Hore
Fórum » Právna poradňa
 

fotenie v obchodnych centrach.

dragan2
dragan2 2013-03-04 19:12:42+01
tak dufam ze s ami dostane aspon tu troska vysvetlenia a dobrych rad do zivota prosim pekne ... takze chcem fotit portretove fotky v mlynoch v nitre . zistil som ze vraj je tam zakaz tak ak nechcem porusit zakon 215 apotobne , inak som cital tu na eshope o foteni v takych objektoch . takze som siel legalnou cestou a zavolal som si donitry do mlynov manazerovi a on mi povedal vraj napiste mi maila dvomi troma vetami o tom projekte. a viete aku doopved som dostal? tu je ten mail co mi odpisal:,,Dobry den,

dakujem velmi pekne za podrobny mail. Co sa tyka povolovania z nasej strany, snazime sa nezatazovat nasich navstevnikov akciami podobneho zamerania. Navyse toto podujatie, resp. tato aktivita pre nas nie je zaujimava natolko, aby sme sa do nej aktivne ci pasivne zapojili.
Dakujem este raz za email a zelam Vam vela uspechov.´´
takze mi odpovedal uplneod veci ja som len ziadal povolenie na fotenie v obchdnom centre a nie aby sa aj mlyny zapojili alebo nezapojili do tejto akcie akoze zakon hovori jedno ak chcete fotit pytajte povolenie alenaco si ho mam pytat ked mi ho nedaju ?? ocividne chcel daco do vrecka lebo moja kacia by nikoho nezatazovala a ani neotravovala vsetko by bolo v sulade so zákonom,ktory mam u seba a cital som kopec vascih diskusii co tu mate napisane tu na eshope. viete mi poradit ako mam postupovat dalej lebo mi na tom zalezi prosim vas pomozte mi...
 
seifi
2013-03-04 21:25:30+01
príspevok od: Tomi_Horigh
našťastie mám pár známych u policajtov...takže jeden telefonát a mal som to vybavené..
typische slowakische
už to preskočilo aj na tých, čo socializmus nezažili; stálo keď je potrebné niečo vybaviť, začíname v rodine a potom v krčme otázkou - máme tam niekoho ? a dragan to samé
 
turiecfoto
2013-03-04 21:29:58+01
príspevok od: Tomi_Horigh
našťastie mám pár známych u policajtov...takže jeden telefonát a mal som to vybavené..
hmmmm.. to ti policajti potom asi za vela nestoja ked ich takto dobrym slovom mozno zmotat.. brrr
 
Rofo
2013-03-04 21:32:01+01
príspevok od: Tomi_Horigh
našťastie mám pár známych u policajtov...takže jeden telefonát a mal som to vybavené..
dobre, ale aj keby si nemal znamych tak je to nejaky priestupok?
 
Marek Vančo
2013-03-04 21:50:55+01
príspevok od: dragan2
tak dufam ze s ami dostane aspon tu troska vysvetlenia a dobrych rad do zivota prosim pekne ... takze chcem fotit portretove fotky v mlynoch v nitre . zistil som ze vraj je tam zakaz tak ak nechcem porusit zakon 215 apotobne , inak som cital tu na eshope o foteni v takych objektoch . takze som siel legalnou cestou a zavolal som si donitry do mlynov manazerovi a on mi povedal vraj napiste mi maila dvomi troma vetami o tom projekte. a viete aku doopved som dostal? tu je ten mail co mi odpisal:,,Dobry den,

