Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

CANON EOS 700D ALEBO PENTAX K-50

stefanhal
2014-11-11 00:38:08+01
Zdravím. Chcel by som sa opýtať / poradiť sa a budem Vám vďačný za odpovede / tipy. Chcem kúpiť svoj prvý fotoaparát a po hodinách hľadania a čítania recenzií rôznych zrkadloviek, rôznych značiek, som došiel k týmto dvom, zdanlivo najlepším variantám v cenovej kategórii v ktorej sa pohybujem a to sú : CANON EOS 700D a PENTAX K-50, ktoré sa nachádzajú v približne rovnakej cenovej kategórii. Zatiaľ som ich síce neštudoval dopodrobna, no v niektorých parametroch ( aspoň čo som si všimol ) má niečo málo navrch PENTAX K-50, no na oba tieto fotoaparáty som našiel poväčšine celkom dobré recenzie / hodnotenia, preto je pre mňa ťažké rozhodnúť sa. Na CANONE ma okrem iného najviac zaujal výklopný a otočný displej, na PENTAXE zas odolnosť voči vode, mrazu, prachu ... ktorá by sa mi zišla. Preto sa chcem poradiť so skúsenejšími. ! _____PS_____ : ( doteraz som fotil iba mobilom, ktorý sa síce kvalitou dosť približuje kompaktným fotoaparátom, no ani zďaleka sa nedá porovnávať s DSLR a ja sa chcem vo fotografii konečne pohnúť ďalej a mobilová kvalita ma už nebaví. Teoreticky ovládam aspoň tie najzákladnejšie pojmy v tejto oblasti, s ktorými som sa stretol pri fotení mobilom (nie nefotil som všetko na automatike) , alebo si občas niečo prečítal na nete, no potrebujem praktické skúsenosti a chcem sa naučiť fotiť ! Ak ste to niekto dočítali až sem, tak Vám ďakujem a zároveň prosím o radu.
 
pufko
2014-11-11 00:54:10+01
Máš SS
 
stefanhal
2014-11-11 01:10:52+01
príspevok od: pufko
Máš SS
?
 
pufko
2014-11-11 01:23:14+01
Súkromú správu, inak ver že to nie je také fotenie ako s mobilom a teoria prečítaná na webe bez reálneho skúšania ti je doslova na nič
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-11-11 06:52:44+01
Pri sucasnej situacii Pentaxu na Slovensku (koniec oficialneho dovozcu a marne hladanie dalsieho), by som volil Canon, alebo Nikon (D5300 vyhrava vacsinu porovnavacich testov).
 
stefanhal
2014-11-12 10:29:56+01
príspevok od: Karol Srnec
Pri sucasnej situacii Pentaxu na Slovensku (koniec oficialneho dovozcu a marne hladanie dalsieho), by som volil Canon, alebo Nikon (D5300 vyhrava vacsinu porovnavacich testov).
Vďaka za radu. Canon som už vyradil z výberu, ale rozhodubem sa medzi tým Pentaxom k-50 a Nikonom D5300. Čo som pozeral porovnania, tak Pentax k-50 má len málo "nevýhod" oproti D5300, na rozdiel od Canonu. Je tiež lacnejší a má aj obrazovú stabilizáciu. Ináč ako je to stou obrazovou stabilizáciou, oplatí sa to? Ďakujem
 
stefanhal
2014-11-12 10:29:58+01
príspevok od: Karol Srnec
Pri sucasnej situacii Pentaxu na Slovensku (koniec oficialneho dovozcu a marne hladanie dalsieho), by som volil Canon, alebo Nikon (D5300 vyhrava vacsinu porovnavacich testov).
Vďaka za radu. Canon som už vyradil z výberu, ale rozhodubem sa medzi tým Pentaxom k-50 a Nikonom D5300. Čo som pozeral porovnania, tak Pentax k-50 má len málo "nevýhod" oproti D5300, na rozdiel od Canonu. Je tiež lacnejší a má aj obrazovú stabilizáciu. Ináč ako je to stou obrazovou stabilizáciou, oplatí sa to? Ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-11-12 11:01:15+01
príspevok od: stefanhal
Vďaka za radu. Canon som už vyradil z výberu, ale rozhodubem sa medzi tým Pentaxom k-50 a Nikonom D5300. Čo som pozeral porovnania, tak Pentax k-50 má len málo "nevýhod" oproti D5300, na rozdiel od Canonu. Je tiež lacnejší a má aj obrazovú stabilizáciu. Ináč ako je to stou obrazovou stabilizáciou, oplatí sa to? Ďakujem
Na Olympuse to funguje perfektne. Nikon a Canon pouzivaju stabilizaciu v objektivoch.
 
JohnNewton
2014-11-12 11:36:37+01
príspevok od: stefanhal
Vďaka za radu. Canon som už vyradil z výberu, ale rozhodubem sa medzi tým Pentaxom k-50 a Nikonom D5300. Čo som pozeral porovnania, tak Pentax k-50 má len málo "nevýhod" oproti D5300, na rozdiel od Canonu. Je tiež lacnejší a má aj obrazovú stabilizáciu. Ináč ako je to stou obrazovou stabilizáciou, oplatí sa to? Ďakujem
Či už stabalizácia v objektíve alebo na snímači je dnes tecnicky dobre zvládnutá a veľmi použiteľná vec.
 
pufko
2014-11-12 13:11:48+01
A taktiež je pravda že tú stabilizáciu často ani nepotrebuješ, pretože za normálnych okolností sa beztak snažíš fotiť udržatelnými expozičnými časmi
 
stefanhal
2014-11-12 16:59:49+01
príspevok od: pufko
A taktiež je pravda že tú stabilizáciu často ani nepotrebuješ, pretože za normálnych okolností sa beztak snažíš fotiť udržatelnými expozičnými časmi
Noo chcel by som fotiť aj dlhé expozície
 
stefanhal
2014-11-12 17:00:33+01
príspevok od: JohnNewton
Či už stabalizácia v objektíve alebo na snímači je dnes tecnicky dobre zvládnutá a veľmi použiteľná vec.
Aha, ďakujem
 
pufko
2014-11-12 18:20:46+01
príspevok od: stefanhal
Noo chcel by som fotiť aj dlhé expozície
Na dlhé expozície sa používa statív
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()