Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Kupovanie Fotoaparátu prostredníctvom Inzerátu

DropDead
2011-02-27 17:25:54+01
Dnes som prehľadával celé fórum aby som našiel neakú tému o Inzerátoch ale priamo na moju otázku žiadna nevyhovovala...preto zakladám novú tému

Rieším dilemu...možno jednoduchá možno nie...kúpa Nikon D40 cez inzerát, mám 2 vyhliadnuté no bohužial v podstate ďaleko takže možné kúpiť len na Dobierku, čiže veriť zabalenej krabici...chcel by som sa opýtať či nemáte neaké skúsenosti s kupovaním fotoaparátov a aj iných vecí cez inzeráty a najlepšie cez dobierky, doporučené balíky atď.

Prípadne ak máte neaké tipy ako spoznať neserióznych ľudí prípadne podvodníkov...

osobne ja to beriem tak, že ak má tam "živé fotky" a nie z google.sk tak je to v pohode + beriem komunikáciu cez email atď...

síce vidím že textom zavádzam snáď do ďalších 5 diskusií ale otázka je, skôr prosba, či mi tu nemôžte napísať o neakých skúsenostiach s kupovaním cez inzeráty, je to pre mňa veľmi dôležité.

Ďakujem.
 
Cyril
2011-02-27 17:31:46+01
Mal som zatial stastie, no predchadzala tomu intenzivna komunikacia i s telefonickymi rozhovormi.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-02-27 17:34:38+01
Ked chces istotu tak osobne stretnutie. Neviem co chces tu aku odpoved.
1000 ludi ma pozitivne skusenosti a dalsich 1000 bolo okradnutych.

A ak chces predam ti D40 a poslem ti aj 10 \"živých fotiek\" Napis ci chces, ja zatial idem balit tehlu do balika..
 
Slivak
2011-02-27 17:37:01+01
Nič mi do toho nieje ale prečo práve D40? je to dosť stará zrkalovka, nehladal si niečo novšie? Teda neviem aký maš penazný limit....

Skúsenosť s dobierkami: fotak som nebral ale iné veci som uz bral najradšej sa stretám osobne a ak to nejde, dohodnite sa napríklad ak sa ti nebude pozdávať do 48hodin vrátiš par krát sa mi to
 
jan.zitniak
2011-02-27 17:37:55+01
Ja som tiež kupoval na inzerát Nikon D60, pozdávalo sa mi estetické prevedenie inzerátu - myslím samotný text bez pravopisných chýb, zrozumiteľný, čitateľný + pekné foto pristroja = autor inzerátu si dal záležať na prezentácií/predaji (no môže to byť aj pochybný zámer .

Po telefonickom rozhovore, som však prišiel osobne a takéto veci by som skôr osobne riešil a ešte pri osobnom kontakte odporúčam spísať kúpno predajnú zmluvu, ak by niečo (ja som to poriešil tak, že mi predávajúci podpísal príjmový doklad, kde bol názov foťáka, jeho adresa + jeho podpis), nemal s tým žiadny problém.

Ja osobne kupujem používaný výrobok, ktorý je aspoň pár týždňov/mesiacov v záruke.
 
chudas12
2011-02-27 17:38:03+01
Len osobne, ako skontroluješ stav čipu a celkový stav?
 
conan7
2011-02-27 17:41:24+01
80% výbavy mám z inzerátov: telo, objektívy, blesk, pamäťové karty, baterky.........
na dobierku som tiež kupoval objektív, bol to seriózny predajca, 2x zabalené, zaplatil aj dopravu. Odporúčam ti mimo mailovej komunikácií aj zavolať a troška sa porozprávať (ako Cyril hovorí), môže to veľa prezradiť o serióznosti predávajúceho.
 
