Hore
Fórum » Ankety
 

"Referendum" o bodovaní fotiek

Granko
Granko 2011-02-21 19:43:04+01
Ste za zrušenie bodovania fotiek a nahradenie jednoduchým systémom páči/nepáči?

Áno/Nie
 
Granko
2011-02-22 10:18:06+01
príspevok od: Peter Svoboda
možno práve preto by možno stačilo body zrátavať a neuvádzať počet hodnotení pod fotkou,ktorý posúva hore, nech rozhoduje výsledný súčet a to by mohlo byť spravodlivejšie
Ak 20-ti dajú 6 tku, máme 120, ale ak 21 by dalo 5ku máme len 105 a a aj napriek viac hodnoteniam také foto nebude pred prvou...
Len môj názor j e taký, že mnohí sa tu prídu popozerať a veĺa naučiť, treba systém, ktorý užívateľa neznechutí, myslím si , že minusové by tak mohlo pôsobiť..
Však body sa rátajú i teraz. Či sa uvádza počet bodov pod fotkou je nepodstatný.
Nuž ak niekoho znechutí kritika, tak potom sa toho veľa nenaučí. Súčasný stav je taký, že všetko pod 5 je zlé. Zo šestiek či sedmičiek sa tiež niekto neposunie vpred.
 
Granko
2011-02-22 10:39:14+01
príspevok od: atti
Granko: keď sa lepšie zamyslíš koreň problému je v tom, že sme tu väčšinou \"pozitívny\" ľudia. Sa bavíme o tom, že hodnotenie 1-7 nie je správne preto, lebo väčšina dáva body 5 až 7. Myslím, že ak by bolo hodnotenie - neutrál + alebo len +/-, po čase by sa zvrtlo len na + alebo nič. Ak si pozrieme napríklad fotografie z leta 2008, boli omnoho objektívnejšie hodnotené, nízke hodnotenia padali jedna radosť. Myslím, že pribúdaním registrovaných úplných nováčikov a ich iniciatívou vyjadriť svoje \"wow\" pod fotografiami, ktorým sa ani v najmenšom nerozumeli, začala éra \"sedmičiek\". Ďalej si priznajme, že väčšina z nás pre neho neľúbivé fotky jednoducho preskočí, nieto že by ich ešte mal hodnotiť. Možno by to chcelo prídavné tlačítko \"podpriemerná fotka\"?
Bolo tu síce pár ľudí, čo sa pokúsili reálne hodnotiť, no nakoniec vyšli z toho akurát tak negatívne. Však komu by sa páčila nanútená rola \"všetkým sa to páči, len tebe nie\"?

Myslím, že ak sa ephoto snaží vymyslieť systém reálneho hodnotenia, nie je to ľahká úloha.
Cesta by mohla viesť požiadaním \"znalších\" a často hodnotiacich užívateľov, aby hodnotili reálne, ale mohla by viesť aj formou platených hodnotiacich, ale taktiež aj formou rozdelenia fotografií pre kritiku v kategórii začínajúcich / pokročilých. Všetky cesty majú svoje výhody a nevýhody.
Predvídať výsledky takýchto zmien je velice ťažké. Preto by bolo možno priechodnejšie sa baviť so stálym osadenstvom o tom, prečo nehodnotíme reálne fotografie, keď na to máme možnosť.

