Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Fotografická vysoká škola

Bells
Bells 2010-03-16 11:37:55+01
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či neviete o nejakej vysokej fotografickej škole na Slovensku? Viem, že fotografické vysoké školy sú v Prahe a v Brne. Je ťažké s atam dostať? A vlastne má zmysel študovať fotografiu? alebo vybrať si niečo iné?
 
Bells
2010-03-16 18:36:26+01
príspevok od: xerion
Ja možno nie som nej. talent, ale keď sa ťa ostatný na chodbe spytujú koľko si zaplatil no neviem... Tak isto moja kamrátka, ktorá tomu ozaj rozumie...Otvor si oči ako to funguje v tejto krajine..
tak.. to vyzerá zaujímavo.no..
 
xerion
2010-03-16 18:39:17+01
príspevok od: Bells
tak.. to vyzerá zaujímavo.no..
No každý ma na to svoj názor, svoju skúsenosť. Veď sama uvidíš:)
 
Palso
2010-03-16 19:08:47+01
príspevok od: xerion
Ja možno nie som nej. talent, ale keď sa ťa ostatný na chodbe spytujú koľko si zaplatil no neviem... Tak isto moja kamrátka, ktorá tomu ozaj rozumie...Otvor si oči ako to funguje v tejto krajine..
To je super, že ti niekto niečo povedal a máš kamarátku, ktorá tomu ´ozaj rozumie´. Ja študujem na VŠMU, tlačenkových je tam možno tak 10% a aj na tých je to jednoznačne vidieť, jednoducho sú absolútne inde ako tí, čo sa snažia. Okrem toho študujem ešte na jednej škole, marketing tam už je to cítiť viac. Ale fakt je to trochu odveci na tvrdiť pri umeleckých školách - áno, sú tam i takí, ale nie je ich väšina, už určite to nie sú siedmi, ktorí si zaplatia. Drvivá väčšina sú tam fakt šikoní ľudia, ktorí sú na tej škole preto, lebo naozaj chcú a nie preto, aby mali len titul. A i z toho dôvodu to nie je taký titulový odpad ako pri masových VŠ.
 
Palso
2010-03-16 19:14:16+01
A mimochodom, v porote sedia i študenti. Preto i mi študenti vieme, ako také príjimačky vyzerajú. Pár hodín po skončení máš vyvesený kompletný poradovník, čakal som tam pred pár rokmi práve na výsledky pohovorov a boli tam úplne obyčajní ľudia, ktorí chodili na Fábiách, prišli tam s rodičmi neviem odkiaľ z východu a úprimne tam jačali keď uvideli výsledky, že ich zobrali.

Áno, školstvo v tejto krajine je odpad, Slovensko je jedna veľká dedina vo väčšina prípadov prihlúplych a neprajných ľudí plných závisti s postomunistikou mentalitou, ale je najľahšie ospravedlniť si svoj neúspech tým, že tí, čo sú tam si to všetci zaplatili a preto som tam vlastne neni a čiže to ani nie je moja chyba. Fasa prístup. Nahovoril som na tú školu už viacerých ľudí a takmer všetkých prijali. A prečo? Lebo to nie je žiadny problém, chce to len trochu zapracovať a sústrediť sa. Ale výhovorky sú predsa len ľahšie, ideálne je to všetko zhodiť a túto krajinu a tvrdiť, že tak to tu predsa chodí a keď nemáš peniaze, nič nedosiahneš.
 
