Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Ktory fotak zobrazi na PC monitore LCD fotaku pri foteni

faklmen
2015-07-29 18:07:10+02
Potrebujem, aby som na PC monitore videl pri foteni to co je na LCD fotaku. Fotim vacsinou mensie veci (makro) v interieri a pri praci by bolo super keby som videl priamo to co fotim na monitore. Vedel by som hned posudit vysledok, vymazat fotku a urobit novu. Teraz urobim zopar fotiek a musim ich preniest cez kartu alebo kabel do PC a pozriet vysledok. Je to zdlhavy proces a toto by mi urychlilo pracu.
Neviem ci je to funkcia fotaku alebo je to mozne s kazdym.
Momentale mam Panasonic FZ200, ma USB aj HDMI. Ked pripojim fotak cez USB tak sa da sa do rezimu suboroveho prenosu fotiek. HDMI som zatial neskusal.

Ale zrejme na to bude treba aj nejaky software, ktory to umoznuje.
Alebo to s tymto fotakom nepojde vobec.

Preto by som chcel poradit, ktory fotak to zvladne a aky by som si mal vybrat (uz ale zrkadlovku).

Dakujem za rady.
 
tomino1980
2015-07-29 19:05:08+02
ma to napr olympus ...ale aj velky hraci C&N to maju urcite

http://app.olympus-imaging.com/olympuscapture/index.php?lang=en
 
pufko
2015-07-29 20:01:01+02
Treba si naštudovať veci okolo vzniku fotografie, niečo o technike a zvyšok je len v tvojích rukách.

Fotiť nejaké predmety systémom že to vidím na LCD počítača mi príde dosť nepraktické
Ak fotíš nejaké predmety, tak si kúp na to zrkadlovku s nejakým monofokálom, k tomu trebárs biele pozadie, alebo rovno softbox, nejaké svetlá ktorými daný predmet poriadne nasvietiš a môžeš fotiť
 
faklmen
2015-07-29 21:07:00+02
Rozumiem, len som v situacii, ze nemam moc cas na studovanie. Potrebujem vytazit momentalne z toho co viem najviac. Mam celkom dobry 24" monitor NEC, tak som zvazoval ci by toto nebolo lepsie pre mna, hlavne pre usetrenie casu a lepsieho nahladu na monitore.
Svetla mam aj softbox, ale to je ta nizsia polozka oproti dobremu fotaku a kvalitnemu objektivu. Zrkadlovku samozrejme zvazujem, lebo kompakt ma svoje obmedzenia.
Online nahlad ako pisal tomino1980 vypada dobre, ale skor na Canone alebo Nikone. Inu znacku nechcem.

Neviem ani ako sa ta funkcia vola. Viete mi povedat co mam hladat za funkciu pri vyberani noveho fotaku? Popripade priamo model, ktory to zvladne, kedze mate lepsi prehlad ako štvrťprofesional ako som ja.
 
jan21
2015-07-29 21:22:54+02
príspevok od: faklmen
Rozumiem, len som v situacii, ze nemam moc cas na studovanie. Potrebujem vytazit momentalne z toho co viem najviac. Mam celkom dobry 24" monitor NEC, tak som zvazoval ci by toto nebolo lepsie pre mna, hlavne pre usetrenie casu a lepsieho nahladu na monitore.
Svetla mam aj softbox, ale to je ta nizsia polozka oproti dobremu fotaku a kvalitnemu objektivu. Zrkadlovku samozrejme zvazujem, lebo kompakt ma svoje obmedzenia.
Online nahlad ako pisal tomino1980 vypada dobre, ale skor na Canone alebo Nikone. Inu znacku nechcem.

Neviem ani ako sa ta funkcia vola. Viete mi povedat co mam hladat za funkciu pri vyberani noveho fotaku? Popripade priamo model, ktory to zvladne, kedze mate lepsi prehlad ako štvrťprofesional ako som ja.
Canon ma pre PC sofware EOS Utility a ked prepojíš USB s fotákom, fotoaparát do liveview režmu tak vidíš na monitore scénu a môžeš aj ovladať fotoaparát.

