Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Pouzitie fotografie na reklamnom predmete

Guba
2012-06-13 09:09:41+02
Dobrý deň prajem. Dostal som zákazku na výrobu firemných foldrov. Sú to prakticky obaly, do torých firmy vkladajú napríklad zmluvy pre klientov. Navrhol som základný motív, no potreboval by som aj nejaku športovú momentku (najlepšie futbal, hokej), ktorú by som upravil a použil na tomto obale. Poradte prosím najrýchlejší spôsob, ako sa k takýmto fotografiám dostať, no aby bolo všetko aj po právnej stránke v poriadku.

Ďakujem za pomoc a prajem príjemný deň.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-06-13 09:18:53+02
Urob si ucet v nejakej fotobanke, napr. istockphotos.com, maju aj akesi jednorazove predplatne. Kupis si fotku, ktoru potrebujes aj s licenciou.
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-06-13 09:34:25+02
príspevok od: Guba
Dobrý deň prajem. Dostal som zákazku na výrobu firemných foldrov. Sú to prakticky obaly, do torých firmy vkladajú napríklad zmluvy pre klientov. Navrhol som základný motív, no potreboval by som aj nejaku športovú momentku (najlepšie futbal, hokej), ktorú by som upravil a použil na tomto obale. Poradte prosím najrýchlejší spôsob, ako sa k takýmto fotografiám dostať, no aby bolo všetko aj po právnej stránke v poriadku.

Ďakujem za pomoc a prajem príjemný deň.
mozno nemusis podporovať žiadnu komerčnu fotobanku, skusil by som kontaktovať športových fotografov a za rozumnu cenu sa dohodnuť.... predsalen napr. fudbalový manici cvakaju aj niekolko sto kuskov za zapas, tak jeden akcný zaberik im neuskodi mat aj niekde zverejnený v tlačovej podobe. ( krajina, portret, street momentka su predsalen unikatnejsie zabery ktore sa až takto lahko nedaju získať... ) .. tu na efote ma napada nick "tisotko" skus jeho kontaktovať... on ma kopec fudbalových momentiek
 
Guba
2012-06-13 09:50:12+02
Dobrý deň. ďakujem za reakcie. Pozrel som sa na tú banku a tie zábery mi prídu dosť drahé. 25 dolárov za fotku neznámeho futbalistu mi príde trošku veľa.

Začal som si prezerať aj galériu v sekcii šport tu na e-photo. Tiež som premýšľal nad tým, že asi budem kontaktovať niekoho odtiaľto. Myslím si, že toto bude asi ideálne riešenie. Koniec koncov je tu veľa vhodných fotografií a množstvo vynikajúcich fotografov.

Ďakujem veľmi pekne za rady a ešte raz prajem príjemný deň.
 
velecky
2012-06-13 12:38:49+02
príspevok od: Guba
Dobrý deň. ďakujem za reakcie. Pozrel som sa na tú banku a tie zábery mi prídu dosť drahé. 25 dolárov za fotku neznámeho futbalistu mi príde trošku veľa.

Začal som si prezerať aj galériu v sekcii šport tu na e-photo. Tiež som premýšľal nad tým, že asi budem kontaktovať niekoho odtiaľto. Myslím si, že toto bude asi ideálne riešenie. Koniec koncov je tu veľa vhodných fotografií a množstvo vynikajúcich fotografov.

Ďakujem veľmi pekne za rady a ešte raz prajem príjemný deň.
25 USD je veľa? Ja fotky nepredávam, ale počul som, že u nás za 10 − 15 €. Môžem sa spýtať, koľko stál napríklad návrh toho základného motívu na tie foldre?
 
velecky
2012-06-13 12:40:23+02
Aby som to spresnil - jeden fotograf mi hovoril, že už s jednou agentúrou prestal spolupracovať, lebo že už mu platili len 10 € za fotku, a že to sa mu neoplatí ísť na nejakú akciu.
 
bundash
2012-06-13 12:50:52+02
príspevok od: Guba
Dobrý deň prajem. Dostal som zákazku na výrobu firemných foldrov. Sú to prakticky obaly, do torých firmy vkladajú napríklad zmluvy pre klientov. Navrhol som základný motív, no potreboval by som aj nejaku športovú momentku (najlepšie futbal, hokej), ktorú by som upravil a použil na tomto obale. Poradte prosím najrýchlejší spôsob, ako sa k takýmto fotografiám dostať, no aby bolo všetko aj po právnej stránke v poriadku.

Ďakujem za pomoc a prajem príjemný deň.
Ozvi sa mi, mam len hokej a myslim ze sa dohodneme
 
Guba
2012-06-13 13:09:31+02
príspevok od: velecky
25 USD je veľa? Ja fotky nepredávam, ale počul som, že u nás za 10 − 15 €. Môžem sa spýtať, koľko stál napríklad návrh toho základného motívu na tie foldre?
Folder robím pre známeho, takže cena nebude veľmi vysoká, no určite vyššia ako cena fotografie vo fotobanke (to je pravda). Zatiaľ som takéto niečo neriešil, no keď chcem mať všetko právne v poriadku, vidím, že poplatkom sa nevyhnem.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()