Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Kupa zrkadlovky - prosim o radu

Martin46
Martin46 2010-07-20 08:29:34+02
Zdravim, 1. fotenie ma vzdy bavilo, nechystam sa ho robit profesionalne, ale iba zachytit pekne momenty zivota peknymi fotkami. Samozrejme chcem si vediet jednotlive funkcie nastavovat, a sem tam sa pohrat s fotenim, preto nic ine ako zrkadlovka neprichadza do uvahy. Zaujala ma aj moznost tocit video na aktualnych modeloch. 2. rozpocet mam nastaveny na +-500 euro (bez DPH)... teda napr. Nikon D5000 + 18-105 na stranke Extreme digital s cenou 512 bez DPH toto splna 3. Odporucate mi kupu noveho Nikonu D5000 / Canonu 500d alebo radsej niecoho starsieho. (myslim ze je takmer nemozne najst dobru cenu za starsi fotak, hlavne ked si viem DPH odpocitat)
 
conan7
2010-07-21 12:19:06+02
príspevok od: quintes
a odpuste si reakcie, ze ja to mam ja som spokojny... clovek co ma zrkadlovku a blby objektiv asi prisiel o zrak.... alebo si tazko priznava chybu.. alebo, sorry za vyraz, je debil... ja som to pochopil, az bolo neskoro.. a to mi stacila len jedina foto z pevnej 50tky... dokonca ani tamron 17-50 neurobi take foto ako tento bakelit... si nechcem predstavit, ako fotia L kove skla bo to ma tu porazi takoj
bafo to vie, môžeš mu veriť :)))))
 
b.a.f.o.a.r.t.
2010-07-21 12:27:53+02
príspevok od: conan7
bafo to vie, môžeš mu veriť :)))))
každý céčkar v tom má hneď jasno ako to zoberie do rúk ako sa povie láska na prvý tač
 
will
2010-07-21 12:29:44+02
Az sa clovek divi preco k tym entry level telam davaju ine ako full framove Lka... jedna z tych zahad vesmiru na ktore nikdy nikto nepride.
 
Anup9
2010-07-21 12:34:01+02
príspevok od: quintes
nikdy, ale nikdy v zivote by som nekupil telo + setovy objektiv.. ( setovy rozumej ako set, sada)... vacsinou davaju shity (hoci canon uz dava 18-50 aj s IS).. ale, nezabudaj na crop faktor.. aby si nebol sklamany, ze chces nieco sirsie a nejde to... v prvom, zakladnom, elementarnom rade, skus sa opytat sam seba, co vlastne chces fotit... ci prirodu, ci sport, ci portret... lebo kupis setovy s ohniskom od 18 do neznam kelo, a potom ho fakt predas... jedine, ze ti staci to co chces (na clonu 2,8 v tomto pripade zabudni = pekne portrety)... to uvidis az po par foto, a budes nadavat...
ani ja by som nekupil setovy objektiv, a ani som nikdy nekupil. Ale celkom chapem ich vyznam. Chlapec chce zachytit pekne momenty zivota. Kupi pevnu 50-tku, s nou sa clovek nauci fotit. Ale co ak nema k foteniu az taky vztah?. Ked si kupi lacny setak, napr pri canone tu 18-50 IS, tak po optickej neje to najhorsi objektiv. A mozno prave pri nom zisti ze vkuse foti napr na ohnisku 18mm. tak potom by mu pevna 50-tka bola zbytocna, a bude vediet ze potrebuje ako prvy objektiv napr daky sirokac, a tak isto zisti ze svetelny. Neukamenujte ma, ja len konstatujem :D
 
Palso
2010-07-21 13:24:06+02
Ten aktuálny Canon seťák 18-55 IS je náhodou celkom fajn sklo. Keď ho pricloníš, robí pekné ostré fotky, akurát dosť aberuje v protisvetle a odrazoch. Ja som na tom skle odfotil pol roka, kúpil si naňho polarizák (pretože má rovnaký priemer ako plánovaná 50tka), investoval najskôr do statívu, diaľkovej spúšte, atď. Dnes som si bol zobrať 70-200 L. A kúpil som ho práve preto, lebo pre moje potreby (krajinky a sem tam nejakí ľudia) mi ten setový širokáč zatiaľ úplne stačí, tak som radšej investoval do poriadneho skla v inom ohnisku. Teraz samozrejme bude nasledovať širokáč a pevná 50tka.