Slivak: bez vypínania či reštartovania modemu v pohode nabúcham X hlasov do anonymnej ankety a to i napriek kontroly IP adresy. Nie je to žiadny problém. Už len preto by som ankety komunity obmedzoval len na registrovaných. Naviac v témach týkajúcej sa reálneho chodu portálu nás asi nebude zaujímať hlas niekoho, kto sa sem zatúla raz za uhorský rok a vytešuje sa z nejakej anonymnej ankety.
Viem, že koreň veci je tam, kde popisuješ. A je to tak. Preto si často pozerám staré fotky a komentáre, kedy sa písali úplne inak ako teraz. Z nich sa človek veľmi veľa naučí, z tých dnešných je to na zaplakanie.
Jedno viem - spôsob starého komentovania sa nedá vrátiť, ani sebakritika ľudí voči sebe i voči ostatným sa nedá naprogramovať. Pokiaľ to nemajú ľudia v sebe, môžu sa len postaviť mantinely, ako ich k tomu doviesť.
Za všetkým je čas a ľudia. Pri multiportálovom členstve, rodine, práci a ostatným faktorom vrátane zvyšujúceho sa množstva fotiek a autorov, ktorí len čakajú na koment, čo ich posunie vpred, je nemysliteľné, aby skúsenejší komentovali obšírnejšie a permanentne. Zadarmo ich to bude baviť len do určitej doby, aj keby mali motiváciu v akejkoľvek inej podobe, odmena nebude adekvátna vynaloženému času, vedomostiam, skúsenostiam. A v nepochybnom rade je dôležitá aj spätná väzba od autorov - a tá čaká len na to, že sa fotka páčiť bude.
 
Fotograf77
2011-02-22 10:41:37+01
No,

tak nečítal som celú diskusiu, nakoľko je tu dosť príspevkov riadne od témy.


Môj názor.
Potrebujeme body? čísla?
Potrebujeme mať rebríček naj fotiek?
Top dňa, týždňa, mesiaca? ....
Podľa mňa by na fotoportáloch malo ísť prednostne o komentovanie fotografií. 3x7 bodov je dobré akurát tak na dve veci. Názor na fotografiu je oveľa cennejší.
Ak sa mi fotografia páči, tak to tomu autorovi napíšem!
Ak nepáči, zvážim či má zmysel vyjadrovať autorovi môj pohľad na fotografiu. Ak sú na fotografii značné chyby, ktoré autor pri fotografovaní urobil, je dobré ak mu ich popíšem, aby sa na budúce tých chýb vyvaroval. . . pochopiteľne autor s tým nemusí súhlasiť - to už je jeho vec, ako prijme tú kritiku.

Tu na e-phote sa neskutočne rozšírila súťaživosť, autorom fotografií nejde už vôbec o to, naučiť sa robiť fotografie lepšie, kvalitnejšie, oku viac lahodiace. . . tu ide o honenie si vlastného Ega!
Len sa tu vzájomne rozdávajú 6-ky, 7-ky a pozerá sa kto je v Topke. . . a hlavne tým čo sa tých 6-iek a 7-iek veľa neušlo, riešia veci, prečo je tá, či oná fotografia zas v topke. Rieši sa tu stále zmena systému bodovania atď.

Som za zrušenie bodovania, a akýchkoľvek iných náhrad za bodovanie pridávaním plusiek, mínusiek atď.
Komentujme a neriešme blbosti.

A áno, veľká väčšina povie, že nemá na komentovanie čas, že bodovanie je oveľa jednoduchšie a hlavne časovo nenáročné...
Ako môžem hodnotiť fotografiu, keď nemám čas???
Ale mnohí tu len automaticky ako roboti trieskajú 6-ky, 7-ky.... A k čomu je to dobré?


Stačí sa občas v živote zastaviť a popremýšľať


A ak ponechať bodovanie, čo takto zaviesť, aby sa komentujúci bodovač vyjadril slovne ku každej známke? Prečo dal také, čo hentaké čislo?

 
Fotograf77
2011-02-22 10:48:28+01
príspevok od: Granko
Viem, že koreň veci je tam, kde popisuješ. A je to tak. Preto si často pozerám staré fotky a komentáre, kedy sa písali úplne inak ako teraz. Z nich sa človek veľmi veľa naučí, z tých dnešných je to na zaplakanie.
Jedno viem - spôsob starého komentovania sa nedá vrátiť, ani sebakritika ľudí voči sebe i voči ostatným sa nedá naprogramovať. Pokiaľ to nemajú ľudia v sebe, môžu sa len postaviť mantinely, ako ich k tomu doviesť.
Za všetkým je čas a ľudia. Pri multiportálovom členstve, rodine, práci a ostatným faktorom vrátane zvyšujúceho sa množstva fotiek a autorov, ktorí len čakajú na koment, čo ich posunie vpred, je nemysliteľné, aby skúsenejší komentovali obšírnejšie a permanentne. Zadarmo ich to bude baviť len do určitej doby, aj keby mali motiváciu v akejkoľvek inej podobe, odmena nebude adekvátna vynaloženému času, vedomostiam, skúsenostiam. A v nepochybnom rade je dôležitá aj spätná väzba od autorov - a tá čaká len na to, že sa fotka páčiť bude.
Možno by pomohlo, aby komentujúci získaval za svoje komentáre, ktoré sú naozaj k veci a majú snahu pomôcť, poradiť dáke pluská, alebo \"like\" ktoré by sa zrátavali a užívateľ by získaval hodnosti. . .
Bolo by to aspoň trochu motivujúce písať viac komentárov
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-02-22 10:55:03+01
príspevok od: Fotograf77
No,

