Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

prve zrkadlo nikon D5100vs sony A65 vs pentax K30 vs canon 600D

stancok
stancok 2012-09-17 20:35:07+02
uvazujem a vyberam z tychto modelov co je nizsia stredna trieda zrkadloviek, chcel by som asi najskor setak s objektivom aspon 18-135 a cenou setu do cca 700-800e dikes za navrhy ,neviete kedy pride nastupca D5100?(predpokladam D5200), inak sony ma poslednu dobu dost oslovuje ,ma pomerne uspechy aj kvalita je vysoka, no neviem ako je to zase u neho s ponukou objektivov ,su nejake k dispozicii s vyssou hodnotou konca ohniska aspon napr 200 az 250 (nejaky zoom objektiv)? ma A65 uz motorcek v tele?
 
martin9113
2012-09-24 14:54:08+02
príspevok od: drago999
mne vsetky neviem co tym myslis...
konkretne ktore objektivy nema pentax nikon a canon ma.?
 
stancok
2012-09-25 05:39:46+02
príspevok od: drago999
ak rozmyslas tak, tak byt tebou za cenu C650D by som uz kupil C60D, lepsi hladacik lepsi AF, viac zaostr. bodov, lepsia argonomia, viac snimkov za sekundu...osobne by som isiel iba do canonu koli objektivom...
no nie to celkom tak c60 je samozrejme o level vyssie kvalitovo ale aj cenou vyssie ,pre porovnanie http://www.najnakup.sk/Porovnaj_digitalne-zrkadlovky_CANON-EOS-650D-BODY_821136.html http://www.najnakup.sk/Porovnaj_digitalne-zrkadlovky_CANON-EOS-60D-telo_594604.html
rozdiel cini u tiel presne 200eciek ,zas az tak vymakane zrkadlo na zaciatok mat nemusim cenovo je 60D na urovni sony A65 resp nikonu D7000 ,pozeral som si aj fotky z recenzii na dppreview a porovnaval kvality snimok a aj 650D ma vysoku kvalitu a ako hovoris objektivy su silna zbran jak canonov tak nikonov.. no sony zaznamenavaju neskutocny progres tento rok,objektivov pribuda a dost ma lakaju aj kladne recenzie a vyborne ohlasy uzivatelov, recenzentov ,takze to bude este dilema ktory si z nich nakoniec vyberiem ci 650D alebo ten sony A57
 
sharkyyy
2012-12-30 22:23:33+01
Podla vystupnych fotiek v recenziach, dpreview a od uzivatelov je pentax k30 o triedu vyssie ako tu spominane fotoaparaty. Problemom moze byt pre niekoho prislusenstvo...aj ked je to skor famou odpredajcov canikonu. Vacsina pentax system nepozna a ani nrchce poznat a dopredu ho.odsudzuju. Bol som v optime v Ke a zasol sol ake mylne maju info o k30, ktory maju priamo vo vyklade. Hanobili ho, pytal som sa ci s nim fotili. Hadajte aka bola odpoved? Ticha, ze nie.
Takze tolko voci predsudkom voci pentaxu.

Cize moja rada(iba z luskania po nete a mnozstiev nezavislych porovnavacich testov), kedze sam som vsetky neskusal, jednoznacne pentqx k30 ktory je upne niekde inde, co sa tyka fotky. Druhy by som bral nikon.

Ak video ti je prioritou, bral by som sony alebo canon.
 
kobliha
2012-12-31 00:49:21+01
ktorý prvý chytíš do ruky,, asi tak, ja som prvý chytil nikon d5100 a som spokojný tie fotoaparáty sú cca rovnaké parametrovo, radšej rieš objektívy
 
juro111
2013-06-12 16:30:11+02
Ahojte.
Ja práve teraz riešim, ktorý foťák kúpiť. Buď Canon 600D, alebo Nikon D5100.
Canon má viac tlačítok na nastavovanie (ISO, WB, AF, samospúšť...) takže to nastavenie je s ním asi jednoduchšie a rýchlejšie.
Nikon má zase viac možností úprav priamo c sebe (HDR, selektívna farba, zmena veľkosti...).
Čo je podľa vás výhodnejšie? Lepšie je mať viac tých tlačítok a pohodlnejšie nastavovať všetko, alebo je výhodnejšie mať vo foťáku viac funkcií?
A okrem toho, Canon má asi lepší objektív 18-135 v porovnaní s Nikonom 18-105 (tieto dva zvažujem). Neviem teda ako sú na tom čo sa týka kvality optiky, ale v zoome je lepší tento objektív pre canon.
 
