Hore
Fórum » FUJIFILM fórum
 

divné artefakty na fotkách z X-T3

Gramufon
2023-01-09 13:10:11+01
Dobrý deň,

chcem sa informovať či mal niekto podobné skúsenosti s fotoaparátom Fujifilm xt-3, prípadne či sa vám ich podarilo vyriešiť.

Dávnejšie mi robil problémy, zasekol sa počas fotenia a dal sa vypnúť jedine keď som vybrala baterku a neuložil mi poslednú sériu fotiek. Po aktualizácii tento problém zmizol, ale všimla som si ďalší, závažnejší. Na fotografiách sú viditeľné čudné artefakty, posielam približenu fotku, kde to je vidno. Skúsila som vymeniť pamäťovú kartu aj ho znovu aktualizovať. Vedeli by ste mi s tým pomôcť?

Ďakujem za odpoveď.
 
gytheio
2023-01-09 13:47:37+01
príspevok od: Gramufon
Dobrý deň,

chcem sa informovať či mal niekto podobné skúsenosti s fotoaparátom Fujifilm xt-3, prípadne či sa vám ich podarilo vyriešiť.

Dávnejšie mi robil problémy, zasekol sa počas fotenia a dal sa vypnúť jedine keď som vybrala baterku a neuložil mi poslednú sériu fotiek. Po aktualizácii tento problém zmizol, ale všimla som si ďalší, závažnejší. Na fotografiách sú viditeľné čudné artefakty, posielam približenu fotku, kde to je vidno. Skúsila som vymeniť pamäťovú kartu aj ho znovu aktualizovať. Vedeli by ste mi s tým pomôcť?

Ďakujem za odpoveď.
To je textura, nema to nahodou tento fotoaparat ako filter?
 
miso74
2023-01-09 14:49:36+01
Ja som sa davnejsie stretol s podobnou anomaliou pri X-T3. Vo fotoaparate boli po kontrole fotky v poriadku, ale pri nacitani z karty mi niektore nezobrazilo vobec alebo s vynechanymi riadkami, nieco podobne ako prekladany mod na starych obrazovkach. Bolo to pamatovou kartou, boli to nove A-Data UHS-II karty, ale vratil som ich a nikdy viac. Odvtedy, a to je uz aj 3 roky, uplna spokojnost s tymito LEXAR Professional 128 GB SDXC UHS-II . Aj do X-T5 som si kupil novy twin pack v Prolaike. Snad Vam to pomoze.
 
Gramufon
2023-01-09 15:58:23+01
príspevok od: gytheio
To je textura, nema to nahodou tento fotoaparat ako filter?
Textúru poznám, toto je niečo iné, nerobí to na všetkých fotkách no robí to na rôznych pamäťových kartách. S druhým X-T3 tento problém nemám.
 
gytheio
2023-01-09 16:30:14+01
príspevok od: Gramufon
Textúru poznám, toto je niečo iné, nerobí to na všetkých fotkách no robí to na rôznych pamäťových kartách. S druhým X-T3 tento problém nemám.
je asi milion druhov textury a aj toto je textura, Fuji uz davno experimentuje s filtrami... skor by som povedal, ze to nezvladli so softwerom.
Ty si nejak upravoval to foto? Je uplne ploche divne.
 
martinmlm
2023-01-09 18:30:32+01
príspevok od: Gramufon
Dobrý deň,

chcem sa informovať či mal niekto podobné skúsenosti s fotoaparátom Fujifilm xt-3, prípadne či sa vám ich podarilo vyriešiť.

Dávnejšie mi robil problémy, zasekol sa počas fotenia a dal sa vypnúť jedine keď som vybrala baterku a neuložil mi poslednú sériu fotiek. Po aktualizácii tento problém zmizol, ale všimla som si ďalší, závažnejší. Na fotografiách sú viditeľné čudné artefakty, posielam približenu fotku, kde to je vidno. Skúsila som vymeniť pamäťovú kartu aj ho znovu aktualizovať. Vedeli by ste mi s tým pomôcť?

Ďakujem za odpoveď.
Je to jpg priamo z foťaku? Ak nie, môže to robiť program v ktorom fotku upravuješ.
 
martinmlm
2023-01-09 20:16:08+01
príspevok od: Gramufon
Dobrý deň,

chcem sa informovať či mal niekto podobné skúsenosti s fotoaparátom Fujifilm xt-3, prípadne či sa vám ich podarilo vyriešiť.

Dávnejšie mi robil problémy, zasekol sa počas fotenia a dal sa vypnúť jedine keď som vybrala baterku a neuložil mi poslednú sériu fotiek. Po aktualizácii tento problém zmizol, ale všimla som si ďalší, závažnejší. Na fotografiách sú viditeľné čudné artefakty, posielam približenu fotku, kde to je vidno. Skúsila som vymeniť pamäťovú kartu aj ho znovu aktualizovať. Vedeli by ste mi s tým pomôcť?

Ďakujem za odpoveď.
...môže to byť toto?: na fotke je veľký prepal. Snažila si sa ho stiahnúť a tiene vytiahnúť, ale už to bolo nad možnosti snímača alebo programu a čím viac úprav bolo urobené, už si program robil čo chcel. Máš takýto problém aj na fotkách bez prepalu? Je to vidno aj na neupravenom RAWe tohto snímku?
 
fatality
2023-01-09 20:19:36+01
mne toto robilo na Nikone, iba na niektorych fotkach, dodnes neviem preco..
 
Gramufon
2023-01-09 21:37:29+01
príspevok od: martinmlm
...môže to byť toto?: na fotke je veľký prepal. Snažila si sa ho stiahnúť a tiene vytiahnúť, ale už to bolo nad možnosti snímača alebo programu a čím viac úprav bolo urobené, už si program robil čo chcel. Máš takýto problém aj na fotkách bez prepalu? Je to vidno aj na neupravenom RAWe tohto snímku?
nie nie, tieto vzorce vidno už na náhľadoch priamo vo foťáku
 
martinmlm
2023-01-09 22:08:25+01
príspevok od: Gramufon
nie nie, tieto vzorce vidno už na náhľadoch priamo vo foťáku
nastavenie ostrosti vo foťaku do plusu?
 
gytheio
2023-01-09 22:20:47+01
príspevok od: Gramufon
nie nie, tieto vzorce vidno už na náhľadoch priamo vo foťáku
Som si isty, ze je to filter, bud si tu fotografiu upravil ty alebo soft vo fotoaparate aplikoval nejaky filter a to preto lebo to nema ziadne tiene a je tam aplikovana textura. Taketo fotografie bez tienov robia lacne telefony presnejsie soft v telefonoch.
 
gytheio
2023-01-10 07:43:30+01
tu je exif
 
gytheio
 
fatality
2023-01-10 11:05:47+01
príspevok od: Gramufon
nie nie, tieto vzorce vidno už na náhľadoch priamo vo foťáku
tak to bude asi chyba pri demozaikovani raw --> jpg vo fotaku..
si vravela, ze mas dva xt3..
odfot jednym aj druhym rovnaku scenu (na tu istu kartu)
raw aj jpg..a porovnaj vsetky 4 zabery..2 jpgy z fotakov a 2
vyvolane v raw konvertore..
a daj nam vediet ako to dopadlo
 
gytheio
2023-01-10 12:01:26+01
Nechcelo mi nacitat exif, skratka je tam udaj, ze foto bolo upravene v adobe lightroom.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()