Palso
2010-03-16 19:14:36+01
*my študenti, už píšem jak retard
 
valec86
2010-03-17 09:22:59+01
je to inac cudo. najnovsi trend je umele znizovanie nezamestnanosti. zobrat 1000 studentov a 800 prvy semester vyhodit
 
Bells
2010-03-17 09:39:52+01
Tak ak si to vezmeme na slovensku sa umenie necení, a nič sa nerobí preto aby sa rozvíjalo.. Ešte sa stane ako v Prešove, že už nebudú financovať ZUŠKY.. Ale aj tak si myslím, že kto má talent a pôjde si za tým, tak bude raz ocenení, hoci on bude poctivo na sebe drieť zatiaľ čo iný na to budú kašľať a myslieť si,že peniaze za nich vyštudujú..
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-03-17 13:03:52+01
príspevok od: Bells
Tak ak si to vezmeme na slovensku sa umenie necení, a nič sa nerobí preto aby sa rozvíjalo.. Ešte sa stane ako v Prešove, že už nebudú financovať ZUŠKY.. Ale aj tak si myslím, že kto má talent a pôjde si za tým, tak bude raz ocenení, hoci on bude poctivo na sebe drieť zatiaľ čo iný na to budú kašľať a myslieť si,že peniaze za nich vyštudujú..
ak by sme hned teraz začali všetkých vychovávať k výtvarnému a umeleckému cíteniu a vnímaniu (nie k tvorbe) máme tu za 20-30 rokov podobnú situáciu ako v susednej Viedni. ľudia ktorí idú na vernisáž nie sa najesť a napiť ale pozrieť nové veci, plno plagátov a bilboardov po bratislave - čo je v ktorej galérii a pod. načo máme mesiac fotografie v BA? kto o tom, okrem pár fotografov vie? Nie je to len problém organizátora ale vnímania umenia v SR vo všeobecnosti. Mesto BA tým mesiacom fotografie vôbec nežije, je to všetko veľká škoda.
 
Bells
2010-03-17 13:15:42+01
príspevok od: Jozef Peniak
ak by sme hned teraz začali všetkých vychovávať k výtvarnému a umeleckému cíteniu a vnímaniu (nie k tvorbe) máme tu za 20-30 rokov podobnú situáciu ako v susednej Viedni. ľudia ktorí idú na vernisáž nie sa najesť a napiť ale pozrieť nové veci, plno plagátov a bilboardov po bratislave - čo je v ktorej galérii a pod. načo máme mesiac fotografie v BA? kto o tom, okrem pár fotografov vie? Nie je to len problém organizátora ale vnímania umenia v SR vo všeobecnosti. Mesto BA tým mesiacom fotografie vôbec nežije, je to všetko veľká škoda.
Vy máte v ba aspoň mesiac fotografie a dá sa popvedať aj bližšie workshopy a ľahší prístup na rôzne výstavy známych fotografov.. U nás na výchoid to vôbec nie je, ale napríklad v Ke sa nájde dosť ľudí, čo by to zaujímalo a nemusia fotiť..
 
stryzo
2010-03-17 13:31:48+01
príspevok od: valec86
je to inac cudo. najnovsi trend je umele znizovanie nezamestnanosti. zobrat 1000 studentov a 800 prvy semester vyhodit
ani by som nepovedal, kedze skoly su financovane najme podla toho kolko maju studentov. vraj sa to ma zmenit, ale som trocha skepticky...
 
valec86
2010-03-18 07:53:05+01
stryzo banicka fakulta kosice : 1500 prijatych. Stavebna fakulta : 1000 prijatych. po prvom semestri 700 ludi prec. a aj ked poletia, stat zanich bude stale dostavat financie.
 
LuXa
2010-04-27 20:43:33+02
ako je to so študentami zo zahraničia? v zivote som nevidel neake dejiny umenia a ani dejepis...mám skončiť uvazovat o fotografii už teraz aebo mám ešte neakú tú nádej ?
 