DropDead
2011-02-27 17:44:36+01
peňažný limit 250€....chcel som najprv Nikon L120 ale kamarát čo sa venuje fotografovaniu povedal že za takú cenu neť investujem do zrkadlovky od ruky...

ak niečo tak konkrétne je to tento inzerát

http://foto.bazos.sk/inzerat/6823632/Nikon-D40--nikkor-18-55-II-AF-S-DX.php
http://foto.bazos.sk/inzerat/6873830/Nikon-D-40--AF-S-DX-ZOOM-18-55-f35-56-G-ED-II.php
http://foto.bazos.sk/inzerat/6931383/Nikon-D40--Nikkor-18-55-VR.php

v podstate aj to je pravda, ale vidíte na ňom že ak tam má aj filtre handričky tak vidno že sa oň aj staral, síce tvrdiť to s istotou nemôžem predsa fotka je fotka
 
jozkovicz
2011-02-27 18:00:33+01
zdravim,
minuly tyzden som kupil z bazosu objektiv a nahadnu baterku, od dvoch inzerujucich, v jednom pripade som aj dotycnemu zavolal .. vsetko mi prislo tak , ako malo .. brat kupoval cez inzerat aj notebook a tiez to bolo ok .. do buducnosti tiez planujem kupovat veci na inzerat, ale je pravda, ze raz sa mi to moze vypomstit, su ludia a ludia .. odporucam ti telefonicky kontakt, aj ked aj to moze byt zradne .. ak natrafis na inteligentneho podvodnika, tak nepomoze nic, jedine si to kupit osobnym prevzatim .. dalej by som ti odporucal, zadaj si vlastny inzerat, ze chces kupit to a to a daj podmienku, nech je predajca z tvojho kraja, tak si to mozes osobne prevziat ..
 
WaRL0
2011-02-27 19:04:28+01
Ked chces kúpit Nikon D40 tak ja mám jenden na predaj.
 
WaRL0
2011-02-27 19:04:55+01
http://foto.bazos.sk/inzerat/6931383/Nikon-D40--Nikkor-18-55-VR.php
 
martin9113
2011-02-27 19:21:28+01
príspevok od: DropDead
Dnes som prehľadával celé fórum aby som našiel neakú tému o Inzerátoch ale priamo na moju otázku žiadna nevyhovovala...preto zakladám novú tému

Rieším dilemu...možno jednoduchá možno nie...kúpa Nikon D40 cez inzerát, mám 2 vyhliadnuté no bohužial v podstate ďaleko takže možné kúpiť len na Dobierku, čiže veriť zabalenej krabici...chcel by som sa opýtať či nemáte neaké skúsenosti s kupovaním fotoaparátov a aj iných vecí cez inzeráty a najlepšie cez dobierky, doporučené balíky atď.

Prípadne ak máte neaké tipy ako spoznať neserióznych ľudí prípadne podvodníkov...

osobne ja to beriem tak, že ak má tam "živé fotky" a nie z google.sk tak je to v pohode + beriem komunikáciu cez email atď...

síce vidím že textom zavádzam snáď do ďalších 5 diskusií ale otázka je, skôr prosba, či mi tu nemôžte napísať o neakých skúsenostiach s kupovaním cez inzeráty, je to pre mňa veľmi dôležité.

Ďakujem.
ja ti predam moju d40
 
tomasqo
2011-02-27 19:32:54+01
Treba intenzivne komunikovat a z toho uz zistis ci nejde o kseftara

Ja som poslednu dobu dost veci predaval, fotografiu som ale nedaval zivu, len z netu - posielal som potom zive fotky na vyziadanie - a nie som kseftar (teda to ze sa moji kupci neozyvaju povazujem za to, ze su spokojni - xcel som povedat tym len to, ze aku fotografiu pristroja predavajuci zverejni, nema velku vahu

Co sa tyka dobierky, elektornicke alebo mechanicky zlozite veci cez dobierku nenakupujem, najdi si predavajucich s tym co xces z tvojej blizskoti, nemyslim ze to bude problem, zaroven sa skus s predavajuzcim dohodnut, ze sa stretnete na pol ceste - dva krat som to tak riesil a nebol problem.

