Hore
Fórum » FUJIFILM fórum
 

Fujifilm X100 T

Kejval
Kejval 2020-12-25 15:42:06+01
Ahoj!
Dostal som tento foťák a trocha ma zarazilo meranie expozície.
Hádže mi to, oproti Sony Nex, niekedy až o 1,5 EV dlhšie časy.
Je to vlastnosť,alebo chyba? Taktiež občas ten istý záber nerovnako exponuje. Robia toto Fujiny,alebo je pokazený?
Ďakujem za prípadné odpovede.
 
Scout
2020-12-30 12:47:49+01
príspevok od: fatality
ten 26mpix snimac+capture one+citlivy pp a artefakty nebudu problem..
pri svadbach mam (so sumom) pochybnost..mam svoju nafotenu xh1 a xpro2
a..jednoducho apsc je apsc,nech to je bayer ci xtrans..a ten sum tam je..
jedine,ze by si ju nafotil s f1.2-1.4 sklami..ale apsc+f2.8 zoom a slabe svetlo kostola
uz je moc na tu zostavu..
Preto nechcem ísť do menšej svetelnosti ako 1.4. Prišiel mi Viltrox 23mm 1.4, tak poskúšam.
 
Scout
2020-12-30 12:50:52+01
príspevok od: jozef84
Artefakty vznikajú, keď moc tlačíš na pílu pri postprocese. Hlavne doostrenie pri tráve a listoch..Mne sa osvedčilo urobiť si náhľad 50-100% a hľadať kompromis.
Ćítal som, že to doostrenie robí problémy. Ale bol som prekvapený, keď som pozeral niektorých fotografov, ktorý sú aj celkom známy, fotia na fuji a tie fotky so zeleňou a stromami boli ako omaľovánky. A to som nemal full rez a priblížené na 100%, ale pozeral som len zmenšeniny na webe.
Preto teraz neviem, či to je jednoducho tak a omaľovánky sú súčasť x trans, alebo tí fotografi len nezvládajú PP
 
fatality
2020-12-30 12:57:09+01
príspevok od: Scout
Preto nechcem ísť do menšej svetelnosti ako 1.4. Prišiel mi Viltrox 23mm 1.4, tak poskúšam.
tak,ked to dokazes len s pevnymi sklami.. ..
su fotografi,co to bez zoomov nedokazu.. ..
a tam potom pomoze uz len ff a f2.8 zoomy alebo sigmy 18-35/1.8 a 50-10/1.8
na apsc..
 
Scout
2020-12-30 13:13:05+01
príspevok od: fatality
tak,ked to dokazes len s pevnymi sklami.. ..
su fotografi,co to bez zoomov nedokazu.. ..
a tam potom pomoze uz len ff a f2.8 zoomy alebo sigmy 18-35/1.8 a 50-10/1.8
na apsc..
Ja som mal iba pevné sklá, okrem Tokiny 11-16 a canonu 70-200. A tie som na svadbe ani nevytiahol .
 
fatality
2020-12-30 13:15:05+01
príspevok od: Scout
Ja som mal iba pevné sklá, okrem Tokiny 11-16 a canonu 70-200. A tie som na svadbe ani nevytiahol .
tak fpoho ale asi dve tela s objektivmi rozlicnej ohn.dlzky,nie?
 
Scout
2020-12-30 13:22:45+01
príspevok od: fatality
tak fpoho ale asi dve tela s objektivmi rozlicnej ohn.dlzky,nie?
hej zvykol som mat 35 a 85 na FF ešte 24mm a hádam mi ani viac netrebalo
 
jozef84
2020-12-30 13:35:48+01
príspevok od: Scout
Ćítal som, že to doostrenie robí problémy. Ale bol som prekvapený, keď som pozeral niektorých fotografov, ktorý sú aj celkom známy, fotia na fuji a tie fotky so zeleňou a stromami boli ako omaľovánky. A to som nemal full rez a priblížené na 100%, ale pozeral som len zmenšeniny na webe.
Preto teraz neviem, či to je jednoducho tak a omaľovánky sú súčasť x trans, alebo tí fotografi len nezvládajú PP
 
Scout
2020-12-30 13:54:18+01
príspevok od: jozef84
No napríklad táto foto : https://www.davidkingham.com/Galleries/Colorado-Fall/i-nNDp4DZ/A

TO je taký hnus, že si myslím, že to musel pokašľať autor v PP.... a kopec iných od neho kde sú stromy alebo zelen
 
fatality
2020-12-30 13:58:08+01
príspevok od: Scout
hej zvykol som mat 35 a 85 na FF ešte 24mm a hádam mi ani viac netrebalo
tak..len aby ti ten ff nechybal
 
