Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Kupa v zahranicni.. Clo, DPH..

ivory90
2008-06-11 16:32:49+02
Ahojte, chel by som si kupit zrkadlovku v zahranicni cez Ebay.. Mate niekto nejake skusenosti? Hlavne sa chcem opytat ci mi viete povedat ake je clo pri doruceni z USA, EU a Asie.. Pri objednavke z EU DPH platit nebudem, ale ako je to ak mi pride z USA a Azie? Platim 19%DPH alebo ich vysku DPH, ci nemusim platit? Priblizna cena 16000.. Dakujem
 
FotoModo
2008-12-29 14:59:17+01
niekedy je to o stasti, raz neplatis nic, lebo to mas oznacene ako darcek ´gift´ a aj nizka nakupna cena, takze ti tam supnu razitko BEZ CLA po zrengenovani zasielky, inokedy su colnici moc mudri a prasknu ti na to co ich napadne... Colnici su relativne blbi podla skusenosti, ale obcas bohuzial prekvapia. Hovorim z vlastnej skusenosti.
 
xerion
2008-12-29 15:01:44+01
mňa by zaujímalo či sa pri ebay platí voperd alebo pri dodaní tovaru
 
trojuholnik
2008-12-29 15:06:25+01
len taka drobnost, k fotaku ti to nepomoze ale k nejakej vybavicke mozno ano, bol posunuty colny limit na 150€. teda s platnostou k 1.12.08 pri tovare mimo EU do sumy 150€ (cca 4500sk) sa clo neplati
 
FotoModo
2008-12-29 15:10:58+01
príspevok od: xerion
mňa by zaujímalo či sa pri ebay platí voperd alebo pri dodaní tovaru
jedine a vzdy len vopred. Bud prevodom na ucet, kde ty platis prevodne poplatky, co byva okolo 300 korun, nasa banka si vezme okolo 200 korun, zahranicna okolo stovky. Alebo cez PayPal, kde odosielatel neplati ni, len prijimatel, no musis mat embosovanu kartu, tj tu s vystupenym pismom. Pripadne mozes dat do obalky, ak sa jedna o tovar za par eur. Ja som tak drazil rozne Cdcka par rokov naspat a prachy som daval iba do obalky doporucene, alebo leno bycajne a fungovalo to. Vacsinou :-)
 
peto94
2008-12-29 15:16:30+01
dnes som pozeral na ebay nikony d200 niekde maju aj napísane ze poslu zdarma::)ale neviem co to presne je...
 
xerion
2008-12-29 15:17:23+01
príspevok od: trojuholnik
len taka drobnost, k fotaku ti to nepomoze ale k nejakej vybavicke mozno ano, bol posunuty colny limit na 150€. teda s platnostou k 1.12.08 pri tovare mimo EU do sumy 150€ (cca 4500sk) sa clo neplati
ak si tovar objednám v uk platí sa niečo??
 
xerion
2008-12-29 15:22:50+01
príspevok od: FotoModo
jedine a vzdy len vopred. Bud prevodom na ucet, kde ty platis prevodne poplatky, co byva okolo 300 korun, nasa banka si vezme okolo 200 korun, zahranicna okolo stovky. Alebo cez PayPal, kde odosielatel neplati ni, len prijimatel, no musis mat embosovanu kartu, tj tu s vystupenym pismom. Pripadne mozes dat do obalky, ak sa jedna o tovar za par eur. Ja som tak drazil rozne Cdcka par rokov naspat a prachy som daval iba do obalky doporucene, alebo leno bycajne a fungovalo to. Vacsinou :-)
ja som takto našiel nikon D300 za 480€ nový v krabici len tiež chcú platbu vopred inzerát som našiel na 123inzercia.
 
