Hore
Fórum » Ankety
 

Páči sa vám dizajn nového Pentaxu K-01

admin
redakcia ephoto.sk 2012-02-03 09:20:13+01
Táto téma bola založená automaticky na základe založenia Ankety.
 
PeCh
2012-02-03 09:29:54+01
Áno, keď ho zoberiem ako hračku (a keby bola cena do 100 €).
Nie, keď ho mám brať ako fotoaparát. A podľa ceny to vyzerá skôr na žart.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-02-03 09:32:18+01
príspevok od: admin
Táto téma bola založená automaticky na základe založenia Ankety.
Pentax K-01 je urcite velmi zaujimavy fotoaparat. Svedci o tom aj mnozstvo komentarov nielen na nasich strankach. O jeho kvalitach asi niet pochyb a aj koncept je velmi zaujimavy. Nazory na dizajn su ale rozporuplne. Natitulke najdete anketu. Paci sa vam dizajn, alebo nie?
 
caretatra
2012-02-03 09:56:46+01
Dizajn - podľa mňa výborný... Hovorím o DIZAJNe!

Podľa info na www.digitalfotonetz.de človek, ktorý mal v ruke predsériové kusy sa aj drží veľmi dobre, je veľmi dobre spracovaný atď. Jednoducho on hovorí ako človek, ktorý používa zrkadlovky, že je to zaujímavý počin.

Ono je to tak vždy - keď PENTAX prinesie niečo, čo sa "podobá" na väčšinu iných produktov v danej kategórii, je hanený za to, že to nemá žiadnu pridanú hodnotu.

Táto K-01 má pridanej hodnoty myslím tak akurát a reakcia - "hračka", "kocka Lega", "čosi z Lidla", tehla...

A pritom ešte nikto z týchto zasvätencov ten foťák ani nedržal v ruke....

Niekto hovorí - PENTAX Q - je príliš malý, PENTAX K-01 je zas priveľký. Hmmm.... No čo už.
A kto si myslí, že z PENTAXa Q nič schopné nevylezie - tu je zopár linkov, ktoré podľa mňa, jednoznačne, dokazujú opak: http://www.photozone.de/pentaxq/688-pentaxq85f19 a ešte tento http://www.photozone.de/pentaxq/687-pentaxq515f2845

Ja hovorím - veľmi dobre PENTAX (aj keď si ho nekúpim, lebo ja som na zrkadlovky).

Marcel
 
wayne
2012-02-03 09:57:48+01
Mne sa paci. Odbocenie od klasickej ciernej, ci obcasnej bielej alebo striebornej, chce poriadne nervy a fantaziu. Obdivujem konstrukterov Pentaxu.
 
scoty
2012-02-03 10:10:48+01
prirovnavam ho k autu land rover evoque... cize davam hlas-paci sa mi
 
Bpali
2012-02-03 10:13:38+01
aj mne sa celkom paci, lebo je iny...
 
zelovoc
2012-02-03 10:38:53+01
príspevok od: caretatra
Dizajn - podľa mňa výborný... Hovorím o DIZAJNe!

Podľa info na www.digitalfotonetz.de človek, ktorý mal v ruke predsériové kusy sa aj drží veľmi dobre, je veľmi dobre spracovaný atď. Jednoducho on hovorí ako človek, ktorý používa zrkadlovky, že je to zaujímavý počin.

Ono je to tak vždy - keď PENTAX prinesie niečo, čo sa "podobá" na väčšinu iných produktov v danej kategórii, je hanený za to, že to nemá žiadnu pridanú hodnotu.

Táto K-01 má pridanej hodnoty myslím tak akurát a reakcia - "hračka", "kocka Lega", "čosi z Lidla", tehla...

A pritom ešte nikto z týchto zasvätencov ten foťák ani nedržal v ruke....

Niekto hovorí - PENTAX Q - je príliš malý, PENTAX K-01 je zas priveľký. Hmmm.... No čo už.
A kto si myslí, že z PENTAXa Q nič schopné nevylezie - tu je zopár linkov, ktoré podľa mňa, jednoznačne, dokazujú opak: http://www.photozone.de/pentaxq/688-pentaxq85f19 a ešte tento http://www.photozone.de/pentaxq/687-pentaxq515f2845

Ja hovorím - veľmi dobre PENTAX (aj keď si ho nekúpim, lebo ja som na zrkadlovky).