Scout
2020-12-30 14:00:12+01
príspevok od: fatality
tak..len aby ti ten ff nechybal
Neviem uvidím. Ale keď nevyskúšam nebudem vedieť ...
 
fatality
2020-12-30 14:00:39+01
príspevok od: Scout
No napríklad táto foto : https://www.davidkingham.com/Galleries/Colorado-Fall/i-nNDp4DZ/A

TO je taký hnus, že si myslím, že to musel pokašľať autor v PP.... a kopec iných od neho kde sú stromy alebo zelen
hod rec s tibrenom,on foti krajinky s xt20..a vyborne..
ozaj a nezabudni si do x-t3 nahrat najnovsi firmware..koli lepsiemu ostreniu..
 
Scout
2020-12-30 14:09:09+01
príspevok od: fatality
hod rec s tibrenom,on foti krajinky s xt20..a vyborne..
ozaj a nezabudni si do x-t3 nahrat najnovsi firmware..koli lepsiemu ostreniu..
Jak konečne foťák dorazí hneť idem na to. Aj to sa mi na Fuji páči, že vydáva tie updaty jeden za druhým.
Ale omaľovánky mu neodpustím
 
jozef84
2020-12-30 14:13:46+01
príspevok od: Scout
No napríklad táto foto : https://www.davidkingham.com/Galleries/Colorado-Fall/i-nNDp4DZ/A

TO je taký hnus, že si myslím, že to musel pokašľať autor v PP.... a kopec iných od neho kde sú stromy alebo zelen
Súhlasím. To je prehnané a aj nepodarená fotka.Tlačil veľmi veľa na pílu. U Fuji treba brať do úvahy, že sú pri sebe v kope štyri zelené pixely. To na jednej strane je výhoda pri šume, ale robí to aj problémy. To, čo si spomínal (listy, tráva apod.) je ten menší problém. Tam s citlivým postprocesom to ide. Horšie je na tom obloha, ktorú dáva do zelenomodrej a s tým som dlhšie laboroval, kým som našiel východisko a prijateľný výsledok. Treba používať vždy buď prechoďák, alebo polarizák na vyváženie tej nepríjemnej a ťažšie upraviteľnej farby. Tieto dva posunú farby želaným smerom a s tým sa už dá v postprocese vyhrať.
 
jozef84
2020-12-30 14:17:44+01
príspevok od: Scout
Ćítal som, že to doostrenie robí problémy. Ale bol som prekvapený, keď som pozeral niektorých fotografov, ktorý sú aj celkom známy, fotia na fuji a tie fotky so zeleňou a stromami boli ako omaľovánky. A to som nemal full rez a priblížené na 100%, ale pozeral som len zmenšeniny na webe.
Preto teraz neviem, či to je jednoducho tak a omaľovánky sú súčasť x trans, alebo tí fotografi len nezvládajú PP
Nezvládajú postproces. Ide to. Len treba s citom. Nie sú na každú scénu v prírode, ale dá sa. Hlavne voda, vodopády, kamene - tam rád využívam Fuji. Kde máš oblohu, tak radšej Sony čip.
 
Scout
2020-12-30 14:20:54+01
príspevok od: jozef84
Súhlasím. To je prehnané a aj nepodarená fotka.Tlačil veľmi veľa na pílu. U Fuji treba brať do úvahy, že sú pri sebe v kope štyri zelené pixely. To na jednej strane je výhoda pri šume, ale robí to aj problémy. To, čo si spomínal (listy, tráva apod.) je ten menší problém. Tam s citlivým postprocesom to ide. Horšie je na tom obloha, ktorú dáva do zelenomodrej a s tým som dlhšie laboroval, kým som našiel východisko a prijateľný výsledok. Treba používať vždy buď prechoďák, alebo polarizák na vyváženie tej nepríjemnej a ťažšie upraviteľnej farby. Tieto dva posunú farby želaným smerom a s tým sa už dá v postprocese vyhrať.
Tak budem sa snažiť vyladiť PP aby to bolo OK.... A aký soft používaš ???
 
jozef84
2020-12-30 14:23:57+01
príspevok od: Scout
Tak budem sa snažiť vyladiť PP aby to bolo OK.... A aký soft používaš ???
Adobe RAW a Photoshop
 
parkie
2020-12-30 20:38:17+01
Tiez sa mi s Fuji dobre foti, ale nie priroda. Fotiit ludi je s nim naopak fajn. Aj ked sa mi zda, ze pletovka ide trochu do ruzova.. Mate tiez podobnu skusenost? Alebo to upravujete v PP
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()