Hore
Fórum » Ankety
 

Čo si myslíte o videu s DSLR?

bear
- moderator
2011-03-24 14:26:19+01
Nepouzivam, ale nezavadzia mi tam. Uz som to pouzil, ale dost zriedka (cca 2x/rok).
 
Marcel Rebro
2011-03-24 14:26:56+01
Nice to have ... ale pre mna to nie je rozhodujuci parameter / vlastnost ...
 
hombreee
2011-03-24 14:37:35+01
Nepouzivam to, myslim ze by som to nevedel tak nastrihat aby to posobilo naozaj dobre. Spravit super videou je hotova veda. Ale poznam ludi co si DSLR kupia v podstate len kvoli videu a nakupia si k tomu aj rozne tie drahe vychytavky bez ktorych je DSLR ako kamera prakticky nepuzitelne. Proste niekoho bavi robit staticke obrazky, ineho pohyblive

Cize ja video v DSLR schvalujem. Mne to tam nezavdzia a iny to privita.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-03-24 14:41:25+01
Nie je potom ten foťák ťažší...? Keďže nevideujem, trochu by mi to potom asi v ruksaku vadilo...
 
Ferdo
2011-03-24 14:45:14+01
príspevok od: Stratený Stano
Nie je potom ten foťák ťažší...? Keďže nevideujem, trochu by mi to potom asi v ruksaku vadilo...
Fotak s videom je asi o pol kila tazsi a to video sa neda vymontovat...
 
Marcel Rebro
2011-03-24 14:46:21+01
príspevok od: bear
Nepouzivam, ale nezavadzia mi tam. Uz som to pouzil, ale dost zriedka (cca 2x/rok).
Doplnim. Video v DSLR je asi ako fotak v mobile ...
 
autocord
2011-03-24 14:55:20+01
príspevok od: Marcel Rebro
Doplnim. Video v DSLR je asi ako fotak v mobile ...
neverim ze vies o com pises. vies kolko profesionalov ktory sa zaoberaju videom, si kupili 5D mark II len koli videu ? okolo videa na DSLR sa rozsiril novy trh s video prislusenstvom, drviva vecsina videklipov sa s nim toci, min. 1 epizoda serialu Dr. House bola cela natocena na 5D, IronMan 2 - zabery z pretekov formul, a ty tu napises taku hlupost
 
hombreee
2011-03-24 15:03:33+01
príspevok od: Marcel Rebro
Doplnim. Video v DSLR je asi ako fotak v mobile ...
Tak to je blbost! Je to prave naopak, video v DSLR dalo moznost aj beznym ludom si zadovazit v podstate profi zariadenie za prijatelnu sumu.
 
Marcel Rebro
2011-03-24 15:16:29+01
Doplnim. Video v DSLR je pre fotografa asi ako fotak v mobile ...
 
Marcel Rebro
2011-03-24 15:17:47+01
príspevok od: autocord
neverim ze vies o com pises. vies kolko profesionalov ktory sa zaoberaju videom, si kupili 5D mark II len koli videu ? okolo videa na DSLR sa rozsiril novy trh s video prislusenstvom, drviva vecsina videklipov sa s nim toci, min. 1 epizoda serialu Dr. House bola cela natocena na 5D, IronMan 2 - zabery z pretekov formul, a ty tu napises taku hlupost
Profesionalni kamaramani si kupili 5D MKII ako nastroj na natacanie videa ... to je fakt. Sme ale na fotoportali, tak som sa k tomu vyjadril ako fotograf.
 
