Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Kupa zrkadlovky - prosim o radu

Martin46
Martin46 2010-07-20 08:29:34+02
Zdravim, 1. fotenie ma vzdy bavilo, nechystam sa ho robit profesionalne, ale iba zachytit pekne momenty zivota peknymi fotkami. Samozrejme chcem si vediet jednotlive funkcie nastavovat, a sem tam sa pohrat s fotenim, preto nic ine ako zrkadlovka neprichadza do uvahy. Zaujala ma aj moznost tocit video na aktualnych modeloch. 2. rozpocet mam nastaveny na +-500 euro (bez DPH)... teda napr. Nikon D5000 + 18-105 na stranke Extreme digital s cenou 512 bez DPH toto splna 3. Odporucate mi kupu noveho Nikonu D5000 / Canonu 500d alebo radsej niecoho starsieho. (myslim ze je takmer nemozne najst dobru cenu za starsi fotak, hlavne ked si viem DPH odpocitat)
 
svetajev
2010-09-01 18:29:13+02
:D ovce na korculiach :D nieco som pisal ironicky, nieco nie ... tema ma zaujala preto ze rozdiel oproti svk shopom na d90 je cca od 100 do 200€ co je naozaj lakavé ... a nazory kupujucich su dost kontroverzne, jedny spokojny a iní zas podvedený ... a mas pavdu, nie som frajer ale to naopak :D
 
Granko
2010-09-01 20:09:58+02
príspevok od: svetajev
:D ovce na korculiach :D nieco som pisal ironicky, nieco nie ... tema ma zaujala preto ze rozdiel oproti svk shopom na d90 je cca od 100 do 200€ co je naozaj lakavé ... a nazory kupujucich su dost kontroverzne, jedny spokojny a iní zas podvedený ... a mas pavdu, nie som frajer ale to naopak :D
to je všetko pekné, ale neodpovedal si na otázku, čo som sa pýtal...
teda ešte raz - čítal si link, čo som dal vyššie, kde je okrem iného uvedených pár konkrétnych skúseností užívateľov so shopom, na ktorý si sa pýtal?
 
svetajev
2010-09-01 23:34:52+02
áno, čítal som to. teraz este citam na heureke a je tam toho dost ... niekomu dokonca prišiel nefunkčný foták. šupa
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2010-09-02 07:14:03+02
ja by som bral v tom prípade dlhšie ohnisko - využiješ na krajinku, portrét, šport. čo sa týka autosalónov, tam asi budeš potrebovať kratšie ohnisko, lebo ti bude chodiť kopec ľudí pred objektív, takže z väčšej vzdialenosti pôjde fotografovať len ťažko.
 
duroslav
2010-09-02 07:24:33+02
príspevok od: Martin Brojo
ja by som bral v tom prípade dlhšie ohnisko - využiješ na krajinku, portrét, šport. čo sa týka autosalónov, tam asi budeš potrebovať kratšie ohnisko, lebo ti bude chodiť kopec ľudí pred objektív, takže z väčšej vzdialenosti pôjde fotografovať len ťažko.
Ja mám zase opačné skúsenosti. Tam, kde je veľa ľudí, sa niekedy celkom dobre fotí s dlhým ohniskom. Menší uhol záberu často umožní fotiť pomedzi ľudí, ktorých pri širších ohniskách ťažšie dostaneš zo záberu.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2010-09-02 07:27:10+02
príspevok od: duroslav
Ja mám zase opačné skúsenosti. Tam, kde je veľa ľudí, sa niekedy celkom dobre fotí s dlhým ohniskom. Menší uhol záberu často umožní fotiť pomedzi ľudí, ktorých pri širších ohniskách ťažšie dostaneš zo záberu.
to je tiež pravda :-) osobne s tým veľké skúsenosti nemám, predpokladal som, že ak chce auto dostať do záberu, tak s dlhším ohniskom musí poodstúpiť a už sa môže stať, že ľudia mu budú behať popred objektív. samozrejme zase užší uhol záberu je u toho výhodou a tiež to bude mať výhodu neskreslenia objektu.
 
