Hore
Fórum » FUJIFILM fórum
 

Problemy s Fuji fotakmi?

vladislav
vladislav 2015-09-04 13:31:16+02
Ahojte, chcem sa Vas opytat na vase skusenosti so znackou FUJI. Resp. chcem vediet ci to bola u mna vazne iba zhoda okolnosti. Mal som uz dlhsie zalusk na nejake CSCcko.
Kupil som si zaciatkom roka xe2, s tym, ze som ju musel asi po tyzdni reklamovat, fotak zamrzol, vzdy pri ostreni v sere. Mal som stastie, v eshope mi vratili peniaze, hoci sa dusovali, ze zatial im Fuji vracaju ludia malokedy.
Tak som rozmyslal do coho ist a aspon na tu kratku chvilu som kupil kompakt x30. Opat po par dnoch som ju musel reklamovat. Na fotkach bol zvlastny sum, fotak sa obcas zasekol, opravili ho a nateraz funguje.
Ktosi mi v inom vlakne spominal, ze sa mu pokazil po roku teleobjektiv tiez od Fuji.
Stale mi ta znacka neda pokoj, rozmyslam ci neist do Olympusu ci Panasonicu, Fuji sa mi ale kvoli velkosti snimaca, podania farieb atd paci viac, ale tie posledne skusenosti ma mierne odradzuju, ake mate skusenosti vy?
Dik.
 
om1ci
2016-04-24 19:27:06+02
príspevok od: jerzi45
Žiadam o pomoc!
stala sa mi nezvyčajná vec, na displeji fuji X-T1-ky sa mi objavila ikonka zámku...a nejdú mi otvoriť niektoré funkcie, napriklad sa neviem dostať do Q menu...zakaždým mi to zobrazí ikonku, že foťák je uzamknutý...vyskúšal som všetko možné, aj resetovanie, uploudovanie...nič...vie niekto čo s tým?
foťák inak fotí normálne...Srdečná vďaka.
Keď už všetko, ale naozaj všetko zlyhá, prečítaj si manuál...

strana 3. dolu ..cely odstavec o uzamknutí ovládania.
 
jerzi45
2016-04-24 19:32:52+02
príspevok od: om1ci
Keď už všetko, ale naozaj všetko zlyhá, prečítaj si manuál...

strana 3. dolu ..cely odstavec o uzamknutí ovládania.
tomu som sa chcel vyhnúť... ale niekedy sa inak nedá...inak problém je vyriešený, zvonec poradil jednoduchý a účinný trik...vid jeho link, keby sa ti niečo podobné stalo...
 
om1ci
2016-07-08 19:43:20+02
Stiahol som si najnovši firmware pre Fuji X-T10, verziu 1.21
a taktiež firmware pre objektív 15-55/2,8, verziu 1.10
Založil som plne nabitú baterku, naformátoval SD kartu vo foťáku, potom na ňu nahral súbory firmware pre telo aj pre objektív.
Strčil kartu do foťáka.
stlačil tl.DISP/BACK a súčasne zapol fotoaparát.
Zvolil som si možnosť upgrade firmware objektívu, potvrdil OK.
Ugrade prebehlo OK, ukončené hlásením že všetko prebehlo v poriadku a mám vypnúť fotoaparát.
Vypol som...zapol som a fotoaparat hlásil verziu Firmware pre objetív 0.00. s hláškou KONTAKTUJTE SERVIS.
Objektív nespolupracuje s telom, preblikáva displej a po minúte naskočí hláška Chyba komunikácie s objektívom.
...
celú procedúru som urobil správne, bez prerušenia, bola ukončená hlásením že všetko je OK.
Aj napriek tomu sa zrejme firmware nezapísalo správne a je nutný zásah servisu.

Urobilo to aj niekomu inému, alebo som sám ?

kontaktoval som servis v Bratislave a pani na telefóne zrejme ani nevedela o čom rozprávam, mám poslať objektív a oni aby zistili o čo vlastne ide ho pošlňú do Anglicka do servisu.

neviete, robí to aj niektorý iný servis v okolí BA, Viedeň, Čechy ?

