Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Ukradnutý fotoaparát

Patrik Slivka
Patrik Slivka 2012-08-20 11:10:02+02
Kamaráti, fotografi pomôžte. Počas minulého víkendu mi bol z auta ukradnutý fotoaparát Canon EOS 50D s objektívom Tamron AF SP 17-50 mm f/2,8 Di II LD XR. Sériové číslo fotoaparátu je 630300557. Ak by ste niekto naňho natrafili, prosím dajte mi vedieť. Nálezcu odmením. Moje t. č. je 0917 435 223. Viem, že je malá šanca, že sa ešte nájde, ale nádej zomiera posledná.
 
wayne
2012-08-20 14:11:17+02
Aha, potom pardon, myslel som ze je nedela, a minuly vikend = tyzden dozadu

Hups

 
mrnousik
2012-08-20 14:14:27+02
ja by som sa pozrela aj do kontajnerov po okoli, jeden znamy z letiska bol tiez okradnuty, ukradli mu tiez zrcadlo a jeho priatelka ju nasla na letisku v kontajneri bez brasne, lebo ta sa im zdala prakticejsia, fotak asi nevedeli pouzivat, uznali ze je "pokazeny"
 
Janet
2012-08-20 14:56:44+02
Ja som tiež prišla o foťak, a nenašla som ho. Záložne zväčša berú foťaky aj s papiermi od foťaka a záručným listom aj keď už neplatí záruka. Skús dať inzerát, že takýto foťak kúpiš a obmedz na užší územný okruh..
 
denySK
2012-08-20 15:19:00+02
myslim ze najhorsie, co moze clovek v pripade straty/kradeze fotoaparatu urobit, je zalozit vlakno na da sa povedat najvacsom slovenskom fotoportali...si myslite, ze zlodeji a obchodnici fotoaparatov nechodia po fotoserveroch?.... kazdopadne drzim palec pri hladani
 
Patrik Slivka
2012-08-20 16:06:56+02
príspevok od: denySK
myslim ze najhorsie, co moze clovek v pripade straty/kradeze fotoaparatu urobit, je zalozit vlakno na da sa povedat najvacsom slovenskom fotoportali...si myslite, ze zlodeji a obchodnici fotoaparatov nechodia po fotoserveroch?.... kazdopadne drzim palec pri hladani
Myslím, že ten čo mi ukradol fotoaparát nemal ani poňatia o tom, že nejaký fotoportál existuje. Ráno sme totiž obďaleč našli môj fotovak a jediné čo z neho chýbalo bol fotoaparát. Teleobjektív, filtre, príslušenstvo a dokonca aj nabíjačka ostali vo vaku. Nechcem nikoho obviňovať, ale okolnosti krádeže mi ukazujú na určité etnikum žijúce na Slovensku, čo mi potvrdil aj vyšetrujúci policajt. Myslím, že títo ľudia sa nezaoberajú nejakým internetom. Ale samozrejme sa môžem aj mýliť.
 
rk.
2012-08-20 16:17:10+02
No tak v tom pripade fakt pozerat zalozne ... i ked si myslim, ze to bohuzial skor streli niekomu v krcme. Kazdopadne ale sleduj inzeraty, 50Dcko bez akehokolvek prislusenstva sa neobjavuje tak casto. Vela stastia!
 
fotomas
2012-08-20 16:18:55+02
ved hovorím, že treba pozrieť po okolitých bazárach a záložniach. Oni s tým nič nenarobia, len sa to budú snažiť streliť. Okrem toho obchodné reťazce pri vstupe mávajú nástenky s inzerciou na predaj všetkého. Mnohé sa dajú priradiť istému etniku - podla písma a štylistiky usudzujem.
Veľká šanca asi nie je, ale v Humennom sa ti pozriem. Na Michalovce sa popýtam u rodiny. Možno by stálo za pokus obvolať fotopredajne v okolí, či už dakto nenúkal, resp. dohodnuť sa, že čo ak by náhodou núkali, tak čo ďalej. Slušný ludia ešte nevymreli
 
milan63
2012-08-20 16:22:11+02
-mal si písať hned, ten už pretiekol dolu gágorom......
 
Patrik Slivka
2012-08-20 16:26:17+02
príspevok od: fotomas
ved hovorím, že treba pozrieť po okolitých bazárach a záložniach. Oni s tým nič nenarobia, len sa to budú snažiť streliť. Okrem toho obchodné reťazce pri vstupe mávajú nástenky s inzerciou na predaj všetkého. Mnohé sa dajú priradiť istému etniku - podla písma a štylistiky usudzujem.
Veľká šanca asi nie je, ale v Humennom sa ti pozriem. Na Michalovce sa popýtam u rodiny. Možno by stálo za pokus obvolať fotopredajne v okolí, či už dakto nenúkal, resp. dohodnuť sa, že čo ak by náhodou núkali, tak čo ďalej. Slušný ludia ešte nevymreli
Budem Ti veľmi vďačný, keď mi to tam omrkneš. A ako vravíš našťastie ešte slušní ľudia nevymreli.
 
