Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Kolko Sk za fotenie firemnej akcie?

Scooter
2009-02-07 22:59:43+01
Robim pre firmu ktora organizuje firemne akcie(www.actionsports.sk), hlavne paintballove. Sef mi ponukol ci nechcem z nich robit fotoreport pre klientov, reku preco nie, ale ked mi dal otazku ze kolko za to chcem tak som nevedel. Kolko sa pyta za taky fotoreport ?
 
Roko_rv
2009-02-07 23:05:15+01
No tak toto sú príjemné starosti alebo tie príjemnejšie ked si máš pýtať ty sám že kolko. No hlavne pýtaj tak aby ich to neodradilo a aby si sa neprecenil radšej na začiatok kus menej a nech su spokojné obe strany s výsledkom hlavne šéf kedže on to plati ako si zapýtať vela a foto by boli zbytočne špatné. Ale to je len moja skromnučká rada ja sa v tomto pravdu povediac nevyznám ale držím palce.
 
Scooter
2009-02-07 23:09:22+01
Noo nie, to nebude platit on, ale ta firma pre ktoru bude ta akcia...
 
arnie175
2009-02-07 23:44:33+01
ja by som s cenou dohadoval ako jeden chorvatsky taxikar:-) najpr chceli
200kuna, potom 100 kuna, a napokon prisiel jeden a povedal kolko ste
ochotni dat?:-)cenu si treba dohodnut sam aby si potom na nikoho nenadaval
ze si mohol dostat viac:-)samozrejme nebudem fotit akciu za 20 eur ked mam vybavu za 5000 eur.....fotenie svadby bez fotiek stoji cca 100-200eur ako v ktorom meste , zalezi na tom ci ide o malu firmu a ci velku atd...aj tak vsetci chcu vsetko zadarmo:)
 
slavmiro
2009-02-07 23:44:53+01
za 1/2 den fotenia (kolko zvycajne trva PB) by to chcelo honorar na urovni aspon 50 EUR v SK pomeroch..
 
phill1225
2009-02-07 23:51:48+01
No zober si tak ze budes tam mat svoju nieLacnu fototechniku, budes tam okolo 5-10 hodin, ako povedal slavmiro tych 50Eur je take ze vlk sa nazerie a ovca ostane cela. Samozrejme ak budu spokojny a budu ti tlacit viac do vrecka, samozrejme bran sa a za ziadnu cenu to neprijmi :))))
 
Roko_rv
2009-02-08 00:04:55+01
No ja osobne za 50 euro stráviť pol dňa fotením e e. Už ak sa tam otrepeš s technikou ktorú máš tak aspoň tých 100 euro ved pre taku firmu to nemôže znamenať az tak vela a podla mna stovka je minimum. radšej začni vyššie aby si mal z čoho sťahovať. :-)
 
arnie175
2009-02-08 00:27:40+01
no ja môžem poradiť fotit zadarmo, nebude nik protestovať:-)
 
2009-02-08 03:37:50+01
ak vies fotit, tak si vypytaj 100-300 Euro, ak nevies, skus nafotit 3 akcie zadarmo, aby si zistil, ako ti to ide, aby si si to vyskusal a tiez sa rozhodol, ci ta bavi nieco take fotit. po tomto bude rozhodovanie lahsie aj pre teba, aj pre sefa, lebo uvidi, ake robis fotky.
 
2009-02-08 10:23:29+01
prsne tak zadarmo najspr by som to poriesil a keby suu spokojny tak nech daju daky peniaz lebo zoberes cajme tomu tych 50e a nebudes spokiojny ani ty ani oni
 
arnie175
2009-02-08 10:28:41+01
no k tomu baveniu, jedna vec je ci ho to bude bavit, ale druha vec je ze ked fotograf nema vela prace tak zoberie aj to co ho az tak nebavi:-)ja som tiez nieco podobne uz fotil, akciu papalasov, ako ste napisali zadarmo nech vidia co dokazem a aj tak sa kompetentni v podniku potom uz neozvali, ale pricinou skorej bolo to ze chceli vsetko ´zadarmo´....skorej by som navrhoval prve fotenie za 50-100 eur na skusku a ked budu spokojny potom sa dohodnut o vyssej cene:-)
 