tak nečítal som celú diskusiu, nakoľko je tu dosť príspevkov riadne od témy.


Môj názor.
Potrebujeme body? čísla?
Potrebujeme mať rebríček naj fotiek?
Top dňa, týždňa, mesiaca? ....
Podľa mňa by na fotoportáloch malo ísť prednostne o komentovanie fotografií. 3x7 bodov je dobré akurát tak na dve veci. Názor na fotografiu je oveľa cennejší.
Ak sa mi fotografia páči, tak to tomu autorovi napíšem!
Ak nepáči, zvážim či má zmysel vyjadrovať autorovi môj pohľad na fotografiu. Ak sú na fotografii značné chyby, ktoré autor pri fotografovaní urobil, je dobré ak mu ich popíšem, aby sa na budúce tých chýb vyvaroval. . . pochopiteľne autor s tým nemusí súhlasiť - to už je jeho vec, ako prijme tú kritiku.

Tu na e-phote sa neskutočne rozšírila súťaživosť, autorom fotografií nejde už vôbec o to, naučiť sa robiť fotografie lepšie, kvalitnejšie, oku viac lahodiace. . . tu ide o honenie si vlastného Ega!
Len sa tu vzájomne rozdávajú 6-ky, 7-ky a pozerá sa kto je v Topke. . . a hlavne tým čo sa tých 6-iek a 7-iek veľa neušlo, riešia veci, prečo je tá, či oná fotografia zas v topke. Rieši sa tu stále zmena systému bodovania atď.

Som za zrušenie bodovania, a akýchkoľvek iných náhrad za bodovanie pridávaním plusiek, mínusiek atď.
Komentujme a neriešme blbosti.

A áno, veľká väčšina povie, že nemá na komentovanie čas, že bodovanie je oveľa jednoduchšie a hlavne časovo nenáročné...
Ako môžem hodnotiť fotografiu, keď nemám čas???
Ale mnohí tu len automaticky ako roboti trieskajú 6-ky, 7-ky.... A k čomu je to dobré?


Stačí sa občas v živote zastaviť a popremýšľať


A ak ponechať bodovanie, čo takto zaviesť, aby sa komentujúci bodovač vyjadril slovne ku každej známke? Prečo dal také, čo hentaké čislo?

a ešte by som zaviedol systém ako je na 1x, ak chcem kritiku na svoju fotku, musím napísať tri kritiky ja iným, ináč ju systém do kritiky ani nepustí...prečo tu to funguje tak, že niektorí kritiku stále žiadajú, ale sami neporadia, nedajú svoj názor, dokonca ani nezabučia, keď im človek venuje čas v tejto hektickej dobe a popíše...
 
