Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Fotografovanie na závode

AReYco
AReYco 2010-08-30 14:48:11+02
ahoj... o pár dní idem na okruh do Brna fotografovať. Vstup na niektoré tribúny je voľný, ale idem si zaplatiť aj vstup do Paddocku... chcem sa spýtať ako to môže byť s právami na fotenie... podľa článku na ephoto: keď je osoba, alebo objekt (auto) odfotografované na otvorenom podujatí, akoby mlčky dával súhlas na fotenie. Fotografie - ak bude možné a v súlade zo zákonom by som ich použil do môjho portfólia a prípadne spravil na stránke článok o víkende prežitom na závodnom okruhu. Môže nastať problém pri niektorej fotografii ? Napríklad, keď budem fotografovať v boxoch alebo vyhlásenie cien, či nehodu? Ďakujem za vaše pripomienky a rady :)
 
maciakba
2010-08-30 23:29:23+02
príspevok od: AReYco
fuha pozeram tvoj album na stranke... tá nehoda to je teda brutálne...inak pekná stránka aj dobre riešený album :)
diky, ten album je uplne easy, je to http://www.gallery2.org/ normalna PHP instalacka ako tie fora
 
skokanix
2010-08-30 23:30:44+02
príspevok od: AReYco
uvažoval som...ale pre začiatočníka - som myslel že to bude ťažké (teraz viem, že je to jedno - začať sa dá aj na zrkadle) no už som si kúpil kompakt a teraz kým našetrím to potrvá... asi som spravil chybu, ale už to nezmením. Časom keď príde zrkadlo mi bude tento slúžiť ako hobby foťák len tak na výlety a možno budem časom ďalej aj v kvalite fotiek. Teraz je to všetko len také pokusy a hľadanie sa. Nie som nespokojný s lumixom, veď oproti tým čo som mal je rýchly, dobré sa pracuje s fotkami, pretože sú veľké - viem, že kvalitou zrkadlo nikdy nedobehne, ale cenou a funkciami to bolo jediné riešenie pre mňa :) Možno to nebude zle. Za ten čas si naštudujem rozdiely v zrkadlovkách aby som sa potom rozhodol pre tú správnu. Pretože teraz som mal v tom chaos čo je čo :) Inak som sa hral na manuály s tým lumixom mojím a sa to tam dá celkom pekne ponastavovať... ale chýba mi to ostrenie manuálne na objektíve aaaaaach...
Však to,časom Ti začnú chýbať aj iné funkcie,ale to je o inom.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()