Obrazok je teraz zosnimaný...kvalitu nerieš
 
flico.sk
2015-07-29 21:25:47+02
Zdravim
Ak staci kontrola nafotenej fotky tak postacuje
http://pamatove-karty.heureka.sk/toshiba-sdhc-flash-air-8gb-class-10/
funguje asi na kazdom fotoaparate (Otestovane na Nikone D5100, Panasonic DMC-FZ27, Fuji X-E1). Fotky je mozne kontrolovat na vsetkom co ma wifi (Notebook, PC s WiFi, SmartPhone, Tablet, SmartTV s Wifi ... ) Funguje to ako WebServer. Po vyfotografovani sa v Internetovom prehliadači automaticky prehľade zobrazi nova fotka.
 
jan21
2015-07-29 21:38:18+02
príspevok od: jan21
Canon ma pre PC sofware EOS Utility a ked prepojíš USB s fotákom, fotoaparát do liveview režmu tak vidíš na monitore scénu a môžeš aj ovladať fotoaparát.

Obrazok je teraz zosnimaný...kvalitu nerieš
a taký ten jednoduchý spôsob...Canon má mini HDMI výstup...a ked točíš video alebo fotíš na Liveiew tak na tom HDMI je signál a stačí ho dať do monitora HDMI (má NEC) a máš scénu na veľkom monitore, a nepotrebuješ ništ
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-29 23:56:27+02
fotenie cez monitor je v ateliery bezna vec, cez Usb to ponuka viacero znaciek. niekedy ale len u vyssich modelov. najprv si vytipuj model a potom si vyhladaj ci ma pc remote control. ja na produktovky pouzivam uz vyhradne len Olympus OM-D. program je zdarma a detaily sa fotia ovela lahsie, ako s FF zrkadlovkou. mozem ho ovladat aj cez tablet.
 
flico.sk
2015-07-30 00:17:45+02
Pre DSLR Nikon a Canon

http://dslrdashboard.info/downloads/ ale je potreba, aby zariadenia (Tablet, Smartphone) podporovali OTG USB (takisto je treba aj taky kabel). Verzia z Google Play mi nefungovala.

Pre "kancelarske" OS (Windows) je potreba nainštalovať "špecialny" USB driver.
 
jan21
2015-07-30 09:00:48+02
príspevok od: faklmen
Potrebujem, aby som na PC monitore videl pri foteni to co je na LCD fotaku. Fotim vacsinou mensie veci (makro) v interieri a pri praci by bolo super keby som videl priamo to co fotim na monitore. Vedel by som hned posudit vysledok, vymazat fotku a urobit novu. Teraz urobim zopar fotiek a musim ich preniest cez kartu alebo kabel do PC a pozriet vysledok. Je to zdlhavy proces a toto by mi urychlilo pracu.
Neviem ci je to funkcia fotaku alebo je to mozne s kazdym.
Momentale mam Panasonic FZ200, ma USB aj HDMI. Ked pripojim fotak cez USB tak sa da sa do rezimu suboroveho prenosu fotiek. HDMI som zatial neskusal.

Ale zrejme na to bude treba aj nejaky software, ktory to umoznuje.
Alebo to s tymto fotakom nepojde vobec.

Preto by som chcel poradit, ktory fotak to zvladne a aky by som si mal vybrat (uz ale zrkadlovku).

Dakujem za rady.
Takže
ešte si to ujasnime.

1) Chceš vidieť na monitore to čo je na LCD fotáku? Ide o rozlíšenie, farebná hlbka...stačí HDMI kabel a režim Liveview. U daného typu fotoaparátu si over či prepína signál na externé HDMI. Väčšinou ano pri video a pri Liveview fotení. Skús aj na tvojom FZ200.

2)Chceš fotiť cez PC, Tablet a vidieť na monitore PC scénu, plné rozlíšenie, farebná hľbka, ovládanie fotoaprátu expozície, časovač pre timelapse....potrebuješ softvér do daného zariadenia, prepojovaní kábel. Niektorí výrobcovia ho dodávaju (Olympus, Canon..)

Bežné fotenie "po dráte" (tethered shooting), ked sa po expozícii stiahne obrázok do pc a zobrazí vie veľa sofvéru Lightromm, DPP (aj free ..). A je možná aj wifi varianta napr. pomocou SDHC Wi-Fi pamäťových kariet.
 
faklmen
2015-07-30 09:11:42+02
príspevok od: jan21
Canon ma pre PC sofware EOS Utility a ked prepojíš USB s fotákom, fotoaparát do liveview režmu tak vidíš na monitore scénu a môžeš aj ovladať fotoaparát.