Vela stastia a potom peknych obrazkov
 
kenny438
2011-02-27 19:56:30+01
ja som kupil na inzerat 2 objektivy. obidva na dobierku 50/1,8 - 100€ 16-85 - 300€ obidva vo vynikajucom stave a ta 16-85 mi pripadala ako keby som ju ja este len rozbalil prvy krat z krabice. ci tam bude tehla ma ani nenapadlo. tak isto som ani foto z objektivu neziadal. som asi moc dovercivy.
 
milos
2011-02-27 20:02:05+01
príspevok od: DropDead
peňažný limit 250€....chcel som najprv Nikon L120 ale kamarát čo sa venuje fotografovaniu povedal že za takú cenu neť investujem do zrkadlovky od ruky...

ak niečo tak konkrétne je to tento inzerát

http://foto.bazos.sk/inzerat/6823632/Nikon-D40--nikkor-18-55-II-AF-S-DX.php
http://foto.bazos.sk/inzerat/6873830/Nikon-D-40--AF-S-DX-ZOOM-18-55-f35-56-G-ED-II.php
http://foto.bazos.sk/inzerat/6931383/Nikon-D40--Nikkor-18-55-VR.php

v podstate aj to je pravda, ale vidíte na ňom že ak tam má aj filtre handričky tak vidno že sa oň aj staral, síce tvrdiť to s istotou nemôžem predsa fotka je fotka
Nič v zlom,ale v 2009 predávalo Tesco D40+18-55 bez VR nové za 249 Eur.
 
lgsvgh
2011-02-27 20:03:51+01
zrkadlovku som kúpil od eshop, statív manfrotto s guľovou hlavou od ruky cez inzerát. Tieto moje nákupy boli bez problémov. Asi som nenarazil na podvodníkov. Začiatkom tohto roku som kúpil od ruky brašňu na fotoaparát, ale po prevzatí som zistil, že to nie to čo potrebujem, takže po telefonáte s predávajúcim som brašňu vrátil. Aj toto dopadlo v poriadku. Takže je to o tom, či nenarazí človek na podvodníka.
 
Emilio
2011-02-27 20:08:24+01
Ja som sa ozval mailom na inzerát objektívu, dotyčný pán bol z Oravy a navrhol mi, že mi objektív pošle, aby som si ho vyskúšal. Ak budem spokojný mám poslať peniaze, ak nie tak objektív späť. Vraj dôverovať treba.Skoro som spadol na zadnicu.
Z druhého súdka, predával som blesk na opačný koniec Slovenska na dobierku, a chlapík mi volá,že blesk mefunguje. Skoro na infarkt. Potešil ma na druhý deň, keď zavolal, že je všetko ok, len mal zlý kontakt. Ale najlepší je osobné stretnutie, dá sa pokecat a j inom .
 
NemesiS
2011-02-27 20:18:01+01
ja som zase bral nikkor 105mm F/2.8 micro za 600€ dobierkou, bez najmenšieho problému. dotyčný pán to poriadne zabalil, pred odoslaním mi MMS-kou poslal fotku balíka a podacie číslo keby niečo. prišlo všetko v poriadku, žiadny odrb.
 
DropDead
2011-02-27 20:18:29+01
osobne ani ja niesom dôverčivý ale niekedy proste viem že to bude úplne v pohode, ono problém je len v tom, že moja mama má problém s inzerátmi, jednoducho odmieta akékoľvek inzeráty, a ak tak osobný odber, len problém je v tom že naozaj niekto s kým v KE by sa dalo osobne tak to sa nenájde všetko to je bohužiaľ Stredné a Západné SK...dúfam, že týmto trošku jej dokážem že nie na každom rohu sú len podvodníci...
 
Big Lebowski
2011-02-27 20:19:18+01
Na dobierku som toho poslal kopec, no nikdy som si nič takto nekúpil. Nikto sa mi už potom neozval, tak to beriem ako spokojnosť.
Koncom minulého týždňa som našiel inzerát na starší filmový EOS 50e aj s príslušenstvom, ktorý som si chcel zadovážiť cez ebay. Tak som napísal majl, či je to aktuálne ale som to po hodine nevydržal a zavolal som na priložené číslo. Zdvihol mi to pán, podľa hlasu okolo 40 ročný, nebol bohvieako príjemný, možno práve vstal alebo som ho vyrušil. Na všetkom sme sa dohodli a poslal som mu adresu. Čo ma ale veľmi hnevá, je to, že mi ani na jeden majl neodpovedal a neposlal mi požadované fotografie prístroja. Tak som teraz zvedavý, či mi foťák príde, a ak áno, či tam nebde tehlička.
PS: Na opačnej strane, ak by to bol podvodník, asi by nepredával starý foťák. Alebo?
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()