Hore
Fórum » Právna poradňa
 

problem zo snímačom - prach alebo čo je to ?

Lissuin
2010-10-14 19:08:45+02
Zdravím, snažil som sa kompresorom (samozrejme reguloval som prietok vzduchu) prefuknuť snímač na mojej zrkadlovke Sony Aplha 200 lebo mi to robilo pri veľkých clonových číslach nejaké machuľky, avšak machuľky aj tak trošku vznikli aj niektore nie ale čo ma znepokojuje najviac vznikli mi pri podobnych expozičných časoch a clonách biele miesta na fotke- prikladám fotku kde to vidno a nie, nie sú to hviezdy ale pri tmavom odklade biele miesta vidno najlepšie. Prosím Vás čo to môže byť? mal by som to vyskúšať vyčistiť čistiacim perom - myslím tou štetinovou časťou?
 
Lissuin
2010-10-14 19:10:33+02
PS: písal som s priatelkinho uctu preto ten muzsky rod - zabudol som sa prepnut ale to je uz jedno, a este naozaj to nie su hviezdy a toto je vyrez z fotky aby to bolo vidno aj pri 800px na sirku
 
Granko
2010-10-14 19:15:38+02
najskôr kompresorom a ešte uvažuješ o čistiacom pere (tzv. lenspen-e) a jeho štetcovej časti? nóóó, ty si iný andergraung čistič :o))
asi si nepočul o čistiacich sadách, stlačenom vzduchu, mokrom či suchom čistení a tak, že?
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2010-10-14 19:19:35+02
kompresorom? Typujem, že to bol domáci hobby (mýlim sa?). Expanzia vzduchu zo vzdušníka kompresora spôsobuje prudký pokles teploty vzduchu a okamžitú kondenzáciu vlhkosti v ňom, takže si si na snímač nafúkal riadny sajrajt...a to nehovorím a možnej prítomnosti oleja. Ak by si niekedy v budúcnosti chcel niečo také robiť, radšej si zožeň sušičku vzduchu a olejový a prachový filter....ale to lacnejšie bude zohnať konzervovaný sušený vzduch...
 
Lissuin
2010-10-14 19:26:12+02
je to priemyselny kompresor pouzivany v strojarskej firme a pred tym nez sa zacnete smiat nad mojou sprostou len upresnim ze ma ´milion´ filtrov a je specialne vybaveny systemom ktory vzduch zbavuje takmer absolutne akejkolvek vlhkosti - specialne kupovany za tymto ucelom aby nehrzdaveli stroje ktore maju hydraoliku pohananu vzduchom. Ale uznavam ze to bola sprosta volba ... nanajvys sprosta volba... ale poradili by ste mi co s tym ma robit? ked to zoberem do fotolabu tam mi to vycistia? priznam sa ze tuto cast fotaku som vzivote necitil a o nicom ako mokre ci suche cistenie som nepocul a pocul som o cistiacich sadach ako cistiace hanricky- s tym sa tam asi nedostanem ... cistiace pero pre zrkadlovku - napriklad toto:http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=1003593 - narichlo najdene teraz...
 
Granko
2010-10-14 19:30:43+02
áno, to v tom linku je lenspen - v tvojom jazyku čistiace pero...len to je na prach zvonku - ako štetec, na objektívy - z opačnej strany má grafitovú plôšku a tak...a čistiace handričky na tvoj prípad určite nie sú, na tie zabudni...
nerob s tým už nič, odnes to do servisu a modli sa, aby sa to dalo vyčistiť a nemuseli ti meniť celú matnicu...
 
Lissuin
2010-10-14 19:35:09+02
diky za radu, snad sa to bude dat vycistit, a myslis si ze vo fotolabe to cistia? alebo kde by si mi odporucal si to dat vycistit? byvam v LC ale chodievam aj do BA casto pripadne Senec este..
 
Granko
2010-10-14 19:44:49+02
Fotolab nie je servis...pokiaľ to máš v záruke, tak v autorizovanom - na Slovensku sú dva pre fotoaparáty - v BA a ZA...

http://support.sony-europe.com/repair/ASC/ASC.aspx?site=odw_sk_SK

a pokiaľ to v záruke nemáš, tak v nejakom inom, čo robí i pozáručný servis i na Sony...
 
TTL
2010-10-14 19:55:29+02
Ehm, expozicny cas 30 sekund, to budu skor hotpixely, nie spina. Sajrajt na senzore byva vo vacsine pripadov cierny. Predtym to tam nebolo? Objavuju sa s nasadenou krytkou pri foteni tmy? A200 ma klasicky 10 MP CCD senzor, ten byval na mrtve pixely nachylny.
 
KESKOSENI
2010-10-14 20:03:12+02
mozes mi prosimta napisat ako sa to prejavije na fotografiach?ako ta to omedzuje pri foteni?
 
