Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

foto zostava na fotenie zubov

durikahc
2016-05-20 23:24:26+02
dobry vecer, uvazujem o kupe zrkadlovky na detailne fotenie zubov v praci. vedeli by ste mi poradit neaku zostavu fotak plus objektiv? cena max 800€ popripade ak to nie je cenovo realne tak poradte podla coho vyberat. prikladam vzorove fotografie ako by som chcel fotit zuby. dakujem. este doplnim ci kupit potom k danej zostave radsej kruhovy blesk alebo makroblesk?
 
zvonec
2016-05-20 23:47:36+02
príspevok od: durikahc
dobry vecer, uvazujem o kupe zrkadlovky na detailne fotenie zubov v praci. vedeli by ste mi poradit neaku zostavu fotak plus objektiv? cena max 800€ popripade ak to nie je cenovo realne tak poradte podla coho vyberat. prikladam vzorove fotografie ako by som chcel fotit zuby. dakujem. este doplnim ci kupit potom k danej zostave radsej kruhovy blesk alebo makroblesk?
Podla obrazkov by to mali byt uz zubne nahrady, je tak? Cize sa nejedna o fotenie na zivom pacientovi?
Netusim, ze ake podmienky su na fotenie, a aky vystup je pozdovany, napada ma system EOS M a novy ef-m 28mm Macro, ktory ma led osvetlenie priamo na objektive... Sice este nieje na trhu, ale cenovo by to mohlo byt do tych 700 EUR aj s telom (plus zaroven vyriesene osvetlenie....).
www.ephoto.sk/fototechnika/tlacove-spravy/canon-foto-novinky/

Pry takychto fotkach je macro blesk nutnost, resp. sa vysoko doporucuje.....
 
durikahc
2016-05-20 23:56:30+02
Nie su to len protezy ale aj zuby v ustach.dakujem za reakciu
 
zvonec
2016-05-21 00:19:45+02
príspevok od: durikahc
Nie su to len protezy ale aj zuby v ustach.dakujem za reakciu
Chudak pacient
Ten EOS M system plus ten objektiv podla vsetkeho by bol/ bude v pohode na nahrady, a vsak pacienta neviem si to dost predstavit... (co vsak neznamena, ze to je nerealne...)
Prakticky hociaky macro objektiv, podla moznosti od 90mm, aby si nemusel byt komplet objektivom v dutine ustnej, plus bud canon MR 14EX (len ten je drahy ako cert 500 EUR) alebo Metz 15 MS-1 tam je uz lepsia cena okolo 240 EUR plus lubovolne telo podla sympatii ku znacke...
 
bonifacko
2016-05-21 06:48:41+02
príspevok od: durikahc
dobry vecer, uvazujem o kupe zrkadlovky na detailne fotenie zubov v praci. vedeli by ste mi poradit neaku zostavu fotak plus objektiv? cena max 800€ popripade ak to nie je cenovo realne tak poradte podla coho vyberat. prikladam vzorove fotografie ako by som chcel fotit zuby. dakujem. este doplnim ci kupit potom k danej zostave radsej kruhovy blesk alebo makroblesk?
Chodil som s dcerou na tzv."rovňatka" a doktorka jej fotila zuby. Mala makro blesk.
 
perf
2016-05-21 08:23:43+02
Ja som vyriešil fotografovanie zubov adaptérom na blesk Ray Flash: http://www.amazon.com/Ray-Flash-RFUL-Universal-Adapter/dp/B00FU3SJXM

Je trochu väčší, ale lacnejší, ako kruhový blesk. Strata svetla je len 10%, čo pri makre je zanedbateľný úbytok.
 
perf
2016-05-21 08:27:48+02
Tu je celkom dobrá cena: http://www.aaron.cz/produkty/ray-flash-ring-kruhovy-adapter-na-blesk-canon-580-ex-ii-c-1
 
durikahc
2016-05-21 14:41:17+02
no zatial mam taku predstavu ze telo by som chcel nikon D5200 k tomu objektiv s pevnym ohniskom NIKKOR 35mm F1.8 AF-S DX a este neaky objektiv na makro fotky. cenu ktoru som uviedol sice presvihnem ale mohlo by mi to velmi pomoct pri mojej praci cize radsej priplatim... aky objektiv s makrom by ste mi k nikon D5200 odporucali? dakujem
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()