Palso
2010-04-27 21:49:00+02
príspevok od: LuXa
ako je to so študentami zo zahraničia? v zivote som nevidel neake dejiny umenia a ani dejepis...mám skončiť uvazovat o fotografii už teraz aebo mám ešte neakú tú nádej ?
tak sa pozri na dejiny umenia, v čom je problém? dejepis s tým nič nemá... čo myslíš študentami zo zahraničia? na VŠMU je ich habadej, od česka, cez francúzsko až po srbsko
 
LuXa
2010-04-27 23:59:24+02
príspevok od: Palso
tak sa pozri na dejiny umenia, v čom je problém? dejepis s tým nič nemá... čo myslíš študentami zo zahraničia? na VŠMU je ich habadej, od česka, cez francúzsko až po srbsko
rozumieš sa do toho? nedal by si mi pár informácií prípadne neporadil? bol by som vdačný :) icq 232017628
 
Bells
2010-05-09 13:25:27+02
príspevok od: LuXa
ako je to so študentami zo zahraničia? v zivote som nevidel neake dejiny umenia a ani dejepis...mám skončiť uvazovat o fotografii už teraz aebo mám ešte neakú tú nádej ?
dejiny umenia si nikdy nevidel? ja to študujem už tretí rok , tam sa preberá všetko od staroveku po novoveké umenie, cez Leonarda Da Vinci, Raffaela Santi, Goyu po Picassa :) atd :)
 
Bells
2010-05-09 13:26:51+02
príspevok od: LuXa
rozumieš sa do toho? nedal by si mi pár informácií prípadne neporadil? bol by som vdačný :) icq 232017628
na nete nájdeš neskutočne veľa vecí ohľadom dejín alebo stačí skočiť do knižnice a tam ťa zavalia množstvom kníh :)
 
Bells
2010-05-09 13:28:39+02
príspevok od: Palso
tak sa pozri na dejiny umenia, v čom je problém? dejepis s tým nič nemá... čo myslíš študentami zo zahraničia? na VŠMU je ich habadej, od česka, cez francúzsko až po srbsko
dejepis má z dejinami umenia dosť spoločné, pretože Starovek, Egypt, Veľká Morava, to sa berie aj na dejepise a tam sa tiež zaoberali umením, A napríklad Rokoko mala najväčší rozkvet za vlády Kráľa Slnka a tiež Andy Warhol sa učí an dejepisa aj na dejinách :)
 
leto
2010-05-09 15:46:46+02
príspevok od: Bells
Vy máte v ba aspoň mesiac fotografie a dá sa popvedať aj bližšie workshopy a ľahší prístup na rôzne výstavy známych fotografov.. U nás na výchoid to vôbec nie je, ale napríklad v Ke sa nájde dosť ľudí, čo by to zaujímalo a nemusia fotiť..
a to budete hlavné mesto kultúry EU!
 
Palso
2010-05-10 10:19:38+02
príspevok od: Bells
dejepis má z dejinami umenia dosť spoločné, pretože Starovek, Egypt, Veľká Morava, to sa berie aj na dejepise a tam sa tiež zaoberali umením, A napríklad Rokoko mala najväčší rozkvet za vlády Kráľa Slnka a tiež Andy Warhol sa učí an dejepisa aj na dejinách :)
zaujímavé, ešte som nevidel nikoho z všmu sa učiť dejepis na prijímačky, akurát si každý zohnal nejaké publikácie dejín umenia, kde bola história umenia počas rôznych období a to bolo všetko :)
 
Bells
2010-05-12 12:13:41+02
príspevok od: Palso
zaujímavé, ešte som nevidel nikoho z všmu sa učiť dejepis na prijímačky, akurát si každý zohnal nejaké publikácie dejín umenia, kde bola história umenia počas rôznych období a to bolo všetko :)
tak ako na prijímačky sa dejepis neučí :) ale najprv sa učí dejepis a až tak an strednej dejiny umenia :) a na prijímačky sú čisto dejiny umenia ale napr ak je niekto na gymnáziu tam má dejepis a ten mu môže trochu pomôcť získať prehľad :) zase ten kto je na umeleckej strednej škole má výhodu lebo má dejiny umenia :) a o tom je neskutočne veľa kníh :D
 
Strana 3 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()