FotoModo
2008-12-29 15:26:41+01
mno, to uz asi bude podvod, za 14400 nech aj rocnu D300vku nebude nikto predavat. To by som tam vycestoval osobne, aj s kamaratom pre istotu. Urcite by som to neplatil vopred, ani nahodou. Na tom serveri asi ludia nedostavaju pozitivne ci negativne hodnotenia po uskutocnenom predaji. Ale teda aj ja som svoje 40Dcko kupil na inzerat, len tak na blind dobierkou :-)
 
peto94
2008-12-29 15:48:07+01
ja chcem ist tež na blind :D cez ebay..a asi ked sa ide cez PayPal tak sa neplatia ziadne poplatky ´len´ poštovne :)
 
mutobart
2009-01-10 17:55:54+01
ja by som tiez rad objednal cez eBay. okolo 1500 USD. nevie niekto ake vysoke clo a poplatky tam vyjdu? a ako ma colnici kontaktuju aby som zaplatil clo?
 
anton julény
2009-01-10 18:55:36+01
príspevok od: mutobart
ja by som tiez rad objednal cez eBay. okolo 1500 USD. nevie niekto ake vysoke clo a poplatky tam vyjdu? a ako ma colnici kontaktuju aby som zaplatil clo?
Pred časom som si kupoval viacero vecí cez ebay, platba cez PayPal.

Len v jednom pripade za 400 Euro, sa colnici rozhodli, ze som presvihol limit o par Euro (podla nich bol 330 Euro), tak som platil clo asi 300 Sk, DHP asi 3000 Sk. Vsetko vybavila cez mail dorucovacia spoloecnost (poslala splnomcnenie, odoslal som im ho naskenované spolu s kopiou OP späť takisto mailom), platilo sa pri prevzati tovaru. Kedze som si toho kupoval viac, clo a DPH som platil len vtedy, ak to dorucovala UPS. Ak to dorucovali ine spolocnosti, tak som neplatil nic, hoci na dodacich dokumentoch boli uvedené aj ceny (ktoré takisto presahovali ten limit). Poznamenavam, ze som nakupoval u takych predajcov, ktorí mali na konte radovo tisice transakcii a odmietali deklaracie tovaru ako ´gift´.

Drobne veci často posielajú len ako obálku (napr. filtre, redukcie a pod.). Častokrát dorazia veci z druhej strany sveta skor ako zo Slovenska. Colné konanie na Slovensku trvá asi tyzden.
 
mutobart
2009-01-10 19:11:13+01
no zbohom. to sa mi az tak nepozdava. snad nieco vymyslim, nakoniec mozno aj podstupim tu torturu. dik za prispevok
 
duroslav
2009-01-10 19:12:59+01
príspevok od: mutobart
ja by som tiez rad objednal cez eBay. okolo 1500 USD. nevie niekto ake vysoke clo a poplatky tam vyjdu? a ako ma colnici kontaktuju aby som zaplatil clo?
Clo zaplatíš podľa aktuálneho colného sadzobníka. Súčasťou colného dlhu je aj DPH, ktorú tiež budeš musieť zaplatiť.
Colníci ťa budú kontaktovať tak, že ti príde doručenka z vyclievacej pošty ktorá bude obsahovať nejaké doklady spolu s informáciou aká je výška colného dlhu a k tomu bude pribalené splnomocnenie na zastupovanie v colnom konaní.
Potom máš možnosť buď si to ísť na poštu vybaviť sám, alebo podpíšeš to splnomocnenie a tovat bude so zhruba týždňovým oneskorením odoslaný na tvoju doručovaciu poštu, ked ti balík vydajú po uhradení colného dlhu.
Takto to funguje, keď je tovar posielaný poštou.
 
anton julény
2009-01-10 19:33:45+01
príspevok od: mutobart
no zbohom. to sa mi az tak nepozdava. snad nieco vymyslim, nakoniec mozno aj podstupim tu torturu. dik za prispevok
Zatial mam s colnym konanim len dobre skusenosti (az na zdrzanie) a ak nieco kupujem, co netreba mat pre kupou v ruke, tak to najskor hladam na ebay. celkovo tam vychadzaju nizsie sumy ako v tuzemsku a aj vtedy, ak platis clo a DPH, radovo o 20 az 30% nizsie ceny pre nové veci z ebay-obchodov (priame nákupy).

Treba byt vsak na platby na ebay pripraveny, teda mat verifikovaný účet na PayPal..
 
