Hore

Fórum » Právna poradňa
 

Fotenie baby mladšej ako 18r ...?!

JoshuaSK
JoshuaSK 2012-09-15 17:12:28+02
Ahojte, dostal som ponuku nafotiť jedno pekne dievča také jemné akty. No nemá ešte 18r je to možne alebo je to nezákonne? Má 17r no neviem ako je to pri fotení či od 15r alebo až 18r keď ide o foto kde odhaľuje svoje telo? Fotky neplánujem zverejňovať ale človek nikdy nevie ku komu sa dostanú hlavne od tej slečny .... A nechcel by som mať zbytočné nepríjemnosti ak by som sa týmto fotením nepriamo dopustiť k výrobe detskej pornografie alebo niečomu podobnému.
 
quintes
2012-09-18 10:31:59+02
príspevok od: sachmo
Ty mi tam ani nelez Celkovo sledujem, ze do svojho sveta ta nejako nikto nechce.
zas dalsi co ma sleduje ja sa ani nikomu nikam nepcham, samozrejme, ze nikto nema rad cloveka s inym nazorom ako tym svojim
 
tonlou
2012-09-18 10:47:08+02
príspevok od: sachmo
Dalsi problem je, ze ak by sa aj nic nedokazalo a nebolo by to posuedene ako nelegalne, tak v okoli sa nalepky "uchylneho pedofila" len tak nezbavi, a s tym sa asi tiez nebude zit prijemne.
No to je tiez pravda. Ale tej sa nemusi zbavit ani keby ju fotil len v dlhsom tricku pod ktorym bude mat nohavicky ale nebude ich vidiet alebo v spodnom pradle. Hlavne ak sa do toho obuju dochodci a pod.
Stacilo mi ked jedna vychovavatelka z internatu z ktoreho som fotil neplno lete dievca v satach sa vyjadrila,ze na tej fotke je takmer naha.
 
Artpraktik
2012-09-18 14:17:12+02
príspevok od: sachmo
§ 127

(1) Dieťaťom sa na účely tohto zákona rozumie osoba mladšia ako osemnásť rokov, ak nenadobudla plnoletosť už skôr.

Co nejednoznacne je na tomto paragrafe trestneho zakona? Ake vyklady toho paragrafu asi tak mozu byt?
No dobre. Konkrétne podľa tejto citácie vieme, kto je po stránke trestného zákona dieťa. Lenže je tu aj Občiansky zákonník, Zákonník práce, Zákon o rodine. Sú tu termíny ako plnoletý, maloletý, mladistvý, dieťa. Napríklad osobnostné práva definované Občianskym zákonníkom (respektíve aj Ústavou) sú pomerne silné a vôbec by som sa nečudoval, ak by to dievča uspelo len svojím tvrdením, že má právo vidieť svoje nahé telo nie len v zrkadle ale aj na fotografii a že má právo voľby či sa odfotí mobilom, alebo zverí svoj zámer tomu kto má kvalitnejšiu fotografickú výbavu. Naopak, skutočnosť, že sa jedná o porno o ktorom zákon pojednáva, je veľmi ťažko preukázateľná (to sa týka toho Trestného zákona). Samozrejme, fotografie niesu a ani asi nebudú, čiže už len hypoteticky. Za to, že niekto fotil holú sedemnásťročnú babu asi v súčasnej dobe nálepku pedofila nikto nezíska. Hm, moja manželka mala tiež sedemnásť, keď sme spolu začali chodiť. A žiadna nálepka mi nebola pridelená... Pre tých, ktorí si myslia, že v minulosti by bola verejnosť pohoršená uvediem, že za nahotu na obrázku asi áno. Ale napríklad veľmi známy ľudový rezbár z Babína Štefan Siváň (starší) si vo svojich dvadsiatich dvoch rokoch bral štrnásťročnú dievčinu. Čiže dievča sa už v tomto veku považovalo za dostatočne "zrelé". To je len taká zaujímavosť mimo tému, Nech tu netrepeme iba o zneniach zákonov
 
sachmo
2012-09-18 14:49:13+02
príspevok od: Artpraktik
No dobre. Konkrétne podľa tejto citácie vieme, kto je po stránke trestného zákona dieťa. Lenže je tu aj Občiansky zákonník, Zákonník práce, Zákon o rodine. Sú tu termíny ako plnoletý, maloletý, mladistvý, dieťa. Napríklad osobnostné práva definované Občianskym zákonníkom (respektíve aj Ústavou) sú pomerne silné a vôbec by som sa nečudoval, ak by to dievča uspelo len svojím tvrdením, že má právo vidieť svoje nahé telo nie len v zrkadle ale aj na fotografii a že má právo voľby či sa odfotí mobilom, alebo zverí svoj zámer tomu kto má kvalitnejšiu fotografickú výbavu. Naopak, skutočnosť, že sa jedná o porno o ktorom zákon pojednáva, je veľmi ťažko preukázateľná (to sa týka toho Trestného zákona). Samozrejme, fotografie niesu a ani asi nebudú, čiže už len hypoteticky. Za to, že niekto fotil holú sedemnásťročnú babu asi v súčasnej dobe nálepku pedofila nikto nezíska. Hm, moja manželka mala tiež sedemnásť, keď sme spolu začali chodiť. A žiadna nálepka mi nebola pridelená... Pre tých, ktorí si myslia, že v minulosti by bola verejnosť pohoršená uvediem, že za nahotu na obrázku asi áno. Ale napríklad veľmi známy ľudový rezbár z Babína Štefan Siváň (starší) si vo svojich dvadsiatich dvoch rokoch bral štrnásťročnú dievčinu. Čiže dievča sa už v tomto veku považovalo za dostatočne "zrelé". To je len taká zaujímavosť mimo tému, Nech tu netrepeme iba o zneniach zákonov
Ved iba potvrdzujes, co tvrdim, a to, ze jedina sporna vec je posudenie, ci ide o "zobrazenie obnažených častí tela dieťaťa smerujúce k vyvolaniu sexuálneho uspokojenia inej osoby".
Inak argument, ze " že má právo vidieť svoje nahé telo nie len v zrkadle ale aj na fotografii a že má právo voľby či sa odfotí mobilom, alebo zverí svoj zámer tomu kto má kvalitnejšiu fotografickú výbavu" je ako vystrihnuty z americkej sudnej siene.
A ze za fotenie nahej 17-tky nikomu nalepku pedofila neda - svojho casu Marika Gombitova s Jankom Lehotskym naspievali taku pesnicku, v ktorej sa spieva "... ak tomu veris, s tou nadejou chod spat ..."
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()