Ale je odveci zatracovať setové sklo, najmä to nové od Canonu. Je na svoje možnosti spravené fakt veľmi dobre a začiatočníkovi absolútne stačí, navyše má fajn základný rozsah.
 
quintes
2010-07-21 14:29:27+02
príspevok od: Palso
Ten aktuálny Canon seťák 18-55 IS je náhodou celkom fajn sklo. Keď ho pricloníš, robí pekné ostré fotky, akurát dosť aberuje v protisvetle a odrazoch. Ja som na tom skle odfotil pol roka, kúpil si naňho polarizák (pretože má rovnaký priemer ako plánovaná 50tka), investoval najskôr do statívu, diaľkovej spúšte, atď. Dnes som si bol zobrať 70-200 L. A kúpil som ho práve preto, lebo pre moje potreby (krajinky a sem tam nejakí ľudia) mi ten setový širokáč zatiaľ úplne stačí, tak som radšej investoval do poriadneho skla v inom ohnisku. Teraz samozrejme bude nasledovať širokáč a pevná 50tka.

Ale je odveci zatracovať setové sklo, najmä to nové od Canonu. Je na svoje možnosti spravené fakt veľmi dobre a začiatočníkovi absolútne stačí, navyše má fajn základný rozsah.
odpovedal si si sam.... ked priclonis... a co ak nechcem?? co ak chcem fotit portret?? a dalej, aberuje v protisvetle.. presne toto je najvacsi problem, fotka vyzera ako vygrcana... a za dalsie, kupil si dalsie skla... dokonca L kove... nezatracujem, len su na hovno...
 
Palso
2010-07-21 14:36:01+02
príspevok od: quintes
odpovedal si si sam.... ked priclonis... a co ak nechcem?? co ak chcem fotit portret?? a dalej, aberuje v protisvetle.. presne toto je najvacsi problem, fotka vyzera ako vygrcana... a za dalsie, kupil si dalsie skla... dokonca L kove... nezatracujem, len su na hovno...
Keď si niekto kúpi svoju prvú zrkadlovku a učí sa s ňou fotiť, tak si za prvý pol rok ani nevšimne nejaký zelený milimetrový pásik na ostrej hrane alebo sa len učí narábať s clonou a podobne. Nevidím dôvod, prečo by mu ten seťák nemal stačiť, keď zistí, čo potrebuje, potom investuje peniaze. Technický fetišizmus v plnom prúde, proste do toho nechce dať toľko peňazí a uspokojí sa s kompromisom, tak prečo nie, nie je to až také hrozné.

Čo konkrétne je na hovno na Lkových sklách? Nasadil som si dnes prvýkrát tú 70-200 a bol som z nej doslova unesený, úžasná ostrosť a krásna kresba, veľmi sa mi páči.

Mám pocit, že zasa máme na Slovensku odborníka v každom odbore, ktorý hravo tromfne aj všetkých recenzentov a profesionálnych fotografov po celom svete :/
 
quintes
2010-07-21 14:40:08+02
príspevok od: Palso
Keď si niekto kúpi svoju prvú zrkadlovku a učí sa s ňou fotiť, tak si za prvý pol rok ani nevšimne nejaký zelený milimetrový pásik na ostrej hrane alebo sa len učí narábať s clonou a podobne. Nevidím dôvod, prečo by mu ten seťák nemal stačiť, keď zistí, čo potrebuje, potom investuje peniaze. Technický fetišizmus v plnom prúde, proste do toho nechce dať toľko peňazí a uspokojí sa s kompromisom, tak prečo nie, nie je to až také hrozné.

Čo konkrétne je na hovno na Lkových sklách? Nasadil som si dnes prvýkrát tú 70-200 a bol som z nej doslova unesený, úžasná ostrosť a krásna kresba, veľmi sa mi páči.