Peterke
2010-09-02 10:06:47+02
príspevok od: Martin Brojo
ja by som bral v tom prípade dlhšie ohnisko - využiješ na krajinku, portrét, šport. čo sa týka autosalónov, tam asi budeš potrebovať kratšie ohnisko, lebo ti bude chodiť kopec ľudí pred objektív, takže z väčšej vzdialenosti pôjde fotografovať len ťažko.
a aké ohnisko by si mi doporučil???mám na mysli nejaký rozsah, alebo konkrétny objektív
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2010-09-02 10:19:24+02
príspevok od: Peterke
a aké ohnisko by si mi doporučil???mám na mysli nejaký rozsah, alebo konkrétny objektív
to záleží na peniazoch koľko na to máš a chceš do toho dať. ale ak nie si si istý ešte tým, čo presne chceš fotiť, tak by som možno uvažoval nad tým 18-200 s tým vedomým, že to nie je kresobne dobrý objektív, ale na ňom prídeš na to, aké ohniská ti vyhovujú a časom by som uvažoval nad kúpou objektívu ktorý budeš potrebovať. ale ja ti nedokážem poradiť ako sa máš rozhodnúť, ja ti len dokážem dať informácie, rozhodnúť sa musíš ty.
 
Peterke
2010-09-02 10:23:14+02
príspevok od: Martin Brojo
to záleží na peniazoch koľko na to máš a chceš do toho dať. ale ak nie si si istý ešte tým, čo presne chceš fotiť, tak by som možno uvažoval nad tým 18-200 s tým vedomým, že to nie je kresobne dobrý objektív, ale na ňom prídeš na to, aké ohniská ti vyhovujú a časom by som uvažoval nad kúpou objektívu ktorý budeš potrebovať. ale ja ti nedokážem poradiť ako sa máš rozhodnúť, ja ti len dokážem dať informácie, rozhodnúť sa musíš ty.
ok fakt si cením každú radu
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2010-09-02 10:33:54+02
príspevok od: Peterke
ok fakt si cením každú radu
alebo ak máš doma kompakt, tak si v nejakom photo editore pozri na akých ohniskách najčastejšie fotíš a podľa toho si vyber ohniskový rozsah objektívu, ktorý by sa ti hodil.
 
Peterke
2010-09-02 13:48:24+02
príspevok od: Martin Brojo
alebo ak máš doma kompakt, tak si v nejakom photo editore pozri na akých ohniskách najčastejšie fotíš a podľa toho si vyber ohniskový rozsah objektívu, ktorý by sa ti hodil.
kompakt nemám, ale chcem najviac investovať takých 900 eur do foťáka a objektívu...samozrejme že spolu...ak máš nejaký tip, alebo návrh rád si ho vypočujem aj keď to bude iná značka ako Nikon
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2010-09-02 13:51:22+02
príspevok od: Peterke
kompakt nemám, ale chcem najviac investovať takých 900 eur do foťáka a objektívu...samozrejme že spolu...ak máš nejaký tip, alebo návrh rád si ho vypočujem aj keď to bude iná značka ako Nikon
pravdu povediac ja mám prehľad o canonoch a aj to telá moc nesledujem, skôr objektívy a aj to väčšinou len L-kové, čo je cenou niekde inde. takže konkrétneho návrhu sa odo mňa moc nedočkáš.
 
Peterke
2010-09-02 14:45:06+02
príspevok od: Martin Brojo
pravdu povediac ja mám prehľad o canonoch a aj to telá moc nesledujem, skôr objektívy a aj to väčšinou len L-kové, čo je cenou niekde inde. takže konkrétneho návrhu sa odo mňa moc nedočkáš.
akurát som dopozeral canony a to konkretne tipy 500D a 550D s objektívom 18-135mm a cenovo sa pohybujú cca do 900 eur...ktorý by si mi odporučil skôr kúpiť??? ale zaráža ma jedna vec že nemajú detekciu tvare a keďže ja chcem fotiť krajinu ľudí šport atď. tak ma to tak trošku odrádza no neviem či to je moc potrebné, alebo ani moc nie...tak sa radšej opýtam je to moc potrebné??? alebo to nieje až taký veľký rozdiel ako keď foťák obsahuje detekciu tváre ako keď ju neobsahuje??? ja viem možno to znie dosť sproste tá otázka ale proste zatiaľ nemám moc vysoký príjem a nerád by som investoval moje peniaze zle
 