dakujem velmi pekne za podrobny mail. Co sa tyka povolovania z nasej strany, snazime sa nezatazovat nasich navstevnikov akciami podobneho zamerania. Navyse toto podujatie, resp. tato aktivita pre nas nie je zaujimava natolko, aby sme sa do nej aktivne ci pasivne zapojili.
Dakujem este raz za email a zelam Vam vela uspechov.´´
takze mi odpovedal uplneod veci ja som len ziadal povolenie na fotenie v obchdnom centre a nie aby sa aj mlyny zapojili alebo nezapojili do tejto akcie akoze zakon hovori jedno ak chcete fotit pytajte povolenie alenaco si ho mam pytat ked mi ho nedaju ?? ocividne chcel daco do vrecka lebo moja kacia by nikoho nezatazovala a ani neotravovala vsetko by bolo v sulade so zákonom,ktory mam u seba a cital som kopec vascih diskusii co tu mate napisane tu na eshope. viete mi poradit ako mam postupovat dalej lebo mi na tom zalezi prosim vas pomozte mi...
Typická odpoveď šéfa. Je to napísané tak aby si nevedel na čom si a aby to mohol ešte otočiť vo svoj prospech prípadne v tvoj nepospech, podľa toho čo sa mu bude v budúcnosti hodiť.
Ja osobne by som sa na to vykašlal a našiel si iné miesto, kde budeš mať rozumnejšiu odpoved.
Alebo ísť proti prúdu a skúsiť mu napísať, že chceš jednoznačnú odpoveď povolenie schválené/neschválené.
Do vrecka by som mu rozhodne nič nedával. Asi je na to zvyknutý, tak nech si postupne odvyká...
 
ROBAN
2013-03-04 22:06:56+01
príspevok od: Tomi_Horigh
našťastie mám pár známych u policajtov...takže jeden telefonát a mal som to vybavené..
S tym sa mas co chvalit...
 
ROBAN
2013-03-04 22:14:56+01
príspevok od: dragan2
tak dufam ze s ami dostane aspon tu troska vysvetlenia a dobrych rad do zivota prosim pekne ... takze chcem fotit portretove fotky v mlynoch v nitre . zistil som ze vraj je tam zakaz tak ak nechcem porusit zakon 215 apotobne , inak som cital tu na eshope o foteni v takych objektoch . takze som siel legalnou cestou a zavolal som si donitry do mlynov manazerovi a on mi povedal vraj napiste mi maila dvomi troma vetami o tom projekte. a viete aku doopved som dostal? tu je ten mail co mi odpisal:,,Dobry den,

dakujem velmi pekne za podrobny mail. Co sa tyka povolovania z nasej strany, snazime sa nezatazovat nasich navstevnikov akciami podobneho zamerania. Navyse toto podujatie, resp. tato aktivita pre nas nie je zaujimava natolko, aby sme sa do nej aktivne ci pasivne zapojili.
Dakujem este raz za email a zelam Vam vela uspechov.´´
takze mi odpovedal uplneod veci ja som len ziadal povolenie na fotenie v obchdnom centre a nie aby sa aj mlyny zapojili alebo nezapojili do tejto akcie akoze zakon hovori jedno ak chcete fotit pytajte povolenie alenaco si ho mam pytat ked mi ho nedaju ?? ocividne chcel daco do vrecka lebo moja kacia by nikoho nezatazovala a ani neotravovala vsetko by bolo v sulade so zákonom,ktory mam u seba a cital som kopec vascih diskusii co tu mate napisane tu na eshope. viete mi poradit ako mam postupovat dalej lebo mi na tom zalezi prosim vas pomozte mi...
TOTO JE DLHE, ALE POMOZE TI TO!

Niekolko krat som uz fotil v centrach, ale iba v BA. Co sa tyka auparku, isiel som na management, nech mi daju povolenie. Vacsinou sa to riesi hned na mieste ked sa to tyka "umeleckych" a nekomercnych fotografii. Samozrejme mi povedali, ze to nie je mozne. Tak som fotil bez povolenia. SBS po mne iba pozerali, absolutne nulovy zaujem o to, co robim.

Druhy pripad je z centralu, taktiez BA:
fotil som, nahanalo ma tam asi 5 SBSkarov a ja som o tom nevedel. Potom prisiel zamnou manager osobne, ze preco fotim, zacal na mna vyhadzovat policiu a pokuty, tak som zacal byt drzy aj ja a ohradil som sa paragrafmi. Nakoniec sme sa dohodli na tom, ze mozem fotit.

