Hore
Fórum » Právna poradňa
 

NakupUSA.sk - prakticke skusenosti niekto?

mutobart
mutobart 2009-01-12 22:44:23+01
zdravim, nema niekto z vas prakticke skusenosti s nakupusa.sk? rad by som si to preklepol. dik
 
mago
2009-03-17 18:58:23+01
ja ma na karte 0eur, tak nech si kradnu. Ale tomuto problemu sa viac menej vyhnete vdaka sluzbe ´paypal´. a samozrejme, opatrnosti nie je nikdy dost.
 
arnie175
2009-03-17 18:59:41+01
ibaze som to tusim platil cez paypal, uz si nespominam riadne, ale to je jedno, budem platit vyhradne len prevodom na ucet osobne v banke...nestoji mi to a to riziko...
 
mago
2009-03-17 19:03:35+01
to je skoro vylucene.
 
Misak007
2009-03-17 20:17:24+01
tak po prve, spytajte hocijakeho skusenejsieho hackera na paypal a vysmeje vas. Pretoze to je absolutne nebezpecny system... prelomit ho nema problem ani 14 rocny chalan ktoreho sice chytili... ale dokazal to. Takze prevodom z uctu je to asi naj... a inak kamarat kupoval nejaky prehravac na hudbu co sa v eu nerobi takto z ameriky a bez problemov mu dosiel ani ziadne problemy v platbe.. akoze z jeho strany bola vidiet spokojnost.
 
arnie175
2009-03-17 20:33:51+01
príspevok od: Misak007
tak po prve, spytajte hocijakeho skusenejsieho hackera na paypal a vysmeje vas. Pretoze to je absolutne nebezpecny system... prelomit ho nema problem ani 14 rocny chalan ktoreho sice chytili... ale dokazal to. Takze prevodom z uctu je to asi naj... a inak kamarat kupoval nejaky prehravac na hudbu co sa v eu nerobi takto z ameriky a bez problemov mu dosiel ani ziadne problemy v platbe.. akoze z jeho strany bola vidiet spokojnost.
no ja som to sem pisal do fora najme preto ze problemy nastaly rok po platbe v usa....
 
Misak007
2009-03-17 21:33:11+01
príspevok od: arnie175
no ja som to sem pisal do fora najme preto ze problemy nastaly rok po platbe v usa....
zeavidim ti, precital som si co sa ti stalo. To je blbe mat takuto skusenost na sebe

ja nastastie viem o paypale a podobnych veciach. Zabezpecenie bankovych systemov je normlana komedia. Az mi je do placu ked vidim co to je zac. Aky amateri co ani nevedia co poriadne robia tak takyto robia weby. To tu ani riesti nemusime. Proste ked netreba tak nic neplatte paypalom a ak sa da tak ani prevodom cez ibaking.
 
staleusmiaty
2009-03-17 21:56:14+01
Nuz nieco na tom pravdy bude... ale z tohto pohladu nie je na internete bezpecne vobec nic, a vlastne uz ani v banke nie.. v USA ci UK bol pripad, ked ukradli data o kreditkach priamo z nej. Najbezpecnejsie je nemat ziadnu kartu, pre istotu ani ucet v banke a vsetko platit pekne ´na drevo´ :))))
 
Misak007
2009-03-17 22:22:04+01
príspevok od: staleusmiaty
Nuz nieco na tom pravdy bude... ale z tohto pohladu nie je na internete bezpecne vobec nic, a vlastne uz ani v banke nie.. v USA ci UK bol pripad, ked ukradli data o kreditkach priamo z nej. Najbezpecnejsie je nemat ziadnu kartu, pre istotu ani ucet v banke a vsetko platit pekne ´na drevo´ :))))
:D no tak by asi dnesny svet nefungoval
 
staleusmiaty
2009-03-17 22:37:59+01
príspevok od: Misak007
:D no tak by asi dnesny svet nefungoval
Tak tak.. clovek sa plateniu na nete velmi nevyhne, treba vsak naozaj zvazit, komu zveri cislo svojej kreditky (kedze v zahranicnych eshopoch vam sluzby typu TatraPay, VUBpay a pod moc nepomozu). Z tohto pohladu si ale osobne myslim, ze PayPal je este z tych bezpecnejsich alternativ (rozhodne lepsie ako davat cislo karty priamo dakemu neznamemu obchodnikovi).
 
kosnyphoto
2009-03-17 23:49:36+01
Aj jaj jaj, no peniaze ešte na učte zatiaľ mám (dnes som chcel zaplatit cez PayPal), no najskôr navštívim Krakov. Vdaka za tipy.
 
arnie175
2009-03-18 15:59:45+01
príspevok od: kosnyphoto
Aj jaj jaj, no peniaze ešte na učte zatiaľ mám (dnes som chcel zaplatit cez PayPal), no najskôr navštívim Krakov. Vdaka za tipy.
no v praci sme nasli asi najlepsie riesenie pri castych nakupoch si zriadit este jeden ucet len na prevod penazi, previest sumu urcenu na prevod, zaplatit, ucet je 0 a nema odtial kto co zobrat....
 
BRANKY
2009-03-18 23:06:33+01
príspevok od: arnie175
no v praci sme nasli asi najlepsie riesenie pri castych nakupoch si zriadit este jeden ucet len na prevod penazi, previest sumu urcenu na prevod, zaplatit, ucet je 0 a nema odtial kto co zobrat....
to je asi najlepšia alternatíva...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()