pufko
2013-06-12 16:39:33+02
Pri fotení moc nešachujem s nastavením , respektíve neprestavujem na každú druhú fotku, úpravy vo foťáku sú na prd, lebo cez ten malý display aj tak prd vidíš, treba fotiť do RAW a postproces vykonávať v PC
 
misom
2013-06-12 16:48:08+02
príspevok od: juro111
Ahojte.
Ja práve teraz riešim, ktorý foťák kúpiť. Buď Canon 600D, alebo Nikon D5100.
Canon má viac tlačítok na nastavovanie (ISO, WB, AF, samospúšť...) takže to nastavenie je s ním asi jednoduchšie a rýchlejšie.
Nikon má zase viac možností úprav priamo c sebe (HDR, selektívna farba, zmena veľkosti...).
Čo je podľa vás výhodnejšie? Lepšie je mať viac tých tlačítok a pohodlnejšie nastavovať všetko, alebo je výhodnejšie mať vo foťáku viac funkcií?
A okrem toho, Canon má asi lepší objektív 18-135 v porovnaní s Nikonom 18-105 (tieto dva zvažujem). Neviem teda ako sú na tom čo sa týka kvality optiky, ale v zoome je lepší tento objektív pre canon.
mam D5100 vyse roka a este som neuprvavoval fotky vo fotaku. na to som si nekupoval zrkadlovku. co sa tlacitok tyka, mne v 80 percentach pripadov staci mat moznost nastavovat cas a clonu a iso ktore nastavujem tlacidlom FN. objektiv 18-105 bohate staci na zaciatok.
 
juro111
2013-06-12 19:21:46+02
Tak asi to u mňa vyhrá ten Canon. Dnes som si ich oba ochytal v obchode a Canon mi nejako lepšie sadol do rúk. Fotky keď budem chcieť, upravím v PC.
A ešte jedna otázočka. Predajca mi odporúčal Nikon, kvôli tomu, že má väčší snímač a tým pádom aj väčšiu svetelnosť. Je fakt, že snímač je väčší, ale má to nejaký badateľný vplyv na fotenie v horších svetelných podmienkach?
 
DBandyk
2013-06-12 19:41:12+02
príspevok od: juro111
Tak asi to u mňa vyhrá ten Canon. Dnes som si ich oba ochytal v obchode a Canon mi nejako lepšie sadol do rúk. Fotky keď budem chcieť, upravím v PC.
A ešte jedna otázočka. Predajca mi odporúčal Nikon, kvôli tomu, že má väčší snímač a tým pádom aj väčšiu svetelnosť. Je fakt, že snímač je väčší, ale má to nejaký badateľný vplyv na fotenie v horších svetelných podmienkach?
Snímače sú tam rovnako veľké. Ber čo sa ti viac pozdáva. Sú to dobré mašiny.
 
stancok
2013-06-12 23:48:44+02
príspevok od: juro111
Tak asi to u mňa vyhrá ten Canon. Dnes som si ich oba ochytal v obchode a Canon mi nejako lepšie sadol do rúk. Fotky keď budem chcieť, upravím v PC.
A ešte jedna otázočka. Predajca mi odporúčal Nikon, kvôli tomu, že má väčší snímač a tým pádom aj väčšiu svetelnosť. Je fakt, že snímač je väčší, ale má to nejaký badateľný vplyv na fotenie v horších svetelných podmienkach?
a neskusal si v predajni novsie modely canon 650D prip nikon D5200(aktualny model), nikon ma perfektne vyvaznene vystupy ci uz foto alebo videa,je pomerne uspesny v recenziach
 
juro111
2013-06-13 18:35:52+02
Pozeral som aj tieto dva novšie. Na 650D sa mi moc nepáči dotykový displej, aj keď neviem presne prečo, ale nejako mi to na zrkadlovku nepasuje. Možno je to len zvyk.
Na D5200 nemám nejaké výhrady. Ale oba už sú mimo môj finančný limit, ktorý som ochotný do toho investovať. Možno do roka oľutujem a možno nie. So zrkadlovkou ešte len budem začínať, tak mi snáď postačí aj trošku starší model.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()