conan7
2010-09-02 15:02:06+02
príspevok od: Peterke
akurát som dopozeral canony a to konkretne tipy 500D a 550D s objektívom 18-135mm a cenovo sa pohybujú cca do 900 eur...ktorý by si mi odporučil skôr kúpiť??? ale zaráža ma jedna vec že nemajú detekciu tvare a keďže ja chcem fotiť krajinu ľudí šport atď. tak ma to tak trošku odrádza no neviem či to je moc potrebné, alebo ani moc nie...tak sa radšej opýtam je to moc potrebné??? alebo to nieje až taký veľký rozdiel ako keď foťák obsahuje detekciu tváre ako keď ju neobsahuje??? ja viem možno to znie dosť sproste tá otázka ale proste zatiaľ nemám moc vysoký príjem a nerád by som investoval moje peniaze zle
detekcia tváre? :))))))))))
si robíš srandu však? :)))))
nenechaj si úplne vymyť hlavu marketingom....
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2010-09-02 15:04:46+02
príspevok od: Peterke
akurát som dopozeral canony a to konkretne tipy 500D a 550D s objektívom 18-135mm a cenovo sa pohybujú cca do 900 eur...ktorý by si mi odporučil skôr kúpiť??? ale zaráža ma jedna vec že nemajú detekciu tvare a keďže ja chcem fotiť krajinu ľudí šport atď. tak ma to tak trošku odrádza no neviem či to je moc potrebné, alebo ani moc nie...tak sa radšej opýtam je to moc potrebné??? alebo to nieje až taký veľký rozdiel ako keď foťák obsahuje detekciu tváre ako keď ju neobsahuje??? ja viem možno to znie dosť sproste tá otázka ale proste zatiaľ nemám moc vysoký príjem a nerád by som investoval moje peniaze zle
ja detekciu tváre nemám - aspoň myslím a ak aj mám, tak nepoužívam. podľa mňa je to niečo čo je vhodné na kompakt, kde chcem fotiť na automatiku - ok, pochopím to tam. ale niečo také na zrkadlovke nemá podľa mňa zmysel, tam práve ide o autora (fotografa) ako chce zachytiť svoj zámer a nie si to nechať kaziť automatikou.
 
Granko
2010-09-02 15:11:33+02
keď tak rozmýšľam, ani neviem, čo to tá detekcia tváre je...a ani ako to funguje...ak to niekto vie, rád si prečítam, čo to vlastne robí...
 
conan7
2010-09-02 15:14:43+02
príspevok od: Granko
keď tak rozmýšľam, ani neviem, čo to tá detekcia tváre je...a ani ako to funguje...ak to niekto vie, rád si prečítam, čo to vlastne robí...
to sú praktiky Mosadu, MI6, CIA a spol. nestaraj sa d toho :) neoplatí sa ti :)
 
misodk
2010-09-02 15:17:41+02
príspevok od: Granko
keď tak rozmýšľam, ani neviem, čo to tá detekcia tváre je...a ani ako to funguje...ak to niekto vie, rád si prečítam, čo to vlastne robí...
robi to take stvorceky na displayi v oblasti tvare.. :)
 
Granko
2010-09-02 15:34:01+02
príspevok od: conan7
to sú praktiky Mosadu, MI6, CIA a spol. nestaraj sa d toho :) neoplatí sa ti :)
rád sa čosi od kolegovcov naučím :o)
 
Granko
2010-09-02 15:37:16+02
príspevok od: misodk
robi to take stvorceky na displayi v oblasti tvare.. :)
a potom?
štvorčeky - to mi pripomína ako keď človek nedá súhlas na zverejnenie identity a vyštvorčerkujú ho....ale to asi nie je ono...
a registruje to len ľudskú tvár? zviera nie? a potom to urobí fotku samé či ako? si pripadám ako blbec, no prisámvačku na natáčku, ani netuším, čo taká funkcia robí a ako funguje...
 
Strana 7 z 9
1 2 ... 5 6 7 8 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()