Marcel
Mal som vcera v obchode Q v ruke -> ono to nieje male, ono to je miniaturne. skor pre japoncov s malymi ruckami.
K01 sa mi nepaci, to ze je to mirrorless s beznymi objektivmi, to kvitujem a povazujem za najvacsie +, keby to bolo v zaujimavom dizajne bolo by to este lepsie.

a potom som mal v ruke fuji x10, asi si to kupim
 
bonifacko
2012-02-03 10:40:13+01
príspevok od: caretatra
Dizajn - podľa mňa výborný... Hovorím o DIZAJNe!

Podľa info na www.digitalfotonetz.de človek, ktorý mal v ruke predsériové kusy sa aj drží veľmi dobre, je veľmi dobre spracovaný atď. Jednoducho on hovorí ako človek, ktorý používa zrkadlovky, že je to zaujímavý počin.

Ono je to tak vždy - keď PENTAX prinesie niečo, čo sa "podobá" na väčšinu iných produktov v danej kategórii, je hanený za to, že to nemá žiadnu pridanú hodnotu.

Táto K-01 má pridanej hodnoty myslím tak akurát a reakcia - "hračka", "kocka Lega", "čosi z Lidla", tehla...

A pritom ešte nikto z týchto zasvätencov ten foťák ani nedržal v ruke....

Niekto hovorí - PENTAX Q - je príliš malý, PENTAX K-01 je zas priveľký. Hmmm.... No čo už.
A kto si myslí, že z PENTAXa Q nič schopné nevylezie - tu je zopár linkov, ktoré podľa mňa, jednoznačne, dokazujú opak: http://www.photozone.de/pentaxq/688-pentaxq85f19 a ešte tento http://www.photozone.de/pentaxq/687-pentaxq515f2845

Ja hovorím - veľmi dobre PENTAX (aj keď si ho nekúpim, lebo ja som na zrkadlovky).

Marcel
Presne. Ak by vyšlo niečo, čo sa podoba na konkurenciu, tak to by bolo kopec príspevkov, že Pentax nema svoj dizajn. Teraz ho ma a čo teraz? Kto povedal, že takto nema vyzerat fotoaparat? A ako vyzerali pred 100 rokmi? A ako maju vyzerat o 100 rokov?
 
marcus_labeo
2012-02-03 10:42:28+01
K-01 je tak škaredý, až je pekný. Ako bulldog či bullteriér. Ako Hummer či Mercedes G. Foťák si ale nekupujeme kvôli tomu, ako vyzerá zvonku, že (teda aspoň dúfam, že okrem paničiek majúcich ho v kabelke ako módny doplnok to tak užívatelia ephota vnímajú), ale ako fotí. A čip z výborne fotiacej K-5 dáva prísľub slušného fotenia.
Ale k ankete: páči, rovnako ako sa mi páči G1x a iné hranaté tehly.
 
j.a.r.o.
2012-02-03 11:04:53+01
Nepáči sa mi. Vyzerá to ako narýchlo urobený model v nejakom 3D programe.
 
tomas.sikula
2012-02-03 12:14:25+01
lidi si kupujou věci často jenom nebo především kvůli dizajnu. teď budu psát jenom o mirrorless aparátech, které mají všechny dost odlišný vzhled.

- někdo chce vypadat s foťákem jako "drsný reportér", tak si koupí aparát co nejpodobnější zrcadlovce

- někdo chce "nablýskaný šperk", tak si koupí některý z foťáků jako např. sony, možná nikon 1

- no a někdo si rád hraje a koupí si pentax. třeba se ho díky tomuhle dizajnu nebudou bát a budou uvolněnější, až je bude fotit. třeba jenom kvůli tomuhle dizajnu udělá pár fotek lepších, než kdyby měl v ruce nějaké dělo.

Takže moje odpověď je - páči.
 