Obrazok je teraz zosnimaný...kvalitu nerieš
jj take nieco by to chcelo. a musi aj fotak podporovat nieco alebo to slape na vsetkych zrkadlovkach canon
 
faklmen
2015-07-30 09:33:17+02
príspevok od: jan21
Takže
ešte si to ujasnime.

1) Chceš vidieť na monitore to čo je na LCD fotáku? Ide o rozlíšenie, farebná hlbka...stačí HDMI kabel a režim Liveview. U daného typu fotoaparátu si over či prepína signál na externé HDMI. Väčšinou ano pri video a pri Liveview fotení. Skús aj na tvojom FZ200.

2)Chceš fotiť cez PC, Tablet a vidieť na monitore PC scénu, plné rozlíšenie, farebná hľbka, ovládanie fotoaprátu expozície, časovač pre timelapse....potrebuješ softvér do daného zariadenia, prepojovaní kábel. Niektorí výrobcovia ho dodávaju (Olympus, Canon..)

Bežné fotenie "po dráte" (tethered shooting), ked sa po expozícii stiahne obrázok do pc a zobrazí vie veľa sofvéru Lightromm, DPP (aj free ..). A je možná aj wifi varianta napr. pomocou SDHC Wi-Fi pamäťových kariet.
Skusim pozriet to HDMI na mojom FZ200. Ale zrejme to bude chciet iny (lepsi) fotak, kde by som uz mohol nasadit aj normalny makro objektiv. Kompakt je kompakt a ked sa chcem posunut niekde dalej, zrejme inej cesty niet.

Fotim nieco taketo (viznam obrazok). Je to priemer cca 6cm a na to by uz bola asi ozaj lepsia zrkadlovka s makro objektivom.

Skuste posudit ako je to nafotene, lebo ja uz nato akosi nemam nazor. Resp. momentalne nie som schopny to dat lepsie.
 
lamid
2015-07-30 11:21:01+02
tiež používam
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dslr.dashboard
Nahrádza mi výklopný displej fotoaparátu /používam 10" tablet/, na nezaplatenie pre nočné foto zo statívu, kde zaostriť je problém.
 
Paulie
2015-07-30 15:07:49+02
príspevok od: faklmen
Skusim pozriet to HDMI na mojom FZ200. Ale zrejme to bude chciet iny (lepsi) fotak, kde by som uz mohol nasadit aj normalny makro objektiv. Kompakt je kompakt a ked sa chcem posunut niekde dalej, zrejme inej cesty niet.

Fotim nieco taketo (viznam obrazok). Je to priemer cca 6cm a na to by uz bola asi ozaj lepsia zrkadlovka s makro objektivom.

Skuste posudit ako je to nafotene, lebo ja uz nato akosi nemam nazor. Resp. momentalne nie som schopny to dat lepsie.
Najväčšou slabinou tu podla mňa bude svetlo/nasvietenie. Celé je to také ploché. Bez svetla bude výmena za zrkadlovku viacmenej zbytočná.
 
faklmen
2015-07-30 15:53:42+02
Lepsie to nasvietit zial neviem, skusal som vsetko mozne, ale vysledok bol vzdy horsi. Vzdy to bolo moc tmave.
Pod plochym myslis, ze tomu chyba hlbka?
 
Martin8101
2015-07-30 16:42:32+02
príspevok od: faklmen
Lepsie to nasvietit zial neviem, skusal som vsetko mozne, ale vysledok bol vzdy horsi. Vzdy to bolo moc tmave.
Pod plochym myslis, ze tomu chyba hlbka?
Ano, ak sa nemylim, Paulie skonstatoval, ze ploche je to kvoli svieteniu zvrchu resp. celne. Ak by si umiestnil svetlo inam, aby objekt osvetlovalo zboku, pod nejakym uhlom, vytvorilo by to nejake tiene a dostalo by to hlbku a teda aj treti rozmer...
 