PeCh
2010-10-14 21:02:51+02
Tiež si myslím, že TTL má pravdu a ide o hotpixely. Skús si urobiť fotku so zavretou krytkou v manuálnom režime (ISO100, čas kratší ako 1/100 (v žiadnom prípade nie 30 s), nezáleží na clone). Urobí to aj po tom?
 
hombreee
2010-10-14 21:31:59+02
Hlavne nabuduce ked budes chciet cistit snimac tak to daj radsej do servisu. Treba mat na to trochu praxe. Taky fotak neni hracka za 5EUR :)
 
Lissuin
2010-10-14 21:36:51+02
nie pri kratsich expozicnych casoch to nespravi cca pod sekundu to nevidno pri piatich sa uz daco zobrazuje.. no a vyssie je to jasnejsie a jasnejsie... avsak co su to presne tie hotpixely? pred tym ako som to cistil ich nezobrazovalo.. vtedy zobrazovalo bordel.. ale toto nie... hned po cisteni to zacalo zobrazovat... a viem ze som spravil chybu ale bol som uz z toho zufaly... zajtra ideme na hory a hen.. zasraty snimac .. no moc stastny som teda nebol .. kazdy robime chyby :( a je mi jasne ze ja som teraz jednu spravil no co uz ... ked som videl ofukovacie trubicky na vyfukovanie takychto veci -dokonca to mam v navode tak som vyuzil drahu techniku ktoru mame vo firme no ...
 
KESKOSENI
2010-10-14 21:54:18+02
príspevok od: Lissuin
nie pri kratsich expozicnych casoch to nespravi cca pod sekundu to nevidno pri piatich sa uz daco zobrazuje.. no a vyssie je to jasnejsie a jasnejsie... avsak co su to presne tie hotpixely? pred tym ako som to cistil ich nezobrazovalo.. vtedy zobrazovalo bordel.. ale toto nie... hned po cisteni to zacalo zobrazovat... a viem ze som spravil chybu ale bol som uz z toho zufaly... zajtra ideme na hory a hen.. zasraty snimac .. no moc stastny som teda nebol .. kazdy robime chyby :( a je mi jasne ze ja som teraz jednu spravil no co uz ... ked som videl ofukovacie trubicky na vyfukovanie takychto veci -dokonca to mam v navode tak som vyuzil drahu techniku ktoru mame vo firme no ...
kua par prispevkov nizsie....-www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=5543&action2=showComment&commentId=121491#comments121491
 
zdenoxl
2010-10-15 09:05:19+02
príspevok od: Granko
Fotolab nie je servis...pokiaľ to máš v záruke, tak v autorizovanom - na Slovensku sú dva pre fotoaparáty - v BA a ZA...

http://support.sony-europe.com/repair/ASC/ASC.aspx?site=odw_sk_SK

a pokiaľ to v záruke nemáš, tak v nejakom inom, čo robí i pozáručný servis i na Sony...
Granko, vies mi prosim Ta napisat, kde v ZA cistia senzory?
 
Granko
2010-10-15 09:19:50+02
príspevok od: zdenoxl
Granko, vies mi prosim Ta napisat, kde v ZA cistia senzory?
podľa môjho linku vyššie robí autorizovaný servis pre fotoaparáty Sony firma TV-AV Elektonic...www.tvav.sk
aký rozsah servisných služieb pre foťáky robia vo vlastnej réžií a aký cez externistov, netuším...ani či čistia snímače resp. aj pre iné značky...treba sa informovať priamo u nich...v ďalšom prípade je jedna firma v Ružomberku, čo robí autorizovaný servis pre Sigmu, možno skúsiť tam resp. ďalej po republike..
 
zdenoxl
2010-10-15 09:35:47+02
príspevok od: Granko
podľa môjho linku vyššie robí autorizovaný servis pre fotoaparáty Sony firma TV-AV Elektonic...www.tvav.sk
aký rozsah servisných služieb pre foťáky robia vo vlastnej réžií a aký cez externistov, netuším...ani či čistia snímače resp. aj pre iné značky...treba sa informovať priamo u nich...v ďalšom prípade je jedna firma v Ružomberku, čo robí autorizovaný servis pre Sigmu, možno skúsiť tam resp. ďalej po republike..
TVAV poznam:(( Kedysi mi skoro opravili kameru! Takze na canon ostava stale ProLaika.
 
Granko
2010-10-15 09:44:25+02
príspevok od: zdenoxl
TVAV poznam:(( Kedysi mi skoro opravili kameru! Takze na canon ostava stale ProLaika.
ja ich nepoznám, ale môj jednoduchý rozum mi hovorí, že pokiaľ sa firma venuje oprave foťákov, kamier, tv a neviem čomu, nemôže všetko robiť dobre :o)

v záruke len ProLaika resp. Viedeň, u mňa je reálna aj Budapešť, mimo záruky sú tie možnosti trochu väčšie...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()