Hore
Fórum » Ankety
 

Prenájom fototechniky

jurajgit
2011-10-04 16:16:41+02
Mali by ste záujem o prenájom fototechniky, telá, objektívy, blesky, statívy a pod. Využili ste už služby prenájmu? Koľko by ste boli ochotný zaplatiť za požičanie a na akú dobu?
 
bear
- moderator
2011-10-04 16:38:32+02
Dnes uz je takych sluzieb viac, poziciava aqt, faxcopy, megafoto. Zatial som taku sluzbu vyuzil raz. Problem pre vacsinu ludi byva, ze je potrebne zlozit kauciu v cene techniky. Ak by sa to dalo riesit inak (napriklad docasnym zablokovanim kaucie na kreditnej karte), asi by to vyuzilo viac ludi.
 
bonifacko
2011-10-04 16:47:02+02
príspevok od: bear
Dnes uz je takych sluzieb viac, poziciava aqt, faxcopy, megafoto. Zatial som taku sluzbu vyuzil raz. Problem pre vacsinu ludi byva, ze je potrebne zlozit kauciu v cene techniky. Ak by sa to dalo riesit inak (napriklad docasnym zablokovanim kaucie na kreditnej karte), asi by to vyuzilo viac ludi.
Na kreditke sa neda nič blokovať, pretože kreditna karta je forma revolvingoveho uveru. Ale suhlasim, že to treba riešiť inak, než hotovosťou do zalohy.
 
calven
2011-10-04 16:49:14+02
príspevok od: bear
Dnes uz je takych sluzieb viac, poziciava aqt, faxcopy, megafoto. Zatial som taku sluzbu vyuzil raz. Problem pre vacsinu ludi byva, ze je potrebne zlozit kauciu v cene techniky. Ak by sa to dalo riesit inak (napriklad docasnym zablokovanim kaucie na kreditnej karte), asi by to vyuzilo viac ludi.
Presne tak. Kaucia v cene hodnoty tovaru je vec, ktorá túto službu dosť degraduje. Ak by som si chcel požičať 70-200 2,8 IS II od Canonu, tak kaucia vo výške viac ako 2000€ je brutálna. Určite na to existuje aj iné riešenie. Ak by sa to dalo riešiť napríklad zmluvou + poistením na dobu požičania, myslím, že by som mal o takúto službu záujem. Dôvod je jednoduchý - nemôžem mať doma úplne všetko, čo chcem
 
bear
- moderator
2011-10-04 17:29:59+02
príspevok od: bonifacko
Na kreditke sa neda nič blokovať, pretože kreditna karta je forma revolvingoveho uveru. Ale suhlasim, že to treba riešiť inak, než hotovosťou do zalohy.
Urcite to cez kartu nejakym sposobom ide, bezne sa tak riesi kaucia pri prenajme plachetnic (suma cca 3000€). Detaily neviem, mozno je to vykonanie transakcie a jej nasledne stornovanie po vrateni v neporusenom stave.
 
Saas
2011-10-04 17:40:53+02
príspevok od: bonifacko
Na kreditke sa neda nič blokovať, pretože kreditna karta je forma revolvingoveho uveru. Ale suhlasim, že to treba riešiť inak, než hotovosťou do zalohy.
Na kreditnej karte sa blokuje disponibilný zostatok (výška poskytovaného úveru).

Je to častý prípad v hoteloch, kde ti na začiatku pobytu zablokujú istú sumu a pri check-oute ti to (po zaplatení) odblokujú.

Odblokovanie nejaký čas trvá, záleží to od banky, ktorá kartu vydala a od typu karty.
 
bonifacko
2011-10-04 19:28:54+02
príspevok od: Saas
Na kreditnej karte sa blokuje disponibilný zostatok (výška poskytovaného úveru).

Je to častý prípad v hoteloch, kde ti na začiatku pobytu zablokujú istú sumu a pri check-oute ti to (po zaplatení) odblokujú.

Odblokovanie nejaký čas trvá, záleží to od banky, ktorá kartu vydala a od typu karty.
Aha, rozumiem. To ide. A je to logicke a opatrne zo strany ubytovacích zariadení.
 
slavmiro
2011-10-04 19:50:06+02
v ktorom meste uvazujes poskytovat tento servis, pre ktore znacky?
 
garyfisher
2011-10-04 21:02:50+02
príspevok od: Saas
Na kreditnej karte sa blokuje disponibilný zostatok (výška poskytovaného úveru).