Martin8101
2015-07-30 16:45:29+02
príspevok od: faklmen
Lepsie to nasvietit zial neviem, skusal som vsetko mozne, ale vysledok bol vzdy horsi. Vzdy to bolo moc tmave.
Pod plochym myslis, ze tomu chyba hlbka?
A k tomu "tmavemu" este. Mas expozicny trojuholnik nato, aby to tmave nebolo. Ak to chces mat vsetko ostre, clonu nemusis otvarat, pridaj teda cas (stativ?) alebo ISO, ak ho ten fotak zvlada dobre. Alebo pridaj svetlo (ale to uz asi nemozes, ked si spominal, ze lepsie to nasvietit nevies)
 
faklmen
2015-07-30 18:26:59+02
Momentalne to fotim z kruhovym (diodovym) svetlom na objektive, zvrchu, ako si povedal.
Fotak je na stative s dialkovou spustou.
Fotil som to na automatike a to nebolo dobre.
Potom som dal rezim S a skusal som menit cas a expoziciu ???. Nakoniec mi to hodilo cas 1/100, F2,8 a ISO 100. (expoziciu som trocha zvysoval aby som to presvetlil a dosiahol co najbeljsi okraj. Ale aj tak som ho musel v softe troska vybielit. ISO ide dat az na 3200, ale zvysovanim ISO to bolo viac "spinave" ako keby chybal lesk.
Ak som to fotil zo svetlami naboku, okraj bol dost tmavy a pri upravach v kompe som to musel orezavat.
Svetlo zboku mi po vyfoteni vytvorilo hlbsie miesto tmave a tym sa to cele stmavilo. Preto som dal svetlo zhora aby mi presvetlilo hlbsie miesta ktore boli cierne. Tym som ale ako hovoris vytvoril tu plochost.

Teraz to bude vypadat asi blbo ale co je to clona a ako ju nemam otvorit. Clona je expozicia? To F2.8?
S mojim fotenim je to ako s autom, vsetci by sa chceli vozit na dobrych autach, ale vascina ludi nepozna ani vsetky znacky a krizovatky a soferuju podpriemerne, ale chcu sa vozit a vozia sa.

Keby toho nebolo vela, dal by som to nafotit profikovi ale je toho cca 700-800 fotiek + kopec (500) inych veci. A je s tym taka hracka, ze nikto by to za 5 korun nerobil. Tak sa pomaly trapim a vylepsujem a prefocujem, aby to bolo lepsie a lepsie. A zial nikde na nete to nie je, ze by sa to dalo stiahnut (ukradnut . Dokonca nam ukradli asi 500 tychto fotiek a pouzili iba polovicu, lebo v strede je vodoznak. Normalne fotku urezali od vodoznaku a co zostalo to pouzili. Dovidenia. Dnes sa nikto nehra.

Preto som rozmyslal o tom nahlade na dobrom monitore, kde by som online videl vysledok a lespie by sa experimentovalo.
Viem, ze bez profi naradia nie je profi vysledok, ale snazim sa vymacknut z toho maximum.
A dalej k tomu pridat stovky hodin fotenia a stovky hodin studovania.

Takze taketo rady maju pre mna velky cenu, a vsetkym samozrejme dakujem, len neviem ci to dokazem aj aplikovat v praxi, ked ani neviem co je to clona )) Hold technika maka za nas a mi potom nic nevieme.
 
Martin8101
2015-07-31 06:28:34+02
Takze pekne po poriadku:
- je to produktovka a nic o nej neviem, su tu ini machri, ktori by Ti mohli pomoct
- zaklad je nastudovat si nejake tutorialy alebo rady o svieteni, nastaveni fotaku, postprocese
- minule som nieco hladal a narazil som na par odkazov (pripajam dolu) - je to sice jedlo, ale je to pribuzne a ma to vela spolocneho
- chcelo by to mozno nejaky blesk + softbox, alebo silne svetlo denne z okna. Trosku ho smerovat nejakymi mliecnymi harkami alebo bielymi papiermi. Kludne sa neboj zostrojit si nejaky "fotostan" aj z kartonovej krabice ... treba len skusat

http://foodportfolio.com/advanced-food-photography-tips-page-index/
http://www.foodportfolio.com/blog/food_photography/food_photography_tips.html
 
Retko
2015-07-31 14:58:08+02
Myslím, že Jan21 má pravdu, keď pustíš HDMI do monitora, alebo TV, uvidíš to, čo je na LiveView, a to asi platí pre každý foťák. Ak chceš nie len vidieť, ale aj ovládať foťák, tak napr. Niikon, okrem jeho natívnej aplikácie (Camera Control Pro), cez jeho SDK ponúka viacero aplikácií tretích strán:. Viac tu: http://nikonrumors.com/2015/07/08/available-third-party-software-solutions-based-on-the-nikons-sdk.aspx/

 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()