Granko
2011-02-22 11:17:12+01
príspevok od: Fotograf77
Možno by pomohlo, aby komentujúci získaval za svoje komentáre, ktoré sú naozaj k veci a majú snahu pomôcť, poradiť dáke pluská, alebo \"like\" ktoré by sa zrátavali a užívateľ by získaval hodnosti. . .
Bolo by to aspoň trochu motivujúce písať viac komentárov
V tomto prípade by išlo o to, kto by tie pluská dával. Ak ostatní užívatelia, ľudia by si navyšovali kredit komentu či svojich hodnotení cez kamarátov aj za úplne blbosti v štýle takom, ako si teraz naháňajú vysoké hodnotenia. Ak autori - pokiaľ niekto nevie prijať i konštruktívnu kritiku, koment nedostane plusko zámerne.
Inak by boli moc zaujímavé verejné štatistiky, ktoré by ľudom nastavili zrkadlo - najväčší sedmičkovač, jednoslovný komentátor, pridávač fotiek, zberač komentárov atď. či už na týždennej alebo mesačnej báze prípadne štatistiky pre každého zvlášť. Takéto podívaníčka by tiež mohli zmeniť prístup a tým aj systém, ktorý je.
 
Serena
2011-02-22 12:01:25+01
príspevok od: Fotograf77
No,

tak nečítal som celú diskusiu, nakoľko je tu dosť príspevkov riadne od témy.


Môj názor.
Potrebujeme body? čísla?
Potrebujeme mať rebríček naj fotiek?
Top dňa, týždňa, mesiaca? ....
Podľa mňa by na fotoportáloch malo ísť prednostne o komentovanie fotografií. 3x7 bodov je dobré akurát tak na dve veci. Názor na fotografiu je oveľa cennejší.
Ak sa mi fotografia páči, tak to tomu autorovi napíšem!
Ak nepáči, zvážim či má zmysel vyjadrovať autorovi môj pohľad na fotografiu. Ak sú na fotografii značné chyby, ktoré autor pri fotografovaní urobil, je dobré ak mu ich popíšem, aby sa na budúce tých chýb vyvaroval. . . pochopiteľne autor s tým nemusí súhlasiť - to už je jeho vec, ako prijme tú kritiku.

Tu na e-phote sa neskutočne rozšírila súťaživosť, autorom fotografií nejde už vôbec o to, naučiť sa robiť fotografie lepšie, kvalitnejšie, oku viac lahodiace. . . tu ide o honenie si vlastného Ega!
Len sa tu vzájomne rozdávajú 6-ky, 7-ky a pozerá sa kto je v Topke. . . a hlavne tým čo sa tých 6-iek a 7-iek veľa neušlo, riešia veci, prečo je tá, či oná fotografia zas v topke. Rieši sa tu stále zmena systému bodovania atď.

Som za zrušenie bodovania, a akýchkoľvek iných náhrad za bodovanie pridávaním plusiek, mínusiek atď.
Komentujme a neriešme blbosti.

A áno, veľká väčšina povie, že nemá na komentovanie čas, že bodovanie je oveľa jednoduchšie a hlavne časovo nenáročné...
Ako môžem hodnotiť fotografiu, keď nemám čas???
Ale mnohí tu len automaticky ako roboti trieskajú 6-ky, 7-ky.... A k čomu je to dobré?


Stačí sa občas v živote zastaviť a popremýšľať


A ak ponechať bodovanie, čo takto zaviesť, aby sa komentujúci bodovač vyjadril slovne ku každej známke? Prečo dal také, čo hentaké čislo?

Like
 
BRODOZZ
2011-02-22 12:06:52+01
Mozna by stalo za uvazenie zmenit sistem aby exif data nacitalo priamo z fotky a uzivatel nemohol prepisat,ak by bolo foto bez exif tak automat.medzi kolaze,zda sa mi nefer ak niekto foti profi technikou a tuto skutocnost ututlava a tento jav je casty aj na cz foto portali,tam je max znamka 5 bod.a 90% regitrovan.len znamkuje a nepise ani tuk.Iste mnohy namietnu ze fotografia nie je len o technike,mozno al urcite zanre vyzaduju kvalitu strojceka + sklicka.Takze fotme si stym coje name k dyspozici.len bysa slusalo priznat to,ja som technicky tip,zaujima ma hlavne TK fotky,kompo je az na druhom mieste.
 
