Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Výber zrkadlovky na macro

RybkaLoO
RybkaLoO 2012-09-11 00:33:15+02
Zdravím, mám doma zrkadlovku Canon 500D + zákl. objektív, a chcela by som ju zameniť alebo predať za inú. Potrebujem poradiť nejakú značku dig. zrkadloviek, ku ktorým nie sú tak drahé objektívy ako ku Canonu, ak by ste vedeli, aj konkrétnu značku zrkadlovky... Túto čo mám som kupovala asi pred rokom a pol v elektrodome, kde mi zamestnanec odporúčal práve značku Canon, ale zabudol sa zmieniť ako sa pohybujú ceny objektívov

Napadá vás teda niečo schopné, k čomu by som si mohla dokúpiť macro objektív za priateľnú cenu? Moja zrkadlovka má súčastnú sumu na bazoši cca 450€, čiže niečo schopné v tej sume by som chcela (samozrejme nepotrebujem čisto nové z obchodu).
 
sachmo
2012-11-18 13:51:27+01
príspevok od: viking81
ty si fakt zabrzdeny ? v photozone je celkove hodnotenie zalozene len na pocte ciarok ktore vykresli na grafe......ostatne parametra ma horsie sigma....su tam cisla....sukromne hodnotenia hovoria v prospech canonu.....tak co viac chces ? a povedal som horsie.....citujem sam seba.....v niektorych parametroch horsie !!! vies co to znamena ? ze horsie zvlada CA....napr....ale neviem co tu ted pleties tuto sigmu ked bola cely cas rec o "100-kach" sklach....a za horsie parametre pri tamrone 90-ke ktory si ospevoval povazujem pomale ostrenie oproti USM.....co je nevyvratitelny fakt...a tak isto aj meniacu sa velkost objektivu....tieto parametra ma TAMRON HORSIE v porovnani s canonom...ak ti nevadia....fot s nim osto sest....ja som sa koli nim rozhodol pre canon....tak ma nechaj s nim fotit a nepresviedcaj ma o svojej pravde !
Uz sme o krok dalej, nereagoval som na tvoj prispevok o 100mm objektive, ale na tvoj prispevok, implicitne hovoriaci o tom, ze objektivy tretich vyrobcov su horsie, ako objektivy vyrobcov vyrabajucich DSLR.
A ked uz tu vravis, ze sukromne hodnotenia uzivatelov hovoria nieco ine ako testy, tak potom sa ta spytam, co je pre teba objektivnejsie? Hodnotenie na zaklade technickych faktov alebo hodnotenie na zaklade pocitu jednotliveho cloveka? V obchode si kupis kilo bananov podla toho, co ukaze ciachovana vaha, alebo co ti po potazkani povie predavac?
Napokon, uviedol som ti aj sukromne hodnotenie, hovoriace tazko v neprospech canonu.
 
viking81
2012-11-19 06:50:59+01
príspevok od: sachmo
Uz sme o krok dalej, nereagoval som na tvoj prispevok o 100mm objektive, ale na tvoj prispevok, implicitne hovoriaci o tom, ze objektivy tretich vyrobcov su horsie, ako objektivy vyrobcov vyrabajucich DSLR.
A ked uz tu vravis, ze sukromne hodnotenia uzivatelov hovoria nieco ine ako testy, tak potom sa ta spytam, co je pre teba objektivnejsie? Hodnotenie na zaklade technickych faktov alebo hodnotenie na zaklade pocitu jednotliveho cloveka? V obchode si kupis kilo bananov podla toho, co ukaze ciachovana vaha, alebo co ti po potazkani povie predavac?
Napokon, uviedol som ti aj sukromne hodnotenie, hovoriace tazko v neprospech canonu.
j3b uz na to....este raz a naposledy sa budem citovat..."v niektorych parametroch horsie" !!! budem parafrazovat jedneho stareho uja....ale si analfabet ? a tuto to mas naozaj biele na ciernom nepovedal som ze su vseobecne horsie....povedal som len tolko, ze maju niektore parametre horsie ! btw.....najdem ti x recenzii uzivatelov kde ten canon vyhra a ked si v tom obchode....tak ides si kupovat auto.....tak si ho vyberies podla technickych udajov alebo podla toho ako ako sa s tym autom jazdi a co ti povedia tvoji 4 kamarati co ho uz maju ?

