Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Kupa v zahranicni.. Clo, DPH..

ivory90
ivory90 2008-06-11 16:32:49+02
Ahojte, chel by som si kupit zrkadlovku v zahranicni cez Ebay.. Mate niekto nejake skusenosti? Hlavne sa chcem opytat ci mi viete povedat ake je clo pri doruceni z USA, EU a Asie.. Pri objednavke z EU DPH platit nebudem, ale ako je to ak mi pride z USA a Azie? Platim 19%DPH alebo ich vysku DPH, ci nemusim platit? Priblizna cena 16000.. Dakujem
 
transporti686
2013-06-15 15:48:39+02
príspevok od: norulakp
zdravim, patram po tejto info uz hodnu chvilu ale na nic som zatial neprisiel. Ked kupim fotak zo Svajciarska, tak treba platit alebo nie clo a DPH? Jedna sa o sumu presahujucu 200 Eur. Neviem za Boha ziveho zistit ako je to medzi Svajciarskom a EU? Vdaka
pri dovoze resp. kúpe z krajín 3sveta je to tak že do 20eur sa neplatí ani clo ani dph, do 150eur sa platí dph, nad 150eur sa platí dph aj clo, platí sa s ceny tovar aj z poštovného, čiže celkovej konečnej ceny.

dúfam, že tie cenové limity sa nezmenili
 
PeterBartok
2013-06-15 16:42:56+02
príspevok od: transporti686
pri dovoze resp. kúpe z krajín 3sveta je to tak že do 20eur sa neplatí ani clo ani dph, do 150eur sa platí dph, nad 150eur sa platí dph aj clo, platí sa s ceny tovar aj z poštovného, čiže celkovej konečnej ceny.

dúfam, že tie cenové limity sa nezmenili
22 €
 
norulakp
2013-06-15 23:32:42+02
vdaka za info. Tie sumy poznam. Len som si nebol isty, ci je medzi Svajciarskom a EU volna zona, ci ako sa to vola. Nastastie to vyriesil predavajuci. Sam navrhol, ze zbehne do Francuzska a posle odtial. Aj tak spravil, takze mi usetril bohovske peniaze. Inak by ma cakalo nemile prekvapenie po obdrzani zasielky. Naozaj som ani len netusil, ze za veci kupene v CH treba platit clo a DPH.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()