Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Natáčanie nelegálnej ackie

DEP
2012-02-24 16:39:13+01
Ako je to vlastne s rôznymi nelegálnymi akciami? Je niekde v zákone ochrana kameramana ak natáča niečo na nelegálnej akcii napr. pre potreby dokumentárneho filmu? Alebo niečo podobné?
Alebo všeobecne natáčanie na nelegálnych akciách? Resp. treba na to nejaké povolenia? Alebo si treba vystačiť s ilustračnímy zábermi?
 
Cako
ocenenie redakciou 2012-02-24 17:29:40+01
Vsak ale toto je fotoportal
 
KESKOSENI
2012-02-24 17:45:06+01
Nelegálna akcia??Mysliš nejake znasilnovanie v parku?Bitku v krcme?Reportáž s pestovatelom marihuany?to mysliš s tou otázkou vážne??
 
Marek Janicko
2012-02-24 18:02:28+01
Tvoja obcianska povinnost je ohlasii policii vsetku nelegalnu cinnost. Pokial to nespravis podielas sa na pachani trestneho cinu. Myslim, ze viac to koment netreba.
 
wlad
2012-02-24 18:55:52+01
Zase nie vsetko bez povolenia je hned trestnym cinom.
Nejake neohlasene "technoparty", alebo poulicne preteky su maximalne na priestupok a tam podla mna hrozi nejaka pokuta organizatorovi a len tim ucastnikom, ktori porusuju zakon.
Pokial ide o nejaky koncert neonacistov, tak samozrejme uz samotny zaznam bude porusovat zakon, a potom by dotycny asi musel preukazat aky "dokumentarny" ucel mal na mysli.
 
DEP
2012-02-24 19:03:15+01
omg zle som to naformuloval... nie až tak nelegálne ide o to že som na filmovej škole a dostali sme za úlohu natočiť krátky dokument a rád by som natočil dokument o grafitoch, boli by tam aj rozhovory s writermy a zábery ako vznikajú grafity
 
LastHit
2012-02-24 19:19:20+01
príspevok od: DEP
omg zle som to naformuloval... nie až tak nelegálne ide o to že som na filmovej škole a dostali sme za úlohu natočiť krátky dokument a rád by som natočil dokument o grafitoch, boli by tam aj rozhovory s writermy a zábery ako vznikajú grafity
nie vsetky grafity su neleganlne. pokial su na vyhradenom mieste, maju to aj s pozehnanim ... myslim ze dat do googlu "graffiti slovensko", tak najde toho dost a mas sa od coho odrazit.
 
jamgurmi
2012-02-24 20:02:27+01
ako novinár máš právo ''chrániť svoj zdroj'' treba si to prebrať s človekom, čo niečo podobné spracovával, v tomto prípade nevidím problém, ale je množstvo grafitákov, ktorý ti myslím radi s týmto pomôžu a celkom lelgálne. Jeden taký dokumentík sme spracovávali z organizovanej akcie grafiťákov.
 
DEP
2012-02-24 20:39:57+01
Problém je v tom že tam kde som ja v meste bohužiaľ nie sú legálne zóny. Čo som sa bavil s grafiťákmi tak vraveli že by nebol problém keby som s nimi išiel na akciu len to točiť. Otázka je ako by sa zachovala policajná hliadka keby to bolo na verejne prístupnom mieste a ja by som sa priamo nezapájal do činnosti. Mimochodom raz dávnejšie mi bolo ponúknuté aj točiť ilegálny zápas a mať za to zaplatené to som vtedy odmietol kvôli tomu riziku tam by sa asi právo "chrániť svoj zdroj" nedalo aplikovať okrem toho neviem či by som na to tak či tak nemusel mať novinársku akreditáciu mimochodom čo sa týka toho že toto je fotoporátl nevedel som kam inam to dať takže sorry ...ale v podstate video je séria fotiek rýchlo idúcich za sebou takže až tak som hádam neodbočil
 
jamgurmi
2012-02-24 21:04:38+01
ja som komentoval z pozície novinára
 
seifi
2012-02-24 22:13:30+01
zariaď sa podľa toho, ako dopadne kameraman čo natáčal Kočnera so Sulíkom, Sulík ho už hľadá
 
wlad
2012-02-24 23:06:19+01
príspevok od: seifi
zariaď sa podľa toho, ako dopadne kameraman čo natáčal Kočnera so Sulíkom, Sulík ho už hľadá
zase polozit zapnuty mobil na policku asi zvladol aj Kocner - ci myslis ze potreboval aj na to kameramana ?
 
seifi
2012-02-25 12:04:04+01
príspevok od: wlad
zase polozit zapnuty mobil na policku asi zvladol aj Kocner - ci myslis ze potreboval aj na to kameramana ?
až taký konšpirátor nie som
 
Fatty
2012-02-25 12:58:52+01
je to nejaké decko
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()