opet sa opakujem ale pisem to znova.....som stastny ze si spokojny s tamronom....ja som spokojny s canonom....nemenil by som ho za toho tamrona ani kebyze mi priplatia lebo jeden tamron uz mam....a kebyze mozem tak ho hodim do vahu a hned si kupim origo canon...je to moj nazor....moj subjektivny nazor...tak ma laskavo nepresviedcaj o svojej pravde !
 
Jozi Mačutek
2012-11-19 07:10:47+01
príspevok od: RybkaLoO
Zdravím, mám doma zrkadlovku Canon 500D + zákl. objektív, a chcela by som ju zameniť alebo predať za inú. Potrebujem poradiť nejakú značku dig. zrkadloviek, ku ktorým nie sú tak drahé objektívy ako ku Canonu, ak by ste vedeli, aj konkrétnu značku zrkadlovky... Túto čo mám som kupovala asi pred rokom a pol v elektrodome, kde mi zamestnanec odporúčal práve značku Canon, ale zabudol sa zmieniť ako sa pohybujú ceny objektívov

Napadá vás teda niečo schopné, k čomu by som si mohla dokúpiť macro objektív za priateľnú cenu? Moja zrkadlovka má súčastnú sumu na bazoši cca 450€, čiže niečo schopné v tej sume by som chcela (samozrejme nepotrebujem čisto nové z obchodu).
500d si nechaj a kup k nej macroobjektiv podla mňa je kus blbe brať fotak podla parametrov na makro ked to je len o skle
 
sachmo
2012-11-19 09:48:04+01
príspevok od: viking81
j3b uz na to....este raz a naposledy sa budem citovat..."v niektorych parametroch horsie" !!! budem parafrazovat jedneho stareho uja....ale si analfabet ? a tuto to mas naozaj biele na ciernom nepovedal som ze su vseobecne horsie....povedal som len tolko, ze maju niektore parametre horsie ! btw.....najdem ti x recenzii uzivatelov kde ten canon vyhra a ked si v tom obchode....tak ides si kupovat auto.....tak si ho vyberies podla technickych udajov alebo podla toho ako ako sa s tym autom jazdi a co ti povedia tvoji 4 kamarati co ho uz maju ?

opet sa opakujem ale pisem to znova.....som stastny ze si spokojny s tamronom....ja som spokojny s canonom....nemenil by som ho za toho tamrona ani kebyze mi priplatia lebo jeden tamron uz mam....a kebyze mozem tak ho hodim do vahu a hned si kupim origo canon...je to moj nazor....moj subjektivny nazor...tak ma laskavo nepresviedcaj o svojej pravde !
Ja ta ale nepresviedcam o mojej pravde, len ti predostieram objektivnu pravdu, ktorou ti otvaram obzory. Ak chces mat klapky na ociach, kludne ich maj. Ale nepresviedcaj nas, ze jedine canon a nic ine. Poved, ze pre mna canon a nic ine.
 
viking81
2012-11-19 10:03:46+01
príspevok od: sachmo
Ja ta ale nepresviedcam o mojej pravde, len ti predostieram objektivnu pravdu, ktorou ti otvaram obzory. Ak chces mat klapky na ociach, kludne ich maj. Ale nepresviedcaj nas, ze jedine canon a nic ine. Poved, ze pre mna canon a nic ine.
uz ma vazne zacinas srat....nevkladaj mi do ust nieco co som nepovedal....a nemam klapky na ociach...ako pisem milionty krat....sam mam tamron....a viem preco ho uz viac nechcem ! ak by canon robil rovnako pomaly a tazko ostriaci objektiv....tak tiez by som ho nechcel....chapeme sa ? ked pride tamron ich USD a VC do 17-50.ky.....zlepsia konstrukcne parametre a cenu udrzia na royumnej urovni tak by som o nom uvazoval....inak nie...a ked tebe alebo komukolvek nevadi slabsia konstrukcia a zufalo pomale ostrenie...nech sa paci....ideal pre neho ! bodka...viac k tomu nemam co dodat...
 