jake
2009-02-08 13:28:26+01
pri kazdej akcii sa dohodne aspon priblizne pocet snimkov a ako to ma nakoniec vyzerat - vystup. vacsinou to ale su hotove fotografie plus na objednavke cd so spracovanymi fotgrafiami. taktiez popri tom som si vsimol, ze mnohi chcu individualne foto, za ktore je priplatok. idealne je si najst nejake fajn pozadie (alebo si ho aj vyrobit) a dat to ako doplnkovu sluzbu. poznam z videnia jedneho profika, ktory sice vezme skromne za akciu 150,- Eur ale na fotkach (ma vzdy so sebou dva dazdniky) pri cene 5,- Eur/foto (az 20,- zavisi od rozmeru) je schpny z vecera vytrieskat neuveritelnych 350 az 500 Eur!!! foti na Canon 5D a zatial sa nikdo nestazoval. PB je hra, kde sa dvakrat peniazmi nestri, kludne sa toho chyt a vystacis so svojim 30D a dva objektivy k tomu.
 
arnie175
2009-02-08 13:35:51+01
ibaze k tym dazdnikom potrebuje bud svetla na von + generator:-) alebo lacnejsia volba vrazit pod dazdnik blesk ale ma slabsi vykon ako s svetlo s generetorom, dik za tip jake, to ma nenapadlo a uz viem kde sa to da vyuzit:-)
 
duroslav
2009-02-08 14:23:36+01
príspevok od: arnie175
ibaze k tym dazdnikom potrebuje bud svetla na von + generator:-) alebo lacnejsia volba vrazit pod dazdnik blesk ale ma slabsi vykon ako s svetlo s generetorom, dik za tip jake, to ma nenapadlo a uz viem kde sa to da vyuzit:-)
Čo sa týka fotenia vonku s bleskom, dosť záleží od toho, za akých svetelných podmienok fotíš a ako blízko môžeš mať zdroj svetla od fotografovaného objektu. Pokiaľ nepotrebuješ fotiť na poludnie slnečného dňa, tak by malé blesky mali vo väčšine prípadov stačiť. Za ďalšie si myslím, že ak na nejakej akcii fotíš vonku s dáždnikom, tak určite nie za účelom, aby si bleskom denné svetlo úplne prebil, takže tým pádom nie sú nároky na výkon blesku až také vysoké.

No ale to sme už odbočili od témy.
 
katulka25
2009-02-08 16:38:16+01
no ja som si za fotenie jednoho interieru zapytala 50€ a zdalo sa vela... Ale dotycny cakal, ze to bude zadarmo, tak potom to bolo jasne... Bola som tam 4hodiny... neviem, bolo to vela?
kamarat fotograf mi radil pytat 2000,-Sk
 
Marcel Rebro
2009-02-08 18:45:43+01
Ja sa k financiam vyjadrovat nebudem, mam skor ´prakticke´ otazky. To mas v plane pobiehat na ihrisku s fotakom? Ak ano, podla pravidiel by si mal mat masku a cez tu fotit ... drzim palce. A aj neumyselny zasah do objektivu / fotaku urcite potesi.
Z druhej strany, ak si ´zoberies na musku´ nejakeho hraca, jednoznacne tym lokalizujes jeho poziciu co asi nukoho nepotesi.
Samozrejme nic z vyssie uvedeneho nie je problem ak to bude ´ihriskovy PB´ s umelymi prekazkami a ty budes fotit s tribuny teleobjektivom.
 
Scooter
2009-02-08 18:57:57+01
Heh daky mudry ;D Neboj pravidla ovladam dobre....Robim to uz nejaky ten rok....Jasne ze nie pobehovat po hrisku, na to mam fotak moc rad....Hriska mame riesene tak ze vzdycky sa da z boku uplne v pohode pofotit, a z boku pofotis aj v lese v pohode...S bleskom....A o tej lokalizacii, asi si videl paintball o 100 ludoch ktory sa poskryvali do lesika a hladali sa ;D Na firemkach to chodi inac...Tam ide o akciu....
 
marian004
2009-02-09 00:22:56+01
Drzim palce nech sa podari urobit kopec dobrych zaberov! Dufam ze nejake pridas aj do svojej galerie :-)

A drzim palce aby sa ti vyhybali vsetky strely :-)
 
mago
2009-02-09 18:36:01+01
nj, davaj bacha na fotak, ale na druhej strane dobre fotky by si ziadali nejaku tu obetu :)

k financiam: kedze sefa poznas zvol nanho spravnu taktiku. Bud pytaj vela a ked uvidis, ze sa mu to nepaci tak sa vykecaj a chod s cenou dole alebo to urob presne naopak... staci sledovat ludi ako reaguju :P

Nech ta sila sprevadza
 
Scooter
2009-02-09 19:37:54+01
Diik all :) Po dohode dam vediet ako som dopadol :)
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()