Ďakujem ak ste vydržali čitať až sem, Jozef
 
roland.g76
2016-07-09 15:53:20+02
príspevok od: om1ci
Stiahol som si najnovši firmware pre Fuji X-T10, verziu 1.21
a taktiež firmware pre objektív 15-55/2,8, verziu 1.10
Založil som plne nabitú baterku, naformátoval SD kartu vo foťáku, potom na ňu nahral súbory firmware pre telo aj pre objektív.
Strčil kartu do foťáka.
stlačil tl.DISP/BACK a súčasne zapol fotoaparát.
Zvolil som si možnosť upgrade firmware objektívu, potvrdil OK.
Ugrade prebehlo OK, ukončené hlásením že všetko prebehlo v poriadku a mám vypnúť fotoaparát.
Vypol som...zapol som a fotoaparat hlásil verziu Firmware pre objetív 0.00. s hláškou KONTAKTUJTE SERVIS.
Objektív nespolupracuje s telom, preblikáva displej a po minúte naskočí hláška Chyba komunikácie s objektívom.
...
celú procedúru som urobil správne, bez prerušenia, bola ukončená hlásením že všetko je OK.
Aj napriek tomu sa zrejme firmware nezapísalo správne a je nutný zásah servisu.

Urobilo to aj niekomu inému, alebo som sám ?

kontaktoval som servis v Bratislave a pani na telefóne zrejme ani nevedela o čom rozprávam, mám poslať objektív a oni aby zistili o čo vlastne ide ho pošlňú do Anglicka do servisu.

neviete, robí to aj niektorý iný servis v okolí BA, Viedeň, Čechy ?

Ďakujem ak ste vydržali čitať až sem, Jozef
Opýtaj sa tu: https://www.facebook.com/groups/fujiclub/ kadečo tam už riešili a sú tam borci priamo od Fuji.
 
zvonec
2016-07-10 00:55:24+02
príspevok od: om1ci
Stiahol som si najnovši firmware pre Fuji X-T10, verziu 1.21
a taktiež firmware pre objektív 15-55/2,8, verziu 1.10
Založil som plne nabitú baterku, naformátoval SD kartu vo foťáku, potom na ňu nahral súbory firmware pre telo aj pre objektív.
Strčil kartu do foťáka.
stlačil tl.DISP/BACK a súčasne zapol fotoaparát.
Zvolil som si možnosť upgrade firmware objektívu, potvrdil OK.
Ugrade prebehlo OK, ukončené hlásením že všetko prebehlo v poriadku a mám vypnúť fotoaparát.
Vypol som...zapol som a fotoaparat hlásil verziu Firmware pre objetív 0.00. s hláškou KONTAKTUJTE SERVIS.
Objektív nespolupracuje s telom, preblikáva displej a po minúte naskočí hláška Chyba komunikácie s objektívom.
...
celú procedúru som urobil správne, bez prerušenia, bola ukončená hlásením že všetko je OK.
Aj napriek tomu sa zrejme firmware nezapísalo správne a je nutný zásah servisu.

Urobilo to aj niekomu inému, alebo som sám ?

kontaktoval som servis v Bratislave a pani na telefóne zrejme ani nevedela o čom rozprávam, mám poslať objektív a oni aby zistili o čo vlastne ide ho pošlňú do Anglicka do servisu.

neviete, robí to aj niektorý iný servis v okolí BA, Viedeň, Čechy ?

Ďakujem ak ste vydržali čitať až sem, Jozef
Trocha problematicke sa v tom vyznat, ze ci zblbol upgrade tela alebo objektivu, resp. ze ci ti telo funguje s inym objektivom alebo nie. Jedna sprosta otazka, nepises, ze ci si vybral baterku, nechal odlezat a potom skusil znova...
Tuto to pomohlo: http://www.fuji-x-forum.com/topic/3243-issue-with-new-firmware-for-x-t10/page-2

Ked nepomoze tak, potom uz jedine... http://www.fujifilm.com/about/office/europe/austria/ Alebo http://www.fujifilm.com/about/office/europe/united_kingdom/ ;-( Vela zdaru....
 
om1ci
2016-07-10 18:09:41+02
príspevok od: zvonec
Trocha problematicke sa v tom vyznat, ze ci zblbol upgrade tela alebo objektivu, resp. ze ci ti telo funguje s inym objektivom alebo nie. Jedna sprosta otazka, nepises, ze ci si vybral baterku, nechal odlezat a potom skusil znova...
Tuto to pomohlo: http://www.fuji-x-forum.com/topic/3243-issue-with-new-firmware-for-x-t10/page-2

Ked nepomoze tak, potom uz jedine... http://www.fujifilm.com/about/office/europe/austria/ Alebo http://www.fujifilm.com/about/office/europe/united_kingdom/ ;-( Vela zdaru....
vysiel new firmware aj pre telo aj pre objektivy, ktory prida moznost lepsieho manualneho ostrenia.
Na stranke Fuji som sa nakoniec docital ze doporucuju najskor urobit upgrate pre telo az potom pre objektiv.