Je to častý prípad v hoteloch, kde ti na začiatku pobytu zablokujú istú sumu a pri check-oute ti to (po zaplatení) odblokujú.

Odblokovanie nejaký čas trvá, záleží to od banky, ktorá kartu vydala a od typu karty.
Alebo odpocitaju pokial platis tou istou kartou
 
Shooter
2011-10-05 08:58:10+02
V Megafoto nevyžadujú zálohu v plnej výške. Za Nikon D300 + Nikkor 50/1.4 si pýtali zálohu 350€ dokopy. Nakoniec som si požičal len objektív a tam bola záloha 150€ a po vrátení mi z nej odrátali nájom, čo predstavovalo 30€ za 3 dni. Myslím, že celkom prijateľné podmienky.

Pre autora:
Výšku zálohy by som určoval aj podľa doby, na akú si ľudia chcú techniku požičať. Na krátke doby povedzme do týždňa, by bola záloha nižšia, pri dlhšom čase by sa zvýšila - vyššie riziko pri dovolenkách, expedíciách,...
Cena za prenájom by sa samozrejme s predlžujúcim časom požičania mala znižovať. Všetko samozrejme závisí od človeka a jeho ochoty dohodnúť sa.
 
jurajgit
2011-10-05 09:05:51+02
príspevok od: slavmiro
v ktorom meste uvazujes poskytovat tento servis, pre ktore znacky?
Trenčín, Západné Slovensko... je to otázka logistiky. Značky z počiatku dve - C + N.
 
slavmiro
2011-10-05 09:31:15+02
príspevok od: jurajgit
Trenčín, Západné Slovensko... je to otázka logistiky. Značky z počiatku dve - C + N.
ma to nieco spocne s mini-max? Inac drzim palce, TN nie je moc daleko od BA, takze konkurencia v tom bude. Zvladnete zalohovat vinkulaciu zalohy voci kreditnej karte?
 
PeCh
2011-10-05 09:43:58+02
Takéto požičiavanie má zväčša zmysel pre profíkov, ktorý sa fotením živia a odíde im časť techniky. Pre ostatných je príliš drahé, napr. na to aby si požičali nejaký lepší objektív na dvojtýždňové safari. Ponúknuť dobrú cenu na takýto "dlhodobejší" prenájom môže byť plus.
 
molnart
2011-10-05 22:55:14+02
nechcem kazit OP kseft, ale bolo by fajn tu na ephote zalozit sekciu kde by si uzivatelia mohli poziciavat techniku od seba. mnohi z nas sme si nakupili vybavu ktora vacsinu casu lezi iba na policke a do akcie je nasadena raz za mesiac. takto by aspon uzivatelia mohli ziskat naspat cast investovanych nakladov a druha strana by mala moznost ziskat dlhodobejsie skusenosti s danym zariadenim predtym ako sa to rozhodne kupit.

ephoto by poskytlo ramcove podmienky (miesto na ulozenie inzeratov, vzor zmluvy o zapozicke, ranking uzivatelov, stanovanie pravidiel ako dlho musi byt uzivatel zaregistrovany aby si mohol pozicat techniku apod.), ceny, dlzka prenajmu a podobne veci by boli potom len na uzivateloch .
 
calven
2011-10-05 23:02:55+02
príspevok od: molnart
nechcem kazit OP kseft, ale bolo by fajn tu na ephote zalozit sekciu kde by si uzivatelia mohli poziciavat techniku od seba. mnohi z nas sme si nakupili vybavu ktora vacsinu casu lezi iba na policke a do akcie je nasadena raz za mesiac. takto by aspon uzivatelia mohli ziskat naspat cast investovanych nakladov a druha strana by mala moznost ziskat dlhodobejsie skusenosti s danym zariadenim predtym ako sa to rozhodne kupit.

ephoto by poskytlo ramcove podmienky (miesto na ulozenie inzeratov, vzor zmluvy o zapozicke, ranking uzivatelov, stanovanie pravidiel ako dlho musi byt uzivatel zaregistrovany aby si mohol pozicat techniku apod.), ceny, dlzka prenajmu a podobne veci by boli potom len na uzivateloch .
Fúha, toto je mimoriadne zaujímavá myšlienka... Ale bojím sa, že toto nebude nikdy priechodné...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()