Mám pocit, že zasa máme na Slovensku odborníka v každom odbore, ktorý hravo tromfne aj všetkých recenzentov a profesionálnych fotografov po celom svete :/
:)) nie nie, nepochopili sme sa.. apropo, paci sa mi tvoja slovenska natura, hned som odbornik :) zle som to asi napisal, L kove skla su bozske, setove su na hovno..

Poviem ti jedno... neviem ci nastastie, alebo bohuzial, clovek ktory si kupi prvu zrkadlovku so setovym objektivom, caka od toho viac za tie prachy ako od kompaktu.. ak mu povies ze to ma len 3x zoom, ten jeho objektiv, vyspuli oci... nestretol som sa s tym iba raz. za dalsie, ak si kupi objektiv, musi vidiet na fotke, ze je uzasna... a to ma so setovym objektivom malokedy (hlavne ak vezme dotycny zrkadlo na dovolenku a supne sa na foto hned v protisvetle, klasika)... chapeme sa? :) peace
 
Palso
2010-07-21 14:46:18+02
Potom prepáč, naozaj to vyznelo tak, že tie Lkové sklá sú nahovno :) Bo ja sa akurát z toho svojho teším ako dieťa :)

Môže byť, ale v mojim okolí mám zasa prípady, že mne ten seťáčik stačil, keď som niečo iné potreboval, nebol problém požičať. Teraz postupne viem, aké mám požiadavky a dokupujem si nové sklá. Takisto seťák stačí aj mojej sestre, ktorá si fotí kone a vždy za mnou dobehne natešená, aká fotka sa jej podarila, že si sama nastavila clonu alebo čas a už nemá toho koníka rozmazaného. Takisto aj kamarátka nafotila so 450D + seták komplet svoju bakalársku prácu - portréty a akty a bola s tým spokojná. Mala svetlá, blesk a výsledky sú veľmi dobré. A stále s ním fotí ďalej, nemá žiadny problém a baví ju to.

Nie každého zaujíma dokonalá ostrosť alebo žiadna aberácia... I keď ja sa musím priznať, že mi to už vadí a dospel som do štádia, že idem po nových sklách. Ale samozrejme, kým som sa ako-tak naučil fotiť a ovládať stroj, tak mi bol výborným parťákom a keď pôjdem najbližšie fotiť krajinu, tak si ho beriem znova - tam mi nevadí ani clona 11 a s výsledkami som maximálne spokojný.

BTW, aj u Teba v galérii som zazrel nejaký 18-55 IS tuším :)
 
will
2010-07-21 14:48:16+02
príspevok od: quintes
odpovedal si si sam.... ked priclonis... a co ak nechcem?? co ak chcem fotit portret?? a dalej, aberuje v protisvetle.. presne toto je najvacsi problem, fotka vyzera ako vygrcana... a za dalsie, kupil si dalsie skla... dokonca L kove... nezatracujem, len su na hovno...
Tak veru, mali by byt akurat tak na kolotococh na strelnici nech si deti ku papierovej jednorazovke vystrelia za 5 korun trochu zoom a ne vo fotobchodoch.
 
wayne
2010-07-21 14:59:37+02
na druhej strane, ak das niekomu, co sa poriadne nevyzna na telo objektiv s vacsou clonou (u mna konkretne 35/1.8), moze sa stat ked uvidi co to dokaze ze ti ho nebude chciet vratit ;) a nejde ani tak o ostrost, ci aberaciu (hoci konkretne ta 35tka ostra je a aj znacne aberuje za istych okolnosti), skor o hlbku ostrosti a jej kreativne vyuzite. aj ked, na kombo snov (M9 + Noctilux) sa to nechyta, ale ak prave clovek nema zbytocnych cca 17000 dolarov po ruke musi si vystacit s kompromismi :)))

setak si urcite svoju pracu urobi, ak teda je clovek ochotny pristupit na kompromisy. po par tyzdnoch fotenia s tym Lkom, alebo po ultrasirokaci az budes urcite zhanat nieco lepsie ;)
 
quintes
2010-07-21 15:15:49+02
príspevok od: Palso
Potom prepáč, naozaj to vyznelo tak, že tie Lkové sklá sú nahovno :) Bo ja sa akurát z toho svojho teším ako dieťa :)

