Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Kupovanie Fotoaparátu prostredníctvom Inzerátu

DropDead
DropDead 2011-02-27 17:25:54+01
Dnes som prehľadával celé fórum aby som našiel neakú tému o Inzerátoch ale priamo na moju otázku žiadna nevyhovovala...preto zakladám novú tému

Rieším dilemu...možno jednoduchá možno nie...kúpa Nikon D40 cez inzerát, mám 2 vyhliadnuté no bohužial v podstate ďaleko takže možné kúpiť len na Dobierku, čiže veriť zabalenej krabici...chcel by som sa opýtať či nemáte neaké skúsenosti s kupovaním fotoaparátov a aj iných vecí cez inzeráty a najlepšie cez dobierky, doporučené balíky atď.

Prípadne ak máte neaké tipy ako spoznať neserióznych ľudí prípadne podvodníkov...

osobne ja to beriem tak, že ak má tam "živé fotky" a nie z google.sk tak je to v pohode + beriem komunikáciu cez email atď...

síce vidím že textom zavádzam snáď do ďalších 5 diskusií ale otázka je, skôr prosba, či mi tu nemôžte napísať o neakých skúsenostiach s kupovaním cez inzeráty, je to pre mňa veľmi dôležité.

Ďakujem.
 
lu_boss
2011-02-27 20:39:30+01
príspevok od: Big Lebowski
Na dobierku som toho poslal kopec, no nikdy som si nič takto nekúpil. Nikto sa mi už potom neozval, tak to beriem ako spokojnosť.
Koncom minulého týždňa som našiel inzerát na starší filmový EOS 50e aj s príslušenstvom, ktorý som si chcel zadovážiť cez ebay. Tak som napísal majl, či je to aktuálne ale som to po hodine nevydržal a zavolal som na priložené číslo. Zdvihol mi to pán, podľa hlasu okolo 40 ročný, nebol bohvieako príjemný, možno práve vstal alebo som ho vyrušil. Na všetkom sme sa dohodli a poslal som mu adresu. Čo ma ale veľmi hnevá, je to, že mi ani na jeden majl neodpovedal a neposlal mi požadované fotografie prístroja. Tak som teraz zvedavý, či mi foťák príde, a ak áno, či tam nebde tehlička.
PS: Na opačnej strane, ak by to bol podvodník, asi by nepredával starý foťák. Alebo?
50E mam aj ja, tiez som ho kupoval z druhej ruky, no sobne.
Tak drzim palce, fotak je to velmi dobry.
 
seifi
2011-02-27 20:44:25+01
Predal a kúpil som z ruky hodne, na dobierku som posielal len statív za 150,- do ČR a kúpil som Canon D40 z Megafoto. Už by som do toho ale nešiel. Mal som obavy z poškodenia počas dopravy. Najlepšie osobný kontakt pre obe strany.
 
ludy
2011-02-27 21:45:31+01
ja som nedavno kupoval fotak z bazaru a tiez som mal pripravenu kupno predajnu zmluvu a nebol s tym ziaden problem...mal som moznost zobrat jeden na dobierku a spytal som sa kamarata na jeho nazor a toto mi napisal:

Nechcem ta odhovarat, ale moj spoluziak na strednej na dobierku miesto PC komponentov posielal preglejky a miesto telefonov kamene Asi pred rokom mal sud za vykradanie bytov mimochodom

ale tak nevravim, ze nie, ale osobne by som do toho nesiel na dobierku...okrem ineho by som sa bal, ci sa cestou neposkodi...
 
DropDead
2011-02-27 21:54:33+01
poznám síce len 2 ľudí a obaja si kupovali z inzerátu cez dobierku cez celé sk foťák a obaja boli nadmieru spokojní
 
Kaiman81
2011-02-27 22:16:08+01
Nevidím v tom problém,ja osobne kupujem na Ebay,tam to máš ale istené,ak by s tovarom niečo bolo, kupoval som toho veľa a všetko OK na SK ale aj v CZ so mal šťastie na predávajúceho,keďže skoro všetko som kupoval tak že mi to najprv poslal a ak bolo všetko OK tak som mu poslal peniaze na účet a to dokonca aj za sklo v cene 12000,-sk je to o dôvere...
 
DropDead
2011-02-27 22:22:25+01
musím povedať že ten nápad že najprv tovar a potom peniaze...je to úžasná vec a ja by som bol neuveriteľne šťastný keby sa na to pristúpilo ale nedávam tomu veľkú šancu...osobne ja by som to nikdy neurobil jednoducho opatrnosti nie je nikdy dosť...ale to bude asi moja jediná šanca
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()