Patrik Slivka
2012-08-20 16:26:49+02
príspevok od: rk.
No tak v tom pripade fakt pozerat zalozne ... i ked si myslim, ze to bohuzial skor streli niekomu v krcme. Kazdopadne ale sleduj inzeraty, 50Dcko bez akehokolvek prislusenstva sa neobjavuje tak casto. Vela stastia!
Ďakujem.
 
Artpraktik
2012-08-20 17:14:10+02
Spomeniem jednu príhodu, ktorá sa stala kamarátovi:
Ukradli mu kameru. Nahlásil to polícii, spísala sa zápisnica. Lenže kamarát sa dovtípil, že možno sa bude chcieť nový majiteľ žhavého tovaru zbaviť v záložni. A bolo to tak. Je síce z Brodského, ale svoju kameru našiel v Břeclavskej záložni. Aj s kazetou na ktorej bol nahratý. Keďže prišiel aj s dokladmi ku kamere a vedel presne čo na kazete je nahraté - bola mu prevádzkovateľom odovzdaná. To je ten šťastnejší prípad. No a môjmu príbuznému ponúkali ku kúpe jeho vlastný aparát tí, ktorí ho ukradli...
 
Marek Janicko
2012-08-20 18:24:42+02
Bol si v Kaluzi a spal si? Tak ja som tam bol 2 tyzdne do zadu a tam bud nespis alebo si ozraty jak doga a ten bordel ti nevadi. Ja osobne po prvej neprespatej noci som sa musel prestahovat inde a to som bol riadne unaveny po praci.

Ked som tam bol, povedal som si, ze stacilo by iba chodit a zbierat cennosti ako na jahodovej farme.
 
Patrik Slivka
2012-08-20 20:02:01+02
príspevok od: Marek Janicko
Bol si v Kaluzi a spal si? Tak ja som tam bol 2 tyzdne do zadu a tam bud nespis alebo si ozraty jak doga a ten bordel ti nevadi. Ja osobne po prvej neprespatej noci som sa musel prestahovat inde a to som bol riadne unaveny po praci.

Ked som tam bol, povedal som si, ze stacilo by iba chodit a zbierat cennosti ako na jahodovej farme.
Paradoxne tam bol relativny klud, kedze na luci bol zraz motorkarov.
 
hombreee
2012-08-20 23:22:34+02
príspevok od: Artpraktik
Spomeniem jednu príhodu, ktorá sa stala kamarátovi:
Ukradli mu kameru. Nahlásil to polícii, spísala sa zápisnica. Lenže kamarát sa dovtípil, že možno sa bude chcieť nový majiteľ žhavého tovaru zbaviť v záložni. A bolo to tak. Je síce z Brodského, ale svoju kameru našiel v Břeclavskej záložni. Aj s kazetou na ktorej bol nahratý. Keďže prišiel aj s dokladmi ku kamere a vedel presne čo na kazete je nahraté - bola mu prevádzkovateľom odovzdaná. To je ten šťastnejší prípad. No a môjmu príbuznému ponúkali ku kúpe jeho vlastný aparát tí, ktorí ho ukradli...
A dalej? To o tom pribuznom co mu nukali jeho vlasny fotak by si mohol dokoncit.
 
Artpraktik
2012-08-21 00:18:21+02
Nemá to šťastný koniec. Boli to narkomani, ktorí sa vlámali do "komunálu". Fotoaparát síce ponúkali, ale len slovne - nemali ho so sebou. Keďže sa jednalo o profesionálny (a pár rokov dozadu ho nemalo toľko ľudí), jednalo sa o ten ukradnutý aj s prihliadnutím na kriminálnu minulosť osôb. Strýc to dal polícii, ale dotyční všetko popreli a aparát jednoducho nebol - nič sa nedalo dokázať. Strýc už svoj fotoaparát nikdy nevidel, ani mu ho už nikto nenúkal. Policajti nič nenašli. Zostalo teda len u tej verbálnej ponuky...
 
PaPi
2012-08-21 07:21:59+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
tak to aby som si do outa kupil psa od brada pitta toho pittbulla
No nevieeem... v KE (asi 5 rokov dozadu) ukradli z policajneho auta policajtom (v sluzbe) policajneho psa
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-08-21 08:42:44+02
príspevok od: PaPi
No nevieeem... v KE (asi 5 rokov dozadu) ukradli z policajneho auta policajtom (v sluzbe) policajneho psa
jasne ale pes brada pitta teda pitt bull je iny trhac
 
denySK
2012-08-21 08:53:05+02
príspevok od: Patrik Slivka
Myslím, že ten čo mi ukradol fotoaparát nemal ani poňatia o tom, že nejaký fotoportál existuje. Ráno sme totiž obďaleč našli môj fotovak a jediné čo z neho chýbalo bol fotoaparát. Teleobjektív, filtre, príslušenstvo a dokonca aj nabíjačka ostali vo vaku. Nechcem nikoho obviňovať, ale okolnosti krádeže mi ukazujú na určité etnikum žijúce na Slovensku, čo mi potvrdil aj vyšetrujúci policajt. Myslím, že títo ľudia sa nezaoberajú nejakým internetom. Ale samozrejme sa môžem aj mýliť.
tak to je potom ine, chapem tak to gratulujem aspon ku ciastocnej zachrane
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()