Hore
Fórum » Ankety
 

Čo vás na fotoportfóliach zaujme?

martinkoegres
2011-10-13 14:06:47+02
Zdravím vás,
Zaujímalo by ma, čo si ako prvé všímate na rôznych webových fotoporfóliach?
Zaujme vás design, spracovanie, úvodná fotografia, alebo fotogaléria?
Čo považujete za nosný pilier dobrého portfólia?

Ďakujem vám za vaše odpovede, veľmi pomôžu.
 
wlad
2011-10-13 14:24:27+02
rychlost nahravania stranky. viac ako 3 sekundy nedam nikomu.
 
Marcel Rebro
2011-10-13 14:25:44+02
príspevok od: martinkoegres
Zdravím vás,
Zaujímalo by ma, čo si ako prvé všímate na rôznych webových fotoporfóliach?
Zaujme vás design, spracovanie, úvodná fotografia, alebo fotogaléria?
Čo považujete za nosný pilier dobrého portfólia?

Ďakujem vám za vaše odpovede, veľmi pomôžu.
Ci je w3c validna

aAe vazne : samozrejme ze aj uvodna stranka je dolezita. Ale ak som sa uz ku nej nejako dostal (nzadavam do googla "photo gallery") idem po obsahu. A tu ocenujem prehladnost, rychlost a intuitivnu orientaciu. Flasove somariny (33.34 % loaded) ma dokazu pomerne rychlo odradit.
 
Marcel Rebro
2011-10-13 14:27:24+02
príspevok od: wlad
rychlost nahravania stranky. viac ako 3 sekundy nedam nikomu.
co potom robis na ephoto?
 
JOK3R
2011-10-13 14:29:38+02
príspevok od: Marcel Rebro
co potom robis na ephoto?
Good joke
 
Marcel Rebro
2011-10-13 14:31:31+02
príspevok od: JOK3R
Good joke
no... cruel reality
 
JOK3R
2011-10-13 14:31:59+02
Prehľadnosť, jednoduchosť, rýchlosť, žiadne zbytočné drísty ako keď si dá fotograf proslov na celú stranu a myslí si že to niekto bude čítať...
 
wlad
2011-10-13 14:35:44+02
príspevok od: Marcel Rebro
co potom robis na ephoto?
no fotky moc nepozeram
 
Fatty
2011-10-13 14:55:27+02
mňa irituje pomenovávanie fotiek kvázi poetickými názvami ako: "Zrodenie anjela" ... "Nežné zákutia Lucinkinej duše" ... "Jesenné impresie" ....a podobne"
je to také... silené
 
tomas.sikula
2011-10-13 15:12:27+02
dík za názory, taky mám zrovna stránky ve výrobě a většinu Vašich požadavků asi splní. Slov bude na celých stránkách max 30 (včetně pojmenování ikon), názvy u fotek nebudou a prostředí bude jednobarevné - "vesele" tmavě šedé nebo černé. Flešovka to nebude, ale doufám, že to bude dost rychlé (dělá mi je bratranec, je to takový šikovný elektronek a zatím mu věřím, stejně tomu prd rozumím)
 
wlad
2011-10-13 15:41:34+02
príspevok od: Fatty
mňa irituje pomenovávanie fotiek kvázi poetickými názvami ako: "Zrodenie anjela" ... "Nežné zákutia Lucinkinej duše" ... "Jesenné impresie" ....a podobne"
je to také... silené
suhlas. niekedy sa mi az jezia chlpy na rukach ked si precitam nazov fotky...
 
bikemartin
2011-10-13 16:10:19+02
príspevok od: Fatty
mňa irituje pomenovávanie fotiek kvázi poetickými názvami ako: "Zrodenie anjela" ... "Nežné zákutia Lucinkinej duše" ... "Jesenné impresie" ....a podobne"
je to také... silené
niečo z krajinárskej hantýrky : "Ranné prebúdzanie", "Na pobreží jesene", "Keď sa hory prebúdzajú", "Nebeské divadlo", "V tajomnej krajine", "V posledných chvíľach dňa", etc., etc
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-10-13 16:56:44+02
príspevok od: martinkoegres
Zdravím vás,
Zaujímalo by ma, čo si ako prvé všímate na rôznych webových fotoporfóliach?
Zaujme vás design, spracovanie, úvodná fotografia, alebo fotogaléria?
Čo považujete za nosný pilier dobrého portfólia?

Ďakujem vám za vaše odpovede, veľmi pomôžu.
Omáčky okolo galériek ak si otvorím niečie portfólio sú premňa mínus a zdržanie...jednoznačne vidieť, čím sa prezentuje bez zdržiavania-teda myšlienka,príbeh, svetlo,orig.podanie, či výnimočnosť zach. scenérie u krajiny. Žiadne super spravené stránky toto nevyvážia...
 
Fatty
2011-10-13 17:18:33+02
príspevok od: bikemartin
niečo z krajinárskej hantýrky : "Ranné prebúdzanie", "Na pobreží jesene", "Keď sa hory prebúdzajú", "Nebeské divadlo", "V tajomnej krajine", "V posledných chvíľach dňa", etc., etc
"Na pobreží jesene" je za 100 bodov
no, je to nešvár
a vyšší level je preklady týchto názvov do angliny to je potom echt silný vývar
 
Photograph33
2011-10-13 18:46:03+02
co zaujme?.....jednoznacne kvalitne fotografie.......videl som web stranky, kvalitne spracovane, ale ked som klikol na prvu druhu a tretiu foto majitela fotografa, okamzite som to zatvaral . Na druhej strane som nasiel napr nejakych ruskych fotografov, ktory mali stranky s kopcom reklam, ale ich fotografie boli dokonale....a vobec som nelutoval ze som sa musel preklikavat zbytocnostami.....tie fotos stali za prezretie.....
 
Dodo PO
2011-10-13 19:55:10+02
príspevok od: martinkoegres
Zdravím vás,
Zaujímalo by ma, čo si ako prvé všímate na rôznych webových fotoporfóliach?
Zaujme vás design, spracovanie, úvodná fotografia, alebo fotogaléria?
Čo považujete za nosný pilier dobrého portfólia?

Ďakujem vám za vaše odpovede, veľmi pomôžu.
Brouzdam po fotoportáloch hlavne kvôli zaujímavým fotografiám. Čo sa týka osobných stránok, je to presne v tom poradí ako píšeš. 3 sekundový limit na escape mám pri fotogalériach – fotkách veľkosti poštových známok a agresívnej podmaz-hudbe. Rád relaxujem pri http://www.500px.com/popular
 
martinkoegres
2011-10-14 12:09:51+02
príspevok od: Dodo PO
Brouzdam po fotoportáloch hlavne kvôli zaujímavým fotografiám. Čo sa týka osobných stránok, je to presne v tom poradí ako píšeš. 3 sekundový limit na escape mám pri fotogalériach – fotkách veľkosti poštových známok a agresívnej podmaz-hudbe. Rád relaxujem pri http://www.500px.com/popular
500px je raj na krásne fotografie. Častokrát som v nemom úžase, keď si ich prezerám.

..
Takže to čo zaujme ako prvé sú kvalitné fotky, potom design a spracovanie? Správne chápem, však?
 
Dodo PO
2011-10-14 13:17:24+02
príspevok od: martinkoegres
500px je raj na krásne fotografie. Častokrát som v nemom úžase, keď si ich prezerám.

..
Takže to čo zaujme ako prvé sú kvalitné fotky, potom design a spracovanie? Správne chápem, však?
Fotogaléria jednoznačne musí byť kvalitná. Je to o vizuálnom zážitku.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()