Paulie
2011-03-24 15:21:52+01
Mne video vo foťáku nechýba.
ad. Dr.House a Ironman, fakt hodnotné filmy, myslím že by si boli vystačili aj s mobilom.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-03-24 15:23:18+01
príspevok od: Stratený Stano
Nie je potom ten foťák ťažší...? Keďže nevideujem, trochu by mi to potom asi v ruksaku vadilo...
Fotak z ruksakom? Nestaci, ze v tom je video?
 
seifi
2011-03-24 15:29:37+01
Zbytočná funkcia. Z foťáku sa stáva ľudovo povedané kombajn. Ďalší prvok pridaný do reťazca, ktorý sa môže pokaziť a vyradiť z činnosti celý stroj, alebo ho urobiť nepredajný (nie že by niekomu možno video chýbalo, ale nebudete kupovať zariadenie, keď tam niečo nefunguje).
 
haplo602
2011-03-24 15:30:05+01
príspevok od: autocord
neverim ze vies o com pises. vies kolko profesionalov ktory sa zaoberaju videom, si kupili 5D mark II len koli videu ? okolo videa na DSLR sa rozsiril novy trh s video prislusenstvom, drviva vecsina videklipov sa s nim toci, min. 1 epizoda serialu Dr. House bola cela natocena na 5D, IronMan 2 - zabery z pretekov formul, a ty tu napises taku hlupost
ani nie ... DSLR ma len dve dobre vlastnosti pre video nadsencov:

DOF
Cena za DOF

kamera ponukajuca rovnake moznosti obrazoveho vystupu ako povedzme 5Dmk2 stoje niekolko krat viac ako 5Dmk2. samozrejme moznosti su ine (hlavne co sa tyka zvuku), ale vystup je +/- skoro rovnaky. proste za to co usetris na 5Dmk2 sa riadne namakas na vysledku oproti profi kamere.

je to podobne ako profi kompakty vs zrkadlovky rovnaka situacia.
 
autocord
2011-03-24 15:32:10+01
príspevok od: Marcel Rebro
Profesionalni kamaramani si kupili 5D MKII ako nastroj na natacanie videa ... to je fakt. Sme ale na fotoportali, tak som sa k tomu vyjadril ako fotograf.
ok, to doplnenie (zmenu vyznamu) beriem
 
dodo_bb
2011-03-24 15:44:01+01
príspevok od: autocord
neverim ze vies o com pises. vies kolko profesionalov ktory sa zaoberaju videom, si kupili 5D mark II len koli videu ? okolo videa na DSLR sa rozsiril novy trh s video prislusenstvom, drviva vecsina videklipov sa s nim toci, min. 1 epizoda serialu Dr. House bola cela natocena na 5D, IronMan 2 - zabery z pretekov formul, a ty tu napises taku hlupost
Tiež o tom nič neviem, preto by ma zaujímalo, či si to kúpili preto, že je to oveľa lepšie ako klasická profi kamera, alebo preto, že niektoré drobnosti sa aj s tým dajú nakrútiť (s určitým obmedzením), alebo proste preto, že je to malé, ľahké a navyše relatívne lacné.
Podobne to vyzerá vo fotografii - mnoho aj profi fotografov si teraz kupuje tie bezzrkadlové šudítka, ale nie preto, že by s tým vedeli urobiť to isté alebo aspoň podobné veci ako zo zrkadlovkou. Jednoducho preto, že je to ľahké, lacné a malé a výstup je prijateľný pre niektoré účely.
 
b0baz
2011-03-24 15:47:39+01
[i]Na video jednoznačne kamery, na fotenie foťáky.
Ako doplnok v DSLR poteší.[/i]
 
dodo_bb
2011-03-24 15:58:26+01
príspevok od: seifi
Zbytočná funkcia. Z foťáku sa stáva ľudovo povedané kombajn. Ďalší prvok pridaný do reťazca, ktorý sa môže pokaziť a vyradiť z činnosti celý stroj, alebo ho urobiť nepredajný (nie že by niekomu možno video chýbalo, ale nebudete kupovať zariadenie, keď tam niečo nefunguje).
je to tak, sám tiež nemám rád multifunkčné veci Len keď sme už pri tých veciach navyše - pokiaľ napr. fotíš do RAW, tak tých zbytočností vo foťáku máš viac V podstate takmer celý ten špičkový počítač a software, ktorý spracúva obraz, robí úpravy farieb a kontrastu, odšumuje, komprimuje a čo ja viem čo ešte robí je pri RAW vyradený z činnosti. V zásade by stačil hľadáčik, čip, mechanika na kartu, AF a nejaký expozimeter z Praktiky
 