Môže byť, ale v mojim okolí mám zasa prípady, že mne ten seťáčik stačil, keď som niečo iné potreboval, nebol problém požičať. Teraz postupne viem, aké mám požiadavky a dokupujem si nové sklá. Takisto seťák stačí aj mojej sestre, ktorá si fotí kone a vždy za mnou dobehne natešená, aká fotka sa jej podarila, že si sama nastavila clonu alebo čas a už nemá toho koníka rozmazaného. Takisto aj kamarátka nafotila so 450D + seták komplet svoju bakalársku prácu - portréty a akty a bola s tým spokojná. Mala svetlá, blesk a výsledky sú veľmi dobré. A stále s ním fotí ďalej, nemá žiadny problém a baví ju to.

Nie každého zaujíma dokonalá ostrosť alebo žiadna aberácia... I keď ja sa musím priznať, že mi to už vadí a dospel som do štádia, že idem po nových sklách. Ale samozrejme, kým som sa ako-tak naučil fotiť a ovládať stroj, tak mi bol výborným parťákom a keď pôjdem najbližšie fotiť krajinu, tak si ho beriem znova - tam mi nevadí ani clona 11 a s výsledkami som maximálne spokojný.

BTW, aj u Teba v galérii som zazrel nejaký 18-55 IS tuším :)
ja som s IS nemal, ked som kupoval 400d davali bez is... a ano, zacinal som s tym, preto ak ma niekto poziada o radu, radim, ruky prec :) ako, stale ho mam, to je pravda... chcel som z neho urobit pohar...
 
wayne
2010-07-21 15:18:03+02
príspevok od: quintes
ja som s IS nemal, ked som kupoval 400d davali bez is... a ano, zacinal som s tym, preto ak ma niekto poziada o radu, radim, ruky prec :) ako, stale ho mam, to je pravda... chcel som z neho urobit pohar...
pohare sa daju urobit len z Lkovych skiel :(
 
quintes
2010-07-21 15:21:28+02
príspevok od: wayne
pohare sa daju urobit len z Lkovych skiel :(
mne staci aj neeLkove... na male presso s mliekom... :)
 
javelin
2010-07-21 16:05:00+02
príspevok od: quintes
mne staci aj neeLkove... na male presso s mliekom... :)
Prso s mliekom je fajn...:)
 
Palso
2010-07-21 16:19:41+02
príspevok od: javelin
Prso s mliekom je fajn...:)
javelin, ako vyzeráš? dnes som videl v prome týpka s nejakým 40/50D a 17-40L sklom a na tričku mal dve veľké ovce... strašne ma to rozosmialo =DDD
 
javelin
2010-07-21 17:08:31+02
príspevok od: Palso
javelin, ako vyzeráš? dnes som videl v prome týpka s nejakým 40/50D a 17-40L sklom a na tričku mal dve veľké ovce... strašne ma to rozosmialo =DDD
Takto....dnes mám na nič deň....
 
javelin
2010-07-21 17:09:10+02
príspevok od: javelin
Takto....dnes mám na nič deň....
Takto....dnes mám na nič deň....


 
conan7
2010-07-21 17:22:40+02
to sa nerobí, chodia sem aj deti :))))))))))))))))
 
Martin46
2010-07-21 18:57:37+02
Zdravim, co sa tyka tela tak mam financne na nikon d5000, canon 550d alebo nikon d90. Samozrejme aj vsetko lacnejsie.

1. skuste poradit v tele, stale sa priklanam k 5000ke, na canone 550d ma laka perfektne full HD video. Mozno video na zrkadlovke je pre profikov nepredstavitelne, ale laka mat jeden pristroj na vsetko ved optika je kvalitna a cip velky.

2. V telach sa vyznam mozno o trochu viac, ale objektivy su pre mna dost neznamou. Kde najst nejaky prehlad objektivov, pripadne mi skuste odporucit objektiv k vyssie uvedenym telam. Objektivy mi vychadzaju od nikonu 18-105, ktory bol vzhladom na svoju cenu celkom dobre hodnoteny. Pri Eose 550d mi to vychadza iba na zakladny 18-55.

tak skuste poradit nejaky fajn objektiv, pripadne kde hladat... dakujem!!!!
 
Strana 2 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()