Dalsi pripad je z eurovei, kde na managemente pre istotu vobec nikto nie je ked som tam ja (chudobni to riaditelia). Tam som sa proste spytal SBS, ci s tym maju problem a povedal ze on nie a ze keby nieco, tak sa mam odbolat na neho v pripade ze ma zastavy nejaky iny SBSkar...


Ked ti mozem odporucit, nastuduj si na googli fotenie v sukromnom vlastnictve a zistis, ze tento tupy slovensky stat tam ma strasne velke diery.

ZOPAR INFO NA KONIEC:
Nikto od teba nemoze ziadat aby si vymazal kartu
nikto ta nemoze nasilim vyhodit z obchodneho domu
v pripade ze zavolaju policajtov, tak sbs nema pravo ta drzat a cakat na ich prichod

Vacsinou sa to robi tak, ze ta poziadaju aby si prestal fotit.
 
aesace
2013-03-04 22:45:01+01
príspevok od: seifi
dnes sú karty vo foťáku aj 2, jednu vymažeš pred ich očami, prázdne ?, prázdne, a vybavené
ja som to pochopil tak, že chce fotiť náhodných ľudí a nie prísť s modelkou;
beriem to ako Calven, trebalo tam zájsť, ukázať nejaké foto čo má nafotené, povedať že im ukážeš čo nafotíš, možno sa im to hodí na reklamu - spokojní zákazníci, môžu si niečo z toho vybtrať; možno si mal povedať že idete vo fotoklube robiť na radnici výstavu spokojných zákazníkov zo shopingov a potom by si chlapík rozmyslel, či tam chce foto z Mlynov alebo konkurenčných centier; foto by mali odsúhlasiť, aby tam neboli podané foto žobrajúcich, čím by padla úroveň ich centra;
čo sa týka do vačku nie do vačku, to je taká streľba a ešte neodhadnutá, hádam si chlapík od fotografa nebude brať nejaké eurá a zajtra mu šef poklepe po pleci s rečou, že vedľa v kaviarni sa mladí bavili ako podplatili manažéra zo shopingu;
Myslim,ze tieto verejne priestranstva sa zakazuju fotit kvoli bezpecnosti a nie kvoli zlej reklame nejakeho sukromneho majetku. Nemozes fotit ani na poste, ani na stanici...proste kvoli bezpecnosti, aby si si akoze nepripravoval nejaky teroristicky utok na zaklade fotiek daneho miesta..A kvoli tomu su aj tie obchodne centra na to haklive..
 
tankista95
2013-03-04 22:57:39+01
Zákaz fotografovať (symbol s prečiarknutým fotoaparátom) možno nájsť aj na iných budovách a na miestach, kde nemôže byť dôvodom na zákaz záujem zabezpečenia obrany a bezpečnosti štátu (napr. v nákupných centrách). Návštevou nákupného centra vstupujeme do priestoru vo vlastníctve iného a vzniká súkromnoprávny vzťah medzi predávajúcim (alebo vlastníkom nákupného centra). Predávajúci môže v záujme ochrany svojho vlastníctva a ochrany práv iných stanoviť určité pravidlá pre vstup do jeho obchodu. Tieto podmienky však nesmú byť diskriminačné, teda vylučujúce určitú skupiny osôb (napr. mamičky s kočíkom alebo Rómov). V prípade takéhoto zákazu fotografovanie v obchode či nákupnom centre nemôže byť dôvodom na zásah polície, nejde ani o priestupok, nie to ešte trestný čin, ide len o porušenie súkromnoprávnych pravidiel.



