Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nákup zrkadlovky z Číny

navaras
navaras 2012-12-29 10:29:42+01
Dobrý deň,

Chcem sa Vás opýtať, či nemáte skúsenosti z nákupom zrkadlovky z Číny ?
Myslím tie množstvá inzerátov na ebay.com/ebay.co.uk a podobne...
Vyplatí sa to ? Ako je to potom z clom a DPH ? A sú to vôbec zrkadlovky ?
Z nákupom z Číny mám prevažne len pozitívne skúsenosti, no pri takých sumách ...
Ďakujem
 
pufko
2012-12-29 23:34:26+01
Presne tak, ak je cena tovaru podozrivá, neznáma, colný úrad musí vychádzať bud z doporučenej ceny oficialneho dovozcu, alebo požiadať prijímatela, aby úradne zdokladoval cenu za ktorú tovar zakúpil.

No a ešte k tomu objednávaniu, colníci sú tam na to aby vyžmýkali čo najviac. A to tak že nie vyžmýkajú prijímatela, ale povedzme používaju RTG (neviem) a snažia sa zachytiť a precliť zásielky , ktoré by sa inak vyhli colnému konaniu.

A tak isto napíšem, že ak už príde niekomu domov oznam že má zásielku na colnici, tak colníci už vedia čo tá zásielka presne obsahuje, lebo ju mali otvorenú. Mne každá jedna zásielka, aj tá pre ktorú som si bol osobne prišla / bola prelepená páskou slovenskej pošty
 
pufko
2012-12-29 23:35:46+01
Tiež mi prišli zásielky , kde bolo vnútry tlačivo "Bez colného dlhu"
 
norulakp
2012-12-30 08:08:30+01
príspevok od: pufko
Presne tak, ak je cena tovaru podozrivá, neznáma, colný úrad musí vychádzať bud z doporučenej ceny oficialneho dovozcu, alebo požiadať prijímatela, aby úradne zdokladoval cenu za ktorú tovar zakúpil.

No a ešte k tomu objednávaniu, colníci sú tam na to aby vyžmýkali čo najviac. A to tak že nie vyžmýkajú prijímatela, ale povedzme používaju RTG (neviem) a snažia sa zachytiť a precliť zásielky , ktoré by sa inak vyhli colnému konaniu.

A tak isto napíšem, že ak už príde niekomu domov oznam že má zásielku na colnici, tak colníci už vedia čo tá zásielka presne obsahuje, lebo ju mali otvorenú. Mne každá jedna zásielka, aj tá pre ktorú som si bol osobne prišla / bola prelepená páskou slovenskej pošty
Ale je divne, ze kamarat objednaval do Rimavskej Soboty zlate obrucky z USA, svadobne saty z USA, a nikdy nic neplatil. Sesternica do Prievidze blesk a neplatila. Ja som z Kosic a volaju ma na colny urad kvoli kazdej kravine. Minule mi prisiel strieborny dazdnik z Ciny za 15 Eur a aj kvoli tomu som sa tam musel drngat. Som myslel, ze ich kopnem do zadku. Ved aj slepy dement musi vediet, ze taky dazdnik nepresahuje ani 22 eur, co je tusim hranica. Takze neviem od coho to zavisi, kedy si vas zavolaju.
 
Martin Piňák
2012-12-30 10:57:18+01
príspevok od: phototomas
www.onestop-digital.com

ja som tam kupil dve skla a blesk. vtedy som bol v UK. Onestop garantuje vyplatenie cla ak by ho od vás vypýtali. ale myslím že to garantujú len do uk
to sa mi nechce verit kokos http://www.onestop-digital.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=34145 , neni to prehnane málo ? to clo isto nezaplatia oni , som mal čo vidieť po tom čo som kupil 5D mk II :/
 
calimero
2012-12-30 11:12:02+01
príspevok od: Martin Piňák
to sa mi nechce verit kokos http://www.onestop-digital.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=34145 , neni to prehnane málo ? to clo isto nezaplatia oni , som mal čo vidieť po tom čo som kupil 5D mk II :/
Ved ta cena je ako u nas. V Hong Kongu nepoznaju DPH.

1329.99 GBP = 1642 € bez DPH, cize 1970 € s DPH.
 
Martin Piňák
2012-12-30 19:09:44+01
príspevok od: calimero
Ved ta cena je ako u nas. V Hong Kongu nepoznaju DPH.

1329.99 GBP = 1642 € bez DPH, cize 1970 € s DPH.
veď preto... to by bolo fest lacne tak som dobre kupil moje 5Dčko
 
vd
2012-12-31 01:05:54+01
z ciny max. dazdniky, stativy, odpalovace a blesky YN pre istotu.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()