Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Hľadám dobrý portál s recenziami na foto produkty

Hyp0cruiser
2010-09-21 15:01:50+02
Zdravím. Ako už topic napovedá hľadám dobrý portál s recenziami na foto produkty, hlavne na objektívy. Veľa krát sa mi už stalo, že pri prezeráni si popisu napr. objektívu, boli informácie nedostatočné. Takisto mi tam chýba aj spätná väzba od užívateľov a ich skúseností s daným produktom. Preto ak poznáte stránku, ktorá by obsahovala vysokú paletu recenzii, prosím dajte vedieť. Ďakujem
 
bear
- moderator
2010-09-21 15:15:05+02
http://www.ephoto.sk/foto-technika/recenzie/
www.slrgear.com
www.photozone.de
www.dpreview.com
 
Shooter
2010-09-21 15:17:34+02
napr.:
http://www.slrgear.com/
http://www.dpreview.com/
http://www.photozone.de/


a najlepšie stránka:
http://www.utfg.net/?s=lens-review

:)
 
Hyp0cruiser
2010-09-21 15:39:37+02
Ďakujem a niečo v slovenčine okrem ephoto by sa nenašlo? :)
 
viking81
2010-09-21 16:05:04+02
translate.google.com :) a comu nerozumies na tabulkach a grafoch ? :)
 
psykora2
2010-09-21 17:23:47+02
príspevok od: Hyp0cruiser
Ďakujem a niečo v slovenčine okrem ephoto by sa nenašlo? :)
http://recenzie.hladacik.sk/index.php?xpanded_folders=0,378#Loc378
 
duroslav
2010-09-21 21:11:48+02
príspevok od: viking81
translate.google.com :) a comu nerozumies na tabulkach a grafoch ? :)
Nevie, čo sú tie čísla na objektíve :-)))
 
viking81
2010-09-21 21:50:49+02
príspevok od: duroslav
Nevie, čo sú tie čísla na objektíve :-)))
tak potom treba hodir este link na foto skolku :D
 
wayne
2010-09-21 22:06:38+02
recenzie.hladacik.sk
 
conan7
2010-09-22 00:41:39+02
príspevok od: duroslav
Nevie, čo sú tie čísla na objektíve :-)))
eštebák jeden s eštebáckymi praktikami...
 
kecal
2010-09-22 10:31:50+02
bear, ten link na ephoto bol vtip? bez urážky - ty považuješ za dobrú recenziu objektívu opísanie prospektu výrobcu a ukážku zopár obrázkov upravených softom + subjektívny názor človeka ktorý môže byť a je značne ovplyvnený marketingom výrobcu a finančným zámerom zamestnávateľa? .-)

hm...
 
bear
- moderator
2010-09-22 10:57:38+02
Budem sa vyjadrobat len k recenziam na Canon objektivy, ktore som pisal ja. Recenzie pisem na zaklade mojich minimalne niekolkomesacnych skusenosti s danym objektivom, ktory som si sam kupil (Zial Canon objektiv na recenziu zatial nezapozical). Ephoto, ani Canon ma ziadnym sposobom financne nemotivuje, aby recenzia vysla pozitivne. Ak su recenzie prevazne pozitivne, je to preto, ze som si uz pred kupou dobre zvazil, ktory objektiv kupim, aby som dostal za svoje peniaze co najlepsiu obrazovu kvalitu. Ak ma objektiv nejake chyby, napisem to a vascinou pridam aj linky na recenzie s laboratornymi testami, na ktore ja nemam potrebne technicke vybavenie. Vo svojich recenziach zvyknem dany objektiv porovnat aj s najblizsimi alternativami (aj od konkurencie).
 