Rastislav
2012-02-03 12:41:19+01
Jeho dizajn je každopádne zaujímavý a pravdepodobne sa dosť dobre drží, čo je podstatná vec. Ale to najdôležitejšie je aj tak vo vnútri, istá paralela s ľuďmi.
 
bonifacko
2012-02-03 12:47:35+01
Oni to budu robiť hlavne koli mladym. Tie tvary su take recesisticke. Pubertiaci nemaju radi konzervativne tvary, chú niečo "ujeté" a to tento model splna.
Vyšší level v klasickom dizajne hadam v priebehu roka. Podla mna tymto nahradili model k-r. Pomalší nebude a kto bude chciet niečo lepšie, tak ešte k-5, alebo v lete (najneskor na jesen) niečo nové.

www.ephotozine.com/article/we-interview-pentax-uk-gm-jonathan-martin-18246

"What are the future plans for Pentax, is a new mirrorless camera on it's way?
2012 is going to be a very exciting year, and that news is already out there, [referring to the mirrorless camera], although we can't go into details. Also we will be looking to grow strongly in the Digital SLR market.

Can you elaborate on that at all?
To be competitive in the Digital SLR market you need a full range of cameras, for example Canon and Nikon have a range of 4 cameras from entry level to professional. I can't give any more details however as the timeframe for future products is unknown. "
 
WildSammy
2012-02-03 13:12:07+01
keby bol v stiebornej kombinacii, mne osobne by sa pacil.. dobre, ze nan idu vsetky objektivy
 
dedo Milan
2012-02-03 16:56:04+01
ťažko povedať, žeby dotyčný strojček bol dizajnovo atraktívny. z môjho pohľadu je jeho sila v hardvere a schopnosti kombinovať ho s dospelými objektívmi a to je v dnešnom svete fototechniky nedostižné. ak by som ho mal priradiť k "atraktívnym" retro, chýba mu ešte veľmi veľa. tvarovo je niekde v dizajne podvodníckych Canonov, ktoré pred časom predávali naši "spoluobčania " na parkoviskách.
 
hombreee
2012-02-03 17:08:33+01
mne sa ten dizajn paci
 
Robert Simeg
2012-02-03 17:18:34+01
Mne osobne sa viac paci dizajn typu X10, ale mozno sa len drzime zauzivanych stuktur a za rok alebo za dva bude dizajn noveho pentaxu ovela popularnejsi, avsak hlavne prednosti tohto fotacika vidim v jeho funkcnej stranke. Podla mna je super ze konkurencia sa zvacsuje, pretoze mame moznost si vybrat to co nam najviac vyhovuje, niekto da prednost dizajnu, niekto naopak funkcnosti a nakoniec sa to moze odzrkadlit aj v prijatelnejsich cenach.
 
bonifacko
2012-02-03 18:44:25+01
príspevok od: dedo Milan
ťažko povedať, žeby dotyčný strojček bol dizajnovo atraktívny. z môjho pohľadu je jeho sila v hardvere a schopnosti kombinovať ho s dospelými objektívmi a to je v dnešnom svete fototechniky nedostižné. ak by som ho mal priradiť k "atraktívnym" retro, chýba mu ešte veľmi veľa. tvarovo je niekde v dizajne podvodníckych Canonov, ktoré pred časom predávali naši "spoluobčania " na parkoviskách.
V Prahe taliani
 
muska
2012-02-03 20:04:44+01
príspevok od: tomas.sikula
lidi si kupujou věci často jenom nebo především kvůli dizajnu. teď budu psát jenom o mirrorless aparátech, které mají všechny dost odlišný vzhled.

- někdo chce vypadat s foťákem jako "drsný reportér", tak si koupí aparát co nejpodobnější zrcadlovce

- někdo chce "nablýskaný šperk", tak si koupí některý z foťáků jako např. sony, možná nikon 1

- no a někdo si rád hraje a koupí si pentax. třeba se ho díky tomuhle dizajnu nebudou bát a budou uvolněnější, až je bude fotit. třeba jenom kvůli tomuhle dizajnu udělá pár fotek lepších, než kdyby měl v ruce nějaké dělo.

Takže moje odpověď je - páči.
Zdieľam tvoj názor.. a dizajn sa mi páči.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()