečo také opýta. I preto táto anketa.
Ťa napadol vlk, Ti napadla myšlienka

Gramatika : 2
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-02-21 20:37:52+01
príspevok od: Marcel Rebro
... a aj montaze ... ze?
Ano aj niektore montaze... Takisto ako aj niektore fotky...
 
Granko
2011-02-21 20:41:03+01
príspevok od: vlcimak
Clovek je tvor sutazivy, rad sa porovnava s ostatnymi. Niekomu pri tomto porovnavani pomoze konkretne meratelne ohodnotenie od ostatnych, inemu staci slovne ubezpecenie, ide spravnym smerom a jeho fotky sa okoliu pacia. Uz z tychto jednoduchych dovodov by som ponechal moznost volby slovneho hodnotenia alebo dobrovolneho bodovania. Nie je potrebne nasilu tlacit ucastnikov do jednej alebo druhej volby. Som nazoru, ze vyspelemu fotografovi je vcelku jedno, ako pripadni neuznali autori malicherne hodnotia jeho fotografie nizkym poctom bodov, aby ich nedajboze niekto \"nepredbehol\", neriesia to, dokazu sa nad to povzniest (zazil som to tu na vlastnej kozi). Netvrdim, ze toto je Grankov dovod, preco vyhlasil tuto anketu, v kazdom pripade vsak mohol uviest dovod, mozno by to pomohlo pri hladani kompromisneho riesenia, aby ostal vlk syty i koza cela...
Ako som napísal skôr - ide o bodovanie, nie o zrušenie možnosti komentovať. Len nahradiť body niečím jednoduchým, lebo to, čo je tu teraz je totálna haluz, nakoľko minimálne 95% ľudí, čo komentuje, nevie odôvodniť svoj názor a dá 6-7 pri TK či kompozícií len preto, že je to pekné, alebo sa to páči - lebo je aj impakt 6-7. čiže tri kategórie sú na amatérsky portál minimálne komické. To je jeden dôvod, prečo som zadal túto anketu.
Druhý je, že sa stupnica nevyužíva celá - menej ako 5 je ako samovražda, aj keď sa mi niečo nepáči, musím dať za impakt 1 a kladné číslo nie je prejavením uvedeného dojmu z fotografie.
preto ten jednoduchý systém, pre obe strany (prípadne aj s tromi stupňami páči-neutrál-nepáči)
 
seifi
2011-02-21 20:48:27+01
Na všetko potrebujeme čas, niektoré fázy sa asi preskočiť nedajú. Príde mi, že riešime dôsledok nášho myslenia na Slovensku. Treba napraviť myslenie, tu je príčina našich bodov 6 a 7. Nekritičnosť k sebe a obava z vyjadrenia názoru na verejnosti. Toto je začarovaný kruh, iní sa posunuli ďalej, náš čas príde, či o rok o desať, podľa vývoja spoločnosti.
 
wayne
2011-02-21 20:48:54+01
+/-, pripadne aby sme nepodporovali nenavist, len + a ++ stredny neurtralny stupen je zbytocny. alebo nechat 3 kategorie ako doteraz a kazdu zmenit na +/-....

pride clovek, rozda body 2-5 a uz sa zakladaju temy ako nespravodlivo hodnoti...
 
wayne
2011-02-21 20:49:14+01
Mozno by redakcia mala urobit anketu?
 
Granko
2011-02-21 20:49:33+01
príspevok od: Marcel Rebro
Ťa napadol vlk, Ti napadla myšlienka

Gramatika : 2
Vidím, že čítaš pozorne :o)

ps: Helenkyn kontrastný šuter je síce šuter a ten je tvrdý, ale až tak nie ;o) či si ho fotil s tvrdým? ;o)

Gramatika. tiež 2
 
PeCh
2011-02-21 20:50:41+01
Áno.

Súčasné hodnotenie je nereprezentatívne. 3×7 je asi najčastejšie, ľudia hodnotia iba vtedy, keď sa im páči, inak body nedávajú. A na posúvanie medzi top fotky by mohol slúžiť pomer (počet palcov hore - počet palcov dole)/(počet zobrazení). Takto by o fotke rozhodovalo viacej ľudí a nielen to, že piati ľudia dajú 3×7 ale nikoho iného fotka nezaujala. Predsa len, keď si fotku pozrie tisíc ľudí a páči sa piatim je rozdiel, ako keď sa páči trom zo sto. Aj keď hocijaké iné vylepšenie je vítané.
 
Marcel Rebro
2011-02-21 20:52:32+01
príspevok od: Granko
Vidím, že čítaš pozorne :o)

ps: Helenkyn kontrastný šuter je síce šuter a ten je tvrdý, ale až tak nie ;o) či si ho fotil s tvrdým? ;o)

Gramatika. tiež 2
to som skusal ako dokazem zahybat guglom ... zadaj si \"Helenkyn\" a uvidis ...

napaditost : 7 (velim si sam)
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-02-21 20:54:08+01
Ja za bodovanie som, ale mne by úplne stačilo jedno číslo, bolo by to jednak 3x rýchlejšie a hlavne rozpitvávanie fotiek po všetkých stránkach mi príde až prehnané, všetko by sa to mohlo zhrnúť do jedného núúúmera..
Napríklad na stránke 500px.com je systém páči nepáči, pomerne ma to irituje, lebo ak sa Ti páči na 51% už dávaš páči, to znamená, že aj keď sa Ti páči na 100% ,tak to máš tak isto...autor sa z toho veľmi neponaučí, fakt, je, že ani pri rozdávaní sedmičiek halabala nie...(ale ja sa im nehnevám.. )
Preto bodovať, ale jedným číslom...Nič nie je len čierne alebo biele..
 
Marcel Rebro
2011-02-21 20:56:18+01
príspevok od: Peter Svoboda
Ja za bodovanie som, ale mne by úplne stačilo jedno číslo, bolo by to jednak 3x rýchlejšie a hlavne rozpitvávanie fotiek po všetkých stránkach mi príde až prehnané, všetko by sa to mohlo zhrnúť do jedného núúúmera..
Napríklad na stránke 500px.com je systém páči nepáči, pomerne ma to irituje, lebo ak sa Ti páči na 51% už dávaš páči, to znamená, že aj keď sa Ti páči na 100% ,tak to máš tak isto...autor sa z toho veľmi neponaučí, fakt, je, že ani pri rozdávaní sedmičiek halabala nie...(ale ja sa im nehnevám.. )
Preto bodovať, ale jedným číslom...Nič nie je len čierne alebo biele..
az na instrument co Cierny baca namiesto valasky pod pasom zaveseny nosi...
 
Strana 2 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()