julo kotus
2010-09-22 11:07:11+02
čo Ty považuješ za dobrú recenziu objektívu? Vyfotenie testovacích rastrov? Zverejnenie MTF kriviek. Naše recenzie sú nezávislé od výrobcov, fotografie sú vyvolané z RAW v lightroom 3 so štandardnými nastaveniami a pripájame najviac obrázkov z praxe, z reálneho života. Rozlíšenie na testovacom obrazci a mtf krivky sú vedeckým spôsobom ukázania rozslíšenia konkrétneho objektívu, ktoré v bežnej praxi veľmi ťažko dosiahnuť. Práve naše recenzie produktov sa snažíme robiť prakticky a ľudským spôsobom.
 
kecal
2010-09-22 11:09:57+02
príspevok od: bear
Budem sa vyjadrobat len k recenziam na Canon objektivy, ktore som pisal ja. Recenzie pisem na zaklade mojich minimalne niekolkomesacnych skusenosti s danym objektivom, ktory som si sam kupil (Zial Canon objektiv na recenziu zatial nezapozical). Ephoto, ani Canon ma ziadnym sposobom financne nemotivuje, aby recenzia vysla pozitivne. Ak su recenzie prevazne pozitivne, je to preto, ze som si uz pred kupou dobre zvazil, ktory objektiv kupim, aby som dostal za svoje peniaze co najlepsiu obrazovu kvalitu. Ak ma objektiv nejake chyby, napisem to a vascinou pridam aj linky na recenzie s laboratornymi testami, na ktore ja nemam potrebne technicke vybavenie. Vo svojich recenziach zvyknem dany objektiv porovnat aj s najblizsimi alternativami (aj od konkurencie).
v pohode, len to čo si napísal vôbec nevyvrátilo to čo som tvrdil. A k tomu technickému zázemiu, iste, nemá zmysel robiť niečo čo iný už spravili a lepšie. Ale ak by si chcel boli by detajlíky na ktorých sa dá zapracovať a ponújknuť nejaké info ktoré ťažko nájdeš inde.. a pritom sa dajú spraviť v domácich podmienkach .. na niektoré veci stačí milimetrový papier napríklad .. ale to už je zasa o niečom inom rozoberať relevantnú metodiku objektívneho ( exaktného )testu ... Priznám sa že ku kvalite tvojich ´recenzií´ sa nedokážem vyjadriť, nesledujem Canon veci pokiaľ nemám na to pádny dôvod. Verím ale že sa snažíš podať objektívny posudok na ktorý sa dá spoľahnúť - súdim podľa iných príspevkov vo fóre ktoré som čítal. Teba si ako diskutujúceho veľmi vážim ( zjednodušene povedané ).
 
bear
- moderator
2010-09-22 11:25:08+02
príspevok od: kecal
v pohode, len to čo si napísal vôbec nevyvrátilo to čo som tvrdil. A k tomu technickému zázemiu, iste, nemá zmysel robiť niečo čo iný už spravili a lepšie. Ale ak by si chcel boli by detajlíky na ktorých sa dá zapracovať a ponújknuť nejaké info ktoré ťažko nájdeš inde.. a pritom sa dajú spraviť v domácich podmienkach .. na niektoré veci stačí milimetrový papier napríklad .. ale to už je zasa o niečom inom rozoberať relevantnú metodiku objektívneho ( exaktného )testu ... Priznám sa že ku kvalite tvojich ´recenzií´ sa nedokážem vyjadriť, nesledujem Canon veci pokiaľ nemám na to pádny dôvod. Verím ale že sa snažíš podať objektívny posudok na ktorý sa dá spoľahnúť - súdim podľa iných príspevkov vo fóre ktoré som čítal. Teba si ako diskutujúceho veľmi vážim ( zjednodušene povedané ).
Zakladatel temy ma v profile napisany Canon 550D, jeho asi budu zaujimat primarne recenzie Canon objektivov. Jasne, mohol by som fotit mm papier, ak bude mat recenzovany objektiv vyznamne geometricke skreslenie, mozno to spravim. Navyse chromaticke chyby a geometricke skreslenie sa da vacsinou v RAW konvertoroch korikovat zapnutim jednej volby. Co v technickych testoch casto nie je su realne fotky zo zanrov na ktore je objektiv urceny (fotky v slabom svetle, portrety, sport ...). Vacsinou sa tam najdu len fotky budov a parkov za denneho svetla - taketo fotografie vyborne zvladne aj vacsina kompaktov.
 