matoo176
2011-02-22 12:10:17+01
Priznam sa, ze neviem zaujat k tejto otazke jednoznacne stanovisko ano/nie.
Aj ked sa priznam, ze dobre bodove hodnotenie ma tesi, zmysluplny slovny komentar, ci uz pochvala alebo \"konstruktivna\" kritika maju omnoho vacsi zmysel, pretoze posuvaju hlavne tych zacinajucich a hladajucich dalej. Osobne ma to velmi tesi, ze moja foto stoji niekomu za zastavenie sa par slov.
Ja ked hodnotim foto, casto mam problem s tym, ze sa musim vyjadrit ku vsetkym 3 kategoriam. Impakt viem posudit, aj kompoziciu, pretoze to beriem ako vec subjektivneho posudenia. Problem mavam s posudenym tech. kvality. Nie som v tom taky zbehly a casto neviem posudit, ci je ta fotka technicky kvalitna alebo nie (neratam extremne pripady ako je rozhybanie zaberu atd..). Ale ak chcem hodnotit, musim sa vyjadrit aj k tech. kvalite. Robim to tak, ze ak sa mi foto paci taka ako ju vidim, tak hodnotim aj tech kvalitu vysoko, hoci vobec nemam pocit, ze viem kvalitu spravne posudit.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-02-22 13:01:38+01
príspevok od: BRODOZZ
Mozna by stalo za uvazenie zmenit sistem aby exif data nacitalo priamo z fotky a uzivatel nemohol prepisat,ak by bolo foto bez exif tak automat.medzi kolaze,zda sa mi nefer ak niekto foti profi technikou a tuto skutocnost ututlava a tento jav je casty aj na cz foto portali,tam je max znamka 5 bod.a 90% regitrovan.len znamkuje a nepise ani tuk.Iste mnohy namietnu ze fotografia nie je len o technike,mozno al urcite zanre vyzaduju kvalitu strojceka + sklicka.Takze fotme si stym coje name k dyspozici.len bysa slusalo priznat to,ja som technicky tip,zaujima ma hlavne TK fotky,kompo je az na druhom mieste.
S tým exifom ja to vidím takto: Ak dám v Photoshope uložiť fotku spôsobom Uložiť pre web, tak sa exif z foto stratí. Kvôli veľkosti. Exif tvorí v súbore cca 50 kB, čo je pri možnosti uploadovať na server 500 kB fotky zhruba 10% z veľkosti a teda i z kvality. Využíjem teda 50 kB namiesto exifu na to, aby som poslal viac dát samotnej fotky.
Je teda na serióznosti užívateľov, či exif doplnia ručne do príslušnej kolónky. Ono, ak niekto naozaj chce utajiť dáta v exife, pomôže si príslušným softom, ktorý tieto dáta dokáže zmeniť. Zo skúseností viem, že najmä na tomto portáli, kde sa zvlášť hodnotí technická kvalita, ovplyvňuje typ uvedeného fotoaparátu názor mnohých užívateľov. Ak je tam uvedený kompaktík, automaticky ide známka dole. Ak by to dotyčný autor prepísal a namiesto Olympusu C2010 uviedol napr. Nikon D3x, ovplyvní to rozhodnutie k udeleniu známky, som o tom presvedčený...
 
BRODOZZ
2011-02-22 13:15:03+01
CItat:Ak je tam uvedený kompaktík, automaticky ide známka dole. Ak by to dotyčný autor prepísal a namiesto Olympusu C2010 uviedol napr. Nikon D3x, ovplyvní to rozhodnutie k udeleniu známky, som o tom presvedčený..., ved prave exif je aj typ fotoaparatu a nemoznost prepisat autorom, nemislel som komplet exif len bezne ISO,clona ,exp.cas,typ fotaku,ja tiez ukladam v PS al nie cez sawe for web,jednoducho Ctrl+Alt+s a kvalitu posuvnikom nast.aku chcem jeto rychlejsie.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-02-22 13:26:35+01
príspevok od: BRODOZZ
CItat:Ak je tam uvedený kompaktík, automaticky ide známka dole. Ak by to dotyčný autor prepísal a namiesto Olympusu C2010 uviedol napr. Nikon D3x, ovplyvní to rozhodnutie k udeleniu známky, som o tom presvedčený..., ved prave exif je aj typ fotoaparatu a nemoznost prepisat autorom, nemislel som komplet exif len bezne ISO,clona ,exp.cas,typ fotaku,ja tiez ukladam v PS al nie cez sawe for web,jednoducho Ctrl+Alt+s a kvalitu posuvnikom nast.aku chcem jeto rychlejsie.
Mám dva softy, v ktorých pred odoslaním foto na portál zmením v exife čokoľvek, aj typ fotoaparátu...
Porovnaj si pri rôznych spôsoboch ukladania a nastavení tej istej percentuálnej kvality výslednú veľkosť súborov - ten s uložením pre web bude o 50 kB menší.