Porušenie tohto zákazu nemôže byť ani dôvodom na vykázanie človeka z predajne alebo dôvodom na príkaz vymazať fotografie. Vlastník predajne alebo SBS má jediné právo - požiadať zákazníka, aby prestal fotografovať, prípadne ho požiadať, aby priestor predajne opustil. Ak zákaz nie je výslovne stanovený pri vstupe do objektu, nemožno zakázať fotografovanie a zákaz fotografovať tam neplatí (napr. v mestskej hromadnej doprave či na kúpalisku).
 
tankista95
2013-03-04 23:01:20+01
podla mna ak clovek ide do nakupneho centra tak tam ide s vedomim ze bude odfoteny/natoceny kedze je tam bezpecnostny kamerovy system, tak neviem co riesia vsetci , aj tak ak fotis portrety tak je vacsina rozmazana ide len o atmosferu takze je tam len osoba ktora s tym suhlasi, a c osobnej skusenosti ked som fotil v Centrale v BA v CCC tak este sa predavacka spytala ci nezavadzia a sbs odstupila zo zaberu
 
JohnNewton
2013-03-04 23:14:55+01
príspevok od: aesace
Myslim,ze tieto verejne priestranstva sa zakazuju fotit kvoli bezpecnosti a nie kvoli zlej reklame nejakeho sukromneho majetku. Nemozes fotit ani na poste, ani na stanici...proste kvoli bezpecnosti, aby si si akoze nepripravoval nejaky teroristicky utok na zaklade fotiek daneho miesta..A kvoli tomu su aj tie obchodne centra na to haklive..
Takú paranoju nemali ani komunisti, zakazovali fotiť len vojenské objekty a strategické podniky, v dobe detialných leteckých a satelitných záberov zakazovať niečo fotografovať je absurdné
 
aesace
2013-03-04 23:20:40+01
príspevok od: JohnNewton
Takú paranoju nemali ani komunisti, zakazovali fotiť len vojenské objekty a strategické podniky, v dobe detialných leteckých a satelitných záberov zakazovať niečo fotografovať je absurdné
To sa ti zda..vtedy nemal kazdy pri sebe fotak a necvakalo sa pre zabavu, ale skor len doma rodinku, alebo na dovolenke v NDR ci Balatone. A ten, kto mal a fotil stanice, tak bol spion..
 
tankista95
2013-03-04 23:36:59+01
príspevok od: aesace
To sa ti zda..vtedy nemal kazdy pri sebe fotak a necvakalo sa pre zabavu, ale skor len doma rodinku, alebo na dovolenke v NDR ci Balatone. A ten, kto mal a fotil stanice, tak bol spion..
ved dobre ale tak zober si taky street wiev a podobne veci, vsade pritomne bezpecnostne kamery, staci byt trochu zdytny hacker a vies to vsetko zneuzit, a v dnesnej modernej dobe nepotrebujes fotit strategicke objekty lebo si to stiahnes na nete od projektantov, a v tej dobe bol aj tak skoro kazdy podozrivy
 
Napster050
2013-03-05 02:13:32+01
hej, lebo ked si budem plánovať teroristický útok, tak tam pôjdem fotiť s Kanónom s bielou rúrou, nie ?

dnes sú kamery a foťáky už aj v hodinkách a to by nikoho z tade nenapadlo, že fotíš...
Zaujímavé je, že keby si tam fotil mobilom celý deň, tak by nikto za tebou neprišiel.
 
aesace
2013-03-05 08:32:19+01
príspevok od: tankista95
ved dobre ale tak zober si taky street wiev a podobne veci, vsade pritomne bezpecnostne kamery, staci byt trochu zdytny hacker a vies to vsetko zneuzit, a v dnesnej modernej dobe nepotrebujes fotit strategicke objekty lebo si to stiahnes na nete od projektantov, a v tej dobe bol aj tak skoro kazdy podozrivy
Ved ja sa nehadam,ze casto su tie zakony a nariadenia absurdne,a fotit sa da hocicim. Vsetci maju mobily, internet fici v plnom prude, este aj ten navod na bombu sa da najst a rovnako vsade su nasadene bezpecnostne kamery, aby boli vstci vsade monitorovani..takze ono je to skor len taka buzeracia s tym, ked si chce niekto normalne odfotit nejaku architekturu..
 