sachmo
2012-11-19 12:52:50+01
príspevok od: viking81
uz ma vazne zacinas srat....nevkladaj mi do ust nieco co som nepovedal....a nemam klapky na ociach...ako pisem milionty krat....sam mam tamron....a viem preco ho uz viac nechcem ! ak by canon robil rovnako pomaly a tazko ostriaci objektiv....tak tiez by som ho nechcel....chapeme sa ? ked pride tamron ich USD a VC do 17-50.ky.....zlepsia konstrukcne parametre a cenu udrzia na royumnej urovni tak by som o nom uvazoval....inak nie...a ked tebe alebo komukolvek nevadi slabsia konstrukcia a zufalo pomale ostrenie...nech sa paci....ideal pre neho ! bodka...viac k tomu nemam co dodat...
Tak a teraz sa skus vyjadrit k Sigma 180 vs Canon 180. Toto riesime, nie setaky, ak by si nahodou stratil orientaciu v diskusii.
 
viking81
2012-11-19 12:58:11+01
podla objektivnych testov je sigma ostrejsia.....o chlp ma horsie sudkovite skreslenie....vinetaciu a o poznanie horsie zvlada CA....ostrenie som nestudoval, ale predpokladam ze bude podobne....o vyhotoveni asi nemusi byt rec kedze canon je vo vyhotoveni L a podla subjektivnych hodnoteni na slrgear ma lepsie hodnotenie canon.....ale je o poznanie drahsi.....suhlasi ? a suhlasi to aj s tym ze niektore parametra ma horsie ? myslim ze suhlasi.....a teraz mi prosim ta takto isto zhrn tamron 90 vc canon 100....
 
Iygor
2012-11-19 13:53:26+01
príspevok od: RybkaLoO
Zdravím, mám doma zrkadlovku Canon 500D + zákl. objektív, a chcela by som ju zameniť alebo predať za inú. Potrebujem poradiť nejakú značku dig. zrkadloviek, ku ktorým nie sú tak drahé objektívy ako ku Canonu, ak by ste vedeli, aj konkrétnu značku zrkadlovky... Túto čo mám som kupovala asi pred rokom a pol v elektrodome, kde mi zamestnanec odporúčal práve značku Canon, ale zabudol sa zmieniť ako sa pohybujú ceny objektívov

Napadá vás teda niečo schopné, k čomu by som si mohla dokúpiť macro objektív za priateľnú cenu? Moja zrkadlovka má súčastnú sumu na bazoši cca 450€, čiže niečo schopné v tej sume by som chcela (samozrejme nepotrebujem čisto nové z obchodu).
Diskusia je dlhá, nečítal som ju takže ak už niekto písal to isté tak sa ospravedlnujem. Ak chceš lacný makro objektív 1:1 tak sa dá do 80€ vyslkadať zotava: starý manuálny objektív 50/1,8 + redukcia m42 canon + medzikrúžky. Výstup je porovnateľný s orig AF makroobjektívmi, samozrejme v závislosti od použitého manuálneho objektívu . Ja som porovnával CZJ Pancolar 50/1,8 a sigmu 105/2,8. Manuálne ostrenie pri makre nevadí, skôr je nutnosťou (ostrím oddialením alebo priblížením celej zostavy)

Linky:
redukcia:
http://www.mini-max.sk/product/default/1258
http://foto.bazos.sk/inzerat/20084399/AKCIA-M42-redukcia-adapter-pre-Canon-s-Chipom-AF-confirm.php
medzikrúžky:
http://www.mini-max.sk/product/default/1513
objektív:
http://foto.bazos.sk/inzerat/20105229/Predam-Carl-Zeiss-Jena-50mm-18-Pancolar.php

Ceny objektívov sa pohybujú okolo 50€, niekedy aj o polovicu menej.

Prikladám fotografiu robenú Pancolarom za 50€, na fotke je kvetináčová fialka s tyčinkou kratšou ako 1 cm.
 
Strana 6 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()