Ak teda foto príslušne zmenším a chcem uložiť pre web a pri 100%-tnej kvalite má súbor veľkosť 530 kB (čo je pre portál veľa), stiahnem kvalitu na 98% a zleziem pod 500 kB. Ale pri \"uložení ako\" bude mať súbor pri 100%-tnej kvalite 580 kB (o ten 50 kB exif plus naviac) a tak aby som sa zmestil do 500 kB, musím kvalitu stiahnúť na menej než je 98% ako pri \"ukladaní pre web\" a foto má teda o cca 10% menej obrazových informácií...
 
brki
2011-02-22 13:27:42+01
Za najlepší systém bodovania považujem ten, ktorý používa fotoaparat.cz ....teda škála -1 až +7, bez rozlíšeniaTK, kompo a impaktu. To je tu fakt zbytočné, málo ľudí to fakt seriózne využíva nevedia, čo je dobrá a čo zlá TK. Napríklad u TK prevláda prístup \"čím ostrejšie a farebnejšie, tým kvalitnejšie\". Podobne kompozícia - väčšina ju hodnotí pocitovo....teda vlastne si kompozíciu zamieňajú s impaktom.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-02-22 13:39:02+01
príspevok od: brki
Za najlepší systém bodovania považujem ten, ktorý používa fotoaparat.cz ....teda škála -1 až +7, bez rozlíšeniaTK, kompo a impaktu. To je tu fakt zbytočné, málo ľudí to fakt seriózne využíva nevedia, čo je dobrá a čo zlá TK. Napríklad u TK prevláda prístup \"čím ostrejšie a farebnejšie, tým kvalitnejšie\". Podobne kompozícia - väčšina ju hodnotí pocitovo....teda vlastne si kompozíciu zamieňajú s impaktom.
Fotoaparát.cz berie do úvahy aj komentáre bez bodovania. Je tam mnoho užívateľov, ktorí kašlú na body a túto možnosť pri svojich fotkách zakazujú. Aby sa však mohli umiestniť v prehľade dňa a neboli diskriminovaní, berie sa do úvahy aj komentár (i keď neviem, či aj jednoslovný). Systém tam však kontroluje IP adresy a ak príde z tej istej od rôznych nickov odozva, pridá systém k takémuto nicku hviezdičku a takého si tam ostatní zvyknú pekne podať... Aj kvôli tomu som zmenil poskytovateľa internetových služieb, aby som nemusel mať verejnú IP adresu... Tento spôsob hodnotenia aj mne zatiaľ najviac vyhovuje...
 
BRODOZZ
2011-02-22 13:39:14+01
Citat:Mám dva softy, v ktorých pred odoslaním foto na portál zmením v exife čokoľvek, aj typ fotoaparátu...
Porovnaj si pri rôznych spôsoboch ukladania a nastavení tej istej percentuálnej kvality výslednú veľkosť súborov - ten s uložením pre web bude o 50 kB menší. No neviem kto ma snahu prepisovat exif,asi len ty co maju profi techniku,sak co sa budu predvadzat medzi spodinou,ze.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-02-22 13:42:44+01
príspevok od: BRODOZZ
Citat:Mám dva softy, v ktorých pred odoslaním foto na portál zmením v exife čokoľvek, aj typ fotoaparátu...
Porovnaj si pri rôznych spôsoboch ukladania a nastavení tej istej percentuálnej kvality výslednú veľkosť súborov - ten s uložením pre web bude o 50 kB menší. No neviem kto ma snahu prepisovat exif,asi len ty co maju profi techniku,sak co sa budu predvadzat medzi spodinou,ze.
Prečo, môžu aj tí, ktorí majú slabú techniku a radi by mali lepšiu...
 