Bobo3313
2009-01-10 20:47:02+01
príspevok od: anton julény
Pred časom som si kupoval viacero vecí cez ebay, platba cez PayPal.

Len v jednom pripade za 400 Euro, sa colnici rozhodli, ze som presvihol limit o par Euro (podla nich bol 330 Euro), tak som platil clo asi 300 Sk, DHP asi 3000 Sk. Vsetko vybavila cez mail dorucovacia spoloecnost (poslala splnomcnenie, odoslal som im ho naskenované spolu s kopiou OP späť takisto mailom), platilo sa pri prevzati tovaru. Kedze som si toho kupoval viac, clo a DPH som platil len vtedy, ak to dorucovala UPS. Ak to dorucovali ine spolocnosti, tak som neplatil nic, hoci na dodacich dokumentoch boli uvedené aj ceny (ktoré takisto presahovali ten limit). Poznamenavam, ze som nakupoval u takych predajcov, ktorí mali na konte radovo tisice transakcii a odmietali deklaracie tovaru ako ´gift´.

Drobne veci často posielajú len ako obálku (napr. filtre, redukcie a pod.). Častokrát dorazia veci z druhej strany sveta skor ako zo Slovenska. Colné konanie na Slovensku trvá asi tyzden.
Oplatí sa vôbec všetky tieto ceremónie podstupovať kôli ´´pár drobným´´ ?? ... veď si objendám tovar na SK príde mi balíček na poštu alebo rovno domov, poprípadne osobne v predajni, zaplatím a nemám žiadne starosťi ... len jednu, kedy už budem doma, aby som ho rozbalil ;)
 
duroslav
2009-01-10 21:07:11+01
príspevok od: Bobo3313
Oplatí sa vôbec všetky tieto ceremónie podstupovať kôli ´´pár drobným´´ ?? ... veď si objendám tovar na SK príde mi balíček na poštu alebo rovno domov, poprípadne osobne v predajni, zaplatím a nemám žiadne starosťi ... len jednu, kedy už budem doma, aby som ho rozbalil ;)
Niekedy nad tým tiež žasnem, koľko ľudí je kvôli ušetreným 50 korunám ochotných vynaložiť námahu, čas a iné vedľajšie náklady, ktoré majú cenu tak 500.

Ľudia si koľkokrát neuvedomujú cenu iných vecí než sú peniaze, napr. cenu času.
 
SHoDaN
2009-01-10 22:28:40+01
príspevok od: xerion
ak si tovar objednám v uk platí sa niečo??
nakup v EU a UK nie je spoplatneny dalsim clom ani DPH.
 
SHoDaN
2009-01-10 22:34:01+01
príspevok od: duroslav
Niekedy nad tým tiež žasnem, koľko ľudí je kvôli ušetreným 50 korunám ochotných vynaložiť námahu, čas a iné vedľajšie náklady, ktoré majú cenu tak 500.

Ľudia si koľkokrát neuvedomujú cenu iných vecí než sú peniaze, napr. cenu času.
zhodou okolnosti som si objednaval u jedneho nemenovaneho predajcu v BA (nie, nebola to PROLAIKA) filter CPL 77mm. Ani po 2 tyzdnoch som ho doma nemal, tak som to zrusil. Na ebay-i som si ten isty objednal za polovicnu cenu a do tyzdna som ho mal doma, takze si myslim, ze cena aj cas bola lepsia na strane zahranicneho dodavatela.
 
Ultra TXF
2009-01-10 23:33:40+01
príspevok od: Bobo3313
Oplatí sa vôbec všetky tieto ceremónie podstupovať kôli ´´pár drobným´´ ?? ... veď si objendám tovar na SK príde mi balíček na poštu alebo rovno domov, poprípadne osobne v predajni, zaplatím a nemám žiadne starosťi ... len jednu, kedy už budem doma, aby som ho rozbalil ;)
Kvôli pár drobným určite nie,ale ak objektív u nás za 50.000 dostanem na eBay za 36.000...tak to už stojí zato... :)
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()