Akelan
2013-03-05 11:10:04+01
príspevok od: JohnNewton
Takú paranoju nemali ani komunisti, zakazovali fotiť len vojenské objekty a strategické podniky, v dobe detialných leteckých a satelitných záberov zakazovať niečo fotografovať je absurdné
Asi tak. Pritom nejde ani tak o "komunistov" a "nekomunistov", ale tak ako vždy iba o normálnych ľudí... A to je dnes veľmi vzácny druh . Niekedy keď tu čítam tie niektoré názory ľudí zviazaných konvenciami tohto chorého systému a vzápätí sa tí istí ľudia vyjadrujú k "umeleckým hodnotám" fotografií pridaných na kritiku, tak sa len pousmejem...
 
JohnNewton
2013-03-05 11:12:17+01
príspevok od: aesace
To sa ti zda..vtedy nemal kazdy pri sebe fotak a necvakalo sa pre zabavu, ale skor len doma rodinku, alebo na dovolenke v NDR ci Balatone. A ten, kto mal a fotil stanice, tak bol spion..
A dnes je nepriateľ šátu ten čo fotagafuje v kostole, múzeu a ochodnom centre ? Veď je to choré :
)
 
JohnNewton
2013-03-06 13:11:58+01
Ani toto sa nesmie fotografovať

http://blogy.cnews.cz/clanky/nou-mor-fotos-plis-part-tu-deza-vi
 
seifi
2013-03-06 14:10:54+01
príspevok od: JohnNewton
Takú paranoju nemali ani komunisti, zakazovali fotiť len vojenské objekty a strategické podniky, v dobe detialných leteckých a satelitných záberov zakazovať niečo fotografovať je absurdné
to sa vtedy teroristi odchytili na čiare
 
alkaline
2013-03-06 14:50:43+01
príspevok od: dragan2
tak dufam ze s ami dostane aspon tu troska vysvetlenia a dobrych rad do zivota prosim pekne ... takze chcem fotit portretove fotky v mlynoch v nitre . zistil som ze vraj je tam zakaz tak ak nechcem porusit zakon 215 apotobne , inak som cital tu na eshope o foteni v takych objektoch . takze som siel legalnou cestou a zavolal som si donitry do mlynov manazerovi a on mi povedal vraj napiste mi maila dvomi troma vetami o tom projekte. a viete aku doopved som dostal? tu je ten mail co mi odpisal:,,Dobry den,

dakujem velmi pekne za podrobny mail. Co sa tyka povolovania z nasej strany, snazime sa nezatazovat nasich navstevnikov akciami podobneho zamerania. Navyse toto podujatie, resp. tato aktivita pre nas nie je zaujimava natolko, aby sme sa do nej aktivne ci pasivne zapojili.
Dakujem este raz za email a zelam Vam vela uspechov.´´
takze mi odpovedal uplneod veci ja som len ziadal povolenie na fotenie v obchdnom centre a nie aby sa aj mlyny zapojili alebo nezapojili do tejto akcie akoze zakon hovori jedno ak chcete fotit pytajte povolenie alenaco si ho mam pytat ked mi ho nedaju ?? ocividne chcel daco do vrecka lebo moja kacia by nikoho nezatazovala a ani neotravovala vsetko by bolo v sulade so zákonom,ktory mam u seba a cital som kopec vascih diskusii co tu mate napisane tu na eshope. viete mi poradit ako mam postupovat dalej lebo mi na tom zalezi prosim vas pomozte mi...
...tvoj prispevok cituje v plnej miere odpoveď osloveného manažéra...
...no to na čo odpovedal popisuješ hmlisto...
...tak nie je možné vyhodnotiť presne stav veci...
...ani navrhnúť spôsob akým tvoje fotenie presadiť...
...každopádne platí...:...
...neúspech jednania je vždy výsledok všetkých zúčastnených strán...
...zbytok sú len reči...


 
alkaline
2013-03-06 14:51:55+01
príspevok od: seifi
to sa vtedy teroristi odchytili na čiare
...myslíš zrejme čiaru od pneumatík...


 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()