BRODOZZ
2011-02-22 13:49:56+01
Asi mas pravdu ani ten exif by neporiesil,al na inom foto portali ma kazdy svoje skutocne meno overovane rodnym cislom ani toto by nebolo odveci za viest semka.
 
PeterBB
2011-02-22 13:51:11+01
príspevok od: Fotograf77
No,

tak nečítal som celú diskusiu, nakoľko je tu dosť príspevkov riadne od témy.


Môj názor.
Potrebujeme body? čísla?
Potrebujeme mať rebríček naj fotiek?
Top dňa, týždňa, mesiaca? ....
Podľa mňa by na fotoportáloch malo ísť prednostne o komentovanie fotografií. 3x7 bodov je dobré akurát tak na dve veci. Názor na fotografiu je oveľa cennejší.
Ak sa mi fotografia páči, tak to tomu autorovi napíšem!
Ak nepáči, zvážim či má zmysel vyjadrovať autorovi môj pohľad na fotografiu. Ak sú na fotografii značné chyby, ktoré autor pri fotografovaní urobil, je dobré ak mu ich popíšem, aby sa na budúce tých chýb vyvaroval. . . pochopiteľne autor s tým nemusí súhlasiť - to už je jeho vec, ako prijme tú kritiku.

Tu na e-phote sa neskutočne rozšírila súťaživosť, autorom fotografií nejde už vôbec o to, naučiť sa robiť fotografie lepšie, kvalitnejšie, oku viac lahodiace. . . tu ide o honenie si vlastného Ega!
Len sa tu vzájomne rozdávajú 6-ky, 7-ky a pozerá sa kto je v Topke. . . a hlavne tým čo sa tých 6-iek a 7-iek veľa neušlo, riešia veci, prečo je tá, či oná fotografia zas v topke. Rieši sa tu stále zmena systému bodovania atď.

Som za zrušenie bodovania, a akýchkoľvek iných náhrad za bodovanie pridávaním plusiek, mínusiek atď.
Komentujme a neriešme blbosti.

A áno, veľká väčšina povie, že nemá na komentovanie čas, že bodovanie je oveľa jednoduchšie a hlavne časovo nenáročné...
Ako môžem hodnotiť fotografiu, keď nemám čas???
Ale mnohí tu len automaticky ako roboti trieskajú 6-ky, 7-ky.... A k čomu je to dobré?


Stačí sa občas v živote zastaviť a popremýšľať


A ak ponechať bodovanie, čo takto zaviesť, aby sa komentujúci bodovač vyjadril slovne ku každej známke? Prečo dal také, čo hentaké čislo?

s tým honením vlastného EGA máš úplnú pravdu... Mám na mysli takých, čo si píšu siahodlhé komentáre až básničky k svojim fotkám , často krát turistickým cvakom. Nemám na mysli tých, čo napíšu spôsob fotenia a použitý PP... ... ...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-02-22 13:55:26+01
príspevok od: BRODOZZ
Asi mas pravdu ani ten exif by neporiesil,al na inom foto portali ma kazdy svoje skutocne meno overovane rodnym cislom ani toto by nebolo odveci za viest semka.
V tomto sa zhodneme a po tomto už dlho volám - jednoznačne overiť užívateľa a dovoliť mu len jeden nick. Ľudia by sa správali tak, ako v reálnom živote a zrejme by si nikto nedovolil vylomeniny. Vznikol by takto jeden seriózny portál...
 
markus
2011-02-22 14:21:08+01
príspevok od: Granko
Ste za zrušenie bodovania fotiek a nahradenie jednoduchým systémom páči/nepáči?

Áno/Nie
Je to spravodlivejsie hodnotenie paci nepaci, pretoze ludia casto hodnotia scestne. A ako sa vravi bud sa mi to paci alebo nepaci.
 
Strana 6 z 9
1 2 ... 4 5 6 7 8 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()