The firmware update Ver.1.10 from Ver.1.00 incorporates the following issues:

1. The accuracy of Manual focus adjustment will be enhanced when using one with cameras below.
X-E1 / X-E2 / X-E2S / X-Pro1 / X-Pro2 / X-T1 / X-T10
It is necessary to upgrade the firmware of cameras above at the same time.
*The firmware upgrade of the lenses should be conducted after the upgrade of camera's firmware upgrade.


Ja som to urobil naopak...asi iba v tomto bude problem, ale aj tak je to zaujimave, toto by nemalo mat fatalne nasledky, ...ale malo.
Ja som spustil upgrade objektivu, az potom upgrade tela.

Momentalne telo nerozpozna objektiv, A ani teda neponukne nahrat do neho firmware.
Telo ma novu verziu firmvware, funguje v poriadku s inymi objektivmi.

Takze treba servis a oni tam pripoja objektiv na nejaky svoj servisny dock a nahraju firmware, resp. mozno bude treba prepalit bootloader v procesore objektivu.
Takze posielam do servisu.
 
PeCh
2016-07-10 21:44:39+02
príspevok od: om1ci
vysiel new firmware aj pre telo aj pre objektivy, ktory prida moznost lepsieho manualneho ostrenia.
Na stranke Fuji som sa nakoniec docital ze doporucuju najskor urobit upgrate pre telo az potom pre objektiv.


The firmware update Ver.1.10 from Ver.1.00 incorporates the following issues:

1. The accuracy of Manual focus adjustment will be enhanced when using one with cameras below.
X-E1 / X-E2 / X-E2S / X-Pro1 / X-Pro2 / X-T1 / X-T10
It is necessary to upgrade the firmware of cameras above at the same time.
*The firmware upgrade of the lenses should be conducted after the upgrade of camera's firmware upgrade.


Ja som to urobil naopak...asi iba v tomto bude problem, ale aj tak je to zaujimave, toto by nemalo mat fatalne nasledky, ...ale malo.
Ja som spustil upgrade objektivu, az potom upgrade tela.

Momentalne telo nerozpozna objektiv, A ani teda neponukne nahrat do neho firmware.
Telo ma novu verziu firmvware, funguje v poriadku s inymi objektivmi.

Takze treba servis a oni tam pripoja objektiv na nejaky svoj servisny dock a nahraju firmware, resp. mozno bude treba prepalit bootloader v procesore objektivu.
Takze posielam do servisu.
Problém môže byť v hocičom. Od chyby v karte, cez nejakú hardvérovú vadu, po nejaké elektromagnetické rušenie. V princípe ti to môže byť jedno. Pokiaľ nie si schopný rozchodiť/flashnúť objektív v tele s najnovším sw, tak pochodíš asi až v servise.

BTW Už som parkrát flashoval firmvér na novší a nikdy som nemal problém a to som nešiel podľa postupu tak dôsledne ako ty, napr. som kvôli tomu nikdy neformátoval kartu, ale nahral som to na hocijakú, ktorú som mal k dispozícii popri iných súboroch.
 
zvonec
2016-07-11 11:09:50+02
príspevok od: om1ci
vysiel new firmware aj pre telo aj pre objektivy, ktory prida moznost lepsieho manualneho ostrenia.
Na stranke Fuji som sa nakoniec docital ze doporucuju najskor urobit upgrate pre telo az potom pre objektiv.


The firmware update Ver.1.10 from Ver.1.00 incorporates the following issues:

1. The accuracy of Manual focus adjustment will be enhanced when using one with cameras below.
X-E1 / X-E2 / X-E2S / X-Pro1 / X-Pro2 / X-T1 / X-T10
It is necessary to upgrade the firmware of cameras above at the same time.
*The firmware upgrade of the lenses should be conducted after the upgrade of camera's firmware upgrade.