kecal
2010-09-22 13:10:36+02
príspevok od: julo kotus
čo Ty považuješ za dobrú recenziu objektívu? Vyfotenie testovacích rastrov? Zverejnenie MTF kriviek. Naše recenzie sú nezávislé od výrobcov, fotografie sú vyvolané z RAW v lightroom 3 so štandardnými nastaveniami a pripájame najviac obrázkov z praxe, z reálneho života. Rozlíšenie na testovacom obrazci a mtf krivky sú vedeckým spôsobom ukázania rozslíšenia konkrétneho objektívu, ktoré v bežnej praxi veľmi ťažko dosiahnuť. Práve naše recenzie produktov sa snažíme robiť prakticky a ľudským spôsobom.
je toho veľa čo sa dá vyčítať z testovacieho obrazca - a jedine obrazec nafotený pri identizkých podmienkach dáva možnosť porovnať vzájomne dva objektívy, atď ... atď ...
 
Hyp0cruiser
2010-09-22 14:11:41+02
Diky moc za linky, nakoniec sa aj tie grafy velmi zisli. Ja som sa skor bal ze anglicky pisane recenzie mi budu robit problem z hladiska odbornych vyrazov, ale tiez to bolo v pohode, tak este raz pekne dakujem za tipy na super stranky. :)
 
julo kotus
2010-09-22 14:33:15+02
príspevok od: kecal
je toho veľa čo sa dá vyčítať z testovacieho obrazca - a jedine obrazec nafotený pri identizkých podmienkach dáva možnosť porovnať vzájomne dva objektívy, atď ... atď ...
My nemáme v úmysle porovnávať navzájom objektívy a viem, čo sa dá z testovacieho obrazca vyčítať. Podľa môjho názoru sú to však takmer vedecké testy, ktoré veľmi nepovedia o tom, ako sa bude reálne správať objektív v každodenných situáciách. Podľa mňa je napríklad najvýznamnejšou vlastnosťou objektívu, ktorá najviac vplýva na pocit z fotografie, bokeh. určite nie to, či odclonený objektív rozlíši o 20 čiar viac alebo menej. Ten sa však nedá vyčítať z testovacieho obrazca. Ani to, ako rýchlo a spoľahlivo objektív ostrí, čo je tiež jedna z najdôležitejších vecí. Preto robíme recenzie užívateľsky a práve so snahou priložiť dostatočné množstvo fotografií.
 
mago
2010-09-22 17:46:37+02
príspevok od: kecal
je toho veľa čo sa dá vyčítať z testovacieho obrazca - a jedine obrazec nafotený pri identizkých podmienkach dáva možnosť porovnať vzájomne dva objektívy, atď ... atď ...
odporucam ti zacat fotit a nie sa sprtat v nejakych technickych informaciach od rozlisenia za nerealnych podmienok az po chemicke zlozenie plastov z ktorych je objektiv vyrobeny. A jedna dobra rada na zaver, ak sa ti recenzie na ephoto nepacia, necitaj ich a dalej studuj labortorne testy.
 
bear
- moderator
2010-09-22 18:13:10+02
príspevok od: mago
odporucam ti zacat fotit a nie sa sprtat v nejakych technickych informaciach od rozlisenia za nerealnych podmienok az po chemicke zlozenie plastov z ktorych je objektiv vyrobeny. A jedna dobra rada na zaver, ak sa ti recenzie na ephoto nepacia, necitaj ich a dalej studuj labortorne testy.
Netreba az tak tvrdo. Diskusia a navrhy na zlepsenia su vitane. Robit ale super podrobne technicke recenzie pre SK/CZ trh, je prilis casovo a financne narocne. Opacny protipol ephoto recenzii je asi DIWA-LABS, same grafy a cisla bez osobnych skusenosti a realnych fotografii:
http://www.diwa-labs.com/wip4/lab-results/l.epl?cid=12157
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()