Ferdo
2011-03-24 16:11:50+01
príspevok od: dodo_bb
Tiež o tom nič neviem, preto by ma zaujímalo, či si to kúpili preto, že je to oveľa lepšie ako klasická profi kamera, alebo preto, že niektoré drobnosti sa aj s tým dajú nakrútiť (s určitým obmedzením), alebo proste preto, že je to malé, ľahké a navyše relatívne lacné.
Podobne to vyzerá vo fotografii - mnoho aj profi fotografov si teraz kupuje tie bezzrkadlové šudítka, ale nie preto, že by s tým vedeli urobiť to isté alebo aspoň podobné veci ako zo zrkadlovkou. Jednoducho preto, že je to ľahké, lacné a malé a výstup je prijateľný pre niektoré účely.
Ja by som to povedal inak, je to lepsie ako klasicka filmova kamera pretoze ani klasicka profi kamera napr. Sony v cene od 3 do nejakych 7 tis. eur neponukne taku hlbku ostrosti a taky vykon pri zlych svetelnych podmienkach ako obycajny Canon 5D Mk II za 2 tisicky. Na druhej strane, k takemu 5D Mk II treba nakupit za dalsie 2-3 tisicky dalsie prislusenstvo aby sa to video dalo s komfortom podobnym klasickej kamere natacat. To nehovorim o pevnych sklach s vysokou svetlostou a stale sme len pri manualnom ostreni.

Dobre video "behind the scenes" pri natacani s 5D MkII: http://www.vimeo.com/17586340

Zhrnul by som to tak, ze DSLR s videom im ponuka to, co im neponukaju v sucasnosti vyrabane profi kamery. Vlastne az teraz sa to zacina hybat spravnym smerom. Dokazom toho je aj dnes predstavena kamera Sony NEX FS100E.
 
autocord
2011-03-24 16:18:32+01
príspevok od: dodo_bb
Tiež o tom nič neviem, preto by ma zaujímalo, či si to kúpili preto, že je to oveľa lepšie ako klasická profi kamera, alebo preto, že niektoré drobnosti sa aj s tým dajú nakrútiť (s určitým obmedzením), alebo proste preto, že je to malé, ľahké a navyše relatívne lacné.
Podobne to vyzerá vo fotografii - mnoho aj profi fotografov si teraz kupuje tie bezzrkadlové šudítka, ale nie preto, že by s tým vedeli urobiť to isté alebo aspoň podobné veci ako zo zrkadlovkou. Jednoducho preto, že je to ľahké, lacné a malé a výstup je prijateľný pre niektoré účely.
ide o to ze, v pripade 5D mark II sa sklbili viacere faktory.
1 - opticka kvalita objektivov
2 - vynikajuci citlivy cip ktory umoznuje natacat video v podstate "potme"
3 - vystup v 1080p (full HD)
4 - male rozmery a hmotnost

Samozrejme pre potreby profesionalov, sa neda natacat len tak z ruky, takze este treba rozne "gadgety", aby sa s tym dalo pracovat ako s velkou kamerou, ale aj s tymto vsetkym sa dostanu filmari na cenu, ktora je hlboko hlboko pod cenou spickovych filmovych kamier a skiel ku nim.

A kvalita vystupu je taka, ze umoznuje kombinovanie zaznamu z 5D a filmovych kamier ( ako som spominal film Ironman 2).

Este par linkov:

http://www.petapixel.com/2010/09/29/canon-5d-mark-ii-used-for-iron-man-2/

A toto je zaujimave video z natacania klipu David Guetta - Gettin Over you, tam je pekne vidno aj v akom svetle to tocili a ake "udelatka" pouzili
 
Strana 1 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()