Ja som to urobil naopak...asi iba v tomto bude problem, ale aj tak je to zaujimave, toto by nemalo mat fatalne nasledky, ...ale malo.
Ja som spustil upgrade objektivu, az potom upgrade tela.

Momentalne telo nerozpozna objektiv, A ani teda neponukne nahrat do neho firmware.
Telo ma novu verziu firmvware, funguje v poriadku s inymi objektivmi.

Takze treba servis a oni tam pripoja objektiv na nejaky svoj servisny dock a nahraju firmware, resp. mozno bude treba prepalit bootloader v procesore objektivu.
Takze posielam do servisu.
Vela zdaru, daj vediet, ze ako to dopadlo.... (zaujimava skusenost...)
 
PeCh
2016-07-12 11:22:46+02
príspevok od: om1ci
vysiel new firmware aj pre telo aj pre objektivy, ktory prida moznost lepsieho manualneho ostrenia.
Na stranke Fuji som sa nakoniec docital ze doporucuju najskor urobit upgrate pre telo az potom pre objektiv.


The firmware update Ver.1.10 from Ver.1.00 incorporates the following issues:

1. The accuracy of Manual focus adjustment will be enhanced when using one with cameras below.
X-E1 / X-E2 / X-E2S / X-Pro1 / X-Pro2 / X-T1 / X-T10
It is necessary to upgrade the firmware of cameras above at the same time.
*The firmware upgrade of the lenses should be conducted after the upgrade of camera's firmware upgrade.


Ja som to urobil naopak...asi iba v tomto bude problem, ale aj tak je to zaujimave, toto by nemalo mat fatalne nasledky, ...ale malo.
Ja som spustil upgrade objektivu, az potom upgrade tela.

Momentalne telo nerozpozna objektiv, A ani teda neponukne nahrat do neho firmware.
Telo ma novu verziu firmvware, funguje v poriadku s inymi objektivmi.

Takze treba servis a oni tam pripoja objektiv na nejaky svoj servisny dock a nahraju firmware, resp. mozno bude treba prepalit bootloader v procesore objektivu.
Takze posielam do servisu.
Nebude to tento prípad?
http://www.fujifilm.com/news/n160712.html
 
om1ci
2016-07-12 11:26:17+02
príspevok od: PeCh
Nebude to tento prípad?
http://www.fujifilm.com/news/n160712.html
P R E S N E, to je ono.
 
zvonec
2016-07-21 11:39:28+02
príspevok od: om1ci
P R E S N E, to je ono.
http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/lens/xf16-55mm/index.html
Snad to bude ok....
 
om1ci
2016-07-21 12:49:48+02
príspevok od: zvonec
http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/lens/xf16-55mm/index.html
Snad to bude ok....
Ano, objektiv je v servise v Nemecku, doma som to nevedel prepalit, lebo fotak objektiv nerozpoznal a tak ani neponukol nahrat new firmware.
 
martinez
2016-10-07 01:03:26+02
príspevok od: JohnNewton
A to je najväčšia bolesť Fuji, neštandardná bayerova maska, ktorá okrem problematického spracovania RAF nepriniesla nič dobré. Nebudeme si klamať, jpeg 6-7 MB sa predsa nemôže rovnať Jpegu vytvorenému z pôvodného RAF ktorý má 32 MB z kvalitného externého konvertora a bude mať o mnoho väčší objem. Poruchy som popísal inde, vôľa objektívov, porucha objektívu, voľa slnečnej clony a vysoký shuter vibration u XT-1. (pre to tam dodatočne pchajú elektronickú uzávierku) Fuji nie je fotoaparát na všetko, možno ako druhý alebo tretí. Retro dizajn je ľúbivý, vyrástol som na tom, nostalgicky som si to znovu vyskúšal, ale k ergonómi to má veľmi ďaleko.
Absolútne nesúhlasím. Nie je to pravda. Ja mám Fuji X-E2 a absolútna spokojnosť.
Ale každý sme iný...
 
JohnNewton
2016-10-07 07:25:49+02
príspevok od: martinez
Absolútne nesúhlasím. Nie je to pravda. Ja mám Fuji X-E2 a absolútna spokojnosť.
Ale každý sme iný...
Na nesúhlas máš plné právo. Ako Marcel hovorí, keby sme všetci chceli to isté, celej dedine by stačila jedna žena Ja som popísal svoje skúsenosti, Ty musíš popísať svoje.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()